Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Спамка на сянканови [re: Пъpпъл]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано16.08.10 15:34



За игра няма по-удобна, за спорт също. Обаче за ежедневна дреха, за ходене на училище, за вечерно излизане, за официални поводи, Боже опази!

За официалните анзуци с трите черти вече споменах. Те, със сигурност, струват повече от 100 лв., но носенето им като официална или ежедневна дреха, а не като спортен екип издава липса на какъвто и да бил стил. Ако и да са удобни и да издават състоятелността на приносителя им.
Още майка ми не ми даваше да ходя с анцуг на училище, а и отношението ми към дънките също е възпитавано от нея. Баща ми беше ходил 79-та година в САЩ и разправяше със смях, че тук в Бг, поради липсата на дънки, даваме луди пари за тях, а в останалия свят ги възприемат просто за евтино ежедневно облекло, което носи на петна и е здраво. Затова и най-често се използва като работно облекло, откъдето е и тръгнало.
Аз не си обличам детето в дънки. Освен че е по-лесно да се поддържа, е дреха, която се слива с масата. А човек от малък трябва да изразява своята индивидуалност.
Що се отнася за дрес кода на официални събития - той никога не се е променял, но в Бг малко хора са запознати с правилата за обличане и още по-малко ги спазват. Няма да забравя на смесена сватба в ресторант Крим бяха дошли много англичани, естествено официални, с шапки дамите и т.н., които бяха от Индия или друга бивша колония, бяха със съответните официални за мястото, в което са родени, облекла (което беше много интересно и приятно за гледане).
Но, както Пърпъл е казала, всеки може да заложи на това, в което се чувства удобно. Особено ако е скъпо и ако може да демонстрира и благосъстояние. Така анцугът, струващ колкото един костюм, може да се види и на официално или на вечерно събитие. Сори, не ми е по вкуса. И никога не ми е било.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.08.10 15:58



в нашата градинка е много популярна марката с трите чертички. Може да са маратонки, блузка, шапка, сандалки, раничка, но наистина е въпрос на престиж да имаш нещо

. Скоро се хилехме с мъжа ми, че аз не мога да изляза в градинката, че нямам нищо с този знак. Не гледат с добро око на мен. Майтапът продължи, че той може да излиза, защото има къси панталони, но са му да си маже с гипс из вкъщи с тях не за разходка.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: Пъpпъл]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.08.10 16:10



Там е да, но сега на намалението беше нещо уникално (като цени)



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.08.10 16:12



Айде сега и ти, аз имам доста неща от тази марка, както и останалата част от семейството



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.08.10 16:30



имам нещо съвсем друго впревид.

Ти пазаруваш много, обикаляте доста, ходите на хубави места на почивка, мисля че успявате да поддържате един приличен стандарт във всяко отношение. Но част от хората им знам горе - долу положението, но те на всяка цена трябва да се покажат. За тях е важно да го направят и всички да го видят. Това искам да кажа.

Пример една приятелка на моя позната ми разказваше преди как всички пари си давали за маркови дрехи. Другото нямало значение.

Редактирано от galia71 на 16.08.10 16:32.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано16.08.10 17:06



Мда така е, онзи ден бяхме с Илина и тя си купи дънки за 19лв...иначе без намаление познай дали ще дам за детски дънки 60лв.





Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.08.10 17:08



Шегувам се разбрах ти намека



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.08.10 17:10



Такива примери много, аз също много мразя показността, а тя се прави именно от такъв тип хора



Hot stuff

Тема Re: Спамка на сянканови [re: jana]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано16.08.10 18:04



ехее


много рядко обикалям да зяпам за дрехи. когато ми трябва излизам и купувам със/без намаление, по-скоро ми е като задача, която трябва да отметна:)
в този мол не съм ходила, Синеплекс ми е близо и обикновено там отбивам номера.



Тема Re: Спамка на сянканови [re: tswete]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано16.08.10 18:09



Не съм сигурна какво се има предвид под анцуг с три черти.


да речем, че гледам по-спокойно на правилата кога какво трябва да се облече. със сигурност няма да отиде на празник с анцуг, но не виждам нищо лошо да обуе дънки/джински вместо костюм на първи учебен ден.
в крайна сметка вкусът се моделира, не се налагат. някак си категоричността "тази дреха става, онази дреха не става за определен повод" ми се струва прекалена. в крайна сметка дрехите са важни, но много по-важно е как я носиш, нали? ако той се притеснява от официални дрехи, защо да му налагам да облича костюм? премерно аз, като дете, категорично не желаех да се различавам от тълпата, постепенно се изгради самочуствието, усещането, че ако се обърнат след мен, може да е защото съм хубава, желанието да експериментирам с дрехите и т.н. идеята ми е, че правилата са хубаво нещо и е ясно, че на 15.09 с анцуг не става, бил той и с четири ленти, но ако детето ми каже, че иска да си облече любимата нова блузка и любимите дънки и ще е щастливо от това, няма да му кажа-да, но аз съм ти купила костюм специално за повода.
относно дънките и отношението на американците, (особено младите) към тях, определено не е защото носят на петна и са работна дреха. напротив:)
дънките са ми много любима дреха, вярно Леви може и да ги е правил преди 2 века за златокопачите, но това време мина, сега дънките са и удобни, и практични, и небрежни, и дреха, която разкрива индивидуалност и в САЩ, и по света.
В ежедневието много рядко обличам дънки, почти винаги се налага да съм официално облечена и да си призная много ми липсват по-спортните дрехи. въпрос на усещане.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.