Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Спамка на сянка  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.08.10 09:35



Вие сте ...



Hot stuff

Редактирано от jana на 16.08.10 09:36.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.08.10 10:12



Момичета вече съм обхваната от първолашка треска. Силно казано

, но почнах леко с приготовленията. Вчера купих помагала и тетрадки от списъка. Ще огледам раници, защото не искам преди 15-ти в цялата лудница да обикалям.
Тъй като не харесвам строени момчета с черни костюми, бели ризи и папионки като пингвини много се чудих с какво да докарам младежа. Купих му преди време светло сини дънки, но сега ще се заема със задачата да му намеря подходящо сако, нещо спортно за дънки, а ризата след това ще е лесна. Той много мрази да облича ризи, но ще му се наложи. А е толкова хубав с риза. Та ако някъде мернете нещо като сако да кажете, че аз идея си нямам къде да търся, с моето ходене веднъж на 3 мес по магазини

Дени пък иска този панталон



Редактирано от galia71 на 16.08.10 10:12.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано16.08.10 11:40



Стига бе, не му слагай работен панталон на първия учебен ден. Дънки

??! Купи му един хубав панталон, не много дебел рипсено кадифе или просто хубав панталон. Един, който става за по-официални поводи, хич не е излишен. Сори за намесата, но съм твърдо против дънките за официални поводи. Честно казано, съм против дънките въобще, но за игра - хайде, стават. Аз преди време от магазина на Бенетон в Аутлет мола бях купила на Алекс един страхотен зелен панталон за 25 лв. много хубав памук, изчистен спортен панталон (не с ръбове, но не и с прекалено много шевове). С една хубава риза, ще стане чудесен ансамбъл. Ама с дънки??? Погледни сегашните деца - 90% ходят с дънки ежедневно. Ако не са с дънки, ще са с анцуг, ако са гъзета - с анцуг с три ленти...
Нека поне първият му учебен ден е по-различен.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: tswete]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.08.10 11:55



Аз пък ненавиждам анцузите

, обожавам дънките , но и панталони обичам много и наистина за официален случай е по-добре панталон, тънък един. Виж и в GAP може да има нещо още останало на по-ниски цени

Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.08.10 11:59



И аз не обичам анцузи и водя война с Ани за това чудо....полудявам като видя някой как се е "натокал" за разходка по лъскав анцуг.......На братчедката на мъжа й това му е официалното облекло, съвсем сериозно...


В ГАП може би е опоскано, но виж все пак. А Некст не го ли отвориха най-накрая? Там съм убедена, че би избрала най-хубавите дрехи за Борко.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.08.10 12:01



Охохохохохо, вижте, има сайт Некст-България!






Тема Re: Честит имен ден!нови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано16.08.10 12:02



С малко закъснение, на всички празнуващи на 15.08.2010 - малки, още по-големи именици и рожденици .





Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.08.10 12:05





офиц. им сайт. можеш да пазаруваш и с посредник, не излиза много по-скъпо!



Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.08.10 12:07



Оу, това ми е най-обичната тема

. Анцуг - за спорт, разходка в гората или за чистене.
На мен ми хареса "работническия" панталон - представих си го на нахакано хлапе, с леко гелосана коса, риза/поло тениска и готина кърпа на врата.

Алоха!



Тема Re: Спамка на сянканови [re: surfline]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано16.08.10 12:40



Да ти имам представата за дете на първия му учебен ден. Яко ще изглежда до щерка ти, облечена в прекрасната си рокля

.
Явно съм консервативна, но отдавна съм се замислила, че едно от нещата, които правят някои поводи по-специални от други (като първия учебен ден и рожден ден, например) са и в приготовленията за тях. Едни изискват повече от други и това също ги прави специални.
Що се отнася до облеклото, особено на момчетата, дето като порастнат и на някои се подиграваме... Стилът на обличане е много важен. АКо искам детето ми да има стил, то трябва да го запозная аз с него. Не да го нося мърляв, с анцузи, ама да искам, като се запозная с татко му, да е облечен в перфектно изгладена бяла ленена риза и скъп костюм. Както и да е...



Тема Re: Спамка на сянканови [re: tswete]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.08.10 12:44



В това съм напълно съгласна - ние трябва да ги запознаем със стила. Аз затова на моята анцузи не обличам (дори и в детската е или с панталон или дънки). Почт ивинаги като пазарувам я водя с мен и като купя нещо си говориме с нея с какво може да го носи и с какво не, вече знае и комбинира цветово хаха



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.08.10 12:49



А моята се пазари всяка сутрин какво точно ще се облича. Сега иска само и единствено рокли. За анцузите обаче се караме, защото свеки предпочита като я гледа така да я облича, и явно се чувства удобно...но знае, че с мен анцунг се носи само вкъщи и в градината зимата евентуално.
Иначе обича всичко в зелено. Любимият й цвят. Дори коментира по улиците като види някой облечен в зелено колко хубав бил....

И много се радва, когато аз съм в рокля...но това се случва мноого рядко, дори понякога почти плаче, молейки ме да се облека с рокля...



Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано16.08.10 12:56



Това със зеленото е направо болест

. Сега подготвям дрехите за второто бебче и, понеже батко му е зеленоок, на семейството на татко му любимият цвят е зелен (всички са руси и със светли очи) и сега съм се зарекла нищо в зелено да не купувам за малкия мъж. Обаче забелязах, че и батко му първоначално е бил почти изцяло в синьо (моя любим цвят), но с времето, бавно и полека дрехите му са позеленели до степен да забравя, че е бил обличан и доста в синьо. Така и на Алекс сега любимият цвят е зеленият и всичко в зелено е хубаво...
Да видим с малкия до кой любим цвят ще го изманипулираме...
Иначе за стила - аз също много тормозех майка ми с какво да се обличам, а Алекс съвсем не е така категоричен. Затова и предполагам, че момчетата не са чак толкова придирчиви към облеклото, а момичетата някак от нас гледат, обличат се и при тях по-лесно се формира стил на обличане. Почти всички наши приятели с момчета нямат проблеми с обличането им, а при момичетата обикновено обличането е свързано с голяма драма...
А и Алекс няма как да се учи от татко си как да се облича - първо не му определя той дрехите, второ ходи на работа все с костюми, а само като нямах момче ми харесваше да гледам малки момчета със сака, панталони и вратовръзки или папийонки...



