Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Има ли тук мами осиновителки?  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано24.08.10 16:23



Трудно ли става, изобщо, добронамерени ли са институциите? Знам, че въпросът ми не е кокретен, но все отнякъде трябва да се започне.



"Сбогом на илюзиите, добър ден, радост."

Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: Poзмapи]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.08.10 20:21



за кога се предвижда щастливото събитие и колко ще е голямо детенцето?!?!



Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: incendio]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано24.08.10 20:32



За догодина

. Детенцето ще е толкова голямо, колкото се случи.

"Сбогом на илюзиите, добър ден, радост."

Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: Poзмapи]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.08.10 20:35



а момченце ли ще бъде или момиченце?!
една година ли се чака за да обработят документите?!





Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: incendio]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано24.08.10 20:36



Не знам, аз мислех че ти ще ми помогнеш с информация, ти сама ли си осинови детето, или ползва връзки?



"Сбогом на илюзиите, добър ден, радост."

Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: Poзмapи]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.08.10 20:40




родих миналата седмица
нямам представа как става осиновяването



Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: incendio]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано24.08.10 20:42



Нищо, ще чакам някоя майка, която си е осиновила детето, да ми отговори конкретно.



"Сбогом на илюзиите, добър ден, радост."

Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: Poзмapи]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано25.08.10 09:19



Братовчед ми си осинови дете, което е 20 дена по-голямо от моето. Процедурата им отне повече от година. Да, ползваха връзки. Директорката на дома им е позната. Не знам много подробности. Не разказват много, а когато разказват сменят инфото, та не знам кое е вярно.



Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: ariel$$]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано25.08.10 09:29



Нищо, и на теб благодаря. Дано има майка, която си е осиновила дечицата и да пише в клуба.



Живот и здраве, като стане, ще разказвам.

Питат ме какво дете искам.

Аз няма и да отида да го взема.

Ще отиде някой друг - каквото е, то ще бъде.
Като ти е в матката, не го виждаш, не можеш да го избираш.

Абсолютно същото е.

"Сбогом на илюзиите, добър ден, радост."

Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: Poзмapи]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано25.08.10 10:50



Розмари, погледни в на www.zachatie.org.
Там има специален форум за осиновяването, където всичко е обяснено и ще могат да отговорят на въпросите ти.
Успех ти пожелавам.





Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: Poзмapи]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано25.08.10 10:53



Не е точно така. Мислех да пусна една тема "Да мирише на мама". Аз съм по-нервната, от време на време шляпам пампата, но малкият търси мене и направо ще ме удуши от гушкане. Ако може ще влезе вътре в мене. Баща му го обожава. Угжда му всячески. Баба му и дядо му също не го оставят, но мама е нещо различно.
Избери си детето. Едно кило домати избирам половин час, камо ли дете.



Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: Пъpпъл]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано25.08.10 11:12



Розмари, мисля, че този форум ще ти бъде от полза!:


Стискам ти палци, може би не е лесно, но не и невъзможно!
Знам, че много хора се допитват до услугите на лекар-познат, т.к. имат повече контакти!
Едни мои познати , смесен-брак българо-американски се преместиха за постоянно тук, в бг. Не знам поради каква причина си осиновиха преди 2 години една прекрасница - набутана в дом за деца с увреждания....Много благородна постъпка, детето е не само кукла, но и съвсем нормално. И към ден днешен имат освен нея една щерка на годинка и очакват третото си дете!



Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: dessbess]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано25.08.10 11:38



Деси, донякъде коментарът ми е офтопик, и въобще нямам намерения да се заяждам, напълно добронамерена съм, но искам да вметна, че според мен когато се стигне до осиновяване по здравослвони причини (т.е. тук не става въпрос за случай като на Мадона или Анджелина Джоли), не говорим за благородна постъпка. Мисля, че осиновителите го правят, защото ТЕ имат нуждата да осиновят дете, да дадат любов, да бъдат съпрочастни към родителството. Изхождам от лична позиция-ако аз някой ден не мога да имам свое второ дете, ще осиновя евентуално дете, защото ние-аз и съпругът ми, искаме да имаме дете и сме изчерпали всички други опции.
Не знам дали бях ясна в обясненията си.
Пак казвам-напълно добронамерена съм, само че наскоро се случи да мисля по въпроса за благородството и осиновяването и не намирам много общо (предвид обстоятелствата, които вече посочих)
Виж, ако се подходи целенасочено с идеята да бъдем благородни, това вече е нещо различно.
Розмари, извинявай, че ти разводних темата.



Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: Poзмapи]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано25.08.10 11:40



Не знам защо си с нагласата, че няма да отидеш да вземеш детето.
Според мен ти го избираш, и то те избира.
Когато е в матката, ако ползвам твоя избор, ти не го знаеш какво е, но допускаш, все пак знаеш коя си ти и кой е бащата.
В другия случай, мисля, че трябва да се "усетите" взаимно.



Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: Пъpпъл]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано25.08.10 11:42



Няма проблем! Може би аз не съм се изразила правилно! Моите приятели нямаха проблем със стерилитет. Доколкото мога да смятам, а и знам, тя беше бременна в ранен стадий, когато осиновиха момиченцето. Тя членува в някакви благотворителни организации и при едно от посещенията в този дом на края на света вижда детето. Съвсем нормално, но незнайно защо натикано там. Виждайки го, решението е взето на секундата. Сега е бремемнна с третото им дете.



Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: Пъpпъл]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано25.08.10 12:42



Когато ми го доведат, знам коя съм аз

, надявам се дотогава да знам кой е баща му. Т.е да си имам достоен за мен съпруг.

Няма да отида, освен разбира се, ако не искат заради административна процедура.

Благодаря ви на всички мами, за включването дотук.

"Сбогом на илюзиите, добър ден, радост."

Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: Poзмapи]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано25.08.10 12:46



Ех, Роз,

разбра ме, но добре. Ти си знаеш.
Дано всичко се нареди с по-малко нерви и по най-добрия начин.



Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: Пъpпъл]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано27.08.10 11:56



Ех, Роз, разбра ме, но добре. Ти си знаеш.
Дано всичко се нареди с по-малко нерви и по най-добрия начин


Разбирам те, Царствена, мислих няколко дни - ами ако отида и десет чифта очи се вперят в мен с надеждата да взема именно тях? Как ще избера?

Няма да мога, аз отсега го обичам първото си дете



Но може би после, когато му вземаме братче или сестриче, децата ще трябва да се харесат едно друго.

"Сбогом на илюзиите, добър ден, радост."

Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: Poзмapи]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано27.08.10 12:26



Може би е прекалено лично, но....дори не знам дали е редно да пиша...но ще го.
Имам позната, нямат деца поради кофти обстоятелства, жената е страхотна, но виждам колко много съжалява, че навремето не са си осиновили дете. В смисъл, щом го искаш, напарви всичко възможно!





Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: Poзмapи]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано27.08.10 12:39



И аз мисля, че е добър вариянт това. Винаги съм мечтала да имам 2 свои деца и едно трето да си осиновиме, мъжа ми е съласен, но темата е много деликатна и аз самата незнам как бих могла да отглеждам едно такова дете наред с две мои, имам хиляди въпроси - Ще го обичам ли наравно, няма ли да деля децата и прочие, на които още не съм намерила отговор, но се надявам да отговоря и да действаме



Hot stuff

Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: jana]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано27.08.10 13:16



Ще разкажа една истинска история.

Преди 20 години, че може и повече, била съм съвсем млада тогава.

Та по някаква причина познавах за по-дълго време едно семейство - след като осиновяват детето, жената забременява и ражда. И разбира се, и двете сеца ги отглежда с еднаква любов.

Идва време децата да учат в средно училище, то тогава беше по-трудно да се влезе в езиковите, защото нямаше много такива училища. И въпросната майка идва да се консултира с моя приятелка, учеща английска филология, да провери знанията на по-голямото, на осиновеното дете, защото детето е прието в езиковата, но майката иска то да си има предварителна добра подготовка.

И казва: "Много е добре като ученик, ето, малкото дете, не се справя добре с уроците, ще му търсим средно училище, където да учи професия, защото няма да може после да стане студент. Но виждам, че на голямото му върви страшно в училище, искам да е подготвено максимално добре, има възможности."



"Сбогом на илюзиите, добър ден, радост."

Тема Re: Има ли тук мами осиновителки?нови [re: dessbess]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано27.08.10 13:21



Десбес, със сигурност ще го направя.



"Сбогом на илюзиите, добър ден, радост."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.