Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Внимавайте с ибупрофенанови [re: -Randi-]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано29.06.10 17:25



в Дания на деца не са дава. За температура се ползва само панадол




Тема Re: Внимавайте с ибупрофенанови [re: NikiFin]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано29.06.10 23:29



Значи може да има нещо вярно в това, което съм чула. Моя приятелка, живееща в Немско ми бе споменала, че Ибупрофенът се изписвал на по-големи деца. Моят педиатър ни бе препоръчал Парацетамол на свещички- не знам какво му е мнението за даване на Ибупрофен на бебета.



Тема Re: Внимавайте с ибупрофенанови [re: NikiFin]  
Автор svobodna2 (неспасяема)
Публикувано30.06.10 13:19



Ужас! А като си помисля,че при по-висока температура и аз прибягвам до него!!!

Не,че има безобидно лекарство,ама...Аз затова и съм фен на хомеопатията,до алопатични лекарства вече прибягваме рядко,ама то какво ли чисто и безвредно има в природата ни вече

Луд умора няма!

Тема Re: Внимавайте с ибупрофенанови [re: svobodna2]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано30.06.10 15:56



Аз, като майка-параноичка засрамено заставам в ъгъла и признавам, че бутам Нурофен и Панадол като стой та гледай....дори за 37.8

...ужас....но не съм убедена в себе си, че и следващия път няма да постъпя така...



Тема Re: Внимавайте с ибупрофенанови [re: dessbess]  
Автор svobodna2 (неспасяема)
Публикувано30.06.10 17:06



А не трябва!Аз имам една философия и съм се убедила в нея /две дечица имам/-под 38,3 нищо не давам-организма трябва да си се бори сам!Откак сме на хомеопатия пък да не говорим каква майка-изрод съм-чакам до последно и това е! Ама то аз от край време мразя лекарствата и ваксините,така че моето е вече предболестно състояние да не си тъпча децата с лекарства



Луд умора няма!

Тема Re: Внимавайте с ибупрофенанови [re: svobodna2]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано30.06.10 17:47



Всеки познава детето си най-добре. Ако детето ти вдига за 30 мин. от 38 до 40.3 градуса, повръща на фонтан от бързото вдигане на температура и се увисва, може да дадеш и преди да е станала температурата 38. Зависи дали детето вдига бързо температура, дали тя се влияе от хомеопатия, а и от каквито и да било лекарства, вкл. алопатични, зависи най-вече каква е болестта, как я кара детето и т.н. Никой не обича да дава на детето си химия, но понякога се налага...





Тема Re: Внимавайте с ибупрофенанови [re: tswete]  
Автор svobodna2 (неспасяема)
Публикувано30.06.10 17:53



Права си,но незнам защо ме нападаш? Всеки има право на мнение...и аз изказвам моето от собествен опит и наблюдение!



Луд умора няма!

Тема Re: Внимавайте с ибупрофенанови [re: svobodna2]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано30.06.10 19:02



Не те нападам, прочети пак поста. Не знам откъде правиш изводи за нападение. Може би твоят категоричен пост предполага Десбес да те нападне, както ти нея, но такива отговори няма. Аз само коментирам. Уточнявам, че не всяко правило, което важи за твоите две деца, важи за всички останали. Затова "А не трябва!" от твоя пост предизвиква моя, а вероятно и на други коментар. Но не нападение... Все пак, всички знаем правилото - след 38 да се дават антипиретици, но не винаги можем да го спазваме.
Затова - да запазим добрия тон, без да търсим под вола телето...





Тема Re: Внимавайте с ибупрофенанови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано30.06.10 21:11



Така де, споделяме си. То пък остава и за това да се нападаме. Това, че признах, не означава, че стоя твърдо зад някаква позиция, напротив...





Тема Re: Внимавайте с ибупрофенанови [re: dessbess]  
Автор svobodna2 (неспасяема)
Публикувано01.07.10 09:38




И аз не съм искала да звуча нападателно-просто мнение...
Хубав ден на всички!

Луд умора няма!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.