Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:29 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Беберонска тема  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано23.07.10 19:07





паулина дел валие - Теодор
Kitten - Йордан
Luna Chocolata - ?????
mishellinna - Кристиян

incendio - 16/08/2010
snich - 12/09/2010

tswete - 21/10/2010

Хайде на чисто само с добри новини, здрави бебета и леки раждания!



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано23.07.10 19:12



Албенка, много благодаря за информацията - ще ти звънкам при нужда след събитието



паулина, за какво ми е термометър в родилното?!?!?!?!?!?!?!?!



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано23.07.10 20:22



За следродилно, следят ти температурата, не зная точно защо. В Майчин дом поне по два пъти дневно ни караха да си я измерваме.

Между другото (то ако на мен не се случи не знам на кого!), не очаквах след раждане в 7-ми месец + секцио + стрес да имам кърма, но такава дойде и без да усетя съм вдигнала температура 38.5. Добре, че ни караха да я мерим, та да почна да се изцеждам своевременно





Тема Re: Беберонска теманови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано23.07.10 20:32



за кърмата сте имали късмет и двамата с Теди, а за цеденето е трябвало някоя акушерка още на първия час да ти донесе машинка за цедене, за да ти стимулира лактацията, а не да те чакаш да вдигнеш температура



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано23.07.10 21:03



още на първия час да ти донесе машинка за цедене

Ха-хаха, това ме развесели, те термометри нямат, пък камо ли помпичка! Но си права, трябваше да поне да ми кажат, да ме предупредят... а не да звъня в 10 вечерта да ми купуват отвън помпа





Тема Re: Беберонска теманови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано23.07.10 21:43



много ме е яд на цялата "система" за необразованост на медицинския персонал - особено в неонаталогиите... така съсипват нормалното развитие на бебчета и майки, че чак са за съд...
би трябвало да имат все пак някаква годишни опреснителни курсове в които да ги запознават с новости и различен от техния опит...
дано някой ден стане...





Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано23.07.10 22:53



Ц, ц, ц...
Ужас направо! И тук ти ПОДАРЯВАТ помпа ако нямаш собствена още в родилното ако искаш! Даже и какви ли не други джаджи ми дадоха за кьрмене...и консултат за кьрмене дойде да ми обясни няколко пьти как да я дьржа и какво да правя.
Дано верно скоро се образоват по някои места!!!





Тема Re: Беберонска теманови [re: bggal]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано24.07.10 00:36



Значи...по мое време ни будеха всяка сутрин в 6 часа

и ни носеха термометри, от ония живачните...
За кърменето...споделям лични впечатления все пак, но може да са ти от полза. Родих нормално, но лежах на 7 етаж при секциото. Там бебетата не са при майките. Моята теоретична подготовка на тема кърмене беше на кота нула, в смисъл не бях чела и 1 ред теория.... Момичетата в моята стая бяха родили предишния ден и аз се "учех" с очи от тях. Въпреки, че нямаше никакви проблеми, там е практика да ти донесат бебето след 24 часа. Та, когато попитах кво що нали...все пак...ме пратиха да си взема количката с вързопчето, тикнаха ми в ръцете 1 шише с адапте и ми казаха да си ходя в стаята да кърмя или каквото там правя в рамките на 1 час и после да връщам бебето. Шок и ужас. За мой луд късмет беба процоца от раз и аз просто изхвърлях шишето в мивката...пито - платено...но, има едно обаче. Инсе, майка ми беше ръсила пари насам-натам, явно и някоя двайсетачка на акушерките, които отговарят за родилките, респективно кърмеменето. Явно като бутнеш картинката се избистря - на крака ми идваха в стаята да ме учат, даже и някакъв мехлем, които те си правят там срещу рагади ми дадоха цяло бурканче.. мнооого ефикасен, мазах поне 6 месеца, и никакви проблеми не съм имала. Само на мен, на онези двечките йок, беше ми меко казано неудобно. Дори лекарката, от случайната смяна, при която родих идваше да ми следи кърменето. та, понеже споменахте помпи...там не одобряват изцеждането с помпа. И аз си бях взела, на Авент, и ми казаха категорично, че ако наистина искам да кърмя дълго и като хората да си прибера помпата в сака. Бяха супер категорични. И ми показваха как сама да се цедя, на ръка..сега може и да звучи трудоемко или старовремско, но аз много бързо свикнах и дефакто за 11 месеца се цедих с помпа точно 1 път, бях супер болна и си мислех, че не е редно да кърмя..та, ако имаш нагласата да буташ некой лев..картинката е коренно различна..

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от dessbess на 24.07.10 00:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от dessbess на 24.07.10 00:53.



Тема Re: Беберонска теманови [re: dessbess]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано24.07.10 01:15



Оф, немога и да си представя да не ми дават бебето, а да ми го носят само за кьрмене...

особенно ако вси4ко си е минало окей с раждането и аз и бебето сме си наред без усложнения! На мен за помпа ми казаха да си взема на Медела, защото са най-добрите според тях, и нишо пове4е, но аз сьщо след секцио си кьрмех по4ти 14 месеца без поблем слава богу! И си се помпих, и на рька сьм го правила когато ми се е налагало и не сьм имала помпа под рька, но беше мальк ужас от болка...



Тема Re: Беберонска теманови [re: bggal]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано24.07.10 11:09



и аз не мога да си представя да не е до мен бебето

това с взимането ми се вижда направо варварско...
това беше основното, което гледах когато си избирах къде да раждам - в майчин дом ще си поискам вип стая - само дано дано дано да има свободни за да може бебчето да си е с мен...



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано24.07.10 14:44



Е, ако не си със секцио ще си е при теб!
Аз да си призная, навремето....

