Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Беберонска теманови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано25.07.10 23:04



О, да, абсолютно сьм на твоето мнение!



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано26.07.10 12:17



Закачам се за теб


Температурата се мери, защото е важен показател за състоянието на родилката. Понякога повишена температура се получава от задържане на мляко, а друг път, което е и по-лошия вариант, от задържани плацентарни части. Това чудо освен, че може да ти съсипе кърменето, може и да те вкара в гроба, недай си боже . За това си е важно.
Паулина, не виждам нищо чудно, че ти е дошла кърмата в 7 месец, това си е нормално състояние. Една от майките, с които работихме роди в 26 г.с. и кърми бебоците веднага след изписването, т.е. 3 месеца и кусур по-късно.
Инсе, не съм съгласна, че на всяка родилка трябва да и се дава попма. Не на всички им е необходима, отделно цеденето на ръка е много по-щадящо в първите дни от цеденето с помпа. В МД по принцип има болнична помпа, но консумативите са много скъпи. В момента целия 12 етаж е ВИП така, че ще има свободни места. А това, че на теб ти се вижда варварско бебето да е отделно от майката и да се дава само за кърмене си е в много случаи голямо предпочитание на самите майки .
Ранди, Медела са добра марка помпи, като обаче и те имат не особено добри модели.



Тема Re: Беберонска теманови [re: snich]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано26.07.10 12:18



Във Варна има консултанти по кърмене и дори покрай седмицата на кърменето ще преглеждат в АГ-то при родилките, ще имат и часове в МД-Варна и лекции с бременни и родилки.



Тема Re: Беберонска теманови [re: dessbess]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано26.07.10 12:22



Или винаги има опцията обади се на приятел и и два консултант на крак, естествено за София може само в МД и Тина Киркова, става и за Варна, Пазарджик, Хасково, Стара Загора, Бургас. Ще имаме мацки и в Плевен и Търновско от новообучилите се.
Снич, във Варна кабинета работи и с лекар точно като в София. д-р Панчева освен дипломиран консултант по кърмене е и детски гастроентеролог.



Тема Re: Беберонска теманови [re: asinka]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.07.10 12:53



ооо.... аз изобщо не съм казала, че на всяка родилка трябва да се дава помпа

напротив - ТРЯБВА да се дава, на тези, които имат НУЖДА!
както писах - аз нямах нужда, въпреки, че си имах достатъчно кърма - явно е била точно по мярка

а това, че някои майки предпочитат бебетата да не са с тях ми е ясно - лично познавам 2-3 такива... и въпреки, че приемам избора им, не съм съгласна с доводите им...



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано26.07.10 15:50



Абе докато това стане ще сме побелели и одъртели

...сериозно то дано да станат някои по-важни и първостепенни неща, в крайна сметка и на ръка можеш да се цедиш, помпа и от вкъщи може да ти донесат....има варианти. За нещата, които опропастяват кърменето обаче трябва да се предприемат мерки.



Тема Re: Беберонска теманови [re: asinka]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано26.07.10 16:17



ами той целия диалог по темата е принципен... всички можем само да се надяваме и да се молим нещо да започне да се променя за по-добро... и понеже ние докато раждаме деца явно няма да ни огрее, поне нашите деца като тръгнат да раждат техни деца да е по-нормална и човешка цялата система на здравеопазване... и то не толкова като база и материали, а като отношение...



Тема Re: Беберонска теманови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано26.07.10 17:00



Инсе,не знам как се казва на Луната момчето ..... тя го нарича бебето

Няколко души я бяха питали за името,но не отговори и така си остана на Бебето
Не знам дали модките могат да редактират,но ги питай на лични,че не знам дали влизат в тази тема често.
Асе,благодаря за инфото



Тема Re: Беберонска теманови [re: asinka]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано27.07.10 13:16



Ася, от кои модели помпи на Медела имаш впечатление? Предполагам, че която и да захванеш, едва ли ще е толкова добра като професионалната.

И защо цеденето на ръка в началото да е по-щадящо отколкото с помпата- от чисто любопитство питам?



Тема Re: Беберонска теманови [re: -Randi-]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано27.07.10 14:09



Мендела Swing e добра помпа. Не знам какво имаш предвид под професионална помпа, вероятно става дума за болничен тип, те са въобще различен клас и много скъпи.
За цеденето на ръка го знам, че е по-щадящо, от практиката. Всъщност с ръка ти би могла много по-добре да усетиш къде и как да приложиш натиск, докато помпата прави вакуум, който в рекламите се твърди, че е като този на бебето, но не бих се доверила.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.