Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Бебета 2004  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано12.08.10 16:32



Накратко-как са 6 годишните ни младежи и девойки?


Наскоро рових нещо из клубчето и попаднах на мои стари питанки от време оно-"кърмата стига ли му", " 400 грама наддаде-достатъчно ли е", "защо няма още зъби", "какви памперси ползвате" и ми стана едно мило и смешно
като си помисля за колко неща съм се тревожила излишно, как бързо минава времето..
Да спра с лирични отклонения и да започна строго по същество-на какви занимания ходят децата ви, как ще избирате училището за догодина, има ли 6 годишни първокласници, четете ли, смятате ли, спортувате и въобще нека видим колко сме невероятни.



Тема Re: Бебета 2004нови [re: Пъpпъл]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано12.08.10 16:58



Хубави въпросчета задаваш - и аз съм се замислила за училище. Но само дотам.


А за това как е - ами променя се - къде към добро (според моите разбирания), къде към не дотам добро...Вече е много самостоятелен, научи се да чете - без никой да го е карал, реди пъзели, играе на игри на компютъра, рисува.....Едва ли е нещо по-различно от връстниците си....
Това, което ме учудва е - как ще седи на чин 30 минути без да стане??? И как ще си задържи вниманието в час??? Това за Боби е голямо изпитание.
Предучилищна ще кара в детската градина. На училище - догодина.
За спорта - в градината тренира таекуондо и латино танци.




Тема Re: Бебета 2004нови [re: tani4ka]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано13.08.10 09:46



Ако Наско е излязал с играчка навън и някое непознато детенце прояви интерес, той ще се счупи краката от тичане, направо ще скочи в движение от колелото си, за да я вземе. Някакъв ужас е. Преди да тръгне на градина беше точно обратното-все си мислех-"това, моето дете, няма ли да се научи малко да си брани територията", всеки му взимаше каквото искаше, той не реагираше. Знам, че градината не е никакво извинение, защото това беше преди 3 години, аз забелязвам тази тенденция да се засилва последната година. То не бяха приказки, обяснение, демонстрации, че ако той не дава дори да му погледнат играчката, няма да дават и на него. ...нищо не помага. По принцип това му е реакцията спрямо непознати дечица, но все пак е много неприятно. Особено наскоро, когато една непозната майка ми каза (пак сходна ситуация-атанас щеше да и събори бебето, че му пипа колелото-такава засилва беше взел от другия край на детската площадка)-"моето дете всичко си дава, просто е такъв". Е, явно моето дете не му идва отвътре и трябва много още да се възпитаваме.


Вярно е, че няма брат и сестра, това няма как да не окаже влияние, но и това не е оправдание.
Иначе чете, събира до 20, с изваждането му е по-трудно, пазари се за всяко нещо, ако му е неприятно да го свърши, спори, аргументира се, страхотия.
За училището се чудя дали да е кварталното, което не е зле и ще ми е удобно или едно, до което ще го взима транспорт и т.н., ще ни е далече, но се води "добро". за сега клоня към кварталното.



Тема Re: Бебета 2004нови [re: Пъpпъл]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано13.08.10 11:35



Алекс вече е на 6 и 4 месеца. Голям мъж. Надявам се скоро да стане и батко на живо и здраво бебче, така че скоро го чака голямо преживяване. Дано се справи.


Кърмата (яденето) явно му стига, щото отбира и не яде всичко. Сега е във Варна при бабите и дядовците и са го поохранили, иначе беше доста слабичък до това лято. Сега е по-скоро якичък. Ходи на плуване лятото във Варна при моята треньорка. Вече доста добре се справя. Вече 4 години ходи на тенис, но не съм възхитена. Може веднага да се направи разлика с плуването - родителите (в случая дядо му) стои горе и наблюдава всичко, вижда му грешките, поведението, напредъка му. А в тениса - толкова много пари, а така и едно състезание не са направили, едно открито занимание поне. Не знам дали ще продължим. Вече е достатъчно голям и ще го вземат и в други спортове, не е като преди (на 2,5 г. никой, освен на тениса, не искаше да го взима). Вече е добър и на ските, пуска се заедно с баща си по пистите, макар че му трябва още доизпипване и, само да е здрав, ще го пуснем на ски училище за напреднали тази зима. Като се чета, спортната му история вече е набъбнала, личи си, че майка му и татко му са спортисти и много зор влагат да има спортна култура. Струва ми бая пари и време това мъкнене, зима, студ и пр.
Първото зъбче му се заклати преди месец, но не знам кога ще падне...
Избрали сме му училище, но не знам дали ще успеем да го запишем, затова и няма да го споменавам. Иначе училището е държавно и добро. Аз не си падам по частното образование в Бг, а и след дълги проучвания на резултатите на учениците, това училище излезе на преден план.
Предучилищна ще ходи в ДГ, доволна съм от учителките, така че не смятам да му създавам излишен стрес с ходене на предучилищна като училище.
Доста е див, затова и спортът му се отразява добре, поуморява го. Не ми се дава на училище от 6-годишен. Нека играе на воля, че като го хванат задълженията, отърваване няма.
Все още спи следобед, което започна да ме притеснява. Моя приятелка ми се оплака, че дъщеря й следобед на занималнята спи, в училище не може да издържи... Така че ще гледам да намалявам спането следобед и вечер да ляга по-рано, за да свиква.
Чете, но не си дава много зор, предпочита аз или друг да му чете.
Познава часовника (заслуга на баба му).
Със смятането е много напред, но това идва от баща му (математическата жилка е твърде силна и твърде сериозна, отърваване няма). Брои до 1000, събира, изважда, дори се мъчи да умножава. Играят си с баща си на разни занимателни математически игри. Общо взето той повече се занимава с него и с удоволствие открива математическите му заложби.
От всичко Алекс най-обича да го оставиш на воля да дивее, затова гледаме всяка събота и неделя да сме извън София, а като сме във Варна - непрекъснато е по лозята на бабите, ходим на едни приятели с ферма за коне на гости и там може да изкара цял ден по огромните поляни. Не го привличат особено конете, но сламата, батутът, декарите поляни са му любимите...
Засега на други странични занимания не го водя. Бавачката му разправяше, че бил много музикален, но съм ударила глухото на такива амбиции. Има китара, ако иска да свири, да се научи сам.
В ДГ имат танци и английски. Правят открити уроци всеки месец и виждам, че му харесва, ама до толкова. Засега физическите начинания са с предимство пред артистичните...
Хайде, вие сте.