, хич не ми беше зле сама в стая. Леле как звучи само! Ани я взимах на всеки три часа и я държах при мен за по час, после я връщах и се цедях, ръчно и си лафех с момичетата.



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано24.07.10 16:14



Бързо сменяй Цветето за 21.09,че аз я обърках предния път и бях обещала да се поправя

И може да добавиш Светозар на steffy и Вяра на Vendome



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано24.07.10 16:31



Инсе,както Деска каза не е до необразованост,а до желание да се занимават с родилките.И да,има вариант някой отвън да им бута пари,за да ти обърнат внимание,или да си платиш легитимно на частно и да си получиш вниманието без да се молиш.При нас в АГ предлагат ВИП стая,за която си плащаш и получаваш повече внимание.С Ренета лежах до въпросната ВИП и направо се пуках от яд как същата сестра,която при всеки мой въпрос отговаряше с обиди и саркастични коментари,после отиваше при жената във ВИП-а и веднага сменяше тона и физиономията си

А такива екстри като консултант и джаджи за кърмене ,за каквито говори Криси .... мечта. Болницата,в която ще раждам сега е частна и предлагат съвсем различни условия.Подробности ще има след събитието



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано24.07.10 16:57



Стискам палци





Тема Re: Беберонска теманови [re: bggal]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано25.07.10 00:30



Помпите "Медела" се едно невероятно чудо на техниката, аз имам опит с такива и то с професионалните, които има в родилното и после при нужда ти се отпускат назаем от аптеката. Едно такова чудо струва близо 1000 евро, затова и не си ги купува всеки, но помпането на кърма с тях е песен.

Минусът е, че човек свиква на лесното и не се научава да се цеди на ръка, както беше при мен. При извънредни случаи бих се справила, но определено не ми иде отръки.



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано25.07.10 00:33



Инсендио, на мен ми мериха редовно температурата в родилното- даже по 3 пъти на денонощие май беше... Все пак всеки възпалителен следродов процес може да се хване бързо при завишена Т.



Тема Re: Беберонска теманови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.07.10 21:46



аз пък нямах нищо за цедене

като трябваше да захранвам и първите каши трябваше да се правят с "млякото на бебето" по час-час и половина съм цедила 10-20-30 мл... 35 мл. е максимума който успях само веднъж да изцедя за 1ч.30м.
това с помпа де - на ръка не успях и капка да източа...
а пък си кърмех година и половина без проблеми и никога не съм дохранвала - Лората само като новородена опита АМ, и това което не можа да изплюе го повърна веднага



Тема Re: Беберонска теманови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.07.10 21:49



ами аз със сигурност ще си поискам ВИП, но въпроса е да има свободна стая - все ми е едно дали ще е самостоятелна или двойка...
а на теб ти стискам палци всичко да ти е наред - ти окончателно ли си решила да раждаш секцио?!?!



Тема Re: Беберонска теманови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.07.10 21:50



дано даде - а на Луната как й се казва отрочето, че така с въпросителни е малко много тъпо....





Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.07.10 21:51



пу... жалко - времето за редакция е изтекло... някоя от модките дали няма да може да редактира?!?!





Тема Re: Беберонска теманови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано25.07.10 23:04



О, да, абсолютно сьм на твоето мнение!



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано26.07.10 12:17



Закачам се за теб


Температурата се мери, защото е важен показател за състоянието на родилката. Понякога повишена температура се получава от задържане на мляко, а друг път, което е и по-лошия вариант, от задържани плацентарни части. Това чудо освен, че може да ти съсипе кърменето, може и да те вкара в гроба, недай си боже . За това си е важно.
Паулина, не виждам нищо чудно, че ти е дошла кърмата в 7 месец, това си е нормално състояние. Една от майките, с които работихме роди в 26 г.с. и кърми бебоците веднага след изписването, т.е. 3 месеца и кусур по-късно.
Инсе, не съм съгласна, че на всяка родилка трябва да и се дава попма. Не на всички им е необходима, отделно цеденето на ръка е много по-щадящо в първите дни от цеденето с помпа. В МД по принцип има болнична помпа, но консумативите са много скъпи. В момента целия 12 етаж е ВИП така, че ще има свободни места. А това, че на теб ти се вижда варварско бебето да е отделно от майката и да се дава само за кърмене си е в много случаи голямо предпочитание на самите майки .
Ранди, Медела са добра марка помпи, като обаче и те имат не особено добри модели.



Тема Re: Беберонска теманови [re: snich]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано26.07.10 12:18



Във Варна има консултанти по кърмене и дори покрай седмицата на кърменето ще преглеждат в АГ-то при родилките, ще имат и часове в МД-Варна и лекции с бременни и родилки.



Тема Re: Беберонска теманови [re: dessbess]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано26.07.10 12:22



Или винаги има опцията обади се на приятел и и два консултант на крак, естествено за София може само в МД и Тина Киркова, става и за Варна, Пазарджик, Хасково, Стара Загора, Бургас. Ще имаме мацки и в Плевен и Търновско от новообучилите се.
Снич, във Варна кабинета работи и с лекар точно като в София. д-р Панчева освен дипломиран консултант по кърмене е и детски гастроентеролог.



Тема Re: Беберонска теманови [re: asinka]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.07.10 12:53



ооо.... аз изобщо не съм казала, че на всяка родилка трябва да се дава помпа

напротив - ТРЯБВА да се дава, на тези, които имат НУЖДА!
както писах - аз нямах нужда, въпреки, че си имах достатъчно кърма - явно е била точно по мярка

а това, че някои майки предпочитат бебетата да не са с тях ми е ясно - лично познавам 2-3 такива... и въпреки, че приемам избора им, не съм съгласна с доводите им...



