Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:13 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Почивка с деца - успявате ли да си починетенови  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано11.08.10 17:09



Чудех се дали пак и отново съм единствената, която на почивките с деца, не само че не си почива, ами се преуморява повече от обикновено.
Ясно защо е така в моя случай. Ама другите хора, дето иначе си ходят на работа и почивката ясно, че си почиват от работата, но ме интересува дали цялостно успяват да си починат, да го усетят като почивка и да се върнат от почивка заредени с енергия.
Аз си почивам от готвене, ако съм на хотел и от чистене. Ама предвид че тези дейности нормално не ме натоварват особено и с тях и без тях все ми е тая, но поради това, че съм с децата 24 часа почивката ми се проваля тотално. На практика си почивам като се върна от почивка хехе. Това разбира се не означава, че не си харесвам почивките. За мен е важно, чe правя нещо различно от обикновеното, виждам нови неща, нови хора, нова обстановка и това е от което всъщност имам нужда. Но според повечето датчани почивката наистина трябва да почивка. Сега това не значи обезателно, че цял ден трябва да лежиш и да си четеш книжка. Но трябва задължително да не е стресираща, децата да не те тормозят и всички да си прекарат приятно. При нас почивката с деца е всъщност почивка за децата, защото се прави основно каквото те искат, просто не оставят друг избор. Но пък на мен ми е приятно, като им правя кефа и на мен ми е кеф и всичко си е в реда на нещата, почивката е успешна, нищо че съм препускала като кон след тях през цялото време и съм им угаждала.
Та... през почивките аз лично не си почивам. А вие?




Тема Re: Почивка с деца - успявате ли да си починетенови [re: NikiFin]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано11.08.10 17:20



Ники, ясно е, че на почивка с малки деца се ходи заради децата - отдаваш им се изцяло, изпълняваш капризи, неангажирана с допълнителни занимания като работа, домакинство и др. С по-големи деца си е вече рахат. Последната седмица на юли бяхме за 7 дни на Юндола - 5 семейства с 7-8 дечурля. Моите най-малки. Първите два дни дива подивях, после обаче осъзнах, че съм там заради тях и смених тактиката, та се получи! Не е по темата, но ми направи впечатление, че тези днешните деца незнаят нито една от игрите, които играехме навън ние - ластик, жмичка, кралю-порталю, търкаляне по поляните - а бе нищо! Та се отдадох на това да ги светна и се върнах 20 год назад. Не си починах, но останах доволна, че те изкараха прекрасно! А заради мен си ще почивам на ергенските ни пътувания в чужбина, които организираме всяка година май месец! Живи и здрави само, ще пораснат и само ще почиваме после







Тема Re: Почивка с деца - успявате ли да си починете [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.08.10 17:26



Никога не съм ходила без детето на почивка, по никакъв повод. Немога да си представя аз да замина нанякъде, а детето тук в София на "чистият въздух". Никога не ми е пречело, дори ми е кеф. Като се сетя незнам ако ида какво ще правя без нея



Hot stuff

Тема Re: Почивка с деца - успявате ли да си починетенови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано11.08.10 17:28



всичко е въпрос на нагласа, организация, и непукизъм...





Тема Re: Почивка с деца - успявате ли да си починетенови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано11.08.10 17:32



Това последното ми е пръв приятел напоследък







Тема Re: Почивка с деца - успявате ли да си починетенови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.08.10 17:34



Само да вметна, че на това море успях 3 книги да прочета



Hot stuff

Тема Re: Почивка с деца - успявате ли да си починете [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано11.08.10 17:41



При все, че беше майка на две деца





Тема Re: Почивка с деца - успявате ли да си починете [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.08.10 17:43



Горда съм от този факт



Hot stuff

Тема Re: Почивка с деца - успявате ли да си починете [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано11.08.10 17:55



аааааа.... с 2 на една възраст е в пъти по-лесно!!!


занимават си се самички и не е необходимо ти да си част от компанията затова са 3те книги



Тема Re: Почивка с деца - успявате ли да си починете [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано11.08.10 18:06



С 2 на една възраст, но и НАД определена възраст! Я си представи Лора и Дани на куп и ти спокойно на шезлонга?! Трудно ми е да го напиша, не ли пък да си помисля








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.