Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:39 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Въпроси относно АБКМнови  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано14.06.10 23:57



Реших тук да отворя тази тема, тъй като в клуб "Алергии" е доста слаба активността, да не кажа дори и никаква, а и знам, че тук има майчета , които са минали по този път.

При бебо е много вероятно да има алергия към белтъка на кравето мляко или по-скоро към животинското мляко, защото преди няколко дни пробвах за първи път да въведа козе био-кисело мляко, като по-лесно поносимо от бебетата. Първият път се обрина сериозно по лицето от 3-4 лъжички, вторият път нямаше никаква кожна реакция(дадох го в комбинация с друга храна), така че се осмелих да му дам и трети път от него и се появи лек обрив по лицето до минута.

Спрях с опитите и говорих с педиатъра, с който решихме в началото на следващия месец да му се направи теста за поносимост към определени хранителни продукти.
Млечната му каша я приготвям с хипоалергенно АМ, което понася добре, иначе кърмя все още. Хапвам умерено и млечни продукти, не виждам на този етап някакъв проблем от тази страна.

Та въпросът ми към майчетата, които са с деца с такъв проблем- кога захранихте децата ви с млечни храни, кога израснаха тази непоносимост? Хипоалергенно мляко ли давахте или специално такова- и докога?
Дано все пак се окаже, че дечко няма такава алергия или поне бързо я преодолее.

Редактирано от -Randi- на 14.06.10 23:58.



Тема Re: Въпроси относно АБКМнови [re: -Randi-]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано15.06.10 09:28



Ех, Ранди, съжалявам за притесненията ти...
Аз съм такова майче,

- само спокойно всичко ще мине.
Според мен заведи Дени на специалист - алерголог или гастроентеролог, който се занимава с с детски алергии. Нека те да преценят дали да пускате този тест или да действате по схема. Тук в бг тия тестове не са много надеждни и мисля, че е безпредметно да се правят преди 3 годинки на детето. А дори и да се направят винаги ще излезне нещо.
Дени с какво е захранен? Аз действах по следната схема в общи лини: лично аз на диета 9 месеца без всякакви млечни продукти, телешко, риба......кисело мляко дадох чак на 18 месеца, прясно от магазина още не съм дала. Досега пие АМ, до годинката пи Фризопеп. Постепенно около годинката давах малко сирене, после масло и вече след това не съм имала проблеми. Но всичко това под строг контрол от лекар. Проявите на тази алергия не са еднакви при всички деца. На всичките ми приятелки децата са с АБКМ и при всички имаше различни прояви и схеми на лечение.
Засега спри, ако можеш млечните. Алергията , ако я има действа с натрупване.
Изпражненията как са, има ли много газове?
Потърси мнение от специалист!

Редактирано от dessbess на 15.06.10 09:29.



Тема Re: Въпроси относно АБКМнови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано15.06.10 10:03



Първо, стискам палци притесненията ти да са напразни, но дори и диагнозата да се потвърди, няма страшно.
При Тоби не знам дали беше точно АБКМ, беше алергия към някакъв протеин, който се съдържа не само в кравето мляко. Откриха я във връзка с АД, беше на година и 3-4 м., след годинката го бях захранила с кисело мляко без да има някаква отрицателна реакция. Вече бях спряла да кърмя, така че този проблем не сме го имали. От тогава и до ден днешен пие сутрин и вечер мляко от бадеми или лешници.
Захраних го с млечни продукти едва миналото лято, т.е. след втората годинка.
За тестовете - нашия педиатър обясни, че на тая възраст наистина не са много надеждни и е възможно да не покажат нещо, което го има. Но излезе ли алергия, значи наистина я има.