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано26.07.10 15:50



Абе докато това стане ще сме побелели и одъртели

...сериозно то дано да станат някои по-важни и първостепенни неща, в крайна сметка и на ръка можеш да се цедиш, помпа и от вкъщи може да ти донесат....има варианти. За нещата, които опропастяват кърменето обаче трябва да се предприемат мерки.



Тема Re: Беберонска теманови [re: asinka]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.07.10 16:17



ами той целия диалог по темата е принципен... всички можем само да се надяваме и да се молим нещо да започне да се променя за по-добро... и понеже ние докато раждаме деца явно няма да ни огрее, поне нашите деца като тръгнат да раждат техни деца да е по-нормална и човешка цялата система на здравеопазване... и то не толкова като база и материали, а като отношение...



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано26.07.10 17:00



Инсе,не знам как се казва на Луната момчето ..... тя го нарича бебето

Няколко души я бяха питали за името,но не отговори и така си остана на Бебето
Не знам дали модките могат да редактират,но ги питай на лични,че не знам дали влизат в тази тема често.
Асе,благодаря за инфото



Тема Re: Беберонска теманови [re: asinka]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано27.07.10 13:16



Ася, от кои модели помпи на Медела имаш впечатление? Предполагам, че която и да захванеш, едва ли ще е толкова добра като професионалната.

И защо цеденето на ръка в началото да е по-щадящо отколкото с помпата- от чисто любопитство питам?



Тема Re: Беберонска теманови [re: -Randi-]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано27.07.10 14:09



Мендела Swing e добра помпа. Не знам какво имаш предвид под професионална помпа, вероятно става дума за болничен тип, те са въобще различен клас и много скъпи.
За цеденето на ръка го знам, че е по-щадящо, от практиката. Всъщност с ръка ти би могла много по-добре да усетиш къде и как да приложиш натиск, докато помпата прави вакуум, който в рекламите се твърди, че е като този на бебето, но не бих се доверила.





Тема Re: Беберонска теманови [re: asinka]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано27.07.10 14:40



Аз съм се цедила повече от година на ръка и гърдите ми бяха доста травмирани от двете страни. Освен че изисква доста време, е свързано с натиск върху гърдите, който въобще не е за пренебрегване. Не знам какво му е доброто. Моят гинеколог също това изтъкна като причина да не ползвам помпа. После поне година ми се махаха белезите от цеденето с пръсти /има доста причини за това, но най-вече - намокря се ръката и започва да дразни кожата, а и все пак се упражнява натиск, който допълнително усложнява нещата/. Така че, съветвам всички, на които се налага да цедят повече от няколко дни, да видят как е на ръка и да пробват с помпа. Но виждам по моите приятелки, че с помпата много по-бързо изцеждат количеството, с което аз съм се пънкала час. А и кърмата е готова за съхранение, не се е стичала по гърдата, не ти е минавала през пръстите, не ти е била отворена чашката, в която я събираш. Така спокойно можеш да я ползваш за следващо кърмене, за добавка към каши и т.н. Въобще, разбирам, че съветите за цедене на ръка са по-естествени, но, повярвайте ми, опитът ми показва, че е доста травмиращо, не особено ефективно и пределно изнервящо. Ако цеденето ще продължи малък период /детето е закърмено и не се налага от шише да му се дава/, а се цедите само за профилактика на мастити - ок. Но, иначе си е добре да се използват помпи.



Тема Re: Беберонска теманови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано27.07.10 15:25



Така е, права си. Аз обаче никога не съм имала нужда да се цедя, в смисъла да събера количество за ядене в шише. Само веднъж,и то беше с помпа. Иначе , за да пооблекча гърдите след приключване на кърменето се цедях ръчно, това имах предвид...Но определно си спомням докторката и акушерките в МД как ме скастриха за помпата...На братовчедка ми щерката не искаше да суче от гърда избощо и тя се цеди 3 месеца с помпа. Аз лично не бих си причинила този ужас...


Също в болницата, още докато имах само капка-две коластра се цедях ръчно, за да стимулирам млекцето..нон-стоп

Редактирано от dessbess на 27.07.10 15:26.



Тема Re: Беберонска теманови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано28.07.10 23:47



Ася, извинявай за лаишкото обяснение- под понятието "професионална помпа" става дума точно за тази , която е по болниците.

Дес, не знам за какво са ви скастрили в МД, когато е ставало дума за помпи. Ако се ползват правилно, не виждам какъв е проблема. Аз имам опит с помпа, от най-различно естество, най-често ми се е налагало да ползвам такава заради напрежение в гърдите и съм изпомпвала толкова, колкото да не са напрегнати и съм карала така, докато се регулира кърмата в продължение на дни.

Редактирано от -Randi- на 28.07.10 23:48.



Тема Re: Беберонска теманови [re: tswete]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано29.07.10 10:57



Цвете, ти отново изхождаш от собствения си опит, а и тук говоря за първите дни, което е супер важно уточнение. При цеденето на ръка не трябва да има натиск на гърдата, ако има значи нещо не се прави като хората!!!!



Тема Re: Беберонска теманови [re: -Randi-]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано29.07.10 11:00



Ами не си виждала рани причинени от помпа в първите дни

. Вече имам няколко случая, когато след цедене с помпа цедя майка на ръка, което се вижда на майката благодат . Пак казвам не става дума за системно цедене, а за първите дни след раждането.



Тема Re: Беберонска теманови [re: asinka]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано29.07.10 14:12



Не съм предполагала, че помпата може да разрани гърдите. А от какви помпи са разраняват- от тези, които са достъпни за всекиго като цена ли( а не от тези, които са от болничен тип)?

