Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Въпросче за бебешките кошницинови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.11.10 09:05



Мами, да питам относно тези кошници, колко дълго може да стои едно малко бебе? Племенникът наближава да прави месец и майка му се притеснява, че май дълго го оставя да седи там, но пък на него много му харесвало да спи точно там.



То било някакъв стол за самолет и е малко по-голямо от кошниците към количките според думите и. Аз я посъветвах, да сложи някакви пеленки там където прави чупка стола, за да се поизравни тази хлътналата част и да стане по-равна.



Тема Re: Въпросче за бебешките кошницинови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано18.11.10 10:12



Принципно колкото за по-кратко по-добре, ама ако само там пък спи... И аз подлагах едно одеалце точно на свивката на столчето, защото ми се струваше доста сгърчен в кошницата.



Тема Re: Въпросче за бебешките кошницинови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.11.10 10:21



бе доста време стои в него. Аз затова и казах и аз да му подложи нещо



Тема Re: Въпросче за бебешките кошницинови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.11.10 12:23



ного добре си я посъветвала - точно това се прави, но не трябва да стои повече от времето м/у 2 хранения... добре е бебетата да се въртят и да се оставят да спят всеки път на различна страна... ако го оставя всеки път в едно положение ще му се сплеска главичката



Тема Re: Въпросче за бебешките кошницинови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано18.11.10 13:41



това за въртенето на страните при спането забравих да я питам дали и е казала лекарката.



Тема Re: Въпросче за бебешките кошницинови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.11.10 15:48



ако не й е казвала, е добре да й го кажеш... също така да го слага бебчето на страната на която е яло...



Тема Re: Въпросче за бебешките кошницинови [re: incendio]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано19.11.10 09:00



не знам какво и е казала и какво не, но по нейна препоръка бебето се храни под час. Така и не ме послуша да го слага на гърдата, не се научи да суче, кърмата и намаля

. Но не искам да налагам мнение, само и споделям какво съм правила, както и какво правите майките тук във форума



Тема Re: Въпросче за бебешките кошницинови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.11.10 10:44



мдам... много е тъжно, че заради някои изостанали педиатри, които ги мързи да ходят на опреснителни семинари и курсове после страдат децата...

заради такава ......... братовчедката на мъжа ми захрани бебето си с яйце на ненавършени 4 месеца... сега детето е с доста сериозен АД

а аз пък забравих да се отчета вчера, че Линка-беболинка навърши 3 месеца, висока е 60см и тежи 4,480кг...

малко е дребничка, но пък е доста активна... а как се смее вече с глас
продължава категорично да отказва всякакво АМ от шише - пробвах де-що марка има с най-различни шишета, преди,след, м/у храненията - не го иска и това си е... а на мен, честно казано, ми писна да храня бебетата на махалата... педиатърката предложи да пробвам и ХИП-БИО, но това е последното, което купувам, защото нещата започват да вървят към разорение



Тема Re: Въпросче за бебешките кошницинови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.11.10 11:02



И аз да дам малък отчет - Тома е вече на 2 месеца. 5 кг. без 10 гр. е, 58 см. Наддава за месец по почти 800 гр. (примерно 775

). Имам кърма и въпреки че на педиатърката се струва малко наддаването, го приемам за нормално. Тома е добре, енергичен и спокоен. Като се наяде, се дърпа, човекът - знае си мярката. Така че не го насилвам. Явно няма да е като батко си, който наддаваше по 1 кг. на месец, но и много повече повръщаше.
Сутрин е прекрасен - правим масаж и гимнастика поне половин час и много се забавлява. Усмихва се съвсем съзнателно, както и съвсем съзнателно си маха бибата и държи да си лапа ръцете.
Иначе все още се храни нощем, но поне прави 4-5 часова пауза между 21.30 и 2-3 ч. Храненията му са още 7. През нощта яде, когато поиска (което обикновено е в 2ч. и в 5.5 ч), а през деня горе-долу на 3-4 часа, когато се събуди. Ако го разхождаш навън, може въобще да не се сети за ядене. Явно не е много ящен.
По-спокоен е от батко си. Вечерно време обаче, между 18 и 21 все още поплаква и е доста нервен. Виня за това коликите. Само на кърма. Давам и по 10-30 мл на ден чай против колики.
Иначе аз изкарах кошмарни 7 дни - с татко в командировка и аз с 39.5 и гнойна ангина. Слава Богу никой друг засега не е болен. Но аз съм на антибиотик, отложихме ваксината ДТК и чакаме да се оправя и да спра АБ-то.
Планираме да се разходим до Варна за празниците - след една седмица да се пренесем с децата натам. Дано Тома е добре и здрав и ваксината му се отрази добре, за да успеем и с този план.
Пишете при вас как е.



Тема Re: Въпросче за бебешките кошницинови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.11.10 11:13



да се оправяш бързо...


а 800гр. на мен ми се вижда страшно много...
при нас нощното хранене отдавна отпадна - хапва и заспива към 22ч. и после чак м/у 4 и 5ч. но без да се буди...
още не може да се обръща, но то пък и няма как да стане, защото свекърва ми я научи на ръце и почти не се случва да е на леглото за по-дълго в будно състояние... но затова пък се опитва да сяда все по-сериозно...

м/у другото преди няколко дни БЦЖ-то и беше страшно надуто и след това изтече някакъв секрет - с Лора не ми се е случвало, но педиатърката каза, че било нормално...

сега се чудя кога да захраня... ама мнооого се чудя...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.