Тема Re: Спамка на сянканови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.08.10 13:02




Остави, при нас наистина е драма. През час-два се уточнява с коя рокля ще е днес и утре. А зелени дрехи като се замисля почти няма, но обича зелен сладолед, играе си винаги със зелен пластелин, абе зеленото и зелено сега, какво да се прави....
Имам една приятелка - изключителен естет. И с 500 и с 50 лв по себе си винаги изглежда супер, страшна е. Майка и и баба й са същите - може да нямат фин. възможности и гердана да е от пластамаса, но всичко е на мястото си и брошката и капелата и герданчето...особено ме умили баба й миналата година, над 80 е...обаче е лакирана, червосана и със шапка с периферия...



Тема Re: Спамка на сянканови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.08.10 14:08



аз също съм за панталон, но ако не намеря това, което искам нямам много избор

. А за дънките си права.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: surfline]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.08.10 14:10



и аз така си го представям, но и задължително хуб. обувки, че много държа на тях





Тема Re: Спамка на сянканови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.08.10 14:15



при нас интересното е, че Дени поне до 4-5 клас нямаше изисквания към дрехите. Каквото и купех това. Сега вече не така, тя си избира и пазарува дрехите. А има и доста добър стил на обличане. Вярно, че понякога предпочита дънки и маратонки, но винаги са съчетани.

Докато Борис поне от една година

си избира той дрехите и се сърди, ако го карам да облече нещо, което не му харесва. За обувките е още по-капризен. Направо не ми се мисли като порасне



Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.08.10 14:21



а къде има гап за дечурлига





Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано16.08.10 14:47



брат ми подари на Наско едно лятно костюмче от ГАП, мисля, че го беше взел от The Mall. там имат магазин на ГАП.
На мен обаче ГАП ми се струват излишно скъпи, поне в България.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано16.08.10 14:54



на мен ми харесва варианта с дънките:) детето трябва да се чуства добре и удобно в дрехите си, а не да се усеща като бяла врана. хубаво е да има официално костюмче (аз бих заложила само на панталон, който да може да се комбинира с повече ризи, сака, пуловерчета), но наистина на 15.09 всички ще са супер официални, бъдете себе си:)).
бих му сложила нещо по-смело като цветове, да усети празника, а дали ще е официалне костюм или дънки-каквото харесвам в крачка, нямам правила.


по отношение на анцузите-има анцузи и анцузи:)
Мадона ги направи модерни;))
аз много ги обичам като дреха-особено ако е от мекия плюш, имаме два такива чифта, струва колкото официален костюм барабар с ризата, но сакрасиви, удобни, меки и се перат лесно. няма по-удобна дреха за игра.

Редактирано от Пъpпъл на 16.08.10 18:04.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: Пъpпъл]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано16.08.10 15:34



За игра няма по-удобна, за спорт също. Обаче за ежедневна дреха, за ходене на училище, за вечерно излизане, за официални поводи, Боже опази!

За официалните анзуци с трите черти вече споменах. Те, със сигурност, струват повече от 100 лв., но носенето им като официална или ежедневна дреха, а не като спортен екип издава липса на какъвто и да бил стил. Ако и да са удобни и да издават състоятелността на приносителя им.
Още майка ми не ми даваше да ходя с анцуг на училище, а и отношението ми към дънките също е възпитавано от нея. Баща ми беше ходил 79-та година в САЩ и разправяше със смях, че тук в Бг, поради липсата на дънки, даваме луди пари за тях, а в останалия свят ги възприемат просто за евтино ежедневно облекло, което носи на петна и е здраво. Затова и най-често се използва като работно облекло, откъдето е и тръгнало.
Аз не си обличам детето в дънки. Освен че е по-лесно да се поддържа, е дреха, която се слива с масата. А човек от малък трябва да изразява своята индивидуалност.
Що се отнася за дрес кода на официални събития - той никога не се е променял, но в Бг малко хора са запознати с правилата за обличане и още по-малко ги спазват. Няма да забравя на смесена сватба в ресторант Крим бяха дошли много англичани, естествено официални, с шапки дамите и т.н., които бяха от Индия или друга бивша колония, бяха със съответните официални за мястото, в което са родени, облекла (което беше много интересно и приятно за гледане).
Но, както Пърпъл е казала, всеки може да заложи на това, в което се чувства удобно. Особено ако е скъпо и ако може да демонстрира и благосъстояние. Така анцугът, струващ колкото един костюм, може да се види и на официално или на вечерно събитие. Сори, не ми е по вкуса. И никога не ми е било.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.08.10 15:58



в нашата градинка е много популярна марката с трите чертички. Може да са маратонки, блузка, шапка, сандалки, раничка, но наистина е въпрос на престиж да имаш нещо

. Скоро се хилехме с мъжа ми, че аз не мога да изляза в градинката, че нямам нищо с този знак. Не гледат с добро око на мен. Майтапът продължи, че той може да излиза, защото има къси панталони, но са му да си маже с гипс из вкъщи с тях не за разходка.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: Пъpпъл]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.08.10 16:10



Там е да, но сега на намалението беше нещо уникално (като цени)



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.08.10 16:12



Айде сега и ти, аз имам доста неща от тази марка, както и останалата част от семейството



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.08.10 16:30



имам нещо съвсем друго впревид.