Редактирано от -Randi- на 29.07.10 14:13.



Тема Re: Беберонска теманови [re: asinka]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано29.07.10 14:15



И на мен ми е известно, че не трябва да има натиск в/у гърдата и не трябва да боли при цедене, но само с леки и нежни масажи аз почти никаква кърма не изкарвах. Трябва си специален курс по цедене, мен да ме питате.





Тема Re: Беберонска теманови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано29.07.10 16:01



може може...
разраняването обикномвено се случва при жени с плоски или обърнати зърна - там издърпването или изпомпването в началото е задължително, защото иначе бебето няма какво да засмуче...
при изпомпването с помпа или спринцовка много често се случва зърното да се сцепи там, където напрежението е най-силно...

аз бях така - болката от раждането е песен в сравнение с тази от кърменето с цепнато зърно...

адско е... и продължава месеци...



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано29.07.10 22:16



Значи най-вероятно е различно при всеки, на мен едното зьрно ми е обьрнато на едната гьрда и наистина в началото имах малко ранички там, но не продьлжи повече от 1 месец, след този пьрви месец нямах никакви проблеми, но винаги се мажех с крема на Медела след кьрмене де. Не сьм се помпила освен при случаи в които сьм била навьн от нас без Саша или ако вече е спала повече и не сьм я кьрмила и преливам, но не сьм го правила в началото...

Ася много ми помогна през цялото кьрмене от самото начало до спирането и отбиването на Саша, незнам какво щях да правя без нея. Целувам те


incendio, теб сьщо те цункам миличка за всичката помощ досега! Муах!

Редактирано от bggal на 29.07.10 22:18.



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано29.07.10 23:55



Еми то всеки си разсъждава от собствен опит...Ето аз например, почнах да си мажа гърдите с гармастан точно 1 ден преди да родя, т.е. нямах никаква подготовка. След това почти нон стоп се цедях капчица по капчица, за да дойде кърма. Това е и плюсът да не си с бебето в стая...имаш време да го правиш.

. Но гърдите ги мажех веднага с онова на акушерките мазилото...ако можеш да си поискаш, чудно е! И никога не съм имала рагади.



Тема Re: Беберонска теманови [re: bggal]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.07.10 09:18




ей, ще се пукна вече
и на вас двете ,сладурани много целувки...

а Ася, че ни е безценна си го знаем повечето на които е помагала



Тема Re: Беберонска теманови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.07.10 09:19



ще им се подмажа и ще си поискам, ако сами не ми дадат



а иначе за сцепването, в случая изобщо не става дума за рагади, а за РАНИ!!! има голяяяяяяяма разлика...



Тема днес...нови [re: incendio]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.07.10 09:23



ни идват новите легла за "порастнали" деца


с много смесени чувства съм... хем се радвам, хем ми е тъжно, че малкото ми момиченце вече не е бебе



Тема Re: днес...нови [re: incendio]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано30.07.10 09:58



Ами честито, майче на порастнала девойка!

Аз лично бях много привързана към това си легълце от вече съзнателни години

А за малкото, идващо нещо набавихте ли легълце?



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано30.07.10 13:58



Но имай предвид, че трябва ди си миеш гърдите от мазилото преди кърмене!



Тема Re: днес...нови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.07.10 19:50



голямата девойка отива на голямото легло, а малката девойка ще заеме съществуващото креватче





Тема Re: днес...нови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано30.07.10 22:33



Оф наистина е много тьжно

и аз от 1-2 месеца насам вече оставям Саша да заспива сама, защото покраи кьрменето като я отбих започнах да я преспивам гушната в мен на леглото, а сега е изцяло сама и ми става супер тьжно на моменти, че не се гушкаме вече а знам, че е по-добре за нея така или и за 2те ни, но вьпреки това като си я отделим в нейна стая до 1 месец сигурно още повече ще ме тресне вече


м/у другото от Понеделник сме без пампа, освен за спане през ноща, засега тук там има попадения в гьрнето, но пьк на моменти казва, че има нещо отиваме и нищо не прави, но поне пьк казва и се сеща да каже, нищо че иначе казва вече като е свьршила работата в другите случаи ще свикне малко по малко но сме до никьде засега...



Тема Re: днес...нови [re: bggal]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.07.10 22:38



Когато ви липсват бебешките моменти, е дошло време за друго малко човече.



Инсе, честито ново креватче- Лора най-сладките сънища да сънува в него!!!



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.07.10 22:39



Инсендио, как става номера с цедене със спринцовка, както си споменала по-горе?



Редактирано от -Randi- на 30.07.10 22:39.



Тема Re: днес...нови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано30.07.10 22:42



Хахаха, ако питаш мьж ми досега още 2 щях да сьм родила





Тема Re: днес...нови [re: bggal]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.07.10 22:44



Браво за ентусиазма!



Редактирано от -Randi- на 30.07.10 22:44.



Тема Re: днес...нови [re: bggal]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.07.10 22:45



да се похвалиш като си заеме стаята!
и честито за пампата!!! не забравяй да я питаш дали има пиш, колкото пъти се сетиш - през половин час поне я питай, за да я подсещаш... особено когато се заиграят децата забравят за тоалетната, докато не стане прекалено късно...



Тема Re: днес...нови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.07.10 22:45



благодаря - дано





Тема Re: днес...нови [re: bggal]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.07.10 22:46



до дни ще споделя с теб дали 3г. е достатъчно голяма разлика





Тема Re: днес...нови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано30.07.10 22:48



Хехехехехехе, добре





Тема Re: Беберонска теманови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.07.10 22:51



не съм споменала цедене - спринцовката (или помпа) се използва при първоначалното "издърпване" на плоски или обърнати зърна - ефекта е горе-долу един и същ... със спринцовка е малко по-грубо...
веднъж като засмуче бебето и зърното си заема нормална позиция, после вече няма нужда от допълнително изтегляне...

