Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:46 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Честита Дъщеричка на Incendioнови [re: asinka]  
Автор Solar Wind (уморена)
Публикувано20.08.10 16:39



Честито ви принцеса!
Много добре да си хапва, да спинка и да радва цялото семейство!
Мама да има време да почива, кака Бухта да не ревнува, а тати да приготви пушката, че две принцеси как се вардят

.



Тема Re: Честита Дъщеричка на Incendioнови [re: asinka]  
Автор more.more ()
Публикувано20.08.10 17:26



Честита дъщеричка! Прекрасно име сте й избрали. Живи и здрави, бързо въазстановяване и само хубави моменти!





Тема Re: Честита Дъщеричка на Incendioнови [re: asinka]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано21.08.10 16:22



Страхотна новина - честито и от мен

! Да ви е жива и здрава и много спокойна :)!



Тема Re: Честита Дъщеричка на Incendioнови [re: asinka]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано23.08.10 20:05



надявам се този път писането да ми е за последно



първо искам да ви благодаря на всички за прекрасните пожелания - много прегръдки и целувки от нас нямам думи да ви опиша, колко ме зарадвахте всички!

и за раждането...
ох...
много ми беше трудно влизането в болницата... едва се разделих с Лора... страшно мъчно ми беше... а и влязох с една ужасна нагласа, леко депресирана, силно изнервена... а пък то вътре купон от всякъде... не знам дали беше случайно, обаче се паднах с едни шматки в едно отделение... що смях и клюки обменихме и така на мен и на "колежката" на съседното легло ни назналиха "индукция" за сряда за 8ч. сутринта...
нагласих се аз психически и емоционално, че ще се ражда в сряда и във вторник вечерта си спинкам, почти блаженно, за последен път с огромния тумбак , когато нещеш ли се събудих плуваща в локва вода
шаш и паника са двете думи, които най-точно описват последвалите събития... изобщо не бях подготвена за това какво ще се случва след изтичане на водите... непрекъснато си мислех че нещо лошо ще се случи с бебето, ако чакам до сутринта, а то си няма водичка да плува
отделно си мислех за Лора, и как горкото ми дете ще остане без майка, ако нещо ми се случи... абе ужассс... пълен стрес...
клизмата беше нещо.... умопомрачително... който го е измислил това е кръгъл идиот - как може да те напълнят с литър сапунена вода и да те карат да ходиш до тоалетна чак в другия край на коридора
и така след няколко посещения на банята за къпане, преобличане в "официалната" нощница, прегледи и др. такива, със засилващи се контракции в 1ч. вече в сряда благополучно стигнах до предродилното, където блаженно си похъркваше една ромка
е, аз и посмутих съня с следващия 1 час... изобщо не съм предполагала, че от гърлото ми могат да излязат такива звуци, но да ви кажа, врещях си с най-голямо удоволствие и с цяло гърло акушерката също спинкаше сладко срещу мен, докато се гърчех с писъци и видимо изобщо не беше раздразнена от положението... в 1,30 ми сложи инжекция и каза, че било бускулизин (това така ли се пише?!?!?!)... ама не беше - видях опаковката - окситоцин беше ... дойде и лекарката - е казвам ви, ако не ме болеше толкова, сигурно щях да си заливам от смях - започна сладураната да ми се кара, че съм се паникьосалаи да се поуспокоя малко, обаче толкова мило и любезно ми се караше, че ми идеше да я прегърна
и така в 1,45 още бях с 3см. разкритие и станах да се разходя, обаче започна зверски да ме боли пик. мехур и ме накараха пак да легна за да прегледат.... оказа се, че разкритието вече е пълно и трябва да отивам към родилна зала, е да де ама усетих как бебето тръгва и в пълен потрес стигнах от предродилното до родилното с усещането, че бебето ще дранне в мозайката и този преход, който го е измислил също е бил кръгъл идиот
и така след няколко напъна, отмотаване на пъпна връв, и малко натискане на корема в 1,55 се роди Каролина
акушерката ми каза, че е добре, всичко си има, чух я как изплака, даде ми я да я целуна и я отнесе, докато докторката ме кръпна 2 пъти...
и после... едно чакане... едно чудо... 3 часа си отвисях в един отвратителен коридор... беше ми адски студено през цялото време, от кушетката гърба, кръста и задника ме боляха повече, отколкото контракциите преди това...
страшна мизерия е в това родилно - дано по-бързо да им направят ремонта, че е потресно...
донесоха ми бебонката и в 5ч. ме качиха на 12ия етаж...
много грозна ми се видя... приличаше на костенурка... сиво-лилава, люспесто-ципеста, гърчаво-сбръчкана... откровено преносена
и горе в отделението беше веселба - бях в двойна "ВИП"хахаха стая и "колежката" се оказа от благоевград - е имах чувството, че съм с мишелина в една стая - същата немлъкваща скица... на свижданията идваше леля й, която се оказа, че е колежка и приятелка на моята леля... абе с 2 думи пак веселба - изобщо не можех да си представя как ли изтъпяват в единичния вип, но изглеждаха много отегчени
аз се възстанових изумително бързо, и като изключим много болезнените контракции от свиването на матката, други следродилни проблеми нямам...
бебонка взе да се разхубавява и се оказа, че много прилича на Лора на същата възраст съвсем явно и това няма да е къдрокосо...
деска, права си за кремчето за зърна, което правят там - вълшебно е!
изписването ни беше пълен цирк, благодарение на нашите и особените заслуги на сестра ми... май дълго ще помнят циганската сватба, която бяхме
сега голямата драма в семейството е как да викат на галено на Каролина а тя е най-поспаливоно и ящно бебе на света
на всички, които издържаха да четат до тук пак целувки