Ти пазаруваш много, обикаляте доста, ходите на хубави места на почивка, мисля че успявате да поддържате един приличен стандарт във всяко отношение. Но част от хората им знам горе - долу положението, но те на всяка цена трябва да се покажат. За тях е важно да го направят и всички да го видят. Това искам да кажа.

Пример една приятелка на моя позната ми разказваше преди как всички пари си давали за маркови дрехи. Другото нямало значение.

Редактирано от galia71 на 16.08.10 16:32.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано16.08.10 17:06



Мда така е, онзи ден бяхме с Илина и тя си купи дънки за 19лв...иначе без намаление познай дали ще дам за детски дънки 60лв.





Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.08.10 17:08



Шегувам се разбрах ти намека



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.08.10 17:10



Такива примери много, аз също много мразя показността, а тя се прави именно от такъв тип хора



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано16.08.10 18:04



ехее


много рядко обикалям да зяпам за дрехи. когато ми трябва излизам и купувам със/без намаление, по-скоро ми е като задача, която трябва да отметна:)
в този мол не съм ходила, Синеплекс ми е близо и обикновено там отбивам номера.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: tswete]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано16.08.10 18:09



Не съм сигурна какво се има предвид под анцуг с три черти.


да речем, че гледам по-спокойно на правилата кога какво трябва да се облече. със сигурност няма да отиде на празник с анцуг, но не виждам нищо лошо да обуе дънки/джински вместо костюм на първи учебен ден.
в крайна сметка вкусът се моделира, не се налагат. някак си категоричността "тази дреха става, онази дреха не става за определен повод" ми се струва прекалена. в крайна сметка дрехите са важни, но много по-важно е как я носиш, нали? ако той се притеснява от официални дрехи, защо да му налагам да облича костюм? премерно аз, като дете, категорично не желаех да се различавам от тълпата, постепенно се изгради самочуствието, усещането, че ако се обърнат след мен, може да е защото съм хубава, желанието да експериментирам с дрехите и т.н. идеята ми е, че правилата са хубаво нещо и е ясно, че на 15.09 с анцуг не става, бил той и с четири ленти, но ако детето ми каже, че иска да си облече любимата нова блузка и любимите дънки и ще е щастливо от това, няма да му кажа-да, но аз съм ти купила костюм специално за повода.
относно дънките и отношението на американците, (особено младите) към тях, определено не е защото носят на петна и са работна дреха. напротив:)
дънките са ми много любима дреха, вярно Леви може и да ги е правил преди 2 века за златокопачите, но това време мина, сега дънките са и удобни, и практични, и небрежни, и дреха, която разкрива индивидуалност и в САЩ, и по света.
В ежедневието много рядко обличам дънки, почти винаги се налага да съм официално облечена и да си призная много ми липсват по-спортните дрехи. въпрос на усещане.




Тема Re: Спамка на сянканови [re: Пъpпъл]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.08.10 19:59



Аз лично опосках бебешкия гап!


Ми извинявайте, ама бански за 9 лв от 2 части, рокли по 14-19 лв, блузки по 5-9, панталонки от 60 на 14.....ноу комент...



Тема Re: Спамка на сянканови [re: Пъpпъл]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.08.10 20:26



А аз в гардероба си нямам почти никакви официални дрехи. Ако се наложи си купувам....


Миналата година бях решила да ставам елегантна, обаче не става...не ми е дошла музата... е, имам някои по-женски дрехи, но определно залитам най-вече по Есприт, почти всички дрехи са ми оттам, ужас.....като им видя логото и действам като бик на червенкото...
Иначе от спортните стоки най-харесвам Адидас, имам 2 чифта маратонки и дотам...Ако някога някой ми купи 1 анцунг от 200 лв няма да го върна, но ще си го ползвам за почивки в планианат, гората и т.н. Но, наистина Цвете е права..Мъжът на братовчедка ми е ходещ манекен на трите линии. Всичките му анцузи са поне по 300 кинта, и дори не си спомням да съм го виждала с друго облекло...ама...



Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.08.10 22:06



на такива цени и аз пазарувам, стига да има някой да ме завлече в магазина. Макар, че като се замисля, ако нямаме нужда не пазарувам много.





Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.08.10 22:06







Тема Re: Спамка на сянканови [re: Пъpпъл]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.08.10 22:12



на тържеството в края на предучилищната реших да се съобразя с Борис и не го накарах да облече риза. Детето се чувстваше добре. Да, но баща му не пропусна да намекне, че бил като "прошляк", щото половината бяха докарани с черни костюми и бели копринени ризки

Но не беше единствения по-неглиже. Още повече, че ми се повръщаше от думата бал, каквато някои родители използваха за тържеството и затова реших Борис да отиде както той иска на НЕГОВОТО ТЪРЖЕСТВО.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.08.10 22:18



бе така като ви чета ми се пали фитила и аз да поразвържа кисията, щото обичам хубавите дрехи, но не ми се дават пари за такива. Ама после бързо ми минава

. Виж при щерка ми като иска нещо винаги е последно, до следващото нещо, което види



Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.08.10 22:46



Хехехе, аз съм пълна твоя противоположност...само да ми дадат знак, че трябва нещо да се търси и купува...тръгвам, и то с голям кеф.

И пусто винаги има и още хубави неща, които остават некупени....



Тема Re: Спамка на сянканови [re: Пъpпъл]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.08.10 09:25



Аз също като теб и сърфа бих го облякла за първият учебен ден с дънки, ризка и отгоре може елече или нещо фейшън, с чорлава гелосана коса

.
Дънките за мен са много практично облекло, обожавам ги, лятото ми е най-удобно с потник и дънки на работа (като се им ав предвид, че работя предимно с мъже и не ми е удобно с рокли и поли).
Официялни дрехи нямам, дори сега за сватбата се наложи да купувам всичко - обувки, дрехите .... в гардероба всичко ми е спортно-елегантно предимно дрехи, които са ми удобни. Робувам на няколко вида марки , признавам си и си ги следя и купувам с кеф. Единствено за обувки мога да дам една торба пари без да ме заболи сърцето

Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.08.10 10:06



Роклите от 64 аз ги накупих на 19 кинта ..... аз опосках за по-големите



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано17.08.10 10:11



То затова онзи ден вече нищо не беше останало...