а цедене със спринцовка не мога да си представя за повече от 2-3мл.
и става дума за големите спринцовки





Тема Re: днес...нови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано30.07.10 22:52



Е това и правя, постоянно я питам, защото и майка ми това ми каза, че особенно като се заиграе забравя, но...засега нищо още кои знаи какво за хвалене



Стаята...ох стаята, ще се похваля и ще я снимам като е подредим - обещавам



Тема Re: днес...нови [re: bggal]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.07.10 22:55



спокойно - ще свикне...
а за голямата работа казва ли си?!



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано30.07.10 23:01



Аз ползвах това:


И бих го препорьчала на всеки, беше ми супер удобно и се родих с него!

А сьщо като ме болеше зьрното ползвах това:

Това ми го подариха в болницата, пьрвото аз си го бях купила преди да родя още.



Тема Re: днес...нови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано30.07.10 23:02



Казва си...след като е свьршила в гащите, секунди след това - още й е топло

и тича кьм банята и гьрнето, но явно се усеща на момента, че е свьршила работата и още незнае да го задьржи докато стигне до гьрнето



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.07.10 23:25



Аха... ясно. Благодарско!





Тема Re: днес...нови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.07.10 23:26



Инсе, а какво стана със запека на Лорката?



Тема Re: Беберонска теманови [re: bggal]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.07.10 23:40



ами мен не ме питаха

акушерката направо ме дръпна и ме сцепи...
след това пробвах сигурно 5-6 марки и модели на предпазителите (силиконови и каучукови) но Лора категорично отказваше да захапе което и да е от тях...



Тема Re: днес...нови [re: bggal]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.07.10 23:43



ще свикне, но бих ти препоръчала да сложиш още едно гърне в стаята, в която прекарва най-много време - когато и е пред очите е съвсем различно...



Тема Re: днес...нови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано30.07.10 23:48



смляно ленено семе... през ден в супа, попара, мляко с бисквити, или направо с лъжичката (тя го харесва)
мисля, че причината е в яслата... вече има голямо подобрение де... няма ги истериите, ревовете, страха, стискането...
ох... като се сетя какво беше и ми се реве... дано от септември да няма същия проблем, че от сега се стресирам...





Тема Re: днес...нови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано31.07.10 09:33



Ееее, честито ви ново креватче!

Ние стая тая година се отказахме да правим, догодина...
Браво на Криси! Тя е моята гордост! Аз точно се бях отчаяла тотално, когато нещата влязоха в релси с памперса..от раз!
Криси, по въпроса с гушкането ....разбирам те. Но ако знаеш на какъв хал съм....Ани заспиваше сама без проблеми докъм 1.10 месеца. Разболя се нещо, разкисели се, аз я взех в спалнята и до днес....е ад...всяка божа вечер трябва да лежа опната на спалнята докато заспи, страшно е тормозещо това, не става иначе и това си е. Изпада в истерии, става от кревата, идва в хола и после вместо 1 час, трябва да лежа 2 докато се успокои. Имай предвид, че Саша ще започне да нахитрява с възрастта, и в никакъв случай не трябва да поддаваш, ако не щеш да плачеш после!

Редактирано от dessbess на 31.07.10 09:34.



Тема Re: днес...нови [re: dessbess]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано31.07.10 23:38



Оф, днес бяхме в майка и си носихме гьрнето с нас...и познайте едно пишкане в гащите и едно акане в новите които сменихме от предишният инцидент

а незнам колко пьти е слагах...дано да стане както dessbess казва

За гушкането, виждам я, че хитрее вече и затова и започнахме да я оставяме сама, преди с гушкането и глезнето по 1 или 2 часа се преспивахме и на обяд и вечер, по точно вечер ако я сложа по кьсно от колкото си лята заспиваше за има няма 15 минути, но иначе...лиготии, шпагати, катерене по главата ми, песнични, игри, олеее...умирах направо...сега поне заспива сама може да помрьнква и поплаква, но я оставям ако не се изправи в леглото й в повечето случай си заспива сама...



Тема за ритуала при изписваненови [re: incendio]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано01.08.10 15:27




мацки, я споделете в БГ какви са практиките при изписване - на кого какво се носи... защото аз съм крайно не-наясно

много съм далече от мисълта, че мед. персонал те изпраща с подаръци, както беше в ПТ, и този път да съм подготвена какво да нося аз на тях...



Тема Re: за ритуала при изписваненови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано01.08.10 15:36



Нещо да ги почерпиш и букет цветя на акушерката, която ще ви предаде беба! Аз им оставих една погача, торта и кутия шок.бонбони!





Тема Re: за ритуала при изписваненови [re: incendio]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано02.08.10 06:52



цветя и бонбони. Все пак изписващите може да се случат акушерки дето почти не си ги виждала. Екипът, който ме израждаше почерпих преди това



Тема Re: Беберонска теманови [re: snich]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано02.08.10 07:49



Много ти е хубаво коремчето, Снич!



Изготвям професионално лични и партньорски хороскопи!

Тема бях на преглед...нови [re: incendio]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано03.08.10 14:13



и няма никакви изгледи момата да се роди скоро...


вече е 3003г. обаче плацентата и водите са в отлично състояние и може да изкарат мнооого време още
не знам защо се надявах лекарката да ми каже, че е тръгнала и сега се чувствам адски разочарована
не ми се чака вече...



Тема Re: бях на преглед...нови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано03.08.10 14:35



Закъде бързаш, Инсендио?

Почивай си сега , пълноценно...

