Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кръвотечение от носа на 3 годишно дете..  
Автор svobodna2 (неспасяема)
Публикувано11.08.10 16:16



Случвало ли ви се е?


Дъщеря ми тази нощ беше изцапала чаршафа и видях,че и е текло от едната ноздричка,но нито се е будила,нито е плакала,изобщо никакви други признаци та се чудех дали ви се е случвало и каква може да е причината?

Луд умора няма!

Тема Re: Кръвотечение от носа на 3 годишно дете..нови [re: svobodna2]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано11.08.10 16:53



на мен започна да ми тече така след едно падане и удряне на носа.

На дъщеря ми като беше малка се случваше преди да се разболее. Даже тогава лекарка ми го каза, че имало такава връзка.

може да се дължи на слаби капиляри, също го знам от лекар.



Тема Re: Кръвотечение от носа на 3 годишно дете..нови [re: svobodna2]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано11.08.10 17:10



няма страшно!!!
цял живот си ми тече кръв от носа - най-зле беше в пубертета - това са слаби капиляри...
когато е от едната ноздра не е страшно - значи е от нослето, може да се случи от прекомерно излагане на слънце, преумора дори от игра, от времето, изригвания... в общи линии от всичко...
ако се случи пак, я заведи на уши-нос-гърло за твое успокоение...
но ако е спорадично, не виждам място за тревоги - може да отшуми за отрицателно време...

за всеки случай я наблюдавай - ако потече от двете ноздри едновременно, тогава е притеснително и веднага я заведи на лекар

и ти бъди спокойна - не е необходимо да си стесираш детето за нещо толкова дребно...
ако искаш си купи от аптеката ГЕЛАСПОНД за нос - има си листовка - за спиране на кръвотечение е и е нарязан точно като тампон (има и обикновен, който не е нарязан, а е на цяла лента, ако има само от него можеш сама да си режеш - става за всякакви рани)



Тема Re: Кръвотечение от носа на 3 годишно дете..нови [re: svobodna2]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано11.08.10 17:18



на мен едно лято от жегите ми тече цяло лято. Ходех да ми горят носа. Не знам дали това помогна но от тогава не ми се е случвало. Слаби капиляри просто.
Иначе сега на Теди, който също е на 3 често му се случва да му тече кръв от носа. Лекичко да се удари и потича. Оня ден примерно така се хвърли на леглото и му потече.




Тема Re: Кръвотечение от носа на 3 годишно дете..нови [re: incendio]  
Автор svobodna2 (неспасяема)
Публикувано11.08.10 20:00



Благодаря ви момичета!За сега няма да се шашкам,но ще я следя!Днес в яслата не е имало проблем-ще видим тази нощ...
На мен пък никога не ми се е случвало,та затова се притесних..


Ще я следя и ако се повтори ще ходим на лекар !

Луд умора няма!

Тема Re: Кръвотечение от носа на 3 годишно дете..нови [re: svobodna2]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано11.08.10 20:09



само не се панирай и не шашкай детето... най-много да се наложи да й горят капилярите - не е приятно, но не е болка за умиране...


късмет и дано не се повтори



Тема Re: Кръвотечение от носа на 3 годишно дете..нови [re: incendio]  
Автор svobodna2 (неспасяема)
Публикувано12.08.10 08:57



Тази нощ нямахме проблем /чукам на дърво!/ Колкото до малката-тя изобщо не разбра вчера-аз като се събуди я измих веднага,събрах кървавия чаршаф и въобще не й казах нищо,че да не се шашка ,така че притеснението си остана само мое...



Луд умора няма!

Тема Re: Кръвотечение от носа на 3 годишно дете..нови [re: svobodna2]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано12.08.10 10:30



радвам се, че е било еднократно... не е страшно, но не е приятно... пази я тези дни от горещините и слънцето...





Тема Re: Кръвотечение от носа на 3 годишно дете..нови [re: svobodna2]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано12.08.10 16:34



може да има по-слаби кръвоносни съдове, което въобще не е страшно. като дете много ми течеше кръв от носа, сега също-но по-малко. и баща ми е така, и брат ми, на Наско му тече веднъж в детската градина.
Може да е инцидентно, не се притеснявай.



Тема Re: Кръвотечение от носа на 3 годишно дете..нови [re: svobodna2]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.08.10 11:59



При малката се случва често. Особено, когато е била хремава - лигавицата е 3асегната и реагира на сухия въ3дух по то3и начин. Неприятно е, но няма как. Ако кървенето се проточи не е 3ле да посетите УНГ

.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.