Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да питам вас нормално ли е?нови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано03.08.10 17:55



абе аз си трая, нищо не и казвам, защото и на мен не ми е приятно да ме наставляват, а и не е моя работа да се изказвам за толкова важни за тях неща, но си мислех, че нещата вече са се промененили.





Тема Re: бях на преглед...нови [re: tswete]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано03.08.10 18:56



Харесва й на бебка и не й се излиза.

Май ще се родите на термин.



Тема Re: бях на преглед...нови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано03.08.10 23:20



Ооооо! Ако съм на теб ще си назоря раждането с физическо натоварване.

Таткото каза,ако е момиче ще е Нина,а ако е момче ще е Валери.Днес бях на видеозон и все още е момиче

Изчисляват бебока 2,900кг.Ренета се роди 3,850.Докторката каза,че второто се очертава по-голямо.Разбрахме се ,че ще ме оставят естествено да започне раждането и ако бебето е голямо и ме озори,ще минат на секцио.Веднага след раждането щели да ми кръпнат хернията.В общи линии като му дойде времето ще видим кое и как ще стане.



Тема Re: бях на преглед...нови [re: snich]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.08.10 00:33



Аз залагам на 11-ти! Нали не е много?





Тема Re: бях на преглед...нови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано04.08.10 11:45



Ренета и Нина

добре звучи...
а за бебоната ти пожелавам изчисленията да са грешни и да е по-малка
а това за секциото след започнало естествено си ми звучи като "след дъжд качулка" - ще те оставят да се зориш с контракциите, и като се понамъчиш ще те резнат...



Тема Re: Да питам вас нормално ли е?нови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано04.08.10 11:58



съвсем нормално ми се вижда - няма абсолютно никакъв смисъл от нон-стоп ехограф при нормално протичаща бременност и здрава майка - това, че не я гледат е много много добър сигнал...
това което си написала: добър ден, добре ли си и тонове - допълвам и мерене на кръвно е повече от достатъчно, особено в последните седмици когато бебето вече е много голямо и реално няма как да му се види всичко наред ли му е - тоновете са най-сигурния източник на информация...

а за говоренето - какво има да му се говори - като се появи бебето няма да млъква



малко допълнение за ехографите и "гледането" - това при нормално протичаща бременност да се гледа всеки месец или по-често го има само в БГ (не всички лекари, но повечето го практикуват) - целта е само една - финансова - по същата причина много жени биват "убеждавани" че им има не-знам-си-какво, за да си платят за секцио, а не да си родят нормално...
тук има достатъчно "чужбински" майчета, които могат да споделят навън каква е практиката, какви са сумите (ако изобщо има такива) и какво е отноишението на лекарите...



Тема Re: бях на преглед...нови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано04.08.10 12:36



На мен по-добре ми звучи Ренета и Нора,но съм дала дума да не се меся и да го оставя сам да си хареса име



Докторката ми е поддръжник на естественото раждане.Аз също искам да е естествено.И двете се надяваме,че няма да се стига до секцио.Затова решихме да оставим нещата да се случват.

Подготвяте ли си зърната за кърмене?Аз се мажа веднъж на ден с едно кремче,но акушерката ме зори да съм ги издърпвала и въртяла,за да загрубеят.Обаче ми е много болезнено и продължавам само да се мажа



Тема Re: бях на преглед...нови [re: snich]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано04.08.10 12:49



Мдаа, мен също ме посъветва лекарката на последната консултация да мажа и да търкам с хавлия, ама не ми е хич приятно и ми предизвиква контракции, та използвам това за предтекст и така и нищо не правя. Поне с Лансинокс смятам да започна да ги мажа.
Снич, кви са тия дърпаници? Да не би да са ти вдлъбнати зърната? Тук Асето обясняваше, че се издърпват със специална джаджа след раждането. Що пък трябва да се дърпат чак, преди раждане? Ти Ренса не си ли я кърмила?



Тема Re: бях на преглед...нови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано04.08.10 13:01



нищо не им правя на зърната - болят ме даже при целувка

мажа ги с крем за тяло след душ.....

снич, и на мен ми е чудно, защо те е посъветвала да ги дърпаш?!
а Нора и на мен повече ми харесва от Нина, но... както сте си се разбрали

Редактирано от incendio на 04.08.10 13:01.



Тема Re: бях на преглед...нови [re: tswete]  
Автор snich (top4o)
Публикувано04.08.10 13:34



Всъщност зърната ми са като биберони - перфектни са.Ренета я кърмих малко(пълни 5 месеца заедно с отбиването),нямах рагади,но ме болеше зверски.Според акушерката,за да се премахне тази свръхчувствителност,трябвало зърната да загрубеят,което ставало с едни много гадни масажи с издърпване и търкане между пръстите.Това не ми предизвиква контракции,но много боли и аз бия отбой.Мажа се точно с Лансинокс.Добре ми действа - поне сутиените си започнах да търпя


И с Ася ще взема да се консултирам по-нататък.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.