Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Значете ли, че...?  
Автор Chasa (непознат )
Публикувано19.08.10 17:52



Няма как да знаете. Попаднах на този клуб и реших да споделя някои факти относно "щастието" да си "майка". Очаквам да ме залеят с водопад от фекалии, но таква се случва с вски, който се осмели да каже истината в очите на заблудените овчици. Даже и във филма "матрицата" го бяха казали, но нейсе, да минем на въпроса.
Преди стотина години и назад българите са имали по 10-на деца. Да умрат 5 и ще останат 5. Добра цифра, нали? Една позната ми разказваше историята на нейния дядо. Те са били 10-на деца. Когато са обядвали зимно време, ако някое дете е посмеело да пищи не е имало никакво увещаване. директно през прозореца се е изхвърляло навън, докато се научи да не врещи, когато другите се хранят. ако му стане нещо, остават все пак 9 деца. Пак са доста. В днешно време българките раждат по 1 дете и то във залеза на детеродната възраст. Веднага се почва едно мобилизиране на цялото време и внимани, сакън да не вземе да кихне детето. Ако вдига шум то бива поощрявано, защото нашето "слънчице" е най-важното на света и целия свят трябва да го чуе, че то врещи като ненормално. Освен това трябва да му се даде всичко, което то писка. така се научава, че да получиш нещо, то трябва само да го поискаш. Е, не се научава, че трябва да има някой да ти го даде, но най-важното е никакъв труд!!! Като попадне в един свят, където никак не става, както в детството се изпада в един шок. Така се създават престъпници, наркомани, алкохолици, курви и гейове. А за комплексите на майките и бащите им да не говорим. Не знам колко тъп и комплексиран трябва да си, за да се надуваш от гордост, че си родил едно дете и да го навираш в носовете на останалите хора, сякаш на някой му пука за крещящото ти дете, което ще те презира като порасне. Е, има и някои изключения, но като гледам какви пропаднали деца са напълнили улиците, тежко ми е да помисля за бъдещето на тази държава и по-дългосрочното "щастие" на ентусиазираните им родители.



Тема Re: Значете ли, че...?нови [re: Chasa]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано19.08.10 18:03



Всеки има право на избор. Никой не те е спрял да имаш 10 деца. Както сама казваш, все едно ще е читаво! Успех!



Тема Re: Значете ли, че...?нови [re: ariel$$]  
Автор Chasa (непознат )
Публикувано19.08.10 18:10



Никой не говори за избор. Аз и едно не искам да имам. Но и какво означава да имаш нещо? Днес го имаш, утре го нямаш. Ти си мислиш, че цял живот ще е до теб, а утре те напуска мъжа ти, а след това и детето ти, което вече не е никакво дете, въпреки че ти упорито си твърдиш, че за теб е дете. Е, за хората едно време земята е била плоска, но тя най-нагло си е била кръгла. Пък и да ми пожелаеш и 10 пъти успех, това надали ще ми помогне да успея в каквото и да е.
Освен това съм мъж:)))

Редактирано от Chasa на 19.08.10 18:26.



Тема Re: Значете ли, че...?нови [re: Chasa]  
Автор ili_st (минаващ)
Публикувано19.08.10 18:33



А аз пък се чудех докато четях причината за тези размисли - типично по мъжки.......................Ама аред да спра че ще стане едно надприказване, в което просто не желая да участвам....................................А по-въпроса за избора и аз така смятам - всеки има право на избор - още повече по въпроса за децата - колрко да са кога да са и т. н.



Тема Re: Значете ли, че...?нови [re: ili_st]  
Автор Chasa (непознат )
Публикувано19.08.10 21:41



Ми ти точно такова надприказване започна - "типично по мъжки". Аз бих казал, че пък твоите разсъждения са типично по женски, т.е. тъпи. И какво? оак децата ти могат да станат наркомани и алкохолици, пак ще те напуснат като порастнат, че и може внуците ти да живеят в друга държава, понеже тук вече преобладава малоумието и ако са по-умни ще заминат. И ти пак ще си сама и нещастна със женската си глупост, но пък вече ще си и стара. не говоря само за теб, а по принцип.