При мен беше сходна ситуацията, дълго време нямаше признаци за скорошно раждане и накрая си родих точно на термина.



Тема Re: бях на преглед...нови [re: incendio]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано03.08.10 14:39



още малко търпение. Разочарована си, защото си се била настроила





Тема Re: бях на преглед...нови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано03.08.10 15:41



Е! Все пак имаш 12 дни до термин .... Бухтата не беше ли преносена? Ще си излезе човечето ,когато е готово,ама до тогава изобщо не ти завиждам

Топя се като свещ от жега последната седмица,а ако бях влязла в деветия вероятно щях да съм на ръба на нервна криза Стискам палци момата да размисли и да си съкрати престоя в корема ти



Тема Re: бях на преглед...нови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано03.08.10 15:46



А име избрахте ли?
Честно казано теглото ми се струва недостатъчно,ама те изчисленията са относителни,а и какво ли ти разбирам аз





Тема Re: бях на преглед...нови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано03.08.10 16:36



имаме няколко имена, но не сме се спряли на нищо конкретно... сигурно ще решим като я видим, а вие имате ли име?!?! нали таткото трябваше да реши този път?

иначе официално термина ми е тази неделя - на 08.08... т.е. от следващия понеделник трябва всеки ден да се разхождам за мерене на тонове (което мисля да си спестя, но през ден може и да се прежаля) и ако не родя до 15ти, на 16ти трябва да вляза в болница за преносване

което изобщо не ми се ще да ми се случва...
а теглото пък на мен ми се вижда даже много...



Тема Re: бях на преглед...нови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано03.08.10 17:11



Аз пък ще стискам до 38ма седмица, защото докторът ми се връща от отпуска чак на 5.09. Така че, споко, ще си каже момата кога иска да излезе. А, щом искаш да побърза, разхождай се повече, макар че и вечер няма хладина.



Тема Да питам вас нормално ли е?нови [re: incendio]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано03.08.10 17:41



Зълва ми е бременна - термин 16.10.2010. Малко говори за бременността си, освен ако не питам. Не се вълнува или поне не го показва. Ходи на консултации, но не я гледали всеки месец на ехографа. Полагали се два прегледа. Това явно от години си е така и не е променено. Гледали са я още веднъж в 19 седмица за развитие на плода. Та се чудя това стига ли.

Аз няма да съм спокойна ако е само това. Мен са ме гледали нон стоп, но да кажем, че аз имах някаква предистория и проблеми. Мисля, че вече няма такива консултации - добър ден, добре ли си и тонове. но май има. Надявам се всичко да е наред. То не, че моите консултации с Дени не са били същите, но все пак е било преди сто години



Тема Re: Да питам вас нормално ли е?нови [re: galia71]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано03.08.10 17:50



Бе я остави зълва си на мира. Доколкото ми е известно в Германия, Австрия на два пъти се гледа на видеозон, освен ако нямаш някакъв по-специален пакет осигуряване. Доколкото знам и в САЩ се полагат 2 видеозона.
В Бг също се полагат 2 видеозона по ЗК, но се правят разни други изследвания, които показват състоянието на майката, на бебето, така че споко. Не й се меси. Може би обсъжда с някого, но не иска да обсъжда с теб. Аз също не държа много да говоря за бременността си, особено с хора, за които смятам, че не са добронамерени или пък са склонни да ме поучават. Затова категорично не говоря на работа за това и ми е много добре.
Иначе аз си ходя на частни прегледи всеки месец, а в началото, с всичките проблеми, ходех на 2 дни. Но това е само, когато има някакви проблеми. Иначе докторката по ЗК дори ми казва да не прекалявам, след като са ме гледали миналата седмица в частния кабинет, да не ме гледа и тя. Няма кой знае какво да се е променило, а има данни, че на бебето много не му харесва тоя ултразвук.



Тема Re: Да питам вас нормално ли е?нови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано03.08.10 17:55



абе аз си трая, нищо не и казвам, защото и на мен не ми е приятно да ме наставляват, а и не е моя работа да се изказвам за толкова важни за тях неща, но си мислех, че нещата вече са се промененили.





Тема Re: бях на преглед...нови [re: tswete]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано03.08.10 18:56



Харесва й на бебка и не й се излиза.

Май ще се родите на термин.



Тема Re: бях на преглед...нови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано03.08.10 23:20



Ооооо! Ако съм на теб ще си назоря раждането с физическо натоварване.

Таткото каза,ако е момиче ще е Нина,а ако е момче ще е Валери.Днес бях на видеозон и все още е момиче

Изчисляват бебока 2,900кг.Ренета се роди 3,850.Докторката каза,че второто се очертава по-голямо.Разбрахме се ,че ще ме оставят естествено да започне раждането и ако бебето е голямо и ме озори,ще минат на секцио.Веднага след раждането щели да ми кръпнат хернията.В общи линии като му дойде времето ще видим кое и как ще стане.



Тема Re: бях на преглед...нови [re: snich]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.08.10 00:33



Аз залагам на 11-ти! Нали не е много?





Тема Re: бях на преглед...нови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано04.08.10 11:45



Ренета и Нина

добре звучи...
а за бебоната ти пожелавам изчисленията да са грешни и да е по-малка
а това за секциото след започнало естествено си ми звучи като "след дъжд качулка" - ще те оставят да се зориш с контракциите, и като се понамъчиш ще те резнат...



Тема Re: Да питам вас нормално ли е?нови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано04.08.10 11:58



съвсем нормално ми се вижда - няма абсолютно никакъв смисъл от нон-стоп ехограф при нормално протичаща бременност и здрава майка - това, че не я гледат е много много добър сигнал...
това което си написала: добър ден, добре ли си и тонове - допълвам и мерене на кръвно е повече от достатъчно, особено в последните седмици когато бебето вече е много голямо и реално няма как да му се види всичко наред ли му е - тоновете са най-сигурния източник на информация...

