Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Кой какво ще похапва днес?нови  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано23.06.10 12:34



Скоро не сме отваряли кулинарна тема. Напоследък нямам голяма муза за пред печката ... готварските ми идеи ми се струват еднообразни, та се надявам , обменяйки опит да събудя старата страст с пълна сила.

Днес ще правя постна картофена яхния, но вечерта ще мушна във фурната и едни готови барбекю-крилца, че на Половинков може да се му прияде нещо по-така.

Какво меню сте наумили днес?





Тема Re: Кой какво ще похапва днес?нови [re: -Randi-]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано23.06.10 13:16



Ние днес ще постим :) - мисля да сложа едни пресни картофки с подправки в плик във фурната. Мъж ми ще пече тиквички на скара и ще прави "специалния" си сос за печени тиквички - зехтин, соев сос, копър и може би още нещо

.
Напоследък много ми се ядат картофи, във всякакви форми :)).



Тема Re: Кой какво ще похапва днес?нови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.06.10 13:18



Аз нещо напоследък нямам никакво време за готвене, а и никой няма желание за ядене особено до онзи ден на 35 градуса

Иначе вчера вечерта набърза направих една мексиканска манжда с ориз и телешка кайма, маслини, чушки и чили

Hot stuff

Редактирано от jana на 23.06.10 13:18.



Тема Re: Кой какво ще похапва днес?нови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано23.06.10 14:16



Яна, с тази люта мексиканска манджа съвсем ще се препотиш.





Тема Re: Кой какво ще похапва днес?нови [re: jana]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано23.06.10 14:17



От както сме сами с Тоби ми е много, много лесно с готвенето, няма нужда да е все месо, а Тоби ми е добро прасенце, всичко си похапва, даже една салата само да накълцам и ни устройва.
Снощи забърках на бързо една картофена супичка, много я обичам с натрошено сиренце вътре, мням.. Днес ще дояждаме.
Гъби с ориз правих скоро. Ранди като каза постна картофена яхния, се сетих, че и нещо такова бях запланувала, но и с грах.
Иначе и аз не мога да се наям на картофи. Напоследък ги правя почти сварени, после ги мятам във фурната с малко зехтин и подправки, стават муцка.



Тема Re: Кой какво ще похапва днес?нови [re: _dexter_]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано23.06.10 14:19



И ние обичаме тиквички на скара, скоро не сме правили. Към тях на скарата прибавяме яйца и(или) картофени крокети. Крокетите са от фризера на супермаркета, би било най-добре сами да си ги приготвим, ама няма кой толкова да се занимава.





Тема Re: Кой какво ще похапва днес?нови [re: -Randi-]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано23.06.10 14:22



Аз ще правя запеканка с тиквички. Забъркват се 1/4 кайма, 2 настъргани тиквички, 1/4 сирене, 200 гр. прясно мляко, 3 яйца, сол, копър, пресен лук, чер пипер и олио, и се изсипват в намазнена тавичка, поръсена с галета.







Тема Re: Лесно пиленови [re: flor4eee]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано23.06.10 14:24



Едно рецепта за пилешко на майка ми, ставало било и със свинско.
В гювеч се сипва около 200-250 мл бяло вино (за свинското сигурно трябва да е червено), 1-2 (може и повече, на вкус) скилидки чесън, нарязани на филийки, сол, дафинов лист и една лъжица брашно. Пилешкото се нарежда, може да му се сложи примерно червен пипер и се пече, по възможност на слаба фурна. Става страшно крехко, а сосчето лично на мен много ми се услажда.



Тема Re: Кой какво ще похапва днес?нови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано23.06.10 14:26



Картофената супа със сирене си я спомням от детскоградиснките времена, у нас такава не сме правели. Ако имаш време, метни една бърза рецепта насам.





Тема Re: Кой какво ще похапва днес?нови [re: mishellinna]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано23.06.10 14:27



Записвам си и двете рецепти, обикновено имаме тиквички в изобилие, а пиле обичаме цялто семейство, а аз все се чудя как по-различно да го приготвя






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.