Тема Re: Спамка на сянканови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано17.08.10 10:24



Е нищо де...зимата ще има нов тираж, хахахахаха!


А видя ли дали некст е отворен вече?



Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.08.10 10:25



Ха ха мен повод не ми трябва .... само пари ми дай



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано17.08.10 10:37



На мен нещо скъпички ми се видяха нещата


Деска октомври като се прибера, трябва да подновявам гардероба на Аля. Взимам те с мен, хем ще си начешиш крастата, хем и работа ще свършим



Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано17.08.10 10:46



Още не е.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано17.08.10 10:59



ама кажете по-рано моля ви се

. такива цени харесвам. Това в ГАП ли? и докога ли са намаленията? Каня се тази седмица да митна поне до Сердиката, че съм до нея дето се вика.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано17.08.10 11:04



ГАП е в Карфур!



Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано17.08.10 11:05



Сега ли се сети :) Има намаления до 15-ти или до 30-ти август, но нещата вече са доста оскъдни. Вече са започнали да зареждат новите есенни колекции, но се разходи де, все може да намериш нещо. А ГАП има само в The Mall, в Сердика няма, ако не бъркам.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано17.08.10 11:09



Мдам, и аз бих се спряла на някакъв среден вариант... може и да е не е точно дънки и риза, да е панталон и пуловер, но със сигурност не бих си облякла детето в костюм... нито пък в анцуг. Помня едно време мои съученици идваха по анцуг на училище в дните, в които имахме физическо, направо недоумявах.
По същия начин сега недоумявам като виждам разни 2-3 годишни хлапета, излезли на разходка и издокарани с панталони с ръб, кожени обувки като на 60-годишен дядо, риза, отгоре пуловер и пр.
Достатъчно време ми се е налагало да ходя с костюми на работа и достатъчно време баба ми (лека й пръст) ми натякваше как трябва да ходя облечена като нормално момиченце, с черна пола и бяла риза... Не смятам да причинявам същото на детето си. Ще се опитам да му създам усещане за стил и вкус (вече е забелязал душичката, че като обуя бели обувки, вземам бялата чанта, а като обуя черни - черната, и даже ми асистира сутрин), но не искам да му налагам нищо. Такова разнообразие на детски дрехи има в момента, че винаги може да се намери вариант, при който детето да се чувства комфортно и в същото време да изглежда прилично.
Сега... като се замисля, радвам се, че тук ходят с униформи.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.08.10 11:27



В Сердиката всичко е опоскано



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.08.10 11:28



Това ми е запечатано в съзнанието. Навремето си позволих един път под престилката в училище да си обуя новите дънки, които татко ми донесе от "запада", и ме върнаха да се преобличам



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: tswete]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано17.08.10 11:34



Цвете, коя щерка? Онази с посиненото око и двуцифрения брой синини по краката, ли? Че друга нямам...


п.п. Честно казано май не съм сигурна, че на първия учебен ден 6те и облека рокля...Т.е. зависи от времето
Ето снимка на тука6ните първолаци



Редактирано от surfline на 17.08.10 11:40.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано17.08.10 11:38



Нищо ли не успя да отстреляш?





Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.08.10 11:39



А ти пък нищо .... не ме ли познаваш и от прахта ще изнамеря диамантче



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: surfline]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано17.08.10 16:05



Въпреки че ми изглежда твърде неглежиращо облеклото им, проброй сега колко момченца са с дънки и кажи дънките не са ли униформи направо!!!

Това имах предвид като писах, че 80% ходят навсякъде с дънки и това е абсолютно сливане с тълпата и липса на всякаква индивидуалност.
Извинявам се предварително, ако те обидя, но ако това е първият учебен ден на едно 5-6 годишно германче, добре че не съм там. Някои от децата са с чехли, други са неподстригани...
За родителите направо думите ми не стигат. Това да не е първи ден на предучилищна? Все пак не уважават ли училището, учителките? Не го ли чувстват като празник? Защото ако в Германия първият учебен ден не е празник, в Бг е. А и ние за БГ говорим и за обличане при такъв повод става дума.
Ако имам щерка и аз много ще се замисля преди да я облека с хубава рокля, като гледам чехлите и кецовете на останалите...
А за синините може да се намери по-дълга рокля, въпреки че моята от първия учебен ден в предучилищната не е успяла да ги скрие...
А със синините по лицето се надявам да се ограничите, че в някакъв момент става опасно...



Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано17.08.10 17:38



Едвам ви изчетох. Този спам дотук е само за дрехи и обувки. Направо съм изумена!
Както и да е.
Да споделя - след малко ще се виждам с приятелка, хубаво ми е - решихме го за 5 минутки преди малко в скайпа!

Изготвям професионално лични и партньорски хороскопи!


Тема Re: Спамка на сянканови [re: vihrogonche]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано17.08.10 18:10



Че каква по-достойна тема за спам от тази за дрехи и обувки??!





Тема Re: Спамка на сянканови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано17.08.10 23:56



Айде следващата ще е за футбол предлагам!





Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано18.08.10 06:45



а не

продължаваме за дрехи и обувки.

