Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дали е проблем със слуха?нови  
Автор ili_st (минаващ)
Публикувано26.07.10 12:16



Синът мие на 5 години и половина. Когато беше на 2 и половина не казваше буквата к. Разказвайки на логопед затова, опасявайки се за логопедични проблеми, той ми каза - до 5 годишна възраст на детето не говорим за проблем в говора. И факт - вече казваме проблемната буква. Ходим на детска градина, пишем букви, вече и думи броим - май вече до 300, пишем цифри и числа и т. н. Аз самата говоря много бързо и той като че ли в желанието си да ме "настига" мачка много от думите, изпуска цели срички...................Отидохме на логопед - той откри , че кожижката под езичето - извинете ме за лаическия израз-е недостатъчно "дълго", трябвало да се цепне, правело се по принцип при раждането ама сегашните доктори.................и т.н. изнесе една тирада. Заведох го днес при детската му лекарка, която го наблюдава от самото му раждане и тя като че ли посъгласи с нея, но каза за да отхвърлим всичко друго - като проблем със слуха, трета сливица - говорели сме били носово-ни даде направление за специалист УНГ, евентуално каза ще ви направят аудиограма и тогава ако там няма проблем ще търсим причината другаде - ако въобще има причина за нещо....................Той по принцип расте здрава, вного рядко боледува, като физически данни е в горната граница на нормата за неговата възраст, т. е. от физическа гледна точка е ОК, но аз се опасявам , че това може да прерасне и на психологическа основа - улавям се, че има моменти в които отказва да говори - чувала съм реплики от децата в групата му - Емо е бебе защото не може да говори правилно...................Абе стана дълго ама ако някой е имал подобен проблем моля да сподели - напушват ме разни страхове........................Абе с две думи дайте акъл......................



Тема Re: Дали е проблем със слуха?нови [re: ili_st]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.07.10 12:23



Проблеми със слуха може да провериш и ти дали има, застани отстрани така, че да не те вижда и шепни в ухото му, според мен ако те чува няма проблем с това, но да не ти вижда устата като му говориш.
Иначе малката също имаше проблем с изговарянето на думи, но от близо година посещава логопед (невероятна жена) и тя я "оправи", сега само Р още ни бяга чат пат, но като цяло се промени говора й видимо. Завиди го на подходящ лекар, специалист, за да си спокойна



Hot stuff

Тема Re: Дали е проблем със слуха?нови [re: jana]  
Автор ili_st (минаващ)
Публикувано26.07.10 12:40



Благодаря - така и ще направя като междувременно сме тръгнали и на логопед-от едно посещение - може би аз се вглеждам ама като че ли говора се по промени към по-добро.................Утре сме на специалист УНГ - ще пиша какво е станало - подготвена съм и за евентуално цепване на езичето ако се наложи



Тема До тукнови [re: ili_st]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано26.07.10 20:44



Не виждам да има проблем и нещо, което е ненормално за 5 годишни.

Остави "кожичката под езика му", моят бивш има същото и това няма отражения в говора.


А относно "бебето Емо", там проблема е изцяло в теб.
Върни се в горния си постинг- темата и прочети какво си написала.

Кои сте вие които сричате, казвате, ходите на детска градина и т.н.

Това е дете на 5 години, което е в предучилищтна възраст и трябва да е емоционално стабилно и отделено от родителя, самостоятелно.

Такова дете трябва да се взима насериозно. Както от възрастните, така и от децата, и то самото да се взима насериозно.

Пробвайте да играете на игра с измислени думи.
Мога да ти подскажа една.


Пробвай с мемори с животни. Ако нямаш, вземи картите на "Черен Петър", те са по двойки. Обръщат се с гърба нагоре и всеки от играчите има право на 1 опит да открие 2 еднаквио карти. Ако не успее, ги оставя на мястото, ако 2те карти съвпадат, ги взима за себе си и ги брои като точки.

Когато картите не съвпадат и имаш жираф и прасе, тогава се казва "жирафопрасе" и т.н.

Даже става и с предмети и т.н. например " камионокран".


by himbeer

Тема Re: Дали е проблем със слуха?нови [re: ili_st]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано27.07.10 11:03



Цепването на езичето е по-скоро пластична корекция отколкото сериозна операция, не е страшно и става много бързо и лесно. Въпроса е да се разбере оттам ли идва проблема. Ако искаш второ мнение на специалист ми кажи ще ти пратя на лични координатите на нашата логопедка. Очаквам да пишеш какво става



Hot stuff

Тема Re: До тукнови [re: himbeer]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано27.07.10 14:06



Кожичката под езика, която се нарича "къса юздичка" би могла и често дава отражение в говорни проблеми, при кърмене и при израстването на зъбките и правилното им подреждане. Всъщност късата юздичка се дели на 4 типа, като някои са лесни за откриване, а други са скрити и много лекари не могат да ги разпознават. Бих се доверила на логопедката и бих посетила и хирург или зъболекар за консултация дали е къса юздичка или не.



Тема Re: До тукнови [re: asinka]  
Автор ili_st (минаващ)
Публикувано27.07.10 20:13



И така да докладвам - днес бяхме на специалист УНГ, според който юздичката и езика са си в ред, има опасения за възпалена трета сливица обаче. Тя - третата сливица до момента не ни е създавал никакъв здравословен проблем - много рядко боледуваме - с висока температура беше последно миналата година март месец. Той обаче каза цитирам "при смяната на млечните зъби евентуално би имал проблем, защото е възможно да започнат да растат един върху друг". Посъветва ни за момента просто да се наблюдаваме и евентуално да решим в един момент за нейното премахване - за сега спираме войските и ще си изкараме една чудесно лято за 7 дни на море. Надявам се без моите страхове - днес като, че ли окончателно си "наложих" да забравя за тях. И така за момента - точка на това - вече сме големи. Благодаря на всички отзовали се. Спокойна вечер и прекрасно лято с вашите мъници.



Тема Re: До тукнови [re: himbeer]  
Автор ili_st (минаващ)
Публикувано27.07.10 20:15



Това дете е наистина даже прекалено самостоятелно - когато казвах, че ние четем броим и т. н. имах впредвид, че за момента го правим заедно - аз и той , защото за едно такова дете в тази възраст помощта в това начинание е неминуема, а не че е несамостоятелен - все пак съм педагог по образование и надявам се знам какво правя със собственото си дете поне...................



Тема Re:нови [re: ili_st]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано27.07.10 20:22



надявам се знам какво правя със собственото си дете поне...................

Надяваш се да знаеш?!

Аз мога да се надявам, че ти знаеш, а ти трябва да си наясно.

п.п. Дано нещата влязат в пътя. Ако детето има проблем със сливиците, то има проблем и със дишането, особено ако спи, няма начин да не си чула дали хърка.


by himbeer

Тема Re: [re: himbeer]  
Автор ili_st (минаващ)
Публикувано27.07.10 20:31



Да надявам се , защото смятам , че никога не мога да съм сигурна на 100% - ами такава съм, а що се отнася до хъркането то не е винаги и е се оказа , че хърка само в определена поза - това няма как да го знам ако не се сблъскам с него - ето за такива неща казвам надявам се - не можем да знаем всичко на този свят а и не е и необходимо.........................




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.