Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:14 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Полово съзряване на децатанови  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.07.10 15:12



или онази тема, на която ние родителите се изчервяваме, кат отрябва да обесним на децата.

От известно време наблюдавам, че Ния вече има видим интерес към това как се правят деца, имаше въпроси от рода "Откъде съм се появила аз?", защо почва да има косъмчета тук там и прочие неудобни въпроси, на които аз не съм подготвена да дам отговор, или поне незнам как.
Онзи ден ми видя белега от раждането и се започна редица въпроси, кат осе стигна дотова как баща й я е сложил в корема ми. Обясних, че всички сме създадени от клетки, мъжете то мъжки клетки и жените от женски. Когато един мъж обича жената слага в нея мъжките клетки и така се образуват нови т.е. бебето ..... детето седеше и ме гледаше, но потвърди, че е разбрала научното ми обеснение
Хвана ме неподготвена и като споделих с приятелка на 6г момиченце тя каза, е й е време, нейната дори почнала да се опознава самостоятелно
Вие как обеснявате това на децата си, наистина ли щом питат значи са готови да приемат истината?

Hot stuff

Тема Re: Полово съзряване на децатанови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано28.07.10 15:39




аз вече отговарях на въпроси от къде идват бебетата и как излизат ... почти съм сигурна, че нищо не разбра намери една книжка за бременност и явно е схванала нещо от там, щом ме попита дали и нашето бебе е така сгънато в корема ми...
но пък съм твърдо ЗА реално обяснение, а не измишльотини за щъркели и пчелички
ох...



Тема Re: Полово съзряване на децатанови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано28.07.10 16:05



Яна знае, че бебетата живеят и после излизат от корема на мама, как докторите са ми отрязали корема и са я извадили (по повод белега ми от секциото). Още не се е сетила да пита как са влезли там, но аз вече имам нагласа и това да обясня с възможно най-малко подробности :))). Съвсем наскоро една баба вмъкна в обяснението на Яна, че бебетата идват от едни яйчица в корема на мама

, та мисля да доразвия тази теза, като му дойде времето. Няколко пъти ме е питала имам ли бебе в корема, но само до там.
Общо взето се чуствам доста неудобно, особено ако присъстват и други хора, когато детето ми започва да обяснява как мечето е нейно дете, защото тя го е родила , и как като порастне ще си роди дете... За сега ролята на бащата е никаква в нейните представи за появата на бебетата. Смятам така да си остане докато не ме попита изрично .
Иначе видях една книжчица за това от къде идват бебета и смятам в скоро време да се снабдя, ей така - за всеки случай . Напълно подкрепям идеята на децата да се обяснява истината, ако питат и докъдето питат. И на мен не ми е комфортно от темата, да видим как ще се справя по-нататък....



Тема Re: Полово съзряване на децатанови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.07.10 16:10



О да това с измислиците ни ми харесва и затова се питах вие как обеснявате всичко това

Hot stuff

Тема Re: Полово съзряване на децата [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.07.10 16:13



При мен проблема не идва от дискомфорта при така зададен въпрос, по-скоро дали правилно обеснявам нещата, дали ще намеря правилните думи, не после да плащам на терапии при психиатри


Не искам да я лъжа, така или иначе съм подхванала обесненията с клетките, но исках да чуя и вашите мнения

Hot stuff

Тема Re: Полово съзряване на децатанови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано28.07.10 16:15



когато си вземеш книжката, моля да споделиш коя е...

а иначе Лора е "бременна" заедно с мен, но тя има коте в коремчето... трябва да го целувам, както тя целува бебето в моя корем, да го пазим да не настине

, да яде повече супички, защото котетата и бебетата това ядат
а иначе за ролята на таткото обсних, че той посява семенцето, което става на бебе и тя сама реши, че е нещо като посоляване на ядене



Тема Re: Полово съзряване на децатанови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.07.10 16:20



Според мен дори да се притесняваш това не трябва да го показваш на детето си, защото след време може да има същите притеснения и тя да коментира всичко това с теб. Поне аз така го разбирам



Hot stuff

Тема Re: Полово съзряване на децатанови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано28.07.10 16:21



Тая Лора ще ме убие ха ха ха ха

Hot stuff

Тема Re: Полово съзряване на децатанови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано28.07.10 16:33



Аз си мисля, че съм добър актьор и тя не усеща притеснението ми, гледам да не претупвам темата, да отговарям докато има интерес, но за сега не навлизам в подробности. Мисля си, че ако става постепенно и плавно, ще е най-добре и за двете страни. Т.е. давам време и на себе си да свикна да обяснявам

. НАпълно съм съгласна, че моето притеснение би се отразило на детето, недай си Боже да си помисли, че това, което пита или това, което получава за отговор, е нещо срамно, притеснително.... Та затова много се старая
А книжката е от една поредица детски енциклопедии, джобен формат, само с няколко странички. Не знам колко е добра, не я загледах подробно. От същата поредица купих "От къде идва дъждът", но ми се струва, че е за по-големи деца. Въпреки това Яна науи думата "синоптик" и вече знае кой се интересува от прогнозата за времето



Тема Re: Полово съзряване на децатанови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано28.07.10 16:38



предполагам, че е съвсем различно да обясняваш на 3-годишно и на 6-годишно


изобщо не съм си мислила, че ще ми се наложи толкова рано да давам такива обяснения... но... напоследък май така ми върви - на изненади




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.