Снощи реших да се разходя до Сердиката, защото има магазин на Булгрес за да разгледам, че от известно време само за баня мислим с половинката. Но стимулирана от темата реших да погледна набързо тук-там. И... имаше резултат прибрах се в 21.00 с пликчета. Поне нямаще реплики от мъж ми, че пак съм ходила на изложба. Има и панталоните, които Дени си е хареса само като се върне дано все още има номера. А за Борис в Зара-та има доста подгодящи раирани ризи и панталони, само остава да измисля отгоре какво ще е

Абе гот ми беше снощи



Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.08.10 09:06



Ще се сетиш ти
Аз снощи вилнях из МОЛ-а на Стамболийски .... ей голяма мизерийка там половината магазини явно незнаеха, че трябва да са с намаления и бяха сложили едни цени .... Така или иначе не си тръгнах с празни ръце, но не бях особено въодушевена

Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано18.08.10 09:44



И аз ще се разходя, обещавам, само да вляза в 9тия месец!!!

Дано ме изчакат с намаленията до края на август.
А за темата за футбола - твърдо съм против. Дрехи и обувки може, футбол в спам не може!!!



Тема Re: Спамка на сянканови [re: tswete]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.08.10 09:48



Скъпа в ГАП като бях най-пълният щанд беше този с бебешките неща, за по-големите дечурлига бе разграбен, така че отиди, защото надали до края на август ще остане нещо, а вече почват да вадят есенната колекция и остатъците от лятната ще я покрият за догодина скоро



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано18.08.10 09:55







Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.08.10 10:01



От днес почвам комисия с врага! Засега си любезничеме, но.....стискайте ми палци, напрегната съм! А ла гер ком а ла гер!





Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.08.10 10:09



Стискам да няма много нерви, не им се давай



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано18.08.10 10:17



просто ако тръгнеш да се нервиш си помисли за нещо хубаво и важно в живота ти, не за ежедневните глупости с които си тровим живота. при мен помага



Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано18.08.10 10:34



Така е наистина, но пак е имало момент в който си ядосан...дори и за малко...
Хубаво е ако може човек да си го изкара навън...
Деска давай спокойно, каквото и да ти коства това...



Тема Re: Спамка на сянканови [re: tswete]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано18.08.10 10:43



Цвете, не е точно така, просто тук (предполагам и в Германия) не се обръща чак толкова голямо внимание на дрехите и изобщо на външния вид. На хората не им пука за тия неща, никой никого не обсъжда (докато ние, признавам, сме абсолютни клюкари в това отношение) и никой никого не съди по начина, по който е облечен. Та в този смисъл изобщо не се приема като признак на неуважение това, че си завел детето си по дънки и чехли на първия учебен ден, а ти самата не си се издокарала за повода.
На теб може и да ти изгежда неглеже, но на хората им е по-важно да се чувстват комфортно.
А за дънките... честно казано малко ми е трудно да си преставя човек, който няма дънки в гардероба си. Та чак на всички да ни липсва индивидуалност?!



Тема Re: Спамка на сянканови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано18.08.10 10:56



доста се тренирам напоследък за тези неща, защото в офиса единият от шефовете внася понякога много нервна обстановка. А мен тези неща ми влият, нищо че не е свързано пряко с мен. Общо взето успявам да го игнорирам, но ако на мен самата нещо си ми е криво поради някакъв личен проблем се нервирам наистина от много дребни неща или реплики



Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.08.10 12:16



При нас нещата са на много високо лицемерно и интригантско ниво! Опитах се категорично да си гоня позициите, и засега е кротко. Най-ми се отваря една дебилка, в буквалия смисъл, която ми се води ако не подчинена, то поне да работи в моя услуга....малей как ме издразни....проста жена бе...те са най-отворените. А иначе сто на сто се опитват да ме ментосват нещо, защото в момента хем го няма директора, хем моите хора...по принцип винаги като са най-любезни, тогава номера ми правят...но постфактум ще се види де...оффффф...поне да беше за пари, а то....пуста злоба и завист





Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано18.08.10 12:38



като слушам и чета за такива неща чак не мога да повярвам. Но е факт, че ги има на много места - и злобата, и интриганството, и натегачеството и какво ли още не. Е затова си харесвам нашия малък мъжки колектив (нали съм само аз жена) и поне откъм такива дразги съм "лишена". Затова и ме е страх да си сменям работата, че не знам в какъв змиярник ще попадна





Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано18.08.10 12:46



Вярно е, че мъжкият колектив помага, но на такива държавни работи понякога и мъжете се държат като клюкарки и интригантки.
И аз работя в бюджетно учреждение и при нас нещата са много често така. Обяснявам си го с това, че някои хора, веднъж като са успели да влязат в тая система и са решили, че могат до пенсия да я изкютат без много зор. И много мразят младите, които биха могли да променят това статукво, биха могли да изпъкнат, да напреднат като ги предредят. А и някак си голям им е кеф да набият канчето на по-младите (както смятат на тях едно време някой е направил). А всъщност просто са си мързеливци и некадърници, дето ги е страх някой да не ги подработи и да стане ясно, че за нищо не стават. В частните и въобще в производствените, търговските и пр. предприятия не е така. Имаш си показатели, покриваш ги или пък не и всички те виждат колко струваш. Ама при нас, при Дес, по-трудно можеш да свържеш резултата с конкретния човек. Аз много се гордея, че моите студенти изкарват най-високи резултати на изпита, ама може и да е защото са по-силни групи, защото са имали късмет, а некадърните често си измислят и какви ли не други причини, дето на тях точно им пречат, а на другите им помагат...
Така че, Дес, едно е да не им се вързваш, но другото е да си защитаваш територията. Интригантите и мързеливците край нямат, но, когато бачкаш, имаш резултати и не си затваряш очите, все пак се съобразяват с теб, а някои и дори се страхуват от теб. Така че - дръж ги здраво и хич не им се давай!



Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.08.10 12:50



Да ти кажа и аз работя в мъжка атмосфера (само 3 жени сме), тук клюки има много, интриги също, но не са злобни, просто мъжете немогат да ги докарат на такава злоба, като нас жените



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянка *DELETED*нови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.08.10 13:48



Мнението е изтрито от formidable

Съображения!

