Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: за хората и опашкитенови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано06.08.10 23:45



Хахаа, мен все ме пускаха като бременна и даже минавах в опашката за пенсионери и инвалиди, за да не чакам и много се кефех! Но...сега с бебе, няма шанс, много често ми се случва да сьм на опашка в банката и тичам след Саша като луда, защото не винаги седи мирно до мен, а в сьщото време всички ме гледат с едни погледи все едно "Тази на местото си ли ще се вьрне?" едва ли не защото сьм гонила дребната из банката и трябва да застана най-отзад, и само жени 40-50 годишни и по вьзрастни са ми отстьпвали ред или ще се опитат да забавляват Саша, другите все едни погледи все едно незнам какво е станало...



Тема Re: за хората и опашкитенови [re: incendio]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано07.08.10 08:24



бързат те, дебилщина го наричам - да не ти пука за никой и за нищо, освен за собствените им гъзове. Аз последно една вечер в метрото на висок глас попитах няма ли някой да направи място на едно бременно девойче, че то корема му очите щеше да избоде на двама около 30-годишни "Мъже"



Тема Re: за хората и опашкитенови [re: galia71]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано07.08.10 09:33



И на мен ми прави впечатление, че не обръщат внимание на корем. При миналата бременност се оправдаваха, че не са забелязали от зимните дрехи, но сега - от месеци се вижда голям корем. В трамвая никой не ми е ставал, абсолютно никой. Това, заедно с контракциите, ме отказа да пътувам с градски транспорт. Сега ми се наложи на няколко пъти да ходя на консултация и на трамвай с нито един прав си стоя права само аз. Така че - това въобще не може да ме събори. Докато минава някоя контракция и аз се мандахерцам права и здраво хваната, си мисля за всички млади момичета, дето ме гледат нагло, щото човек не знае какво ще му се случи.
Важното е ние да научим децата си и ние самите да ставаме. То си е за нас. Пък че бг народът е от дебили, с това всеки се е сблъсквал.
Когато ми се налага, директно вдигам. Като пътувах със самолета предимство имаха само майки с бебета и малки деца и аз чинно си чаках на опашката за качване в самолета, за претърсването. На няколко пъти мъже се опитваха да минават пред мен. Е, няколко минаха, други - погледът ми ги отказа. Но общо взето, никой не се обажда да каже - има тук бременна, нека мине и т.н. Моят извод е - като имаш нужда - викай високо. Лошото е, че това ме притеснява и ми предизвиква допълнителни контракции и предпочитам да си чакам.
Не съм възхитена от възпитанието на бг населението и гледам максимално рядко да се сблъсквам с него. Докато мога, ще си карам колата, въпреки че всички вече се мъчат да ме свалят от нея...



Тема Re: за хората и опашкитенови [re: bggal]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.08.10 10:39



в Пт във всички супермаркети има "приоритетни" каси - за бременни, майки с бебета и инвалиди... ако касата не работи в момента всяка продавачка като биди бременна я вика най-отпред... в останалите магазини (за дрехи, обувки, козметика) и т.нт. е същото - там няма специални каси, но всички продавачи викат бременните (ако им личи) отпред, без значение от размера на корема... в банката също минавах отпред... после вече като съм ходила с Лора си чаках на опашката, но тя беше в количка... случвало ми се е 3-4 пъти даже да я кърмя в банката



а тук ме гледат, зяпат, разглеждат ми корема, даже ме разпитват, но никаква реакция...



Тема Re: за хората и опашкитенови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.08.10 10:47



ооо... аз на летищата директно си отивах най-отпред - там където не са ме викали специално (в ПТ децата, които пътуват сами, майките и инвалидите ги търсят по списък в опашките, а като видят бременна привикват и нея за ужас на първата класа

)...
в германия е друга работа - там като пътувах няколко пъти сама с Лора ходех най-отпред и си питах дали съм с предимство при качване - малко ми се цупеха, ама хич не ми пукаше - предполагам, че едва ли обръщат внимание на бременните...

а в градския транспорт (в единиците случай, когато съм се престрашавала да се возя бременна, а няколко пъти и с Лора под ръка) не ми се е случвало да няма място за сядане и да се налага някой да ми отстъпва място - съмнявам се, че някой би го направил де...

много е тъпо...




Тема Re: за хората и опашкитенови [re: incendio]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано07.08.10 13:12



Е, да, така е... мен с бебето на ръце пред лекарския кабинет не ми отстъпват място, а даже ни и пререждат, както и в аптеките. И наистина циганите са по-свестни в такива ситуации, някак различно им е отношението към бременни и майки с малки деца. Един циганин онзи ден дори ме предупреди да не стоя на течение с Теди



Такива сме тук, за жалост... вълци



Тема заключете, моля!нови [re: incendio]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.08.10 14:02








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.