Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:56 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Помощ по счетоводство и ТРЗ!нови  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано14.05.10 10:42



Здравейте девойки от известно време се занимавам с не така приятната задача да водя заплатите на фирмата....Хич не обичам да се ровя в нормативните документи - един или два са, та затова реших да направя тази тема да е от помощ на всички!



Тема Re: Помощ по счетоводство и ТРЗ!нови [re: Nasinda]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.05.10 11:38



Ами аз да питам тогава - имам една майка, на която детето й става на годика на 04/06 - чудя се кога да подам декларацията за гледане на дете. Трябва ли да намеря първия болничен и от него да смятам 410 дни? Или да гледам само кога детето става на 1 година?



Тема Re: Помощ по счетоводство и ТРЗ!нови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано14.05.10 11:41



Смяташ 410 дни, не винаги съвпадат с първия РД на детето. Мисля, че ако провериш в сайта на НОИ тази дата трябва да е вписана някъде.



Тема Re: Помощ по счетоводство и ТРЗ!нови [re: _dexter_]  
Автор sunny23 (мама на двама )
Публикувано15.05.10 14:59



На мен случая ми е пресен, иначе не съм счетоводител. Смята се по болничния. Дъщеря ми стана на годинка на 7 април. Декларацията ми я пуснаха от 13 април. Просто тя се роди по-рано от термина и не си изпозлвах всичките 45 дни, които ми ги приспаднаха след навършването на годинка.



Тема Re: Помощ по счетоводство и ТРЗ!нови [re: Nasinda]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано31.05.10 12:49



Девойки имам следния казус. Лице, което работи на трудов договор е в неплатен отпуск 3 месеца. Имам ли право да го назнача в нашата фирма и на колко часа?
Благодаря ви предварително



Редактирано от Nasinda на 31.05.10 12:50.



Тема Re: Помощ по счетоводство и ТРЗ!нови [re: Nasinda]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано31.05.10 14:15



На втори трудов договор, според мен. Зависи как му е първия договор, но ако е за 8 часа, ти можеш да го назачиш на 4. Или на 8, но ако започне пак да работи по първия - да го преназначиш на 4 часа, за да се спази междудневната почивка.
Не съм съвсем сигурна, че се прави така, макар да ми е логично - защо не звъннеш в инспекцията по труда да питаш?



Тема Re: Помощ по счетоводство и ТРЗ!нови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано31.05.10 14:21



Така е има право да го назначи по чл.111 Кт, освен ако в основният му договор не е уговорено друго.



Тема Re: Помощ по счетоводство и ТРЗ!нови [re: Nasinda]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано31.05.10 16:37



по принцип докато е в неплатен отпуск можеш на пълен ден, иначе трябва да се съобразяват минималните междудневни и междуседмични почивки като общата му натовареност за работен ден не трябва да надхвърля 12 ч. Т.е., ако работи на 8 часа, можеш да го назначиш на договор за външно съвместителство за 4 часа допълнително.



Тема Re: Помощ по счетоводство и ТРЗ!нови [re: tswete]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано31.05.10 16:55



Демек, пак да е на втори трудов договор, но на 8 часа - правилно ли съм те разбрала?



Тема Re: Помощ по счетоводство и ТРЗ!нови [re: Nasinda]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано31.05.10 17:41



Докато е в неплатен отпуск - на трудов договор за 8 часа можеш да го назначиш. Ако обаче след време излезе от неплатен отпуск и се върне на работа по първия си трудов договор, при теб, като втори, допълнителен трудов договор можеш да го назначиш макс на 4 часов работен ден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.