Тема Re: Въпроси относно АБКМнови [re: -Randi-]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.06.10 11:28



Наистина клуб Алергии доста е поутихнал... Аз много полезна информация и ценни съвети научих от там. Затова тук ще споделя.
Не ти виждам лентичката, затова не съм сигурна на колко ти е бебето. Но си мисля, че мъничко още. Мисля, че нямаше 9 м? Извинявай, ако съм сгрешила, но ако е около тази възраст, не е необходимо да се бърза толкова със захранването му с мляко. Много важно при всички хранителни алергии е да не се правят проби с детето. Като ти е направил реакция към едно мляко, не трябва да сменяш с друго, веднага да увеличаваш доза и да варираш според конкретното състояние. Факт е, че алергична реакция може да се предизвика и не с първия или втория прием. Така че има няколко основни правила за захранване, които и от Алергии можеш да вземеш (съжалявам, ако се повтарям). Те са подходящи предимно за деца с вече някаква алергична реакция или обременени по наследство - някой родител или батко или кака с алергия.
1. захранването започва, когато детето е здраво, няма сополи, не вади зъби, няма диария, температура и пр.
2. Захранва се като първия ден се дава мъничко - до 5 гр. от новата храна и не се смесва с нищо друго ново - друга нова храна, нова козметика, лекарства, прах за пране, пътувания или каквито и да било други разлики, за да знаеш, че от новата храна е реакцията. Чакаш 48 часа и пак даваш - т.е. прескачаш един ден.
3. Разбира се винаги на обед, сутрин, не вечер се захранва и се следи внимателно за бързи реакции - по кожата на лицето, около устата обикновено. Такива бързо изчезват, но ти показват, че има някакъв проблем и трябва да си по-внимателна.
4. захранва се една седмица с нова храна като първите приеми може само тя, а после в комбинация с други, които вече си въвела.
5. По една млечна храна на месец като, ако детето е имало алергична реакция към млечен белтък (в АМ или вече си го пробвала и знаеш, че има някакъв проблем с АБКМ), изчакваш поне месец като не даваш млечната храна и тогава пробваш отново. Т.е. като си дала кисело мляко (което не знам кой те епосъветвал да дадеш на толкова малко бебе), поне 2 месеца сега не трябва да даваш. Започва се после от обезбелтъчено краве масло, следващия месец сирене (аз давах козе), после кашкавал и после кисело мляко - вече кравешки и ако е нямало реакция.
За мен, ако реакцията се повтори, трябва да се отиде на алерголог, гастроентеролог, за да имаш стабилна подкрепа от специалист, който да следи детето и да предписва конкретно лечение.
Според мен АБКМ се лекува с диета, много внимание към храните, спокойно и бавно захранване и качествена храна. Така че - не се притеснявай толкова много, но не бъди хаотична в подхода. Щом пие ХА АМ, кърмиш, значи има достатъчно млечни, забави сега със захранването. Аз дадох кисело мляко едва на 1 г. и 7 м. като до тогава кърмих и давах ХА АМ, а междувременно вече бях захранила бавно и полека след първата година с кр. масло, козе сирене, кравешки кашкавал. И при Алекс първите реакции бяха копривен обрив около устата от АМ. Аз много се уплаших, учудвам се, че на теб ти се струва безобидно. НО около мен има и други майки и техните доктори, де, дето смятат, че това е безобидно. Това се случи на 5 м. му възраст, след ваксиниране при започнало захранване с вече 4 безпроблемни приема на оризова каша с АМ. Пази диета 2 м. и после на 8 м. отново пробвах с АМ и вече реагира с кожни обриви като при атопичен дерматит. Пак спрях и така бавно и постепенно продължихме. Сега яде всичко. Малко ме е страх от пр. мляко ,но е пил и знам, че не му създава проблеми.
За теста - дава смесени и не качествени резултати, а и зависи кой ти го разчита. Аз не съм правила. Алергологът ми каза, че, ако съм последователна и внимателна, ще ми е ясно от какво реагира и ще се въздържаме от него. А тези тестове могат само да те объркат...
След като няма проблеми и да похапваш млечни и да кърмиш, чудесно. МОже би да избягваш пр. мляко, но кисело, ако приемаш и няма проблеми - супер. По-не опасни се считат и сиренето и кашкавалът, а на теб ти трябват заради костите, така че, ако и с тях няма проблеми бебо - приемай в умерени количества. С нищо не прекалявай, ако са ти лоши кр. изследвания - може и витамини и минерали за кърмачки да ти изпишат. И се зареди с търпение и спокойствие - много са преминали през това и децата са си здрави и се хранят чудесно и разнообразно

.



