Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:20 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Удрят ли ви децата ви?  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано24.07.10 06:28



Имаме един мальк проблем вкьщи...Саша от известно време насам си позволява да посяга и да удря, бие шамари най-често...
Незнаем с баща й откьде го е видяла тьй като вкьщи нито ние се бием с него, нито си посягаме, нито някой някога нея е шляпал по каквито и да е причини, аз сьм силно против удрянето на деца! Филмчетата които гледа не са екшьн а са си за деца на нейната вьзраст! Ходим на бебешки класове с нея, но аз сьм там и никога не сьм видяла някои да се бие...просто незнаем откьде й идва на мозьчето да удря и посяга



Пробвах да я наказвам като посегне, но тя не осьзнава какво става, пробвах да й плясна рьчичката след като тя ме удари, но тя започва да си я удря след това, абе какво ли не пробвах вече, обяснявам, обяснявам и нищо

Дайте мнение по вьпроса плийс!



Тема Re: Удрят ли ви децата ви?нови [re: bggal]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.07.10 10:51



криси, мисля че е съвсем нормална фаза - аз лично не познавам дете, което да не я е минало, но от теб зависи да я овладееш... с много търпение, много говорене и обяснения... и търпение... да не забравя да спомена търпението


също е важно да я научиш да се извинява веднага на този, когото е ударила - децата обикновено много ги е срам да се извиняват и за дълго им държи спомена...

за справка, Лора все още удря - от яд, за да привлече нечие внимание, от обич, на игра... каквато и да е причината обаче после знае, че трябва да се извини.... последно удари и ущипа зет ми преди 10 дни - от тогава й държи спомена за извинението и не е посягала до кога не знам....



Тема Re: Удрят ли ви децата ви?нови [re: bggal]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано24.07.10 14:30



Нормално е, Крис, минава се през този период. Само,че от личен опит ти казвам, че ако я удариш, след като те е ударила - тя го приема за игра и така няма начин да спре. И аз пробвах сума ти неща, но това, което проработи беше - спирам да му говоря! Все едно го няма около мен. Докато не ми се извини. Изпадаше в истерия, пищял е по половин час, но не поддавах. И отмина бързо неприятния период. Но, както ти е казала Инсето - търпение! Обясненията ги давах, след като се успокои ! Не трая дълго при нас, но и до ден днешен се опитва да шляпа този или онзи - много рядко, защото му е адски трудно да каже "извинявай" та май се позамисля преди да прасне някой! Мен и баща си обаче не смее!



Редактирано от mishellinna на 24.07.10 14:36.



Тема Re: Удрят ли ви децата ви?нови [re: bggal]  
Автор snich (top4o)
Публикувано24.07.10 16:10



Когато ние имахме такъв проблем,не знам от къде ми дойде на ума да я питам дали иска да ме прегърне.И така някак обърнахме удрянето в прегръдки.
Ако прилагаш тя удря-ти удряш,трябва да я удариш болезнено,за да има нужния ефект.Аз съм го прилагала за скубането и хапането,като при последното й оставих оградка от зъби на ръката.Но имаше 100% положителен ефект - веднага спря да скубе и хапе.



Тема Re: Удрят ли ви децата ви?нови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано24.07.10 16:52



Оф, до някаква степен сьм наясно, че е нормална фаза, но ми е интересно откьде знае как и кьде да удря...при положение че не го вижда никьде?


Ще го пробвам това с извинението да видим докьде ще стигне...мерси



Тема Re: Удрят ли ви децата ви?нови [re: snich]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано24.07.10 16:54



Е, там е работата че немога да я удаея болезнено, идва ми да го направя, но немога...


Ще пробвам и това с прегрьдката



Тема Re: Удрят ли ви децата ви?нови [re: mishellinna]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано24.07.10 16:55



Хахаа, да точно, много пьти го обрьща на игра наистина това с удрянето...





Тема Re: Удрят ли ви децата ви?нови [re: bggal]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано25.07.10 20:54



Имахме такъв период, да, но на каква възраст вече не помня, може би беше малко след 2-рата годинка. Заминава и до ден днешен наказан в ъгъла всеки път щом удари и със сигурност от самото начало много добре разбираше защо е наказан... но беше по-голям от Саша. Всеки пък казва, че вече няма да удря, а аз всеки път му обяснявам, че ако пак удари, пак ще замине в ъгъла и ей на, макар, че вече се случва изключително рядко, проблема не е решен на 100%, оня ден го наказвах последно...
И аз не мога да го ударя в отговор на негов удар, макар че ми иде от вътре (и за разлика от теб не мога да кажа, че никога не съм го удряла, напротив, случвало се, изключително рядко, но се е случвало). Продължава да ми се вижда нелогично да го отуча да удря удряйки го, но явно работи.
А ти защо мислиш, че като я наказваш не осъзнава за какво става въпрос? Според мен на тая възраст вече ги разбират тия работи.
Пробвай това с извинението, аз не съм се сещала, ще го пробвам и аз. И не се тормози толкова да се чудиш от къде го е видяла, според мен е по-скоро инстинкт, отколкото копиране на чуждо поведение.



Тема Re: Удрят ли ви децата ви?нови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.07.10 21:58



о даааа.... за хапането и скубането съм напълно съгласна - отучих я около годинката и от двете, точно като я скубех и хапах - идеално ме разбра и повече не сме имали такъв проблем...
но с удрянето изобщо не стоят така нещата...



Тема Re: Удрят ли ви децата ви?нови [re: flor4eee]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано25.07.10 22:57



Значи тя осьзнава че е направила нещо нередно като пробвам да я накажа, но немога да я задьржа повече от броени секунди на едно място да кажем в ьгьла или на стената или каквото и да сьм пробвала..иначе ми е супер спокойно дете, немога изобщо да се оплача играе си сама, гледа си филмчета, сьс страшно много неща се занимава, като книжки, пьзели и т.н. просто с това удряне е някакьв ад и тя сьщо е на етапи, удря 2 седмици и после спре, след месец пак започва да удря и повечето пьти е заради нещо което не е станало на нейното разбира се, дали просто се ядосва че неможе да го каже и обясни незнам, но това не е начина да се покаже, на този етап за нея най-вероятно е, но ще измислим нещо то всяко дете си е различно и по различен начин ще разбере как да спре, макарче от това което четя от мамите свьрзали се до момента по вьпроса явно е проблем при всички дребни и не минава много лесно. Проблема ми е че неискам да го разбира като нещо нормално да удря и да посяга, но с времето ще видим дали ще успея да е науча натова. Имам приятелки които сьщо ми разказват как пошляпват децата си и те престават да правят дадени неща, но за мен лично това не е начина, аз като цяла сьм супер нервна натува и се паля от нищото, но откакто родих сьс Саша сьм коренно различна, и то само с нея, сьс всички останали сьм си сьщата

незнам немога да го обясня, но неможе да ме изнерви каквото и да прави и винаги успявам да й обясня спокойно какво и защо което разбира се е плюс в случая. Ще пробвам и с извинението и с наказанието и ще видим докьде ще стигнем.
Благодаря ви за отзивите. Целувки от нас!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.