Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема детски надбавки и служебна бележка  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано19.08.10 00:18



Здравейте мами,
Предстои ми да подавам документи за детски надбавки, но се сблъсках с проблема служебна бележка за доходи по граждански договор.
От 1.12.2009 до 30.04.2010 работих по граждански договор. За това време съм получила три суми, за които имам три служебни бележки. Мога ли тях да представя? Служебните бележки за социалните по същия начин ли изглеждат както тези за НАП? Тъй като оригиналната бележка за 2009 я представих в НАП, може ли да заверя копие вярно с оригинала или трябва да се изготви нова бележка?
Благодара за помощта!



Тема Re: детски надбавки и служебна бележканови [re: ariel$$]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано19.08.10 10:12



Тези служебни бележки ще са ти необходими догодина, когато подаваш годишната декларация. Нека от ф-та, към която си работила на ГД да ти издадат едно удостоверение за получената сума.



Тема Re: детски надбавки и служебна бележканови [re: ariel$$]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано19.08.10 11:02



Звъннах в Агенцията за социално подпомагане. Нямало определена форма. Просто се издава бележка за получено брутно възнаграждение. Новият момент е, че искат документ от личния лекар за направени ваксини и профилактични прегледи.



Тема Re: детски надбавки и служебна бележканови [re: ariel$$]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано19.08.10 12:03



Да така е, от няколко месеца вече го искат. За заварените случай не важи, но за всички които трябва да подават ще се изискват.



Тема Re: детски надбавки и служебна бележканови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.08.10 12:06



То нали на 6м. се подават документи, следователно вече се искат от всички.



Тема Re: детски надбавки и служебна бележканови [re: tswete]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано19.08.10 12:10



На 12м.



Тема Re: детски надбавки и служебна бележканови [re: ariel$$]  
Автор devaluator ()
Публикувано19.08.10 16:43



Доколкото ми е известно, трябва да представиш бележка за доходите 12 месеца назад. Най-добре питай чиновничката от кой до кой месец или направи както моята счетоводителка направи - издаде ми бележки за два различни периода (юни-май и юли-юни), защото не бяхме сигурни кой от двата ще е "правилният". При мен доходът беше разбит на 12 (печалбата на моето ЕООД за съответните месеци от 2009 и 2010), беше писан сумарният доход за периода и средномесечният. Важно е, защото ще трябва да впишеш тези неща в графите на формуляра - лично ти, на чиновничките им е забранено да вписват каквото и да било, могат само да ти дадат указание, но ако има много хора на опашка след теб...
Бележка от личният лекар ти трябва, макар да е безумие - в нашия случай имахме само една ваксинация направена, на другите още не им беше дошло мремето, но изфабрикувахме бележка, разбира се. Носи оригинала на акта за раждане на детето, поне едно нотариално заверено копие и няколко обикновени. Запиши си и всякакви данни за бащата, защото ще ти трябват. Имай предвид, че заявлението трябва да бъде подписано и от него. Дали той ще го направи, дали ти в някой ъгъл ще го подпишеш - вие си решавате, аз само ти казвам как е. Преди два месеца минах всички възможни процедури, така че ти говоря от опит. Опитвам се да си спомня още подробности, но в момента не мога.
Влязох съвсем инцидентно в този клуб. Нямаше да отговоря, ако въпросът беше зададен от друг, но при положение, че имам "Кабулски истории" с автограф от автора и неотдавна я прочетох (чак сега...

)... Името на клуба е гадно - кара бащите и бившите (по вашата логика има и такива) майки да се чувстват зле. Отделно пък вътре всички сте налапали по една шепа дъвки, заедно сте надули огромен балон и после вкупом сте се вмъкнали в него. Та... възползвам се от случая да ви предам много поздрави от бащите и бившите майки, де. Кой разбрал - разбрал.



Тема Re: детски надбавки и служебна бележканови [re: devaluator]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано19.08.10 17:59



Миналата година успях да преборя системата, та имам опит. Само тази бележка не знаех как трябвя да изглежда.
Ще поздравя татко, но можеш да му се обадиш по телефона лично. Ще се зарадва да те чуе. В онзи клуб като че ли нямам какво да напиша. Влизам от скука, че 12 часа в аптеката ми идват множко, но май съм надживяла тематиката му. Клубове в дира колкото щеш, аз например в женския клуб не пиша, откакто една от темите бе прехвърлена в клуба за попържни.
Кой разбрал - разбрал!



Тема Re: детски надбавки и служебна бележканови [re: ariel$$]  
Автор devaluator ()
Публикувано19.08.10 18:44



Ако ще ти бъде от полза, мога да опитам (не съм в България) да се снабдя със сканирано копие на моята бележка за доходи. Острите думи от горното ми мнение не бяха адресирани към теб, но и ти се оказа включена... извинявай. Няма как да се обадя на баща ти, защото нито имам телефонния му номер, нито пък го познавам лично... натъртвам последната дума, защото след "историите" имам чувството, че цял живот съм го познавал, това голямо, брадато, засмяно хлапе :) Духът на Макс и Мориц се е вселил в него, така мисля аз :) Май дочух преди време, че имал здравословни проблеми - от сърце му (ви) пожелавам да отминат и да бъдат забравени.
И този път вече чао, не искам да им скверня клубчето с присъствието си - не съм нито бъдеща, нито настояща майка, аз съм от презряното плебейско племе на бащите.



Тема Re: детски надбавки и служебна бележканови [re: devaluator]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано20.08.10 10:18



Не разбирам как се скверниш да пишеш в този клуб - балон? А и не е имало нужда. Ценните си указания можеш да дадеш къде по-лесно на лични бележки към задаващия въпроса. Защото даването на някакви съвети, завоалирано като оказване на помощ, не дава право на оказващия я да хули и обижда когото и да било. Ако искаш помагай, ако искаш - недей! Като тук не ти харесва - защо се хабиш да пишеш. Пък и съветите как да махнеш памперса, как да стимулираш лактация, как да махнеш нощното хранене и прочие такива в балона от дъвки к`во те интересуват??! Бъдещи и настоящи татковци във форума винаги е имало, но, да, не са били лишени от разум и възпитание. Имало е и бивши майки, въпреки че за тях, разбираемо, не е най-приятното място. Но, да, имало е и има и в момента.
Измежду приказките в балона, обаче, тук има и място за квалифицирани и професионални съвети, които извън него струват достатъчно много. Но оказването на такава професионална помощ никога не е давало право на оказващия я да хули или обижда останалите. Така че - защо не си намериш клуб извън балона?
Няма да отговарям на последващите ти постове, да не се чудиш. Ще си остана в рамките на добрия тон.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.