Тема Re: Бебета 2004нови [re: tswete]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано13.08.10 11:52



Това с броенето до 1000 ми прилича на наказание за родители.

Не за друго, но Наско като почне да брои и не дава да го прекъснеш.
И той спи на обяд, и то по 3 часа. Тази година се надявам да се аклиматизира в детската.
Иначе там имат занимания по таекуондо и народни танци. Резултата е, че след открития урок по таекуондо аз се зарибих и се записах на стадиона до вкъщи. Като резултат ходя цяло лято и съм много доволна, само правите удари малко ми куцат, но с краката се оправям добре.
Има ли ски училище за напреднали деца? Не знаех, трябва да видим, защото на обикновено няма смисъл-миналата година ги учеха да правят рало, а той с баща си се пуска без проблем по сини писти. Но пък иска да е с децата като ходят и те.
Във вашите градини има ли "философия за деца"? Страхотни занятия са.



Тема Re: Бебета 2004нови [re: Пъpпъл]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано13.08.10 11:57



След 2 дни ще се включа в темата с почерпка!



Изготвям професионално лични и партньорски хороскопи!

Тема Re: Бебета 2004нови [re: vihrogonche]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано13.08.10 12:00




дай и сега, темата е "бебета 2004", и вие сте в кюпа.



Тема Re: Бебета 2004нови [re: Пъpпъл]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано13.08.10 12:03



С броенето и въобще с математическите задачки проблеми няма. Сам си се занимава. По-смешното е, че с баща му му помагахме да се научи да брои до 100, оттам лесно става 200 и така. Обаче се похвалил в ДГ, че може да брои до 100 и неговото приятелче (което иначе си е абсолютно гаменче и тарикатче) му казало, че брои до 200 всяка вечер. И хайде и ние - трябваше да му помагаме без грешка да брои до 200. Хубаво де, ама после въпросното дете вече броеше до 300 и така стигна до 1000. Доколкото виждам на откритите уроци по математика въпросното дете трудно се справя с броенето и до 100, но покрай неговата амбиция да е все № 1 се наложи и ние да обясняваме как се брои до 1000.

Иначе си брои самичък, приказва си нещо, пита само, като има трудност някаква. Както казах, математическите занимания са му интересни сами по себе си и няма нужда от никаква изява (слава Богу).
Иначе ходи в нормална квартална ДГ, в която не се организират по-модерни занимания. Нямат ски училище зимата, нито бойни спортове, за философия за деца не знам. Но знам за общата омраза на родителите му към заниманията с философия в училище, така че не съм се и интересувала особено. Доволна съм от учителките, защото са много разумни и много добрички, обръщат внимание на децата. Те си ходят с кеф на ДГ, забавляват се и това ми стига. Учудвам се как успяват всеки месец да правят по един открит урок - по математика или български те, а по танци и английски съответната учителка. Как успяват тия хуни да ги съберат на едно място и да ги накарат да слушат не знам. Затова и го оставям в ДГ, а не търся алтернатива в предучилищната. Ще видим да ли сме били прави още следващата година.



Тема Re: Бебета 2004нови [re: tswete]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано13.08.10 12:30



Ето това е философията за деца


Абсолютен фурор е сред хлапетата.
И ние сме в държавна детска градина. по мои наблюдения зависи от инициативността на директорката какво ще имат в градината, а нашата директорка е много амбициозна. според мен това се дължи на факта, че в квартала има друга детска градина, която се води, от гледна точка "база", градина Но.1, а ние сме градина Но.2, защото сме в една голяма къща, дворът е много малък, нямат зелена тревичка и т.н. нашето е "пригодено" за градина, а не е строено за градина за това и директорката много се старае всичко останало да е на ниво. липсата на голям двор за игра не ме притеснява особено, защото сме на две крачки от парка и така или иначе си играят след градината там.
в неговата градина имат английски, таекуондо, народни танци, модерни танци, допълнителна музика (хор) и философия за деца.
имаме и вероучение, знам че това беше много дебатна тема, дали децата да ходят или не, но Наско ходи и то с голямо желание. не съм забелязала за сега да има проблем в съчетаването на понятия като Бог, Природа, Раждане, Вяра и т.н. Госпожата е много миличка и децата слушат с интерес.
Едно време на 6 год. съм била 1 клас, сега ми се струва много рано за него, така че дали ще кара предучилищната в градина или училище не сме имали колебания.



Тема Re: Бебета 2004нови [re: Пъpпъл]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано13.08.10 15:57



Борис от поне две години не спи следобед. Което в даден момент (когато Албена спи) се превръща в малък проблем - тя чува, че той не спи, а си играе => тя става и не иска да спи.


В ДГ не спи, само си лежи и си почива.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.