Редактирано от dessbess на 18.08.10 18:20.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано18.08.10 14:24



лелеее, наистина няма шанс да ти е спокойно на работа.

А Цвете е права, че зависи в каква област работи човек. Някъде изпъкват личните качества и способности, а другаде задължително се работи в екип. И там ако има такива отношения е немислимо. А в обстановка като твоята човек лесно може да се врътне и да стане човек от тях, но мисля, че твоята позиция е много по-достойна, макар и не лека.

А психологията на тези хора е ясна. Цвете много точно ги е описала.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.08.10 14:30



Мдаааа, много ми е тъжно, че не съм намерила своята работа все още....понякога изпадам в тих ужас. Ще я намеря ли някога?



Тема Re: Спамка на сянканови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано18.08.10 14:40



аз за себе си знам, че няма да намеря своята работа

и откакто го осъзнах съм без терзания. МОже да е елементарно, неамбициозно, примиренческо, но... не ми пука. И една от причините да не я търся е, че не съм човек който поема рискове



Тема какъв номер ми направиханови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.08.10 15:21



малките бандити


Вечер като си лягат винаги пият вода от една чашка която после си остава на нощното шкафче защото аз нощем ожаднявам и се будя да пия вода. Та пиинаха си и си легнаха. Оставих ги и бегах да си гледам работата. После разбира се ги чух че шетат ама нормално, такъв им е навика да си поиграят преди да заспят. Та легнах си и аз при тях след няколко часа. Събуждам се по едно време да си пиина вода, вземам чашката в тъмното и си пиивам широка глътка. И в тоз час усещам че гълтам нещо странно. Станах бързо, светнах лампата и що да видя. Вместо вода в чашата жълта гъста мътна течност. Помирисах, поогледах и веднага се сетих какво е - пиинала съм си тоалетна хртия добре разтвоена във водата. Хора, едва не си повърнах червата, нали разбирате.
Тия деца непрекъснато ме учат как да се предпазвам в живота.
Бях бесна сутринта и им отмъстих. Давид пристигна при мен и той и както винаги истерясва. Нещо му се скарах той вика Мамо, искам да умреш.
Казах ОК, умирам. И умрях.
Не можете да си представите каква паника ги обзе. Първо Ева се панира и запищя на умрело, дърпа ме, истерясва. Аз се правя на умрела лисица. После пристига Теди, гледа ме умряла и той надува гайдата. А Давид, който през това време е изчаквал да се увери, че съм умряла и вече вижда как малките откачат и решава че наистина трябва да съм умряла и надува гайдата и той. Пак много издържах да се преструвам, то хем ми смешно хем ми жал. Ама децата наистина бяха много се уплашили. После Евка милата как ме гушка... Аз си мислех че не са много наясно със смъртта ама явно дори да не са много ги е страх от нея




Тема Re: какъв номер ми направиханови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано18.08.10 15:37



Малко ми напомня за сем. Адамс



Hot stuff

Тема Re: какъв номер ми направиханови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано18.08.10 16:01





но от всичко което съм чела за нейните деца мисля, че е реагирала правилно. Разговори за това, че не бива така да се говори и т.н. в техния случай едва ли щяха да са от полза. Виж така са се стреснали, а и са достатъчно големи за да си вземат поука от случката.

На мен такива крайности не са ми се случвали, но за някакви реплики към мен от страна на децата съм реагирала така - остро и да ги заболи и тях както мен, за да си мерят друг път приказките



Тема Re: какъв номер ми направиханови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.08.10 16:02



бе направо можем да сътворим нов хитов сериал: Семейство Йенсен






Тема Re: какъв номер ми направиханови [re: NikiFin]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано18.08.10 17:29



Виж, г-жо Йенсен, като им правиш такива номера, им влизаш в играта, знай, че поемаш риска да търпиш такива номера. А номера от този калибър - мама умря - са висока топка, да си готова.
Ясно е, че не могат да си правят майтап с теб, аз бих проучила кой е източникът на идеята за водата с тоалетната хартия и здраво бих го наказала. От едно време нататък установих, че при Алекс вече приказки само не помагат и го оставяме без телевизия, игри, компютър за определено време. Засега такива наказания действат. Бих оставила идеолога без телевизия или каквото обичат децата ти. И стриктно бих го спазвала наказанието.
Но да им влизаш в тона - не е добра идея. Утре ще ти избягат, ей така за купона. Недей. Трябва да си имат границите и да знаят, че с мама няма шега. Ще се отрови някой от глупост. Къщите ни са пълни с опасни неща - препарати, лекарства, алкохол, не знаеш какво ще им роди главата следващия път.
А и вече си се убедила, макар че едва ли някой може да се е съмнявал, че за децата загубата на майката е най-голямата трагедия. Не ти трябват повече такива "майтапи". Децата са жестоки, не могат да проумеят много неща, а и нямат опит. Ще стане по-голяма беля в опит да стане по-весело...



Тема Re: какъв номер ми направиханови [re: NikiFin]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано18.08.10 17:59



ти ме разби.
че това дете може да се психира от този театър, с някои неща шега не бива.
какво по-страшно от това майка му да умре, в смисъл коя ще е следващата ти крайна стъпка?
накажи адекватно децата, или който там го е направил, но да се правиш на умряла ми се струва просто прекалено. дори да е на майтап.



Тема Re: какъв номер ми направиханови [re: tswete]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.08.10 19:35



те не знаят, че е било отмъщение. Давид го иска и го получи. Друг път да внимава кво иска. Ама аз един път пак така умирах пред Давид и той изобщо не ми се върза. Сега явно беше повлиян от малките и стана голем цирк. Навремето така карахме баба ми да умира и тя умираше и ние пищим покрай нея. Наистина доста ни плашеше
Номерът с тоалетната хартия са го видели от Давид преди време и явно са се сетили. Те такива големи бели правят, че това с тоалетната хартия аз наистина го вземам на майтап. Др път ще си знам да си пазя водата. Ако едно дете си е беладжия никакви наказания няма да го спрат. Само ще го научат да си прави белите тайно, както аз навремето. Така се бех ошлайфала, че майка ми оставаше безмълвна от размера на белите, защото не е очаквала да съм толкова нагла. Аз си го възприемах като съвсем нормално и като мое право, не съм била много наред и сега си ми го връщат хаха.