а за говоренето - какво има да му се говори - като се появи бебето няма да млъква



малко допълнение за ехографите и "гледането" - това при нормално протичаща бременност да се гледа всеки месец или по-често го има само в БГ (не всички лекари, но повечето го практикуват) - целта е само една - финансова - по същата причина много жени биват "убеждавани" че им има не-знам-си-какво, за да си платят за секцио, а не да си родят нормално...
тук има достатъчно "чужбински" майчета, които могат да споделят навън каква е практиката, какви са сумите (ако изобщо има такива) и какво е отноишението на лекарите...



Тема Re: бях на преглед...нови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано04.08.10 12:36



На мен по-добре ми звучи Ренета и Нора,но съм дала дума да не се меся и да го оставя сам да си хареса име



Докторката ми е поддръжник на естественото раждане.Аз също искам да е естествено.И двете се надяваме,че няма да се стига до секцио.Затова решихме да оставим нещата да се случват.

Подготвяте ли си зърната за кърмене?Аз се мажа веднъж на ден с едно кремче,но акушерката ме зори да съм ги издърпвала и въртяла,за да загрубеят.Обаче ми е много болезнено и продължавам само да се мажа



Тема Re: бях на преглед...нови [re: snich]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано04.08.10 12:49



Мдаа, мен също ме посъветва лекарката на последната консултация да мажа и да търкам с хавлия, ама не ми е хич приятно и ми предизвиква контракции, та използвам това за предтекст и така и нищо не правя. Поне с Лансинокс смятам да започна да ги мажа.
Снич, кви са тия дърпаници? Да не би да са ти вдлъбнати зърната? Тук Асето обясняваше, че се издърпват със специална джаджа след раждането. Що пък трябва да се дърпат чак, преди раждане? Ти Ренса не си ли я кърмила?



Тема Re: бях на преглед...нови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано04.08.10 13:01



нищо не им правя на зърната - болят ме даже при целувка

мажа ги с крем за тяло след душ.....

снич, и на мен ми е чудно, защо те е посъветвала да ги дърпаш?!
а Нора и на мен повече ми харесва от Нина, но... както сте си се разбрали

Редактирано от incendio на 04.08.10 13:01.



Тема Re: бях на преглед...нови [re: tswete]  
Автор snich (top4o)
Публикувано04.08.10 13:34



Всъщност зърната ми са като биберони - перфектни са.Ренета я кърмих малко(пълни 5 месеца заедно с отбиването),нямах рагади,но ме болеше зверски.Според акушерката,за да се премахне тази свръхчувствителност,трябвало зърната да загрубеят,което ставало с едни много гадни масажи с издърпване и търкане между пръстите.Това не ми предизвиква контракции,но много боли и аз бия отбой.Мажа се точно с Лансинокс.Добре ми действа - поне сутиените си започнах да търпя


И с Ася ще взема да се консултирам по-нататък.



Тема Re: бях на преглед...нови [re: dessbess]  
Автор snich (top4o)
Публикувано04.08.10 13:35



За Инсето ли залагаме? Казвам ,че ще е на термин (8-ми),но стискам палци да е утре





Тема Re: Да питам вас нормално ли е?нови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано04.08.10 14:40



По време на моята бременност имах поне 5 ехографа(не си спомням вече точния им брой), като само за един (или два?) доплатих, тъй като бе по мое желание. Официално в Гертмания се полагат два такива прегледа, но повечето , които познавам, са били гледани почти всеки месец, ако искат. Зависи и при кой гинеколог ще попаднеш, някои не ти вземат пари за това. Написах си мнението, защото чужбината не е еднаква навсякъде.



Иначе не всяка жена изживява бременността по еднакъв начин- има такива, които не са в еуфория от случващото се с тях.



Тема Re: Да питам вас нормално ли е?нови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано04.08.10 17:43



На мен сьщо ми се полагаха 2 видеозона за цялата бременност и ние си платихме за 3та която беше на 3Д/4Д, която разбира се ние искахме! Аз сьщо не мисля, че трябва да ходиш всеки месец, за да си спокоен, че всичко ти е наред с бебето, тук при нас сьщо, ако си плащаш ще ходиш всеки месец да те гледат, но каква е ползата? Ако нещо не е наред, и да го гледаш нон-стоп и да не го пак няма да си е наред и само ще се депресираш излищно!



Тема Re: бях на преглед...нови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано04.08.10 17:56



На мен ми е чуждо и да ги дьрпаш и да ги ТЬРКАш С ХАВЛИЯ

wtf?????
Единственото нещо което някога някои ме е посьветвал е било да се мажа с кремче, как прави incendio независимо дали зьрната са ти вдльбнати или не?! Божеее......ужас!