Тема Re: Значете ли, че...?нови [re: ili_st]  
Автор Chasa (непознат )
Публикувано19.08.10 21:46



Между другото в цивилизованите и напреднали държави на неграмотните родители се отнемат децата. Решила си някоя, че трябвало да има дете, понеже видите ли така се прави и е много престижно, а създава някакво малоумно идиотче, каквито са повечето ни младежи.



Тема Re: Значете ли, че...?нови [re: Chasa]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано19.08.10 22:07



Хахаха, моля те ела да говориш сьс сьседката ми с/у нас, че нейното дете има точно като описаното от теб дьржание и много ще се радвам някой да й го каже най-накрая, а като гледам колко си надьхан ще свьршиш работа

!

Иначе и аз сьм с момичетата всеки има право на избор как да си гледа детето и колко деца да ражда, в крайна сметка после родителите ще си страдат дали детето им ще е гей или не! Но не мисля, че човек който няма деца може да даде много адекватно мнение по вьпроса, защото като имаш твое е по-различно от това което обясняваш ти - виждаш много неща по по различен начин!



Тема Re: Значете ли, че...?нови [re: Chasa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.08.10 23:12



Ми не, не знам.
А ти човечко? Колко деца сте в семейството? Колко тъпи и комплексирани са родителите ти и на какво са те научили да бъдеш в живота: пич, мрънкало, сеирджия, аутсайдер, дребен, древен или нещо по-така...тарикатско?





Тема Re: Значете ли, че...?нови [re: Chasa]  
Автор dorka14 (член)
Публикувано19.08.10 23:35



Освен сама и нещастна, жената може да е и изучена


Покрай децата майките се сблъскват с много нови за тях неща
от рода на медицината, психологията, кулинарното изкуство,
обучението като теория и практика, защото наблюдават детето и се
срещат с педиатрите, лекарите, терапевтите и учителите му от яслите до университета, освен това
покрай нуждите, средите и приятелите на детето една майка се среща
с много нови хора, научава нови неща и създава нови познанства, така че детето
наистина прави майката по-умна, че даже и бащата
Доказано е че по време на бременност и раждане се отделят хормони,
които подобряват работата на мозъка.


Може би като на бъдещ баща, ще ти е полезно да знаеш, че
детското пищене е естествен процес в нормалното развитие на едно дете
и се дължи на наукрепналост на нервната система.
Ако пищенето е много настойчиво, означава че има проблем
и когато проблема се отстрани пищенето спира.


Хареса ми една мисъл, че мъжа става баща, когато види детето си,
а жената става майка, когато забременее.




Редактирано от dorka14 на 20.08.10 00:20.



Тема Re: Значете ли, че...? [re: Chasa]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано20.08.10 01:25



Не забравяй че и ти си тръгнал от бебе и дете и си станал големия пич сега. Ако вместо глупава женица майка ти беше егоистична умница теб сега нямаше да те има.
Не лискам лайна, ама не може човек без личен опит да се изказва с такова самочувствие защото става за смях.
И един ден като имаш деца ще го разбереш. А ако никога нямаш просто ще си останеш непросветен по темата.
Аз наистина се чудя как са спали по 10 човека сред които няколко деца и задължително бебе в една стая едно време като знам моите как пищяха денонощно. И бой не помага, още повече пищят. Не съм пробвала да ги изхвърлям навън, но това сигурно щеше да помогне наистина като им затвори устата за винаги. Само дето от трите ни едно немаше да остане, по твоята методика всички щяха отдавна да са пукнали от студ. Ама викаш да раждам докато ми се падне читаво, нереващо (сигурно трябва да е муто и ще е читаво та мани, направо перфекция)


Др път мисли малко преди да пишеш.
Все пак ако мислиш че майка ти е по умна от днешните майки на идиотчета си добре дошъл да споделиш тя как те е възпитавала, как е реагирала на писъците и белите ти. Умирам от любопитство и не съм изключила напълно възможноста точно от който не очаквам да ме светне как да се оправям с моите деца идиотчета





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.