Тема Re: Въпроси относно АБКМнови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано15.06.10 11:40



Благодарско за отговорите!

Педиатърът, с който говорих е с втора специалност алергология. Кабинетът се състои от 5 педиатъра, всеки е специалист в някаква област.
Той ми препоръча да не сменям нищо от режима ни на хранене(разбира се, с кисело мляко да не пробвам повече), докато не проведем теста в началото на юли. Това не е кръвен тест (не бил точен и без това), ще проведем друг вид тест, който не ми стана ясно на каква основа е, бил по-надежден, резултати веднага ще има- ще нося проби от козето кис. мляко, както и от АМ ХА, с което правя кашата. Дени имаше м/у 3-ти и 6-ти месец силно изявен АД и тъкмо бях решила да мина на млечна диета, когато той утихна, сега кожата му е спокойна. Захранила съм го нискоалергенни храни, риба например не съм въвела още, водя се по таблици от немското детско захранване.
Аз не съм учудена от реакцията му към млякото, все пак неговото АД бе показател, че реагира на нещо.

Флорче, за пръв път чувам за мляко от ядки, това да не е някакъв испански специалитет?



Забравих да допълня, че акото му е нормално и няма кой знае какво производство на газове, чат-пат в рамките на нормалното.

Редактирано от -Randi- на 15.06.10 11:48.



Тема Re: Въпроси относно АБКМнови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано15.06.10 14:29



Ранди, АД може да се проявява на периоди. При нас алергията първо се появи с изпражненията - воднисти, под натиск излизаха, миризливи. Така разбрахме...


След това чак на 9 месеца се появиха 2 лишея на лицето - стояха там 3 месеца и никакви диети и мазила не помагаха. Кортикостероиди не съм давала обаче. След това от зимата до пролетта беше с яркочервени бузи, като на Дядо Коледа. Лятото отшумяха, отгогава не е имала грапави бузи, но пък тази пролет се появиха сополи, секрети, кашлица и леки лишеи по бузките до ушите. Виждаш колко много проявления....Смятам , че още малко и ще се израстне докрай. Силно се надявам де....



Тема Re: Въпроси относно АБКМнови [re: -Randi-]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.06.10 22:52



Ранди, в ДЕ също има подобни млека - оризово, соево. Мини през който и да е магазин за Био-продукти и питай - Симона също доста дълго яде оризово мляко, заради коликите.

За Дени, аз поне бих продължила с АМ поне до година - година и нещо. Така и така то е по-лесно за усвояване и ненатоварва черния дроб. Успех.





Тема Re: Въпроси относно АБКМнови [re: surfline]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано15.06.10 23:25



О, да , за оризовото и соевото знам, даже лично аз бях пробвала преди време соево, но за мляко на ядкова основа за първи път чувам.

Редактирано от -Randi- на 15.06.10 23:41.



Тема Re: Въпроси относно АБКМнови [re: tswete]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано15.06.10 23:38



Цвете, благодаря за изчерпателния отговор. Доста съм изчела в клуб "Алергии" от старите теми, но ми е убегнало, че сиренето и кашкавала са по-безобидни в сравнение с прясното мляко примерно( в храната на кърмачката), както че и нова храна се въвежда с пауза от 48 часа.

Лентичката не всеки път излиза при отговор, често Дир-а ми я изтрива, неясно защо- бебо е на 10 месеца и нещо.



Тема Re: Въпроси относно АБКМнови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано15.06.10 23:40



Дес, а сезоните не влияят ли на АД- мисля, че през лятото подобни обриви се успокояват, докато през преходните и студените сезони се обострят?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.