Тема Re: какъв номер ми направиханови [re: Пъpпъл]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.08.10 19:38



Давид сам си го поиска. Не съм се направила на умряла така изведнъж и без нищо. Като иска крайни неща ще ги получава. Човек трябва да внимава какво си пожелава




Тема Re: Спамка на сянканови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано18.08.10 22:23



Да, точно така е, както си го описала. Стремят се децата да са удобно облекло, по възможност от еко-материи.
А чехлите са задължителни в някои начални учили6та - по-хигиенни причини се преобличат дечурлигата

.



Тема Re: какъв номер ми направиханови [re: NikiFin]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано18.08.10 22:26



Вие сте цирк абсолиутен





Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.08.10 11:41



Токущо разбрах къде ще е тазгодишният теймбилдинг на мъжо ... Виенааааааааааааааааа

, много се радвам, само сега умуваме дали да вземем дечко или да я оставим тук

Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано19.08.10 11:45



Айде ма мацо това е тимбилдинг, не екскурзия

Оставяйте дечко и карайте нов меден месец



Тема Re: Спамка на сянканови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.08.10 11:51



Ха ха ха ха везните са равни - взимане-оставяне ..... в доста солидна дилема сме и двамата с Ники



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано19.08.10 11:53



ако имате малко време, а искате много да видите по-разумно е да е без вас



А Виена много отдавна искам да я видя, но според моята половинка не било Париж

Редактирано от galia71 на 19.08.10 11:53.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.08.10 11:56



Ееее нямат много общо.

Аз съм била във Виена, мъжо също .... обикаляне ще има мен това ми е една от причините да я оставим, но кат ознам какъв мерак има да се качи на самолет сърце не ми дава да я зарежем на бабите

Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано19.08.10 12:04



а кога ще ходите?



Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.08.10 12:09



Ние с таткото сме планирали да водим Алекс във Виена, ама да видим кога ще ни огрее. Бяхме се уговорили даже с едни приятели да им ходим на гости. Бяхме говорили за евентуална програма с ходене в Пратера, в зоологическата градина, а има и още толкова много неща, които могат да се видят там. Вземете детето, страхотно ще му е, а и ти ще имаш цял свободен ден, а, ако е нормален тиймбилдинг и вечер може да си свободна. Ако е удобно с оглед колегите на таткото, бих си взела детето без да се замисля. Там и времето е по-меко, а има толкова много неща, които могат да се видят, паркове, забавления и т.н.



Тема Re: майстор на камининови [re: tswete]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.08.10 12:13



Реших да разнообразя малко темата, Вихрогончето не знам дали ще хареса завоя

. Търся майстор за камини тук за София. Дали познавате някой, имате някакъв контакт или имате някакви добри отзиви от приятели и познати. Много ще съм благодарна за информацията.
В момента се ориентираме и за дограма и установих, че май е най-важно да е добър майсторът, който я поставя, а ако може и да удари едно рамо при направата й, супер. Щото и най-скъпият профил може да се направи лошо или да се монтира лошо...
Търся и идеи за добри интериорни врати - фирми, производители и т.н.
Въобще съм на тая вълна. Ако някой може да ми помогне, ще черпя.



Тема Re: майстор на камининови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано19.08.10 12:17



За вратите се включвам веднага. Моят мъж проучва винаги и за всичко по много и след ходене и гледане се спряхме на Хармония-ТМ. Тетевенска фирма, която от години се занимава с това. Говорим за качество/ сносна цена, защото има много хубави италиански, но цените са



Даже вече и поръчахме . В средата на септември ще са готови. В момента до края на месеца са в отпуска, но може да разгледате сайта им



Тема Re: Спамка на сянканови [re: tswete]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.08.10 12:55



Наклони везните



Hot stuff

Тема Re: Спортнови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано19.08.10 12:55



Момичета, замислям се сериозна да пиша Тоби на някакъв спорт, не може в 12,30 вечерта да ми се кокори и да ми вика, че не е изморен, тая енергия трябва да отива някъде.
Последните два дни играе на тенис... с въображаема топка и с нещо подръчно за ракета (празна бутилка от вода, дистанционно...). Изумих се с каква точност имитира движенията - топка си топката, бие сервис, скача, бяга, форхенд, бекхенд, слага си топките в джоба на панталона, прави си почивки да пие вода... Снощи дори, понеже играх с него, ми обясни как като го чакам да бие сервис не трябва да седя неподвижно, а да се клатушкам по определен начин и да си въртя ракетата в ръката

Явно му е интересно на детето та се замислих. Малък ли е според вас?



Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.08.10 12:59



30 ноември



Hot stuff

Тема Re: Спортнови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.08.10 13:13



Тениса не е за малки деца, да има групи, но техните костици са още много меки и шанса да развие еднат аръчичка повече от другата е голям, да не говориме за изкривванията. Аз съм тенирала години наред тенис на корт, брат ми също, но и двама ни треньора ни взе на по-голяма възраст (12-14г.)

Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.08.10 13:13



Мда, Виена не е Париж, и Прага не е, но не е лошо. Лично мнение де...
Но знам, че е интересно за деца - циркове има готини, виенски колела, паркчета, много хубаво зоо в Шонбрюн и така...





Тема Re: Спортнови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано19.08.10 13:40



Ясно, няма да е тенис тогава.
Плуване може.