Тема Re: Да питам вас нормално ли е?нови [re: bggal]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано05.08.10 06:55



например мен 6-тия месец ми се увеличиха околопл. води, което се видя на ехографа. И гинеколожката ми пусна още изследвания. Може би просто човек като му се случи нещо и става параноик, а при нас по-гелемият беше мъжът ми





Тема Re: Да питам вас нормално ли е?нови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.08.10 18:27



бях пак на тонове... главата на бебата още си се "мандахерца" съвсем свободно... дано се заклещи скоро, че не ме оставя да спя вече 4та нощ





Тема Re: Да питам вас нормално ли е?нови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано06.08.10 20:50



Стискам палци



Тема за хората и опашкитенови [re: incendio]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.08.10 22:12



мацки, не знам как е при вас, но на мен последните седмици много много лошо впечатление ми правят хората наоколо.... като ми се наложи да се наредя на някоя опашка в който и да е магазин (даже в аптеките) до момента, само над 70-годишните баби ми отстъпват ред заради корема


много тъпо ми става - къде ли е отишла толерантността на народа толкова ли бързат



Тема Re: за хората и опашкитенови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано06.08.10 22:29




така е! най-отстъпват жените, коита са възрастта на майките ни, и такива като нас, плюс циганките! Пубертетки, баби и мъже...зарежи!
Аз ходех с часове пеша, даже в зимата и една от причините беше да не ме гледат натрапчиво а-ла "уф, тая бременна...сега да ставам ли..."
ч



Тема Re: за хората и опашкитенови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.08.10 23:01



точно тия на нашата възраст не си мърдат от местата - една днес в аптеката даже се опита да мине пред мен, обаче бабката, която ме пусна й спретна скандалче





Тема Re: за хората и опашкитенови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано06.08.10 23:45



Хахаа, мен все ме пускаха като бременна и даже минавах в опашката за пенсионери и инвалиди, за да не чакам и много се кефех! Но...сега с бебе, няма шанс, много често ми се случва да сьм на опашка в банката и тичам след Саша като луда, защото не винаги седи мирно до мен, а в сьщото време всички ме гледат с едни погледи все едно "Тази на местото си ли ще се вьрне?" едва ли не защото сьм гонила дребната из банката и трябва да застана най-отзад, и само жени 40-50 годишни и по вьзрастни са ми отстьпвали ред или ще се опитат да забавляват Саша, другите все едни погледи все едно незнам какво е станало...



Тема Re: за хората и опашкитенови [re: incendio]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано07.08.10 08:24



бързат те, дебилщина го наричам - да не ти пука за никой и за нищо, освен за собствените им гъзове. Аз последно една вечер в метрото на висок глас попитах няма ли някой да направи място на едно бременно девойче, че то корема му очите щеше да избоде на двама около 30-годишни "Мъже"



Тема Re: за хората и опашкитенови [re: galia71]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано07.08.10 09:33



И на мен ми прави впечатление, че не обръщат внимание на корем. При миналата бременност се оправдаваха, че не са забелязали от зимните дрехи, но сега - от месеци се вижда голям корем. В трамвая никой не ми е ставал, абсолютно никой. Това, заедно с контракциите, ме отказа да пътувам с градски транспорт. Сега ми се наложи на няколко пъти да ходя на консултация и на трамвай с нито един прав си стоя права само аз. Така че - това въобще не може да ме събори. Докато минава някоя контракция и аз се мандахерцам права и здраво хваната, си мисля за всички млади момичета, дето ме гледат нагло, щото човек не знае какво ще му се случи.
Важното е ние да научим децата си и ние самите да ставаме. То си е за нас. Пък че бг народът е от дебили, с това всеки се е сблъсквал.
Когато ми се налага, директно вдигам. Като пътувах със самолета предимство имаха само майки с бебета и малки деца и аз чинно си чаках на опашката за качване в самолета, за претърсването. На няколко пъти мъже се опитваха да минават пред мен. Е, няколко минаха, други - погледът ми ги отказа. Но общо взето, никой не се обажда да каже - има тук бременна, нека мине и т.н. Моят извод е - като имаш нужда - викай високо. Лошото е, че това ме притеснява и ми предизвиква допълнителни контракции и предпочитам да си чакам.
Не съм възхитена от възпитанието на бг населението и гледам максимално рядко да се сблъсквам с него. Докато мога, ще си карам колата, въпреки че всички вече се мъчат да ме свалят от нея...



Тема Re: за хората и опашкитенови [re: bggal]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.08.10 10:39



в Пт във всички супермаркети има "приоритетни" каси - за бременни, майки с бебета и инвалиди... ако касата не работи в момента всяка продавачка като биди бременна я вика най-отпред... в останалите магазини (за дрехи, обувки, козметика) и т.нт. е същото - там няма специални каси, но всички продавачи викат бременните (ако им личи) отпред, без значение от размера на корема... в банката също минавах отпред... после вече като съм ходила с Лора си чаках на опашката, но тя беше в количка... случвало ми се е 3-4 пъти даже да я кърмя в банката



а тук ме гледат, зяпат, разглеждат ми корема, даже ме разпитват, но никаква реакция...



Тема Re: за хората и опашкитенови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.08.10 10:47



ооо... аз на летищата директно си отивах най-отпред - там където не са ме викали специално (в ПТ децата, които пътуват сами, майките и инвалидите ги търсят по списък в опашките, а като видят бременна привикват и нея за ужас на първата класа

)...
в германия е друга работа - там като пътувах няколко пъти сама с Лора ходех най-отпред и си питах дали съм с предимство при качване - малко ми се цупеха, ама хич не ми пукаше - предполагам, че едва ли обръщат внимание на бременните...

а в градския транспорт (в единиците случай, когато съм се престрашавала да се возя бременна, а няколко пъти и с Лора под ръка) не ми се е случвало да няма място за сядане и да се налага някой да ми отстъпва място - съмнявам се, че някой би го направил де...

много е тъпо...




Тема Re: за хората и опашкитенови [re: incendio]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано07.08.10 13:12



Е, да, така е... мен с бебето на ръце пред лекарския кабинет не ми отстъпват място, а даже ни и пререждат, както и в аптеките. И наистина циганите са по-свестни в такива ситуации, някак различно им е отношението към бременни и майки с малки деца. Един циганин онзи ден дори ме предупреди да не стоя на течение с Теди



Такива сме тук, за жалост... вълци



Тема заключете, моля!нови [re: incendio]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.08.10 14:02








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.