Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема гестинвит омеганови  
Автор thai_amethyst (новак)
Публикувано18.06.10 20:35



препоръчаха ми витамините за бременни Гестинвит Омега. някой познава ли ги, пил ли ги е? приемът бил 1 път дневно и освен всички минерали, съдържа и омега мастни киселини. поръчах ги в аптеката, защото нямаха налични. моля, ако някой има впечатления да ми сподели.



Тема Re: гестинвит омеганови [re: thai_amethyst]  
Автор snich (top4o)
Публикувано18.06.10 22:41



И на мен ми ги препоръчаха в аптеката,но според докторката ми в ЖК всички витамини за бременни са добри за бременни - да не си го слагам много на сърце и просто да си избера едни

А ти вече си ги поръчала така че съвсем няма никакво значение - пий ги редовно и леко бременеене ти пожелавам



Тема Re: гестинвит омеганови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.06.10 22:49



всички ли пиете витамини?!





Тема Re: гестинвит омеганови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано19.06.10 00:01



Ами аз си пия по препоръка на докторката.
Ти не пиеш ли?





Тема Re: гестинвит омега [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано19.06.10 08:58



Аз с втората бременост не съм пила витамини, само фолиева. С първата пих...матерна май беше...



Тема Re: гестинвит омеганови [re: thai_amethyst]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано19.06.10 09:15



Аз повръщах до самия край. Въобще не можех да ги преглътна тези витамини. Кой го знае какво количество се усвоява и какво се изхвърля. Гледах да пия фолиевата киселина, но с витамини не съм се задълбочавала. Общо взето каквото и да вземеш, няма голямо значение.



Тема Re: гестинвит омеганови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.06.10 22:27



\ами не... нито първия път, нито сега не са ме предписвали или препоръчвали - изобщо даже не е стаавало дума...

и взех да се чудя, дали случайно това не е причината за окапването на косата по време на кървенето





Тема Re: гестинвит омеганови [re: incendio]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано19.06.10 23:14



Аз лично не съм пила като бременна. Не бях посъветвана и затова. Ядях плодове и зеленчуци, и това ми бяха витамините. И фолиева киселина не ми беше препоръчана, става дума за 2004 година.



Тема Re: гестинвит омеганови [re: vihrogonche]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.06.10 00:09



И аз не съм вземала витамини, докато бременеех- наблягах на разнообразното хранене, апетит имах за трима

, не съм повръщала от бременността. Доколкото ми е известно, синтетичните витамини по-трудно се усвояват от организма.

Аз карах на фолиева с йод и последните 1-2 месеца се наложи да пия желязо.



Тема Re: гестинвит омеганови [re: incendio]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано20.06.10 09:17



Не е това причината

.
Аз пих първия път втория път не пих. И двата пъти ми пада косата след раждането, като втория път беше по-малки топки. Качих и по-малко като килограми през втората бременност. И бебето се роди по-малко с 230 грама
Не съм убедена, че има връзка с приема на витамини, а по-скоро с по-голямо стартово тегло при втората бременност, а капането на косата втория път може и да не е било по-малко, а просто косата ми беше по-къса и като едното нищо е падало същото количество коса просто е изглеждало много по-малко заради дължината на косата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.