Тема Re: Спортнови [re: flor4eee]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано19.08.10 13:40



Да, развива добре дробчетата



Hot stuff

Тема Re: майстор на камининови [re: tswete]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано19.08.10 13:59



Цвете за интериорните врати - аз съм много доволна от фирма Канор. Сравнително добри цени, на мен ми харесаха моделите, но все пак ние бяхме ограничени финансово. Магазина се намира срещу Плиска. Ако искаш може да отидеш и да разгледаш ;) Само те ни паснаха като цвят. Успех



Тема Re: Спортнови [re: jana]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.08.10 14:03



Това - за развитието на дясната (ако е левичар - лявата) ръка при тениса ни го казаха и на нас, когато записвахме Алекс. Аз тогава търсех спорт, на който въобще мога да го запиша и само тенис имаше като вариант. Засега, 4 г. трениране по 2 пъти на седмица, няма промяна в развитието на лявата и дясната плешка, ръка и пр. Предполагам зависи от това, че самите тренировки са съобразени с годините им - 3-6 г. и са 2 пъти седмично. Със сигурност няма промени, де.
Иначе - плуването е много хубав спорт, много приятен, много полезен и пр. Обаче, има няколко големи обаче-та, дето отказават почти всички от плуването. Едното е, че малките често боледуват. Второто е по-важно - плуването не е и никога не е бил спорт за забавление. То си е блъскане в басейна, умора, еднообразие. А и докато се научиш да плуваш свястно, доста вода изпиваш, доста упоритост ти трябва. Затова почти няма дете, дето да не е записвано на плуване, поне в Бг и почти няма дете, дето да не се е отказало от плуването.
Затова, ако ще е плуване - нека е нещо леко, приятно. Все пак детето е малко, трябва му забавление. Аз виждам сега за Алекс какво представлява плуването - учат ги, с дъска, без дъска и тн. и накрая 5 минути игра, но без скачане от горе. И то няма кой знае какво да се прави във водата. Предполагам все още не мисли за отказване, защото аз големи разяснения му хвърлих. И все пак, винаги след 45 мин. тренировка казва, че е изморен, че е много трудно да се прави това или онова. Радвам се, че не се отказва, но ще го разбера, ако иска. Варненската треньорка много го хвали и държи тук в Сф да му търсим начин да ходи на плуване. И все пак - това са тренировки, обикаляне на басейна, пот и много усилия. А за малко дете ще е просто плацикане, игра. Тогава не го възприемай като спорт, а като начин да се забавлява и да се измори от топлата вода.
Иначе плуването е велик спорт. И сега, години след като не съм влизала в басейна, много рядко мога да направя мускулна треска. Мъжът ми е волейболист и редовно си страда от фитнеса при различните групи упражнения. Имала съм само една травма за 13-14 години трениране. Развиват се мускулите, имат някаква памет и лесно се възстановява форма, кг. Но тренирането на плуване не е лесно и приятно. Всеки спорт, в който има топка е хиляди пъти по-интересен.



Тема Re: майстор на камининови [re: galia71]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.08.10 14:45



Изглеждат много добре на сайта. Ще ги проуча сериозно. Много ми харесаха. Мерси за инфото. Ще ми е интересно после да споделиш как са откъм монтаж и на живо.





Тема Re: Спортнови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.08.10 14:45



Ох, сега се сетих как набързо ми се изпари тенис желанието още в първи клас!


Аз нали съм си левичарка и......още на първия урок онзи се разкрачил зад мен и ми показва. И по едно време вика, хайде замахни със всичка сила с ракетата и аз като замахнах с левачката и право в слабото му място!
Как крещя онзи и как ревах от ужас аз......хахахахахахха



Тема Re: майстор на камининови [re: Nasinda]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.08.10 14:46



Както е модерно в един друг форум: запис!


Особено за вратите!

Редактирано от dessbess на 19.08.10 14:47.



Тема Re: майстор на камининови [re: Nasinda]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.08.10 14:47



Разгледах ги, мерси за инфото. Малко ме притеснява, че са китайски и в нета прочетох, че не стават за мокри помещения. При вас как са в мокрите помещения. Променят ли се от влагата в банята?



Тема Re: Спортнови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано19.08.10 15:17



Цвете, да, нещо забавно ми е в главата, не луди тренировки от 3 годишен. Има един огромен спортен комплекс до нас, там имало плуване за майки и деца, за нещо подобно си мисля. Той определено и на водата се кефи, имаха плуване в яслата юли месец, сега плува в басейна пред блока, бе кеф му е.



Тема Re: майстор на камининови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано19.08.10 15:28



Хубаво е, че идват и взимат точни размери. При нас някои от вратите са по-тесни. Искат подът да е готов. А тези врати с естестения фурнир са много красиви. Можете да ги видите на живо в магазина им на бул. "Черни връх" Ние имахме голяма чуденка какво точно да изберем.





Тема Re: майстор на камининови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано19.08.10 15:32



Каквото и да пише за мокрите помещения не бих им вярвала. Естественият фурнир е ясен, трябва да се пази. Но тези с ламината, ако не са добре кантирани, там може да просмуква влага и да се надуят. А някак не ми се връзва да си сложим навсякъде хубави врати и да изплякаме някоя алуминка на банята.

Ето това с банята е и при нас проблем. Сега трябва да я стесним допълнително с душкабина или параван





Тема Re: Спортнови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано19.08.10 15:34



ще падна от смях





Тема Re: майстор на камининови [re: tswete]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано19.08.10 15:35



Цвете, за мокрите помещения си поръчах алуминиеви врати при човека дето ми прави дограмата със същия цвят като интериорните. Не са мръднали и съм много доволна





Тема Re: майстор на камининови [re: Nasinda]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.08.10 15:37



ясно. мерси. ще падне голямо разкарване. особено след като моят лекар най-накрая се върне от отпуск. Някои бъдещи майки ходят за колички и легла, други за врати...



Тема Re: майстор на камининови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано19.08.10 15:44








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.