Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:17 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Беберонска теманови [re: asinka]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано27.07.10 14:40



Аз съм се цедила повече от година на ръка и гърдите ми бяха доста травмирани от двете страни. Освен че изисква доста време, е свързано с натиск върху гърдите, който въобще не е за пренебрегване. Не знам какво му е доброто. Моят гинеколог също това изтъкна като причина да не ползвам помпа. После поне година ми се махаха белезите от цеденето с пръсти /има доста причини за това, но най-вече - намокря се ръката и започва да дразни кожата, а и все пак се упражнява натиск, който допълнително усложнява нещата/. Така че, съветвам всички, на които се налага да цедят повече от няколко дни, да видят как е на ръка и да пробват с помпа. Но виждам по моите приятелки, че с помпата много по-бързо изцеждат количеството, с което аз съм се пънкала час. А и кърмата е готова за съхранение, не се е стичала по гърдата, не ти е минавала през пръстите, не ти е била отворена чашката, в която я събираш. Така спокойно можеш да я ползваш за следващо кърмене, за добавка към каши и т.н. Въобще, разбирам, че съветите за цедене на ръка са по-естествени, но, повярвайте ми, опитът ми показва, че е доста травмиращо, не особено ефективно и пределно изнервящо. Ако цеденето ще продължи малък период /детето е закърмено и не се налага от шише да му се дава/, а се цедите само за профилактика на мастити - ок. Но, иначе си е добре да се използват помпи.



Тема Re: Беберонска теманови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано27.07.10 15:25



Така е, права си. Аз обаче никога не съм имала нужда да се цедя, в смисъла да събера количество за ядене в шише. Само веднъж,и то беше с помпа. Иначе , за да пооблекча гърдите след приключване на кърменето се цедях ръчно, това имах предвид...Но определно си спомням докторката и акушерките в МД как ме скастриха за помпата...На братовчедка ми щерката не искаше да суче от гърда избощо и тя се цеди 3 месеца с помпа. Аз лично не бих си причинила този ужас...


Също в болницата, още докато имах само капка-две коластра се цедях ръчно, за да стимулирам млекцето..нон-стоп

Редактирано от dessbess на 27.07.10 15:26.



Тема Re: Беберонска теманови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано28.07.10 23:47



Ася, извинявай за лаишкото обяснение- под понятието "професионална помпа" става дума точно за тази , която е по болниците.

Дес, не знам за какво са ви скастрили в МД, когато е ставало дума за помпи. Ако се ползват правилно, не виждам какъв е проблема. Аз имам опит с помпа, от най-различно естество, най-често ми се е налагало да ползвам такава заради напрежение в гърдите и съм изпомпвала толкова, колкото да не са напрегнати и съм карала така, докато се регулира кърмата в продължение на дни.

Редактирано от -Randi- на 28.07.10 23:48.



Тема Re: Беберонска теманови [re: tswete]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано29.07.10 10:57



Цвете, ти отново изхождаш от собствения си опит, а и тук говоря за първите дни, което е супер важно уточнение. При цеденето на ръка не трябва да има натиск на гърдата, ако има значи нещо не се прави като хората!!!!



Тема Re: Беберонска теманови [re: -Randi-]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано29.07.10 11:00



Ами не си виждала рани причинени от помпа в първите дни

. Вече имам няколко случая, когато след цедене с помпа цедя майка на ръка, което се вижда на майката благодат . Пак казвам не става дума за системно цедене, а за първите дни след раждането.



Тема Re: Беберонска теманови [re: asinka]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано29.07.10 14:12



Не съм предполагала, че помпата може да разрани гърдите. А от какви помпи са разраняват- от тези, които са достъпни за всекиго като цена ли( а не от тези, които са от болничен тип)?

Редактирано от -Randi- на 29.07.10 14:13.



Тема Re: Беберонска теманови [re: asinka]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано29.07.10 14:15



И на мен ми е известно, че не трябва да има натиск в/у гърдата и не трябва да боли при цедене, но само с леки и нежни масажи аз почти никаква кърма не изкарвах. Трябва си специален курс по цедене, мен да ме питате.





Тема Re: Беберонска теманови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано29.07.10 16:01



може може...
разраняването обикномвено се случва при жени с плоски или обърнати зърна - там издърпването или изпомпването в началото е задължително, защото иначе бебето няма какво да засмуче...
при изпомпването с помпа или спринцовка много често се случва зърното да се сцепи там, където напрежението е най-силно...

аз бях така - болката от раждането е песен в сравнение с тази от кърменето с цепнато зърно...

адско е... и продължава месеци...



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано29.07.10 22:16



Значи най-вероятно е различно при всеки, на мен едното зьрно ми е обьрнато на едната гьрда и наистина в началото имах малко ранички там, но не продьлжи повече от 1 месец, след този пьрви месец нямах никакви проблеми, но винаги се мажех с крема на Медела след кьрмене де. Не сьм се помпила освен при случаи в които сьм била навьн от нас без Саша или ако вече е спала повече и не сьм я кьрмила и преливам, но не сьм го правила в началото...

Ася много ми помогна през цялото кьрмене от самото начало до спирането и отбиването на Саша, незнам какво щях да правя без нея. Целувам те


incendio, теб сьщо те цункам миличка за всичката помощ досега! Муах!

Редактирано от bggal на 29.07.10 22:18.



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано29.07.10 23:55



Еми то всеки си разсъждава от собствен опит...Ето аз например, почнах да си мажа гърдите с гармастан точно 1 ден преди да родя, т.е. нямах никаква подготовка. След това почти нон стоп се цедях капчица по капчица, за да дойде кърма. Това е и плюсът да не си с бебето в стая...имаш време да го правиш.

. Но гърдите ги мажех веднага с онова на акушерките мазилото...ако можеш да си поискаш, чудно е! И никога не съм имала рагади.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.