Тема Re: Честита Дъщеричка на Incendioнови [re: incendio]  
Автор Solar Wind (уморена)
Публикувано23.08.10 21:04



Много сладък разказ

. Радвам се, че сте добре!



Тема Re: Честита Дъщеричка на Incendioнови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано23.08.10 21:28



От Каролина Кари ми идва първо на ум за галено

Радвам се,че си добре,както и бебоната.
Жалко ,че и при теб е било мизерно,но това си е характерно за нашите болници.Както и прехода от клизмата до тоалетната и от предродилна към родилна Но пък иначе нямаше да имаме какво да разказваме Важното е,че персонала е бил на ниво
Между другото личната лекарка на Ренета се казва Каролина.В сряда сме при нея и ако не забравя ,ще я питам как й викат галено



Тема Re: Честита Дъщеричка на Incendioнови [re: snich]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано23.08.10 22:31



Сууупер!


Това за клизмата не знам какво е...по понятни причини...но звучи мноо гадно!
А представи си само колко е мъчителен пътя от приемно до родилна с напъни...
Казах ли ти какъв лав моабет пада по стаите...аз затова не исках и да си ходя. Даже един ден казах, че не съм от София и, че ще си ходя утре. Честно! Супер страх ме беше да се прибера...
Радвам се за кремчето...лесно ли ти дадоха от него, или ти си поиска сама?
А ако не е тайна как се казва докторицата?
Целувки!



Тема Re: Честита Дъщеричка на Incendioнови [re: dessbess]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано23.08.10 22:32



Каролина - Лина, Карла......



Тема Re: Честита Дъщеричка на Incendioнови [re: dessbess]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано24.08.10 00:25



Инсенио, Честита ви втора рожба! Да ви е жива и здрава Каролина и много да се обичат с кака си Лорка!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Честита Дъщеричка на Incendioнови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано24.08.10 04:45



Много се радвам, че сте добре и 2те

целувки и от нас и ще чакаме снимки на разхубавяващата се принцеска

Иначе за галено - Кари или Лина?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.