Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Къпане на децата след физическонови  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано24.08.10 10:30



Заформи се поредния яростен спор относно къпането на децата след спорт в училище.
В Дания от години наред децата се къпят след час по физическо, дори първокласниците. Тук е традиция и не могат да си представят че не се прави. Разбира се някои деца го пропускат понеже се отнасят и не им остава време или пък се срамуват да се събличат. Но за мен това е странно и най вече излишно. Ние навремето не се къпехме.
Да не са започнали децата и в БГ да се къпят междувременно и да съм пропуснала тази клюкина.
Кажете как стои въпросът с къпането в училищата и какво мислите по въпроса - трябва или не малките ученици да се къпят след спорт.
За мен е излишно не само защото не се потят чак толкова, а и да се потят не е много повече отколкото като тичат по коридорите. А и тук физическото е обикновено последния час и спокойно може в къщи да се окъпят. Не може да ми излезе навън с мократа коса през зимата да му замръзне на главата. Да не говорим че при малките деца няма да е къпане, а мокрене и игра с водата и сигърно е тиня и мизерия по баните и развъдник на бактерии та в крайна сметка си излизат по мръсни. Изобщо от къде и да го гледам е енздравословно, но в датския форум едва ли не ме линчуваха.




Тема Re: Къпане на децата след физическонови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.08.10 10:49



Аз съм ЗА. Това е въпрос на лична хигиена, а и учениците вече си се потят.



Hot stuff

Тема Re: Къпане на децата след физическонови [re: jana]  
Автор Solar Wind (нередовна :)))
Публикувано24.08.10 10:53



То е хубаво, но ако действително се измиват и после подсушават добре.
Ако е последен час и после са у дома - за предпочитане е в къщи да се изкъпят. Поне като знам каква е хигиената в у-щните тоалетни, не ми се ще да ползва баня там. Ако изобщо има такова чудо в БГ.



Тема Re: Къпане на децата след физическонови [re: jana]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано24.08.10 11:00



В България, доколкото знам, няма бани, които да функционират в училищата. Поне по мое време нямаше. И, доколкото знам, часовете по физическо въобще не са последни, което би било удобно поне с оглед поддържане на хигиената в къщи. И това води до ходене на училище с анцузи, до миризливи стаи след часа по физическо, въобще отврат. Бих поддържала обаче часовете по физическо да са последни в програмата, защото не можеш да ги накараш всичките да се изкъпят (те не искат дори втори чифт дрехи за преобличане да си носят), нямат време при междучасие от 15 мин., а и пуберите наистина трудно ще ги накараш да се събличат, особено пуберките. Иначе след спорт е задължително да се къпе човек, поне според мен. Но през зимата не всички часове по физическо докарват до изпотяване, така че...
Ако си има традиция за къпане, бих я подкрепила. Но това означава чисти и отделни бани, поне 25 минути за къпане преди следващия час, а и това изисква допълнителна хигиена в семейството и мъкнене на по-голям багаж за уч-ще, а гледам чантите хич не са леки и само при учебници. Въобще, ако има добра система, бих я подкрепила. В Бг бих предложила просто часовете да са последните, а даже ние сме си говорили, че е редно следобед, след часовете да са тези за физическо и да са повече. ЗАщото децата ни са затлъстели, ядат боклуци и вечно се снабдяват със съдействието на родителите с бележки за освобождаване от физическо. Затова е съвсем възможно да се спортува следобед в училищния салон конкретен спорт и то не за 45 мин. дневно, а по-компактна тренировка 2-3 пъти в седмицата.



Тема Re: Къпане на децата след физическонови [re: tswete]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано24.08.10 11:05



И аз съм "за" , макар да не виждам как ще стане... училищата не са пригодени да има и бани. Да не говорим, че най-малките обикновенно се преобличат по стаите, за десетминутното междучасие, чантите и прочие коментар няма да дам.
На този етап у нас в българия е неприложимо





Тема Re: Къпане на децата след физическонови [re: NikiFin]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано24.08.10 11:14



да, ама с хиляди ако. Момичетата по горе са ги изброили почти всички. МОже би ако обучението стане целодневно за малките, но така както трябва да бъде наистина, а не псевдо както е сега и примерно учебниците и тетрадките да не се носят ежедневно, тогава и откъм допълнителни багажи, които ще се нужни няма да има проблем.

А си спомням, че вече в техникума ми пречеше това, че след физическо нямаше човек къде да се измии. А ние играехме, не е като сега. После във вуза поне този проблем го нямаше. Имаше си бани и всичко си беше наред.



Тема Re: Къпане на децата след физическонови [re: tswete]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано24.08.10 11:39



Аз също съм ЗА да има добре поддържани бани и условия за душ след спорт.
Но съм против това да е задължително при малките ученици, които още не умеят да се обслужват сами в банята. Сами като си представя Давид сам в баня и ми стръхва косата. Най малкото тича като подпален и ще се подхлъзне да си строши главата.
Иначе много ясно, че няма да си носиш хавлия всеки път в чантата, тя си седи в училищното шкафче. Иначе цял сак трябва да мъкне всеки ден




Тема Re: Къпане на децата след физическонови [re: galia71]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано24.08.10 11:43



техникум трябва баня, ама на първолаци не виждам за кво им е. Не че няма да се радват да се поплацикат малко де. Ама акто знам колко време отнема аз да си окъпя, подсуша и облека децата. Те самите ако го правят поне 1 час ще замине. Дори да има даскалка да им помага, ще се затрие с 20 деца. Ще бъде един стрес и лудница.... абе представи си го само




Тема Re: Къпане на децата след физическонови [re: NikiFin]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано24.08.10 11:47



Училищно шкафче?!?!



Тема Re: Къпане на децата след физическонови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано24.08.10 11:55



и такова ли няма бе.
Помня ние до 3ти клас имахме. Ама по натам ... май не. В гимназията нямахме със сигурност





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.