Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Интересно изследване за бъдещите майкинови  
Автор Leigh (минаващ)
Публикувано09.06.10 21:30







Редактирано от jana на 10.06.10 10:06.



Тема Re: Интересно изследване за бъдещите майкинови [re: Leigh]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано10.06.10 12:01



Това изследване ми е малко съмнително. Колко жени раждат точно в 40 седмица? А денят има ли значение? Планираното секцио е в 38-39. При мене се случи раждане в 41. Как можеш да определиш на общия фон "неправомерни" раждания кое дете как се развива? Освен това нормалното развитие много зависи от условията в семейството. Не ми сравнявай едно българче, родено в 38 и едно цигане в 40.
А дете, родено в 24 седмица е на ганиците на оживяването, да не говорим на развитието.



Тема Re: Интересно изследване за бъдещите майкинови [re: ariel$$]  
Автор Leigh (минаващ)
Публикувано10.06.10 15:42



Изследването не казва ,че трябва да родиш в 40та седмица.Казва,че децата родени в 37-39та седмица имат 16% по-голям шанс да имат проблеми като трудно съсредочаване,да им бъде по-трудно да учат и т.н. от тези родени между 39-41 например.
Публикувах това само ,защото знам ,че в България може да избереш дали искаш нормално раждане или секцио.Много майки избират да бъдат оперирани.Ако приемем,че това изследване е вяно тогава би било хубаво майките да планират секциото си в 39,40 седмица.



Тема Re: Интересно изследване за бъдещите майкинови [re: Leigh]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано10.06.10 16:05



не гледах линка, но 16% не са кой знае какъв голям процент. И аз мисля като Ариел, даж в къщи си имам нагледен пример за дете, родено секцио в 38 седмица - елате го вижте какъв е професор





Тема Re: Интересно изследване за бъдещите майки [re: Leigh]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано10.06.10 17:18



Не съм убедена, че майката е тази, която решава в коя седмица да е секциото. Това се преценява от гинеколозите на база размер на плода, положение, количество на околоплодните води, състояние на плацентата и т.н.
Моли се детето да се роди живо и здраво, а пък 16% повишена склонност за нещо си ще го приемем за статистическа грешка. Какви по-страшни неща има!



Тема Re: Интересно изследване за бъдещите майкинови [re: Leigh]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано11.06.10 09:01



Честно казано, освен че се съмнявам в качеството и представителността на изследването, както и в приложимостта на резултатите спрямо българското население, ми е изключително неприятно да чета такива "изследвания" с контракции от 20-та седмица насам, които и сега, в 25-та седмица, трудно се потушават с лекарства.
Може би такива данни целят да уплашат някои "звезди", които търсят нумеролози за избиране на правилната дата за раждане на детето, но в този форум сме нормални и загрижени бъдещи майки. По мои наблюдения гинеколозите посочват дата, когато секциото е планирано. И не се съобразяват особено с мнението на майката. Такива проучвания няма да направят по-убедителни аргументите на майка в такъв спор. Лекарите правят операцията, те се водят от познанията и опита си. Едва ли и спрямо тях тези доводи биха били полезни. А за майчетата, уверявам ви, никак не са полезни. Детето се ражда, когато раждането тръгне. Изключително неприятно е, ако родовата дейност тръгне по-рано, но това е естествен процес, не може да се спре заради проучване на ББС.


Така че - съобразявайте се какво и къде пускате като информация. Мрежата е пълна с какви ли не проучвания.



Тема Re: Интересно изследване за бъдещите майкинови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано11.06.10 15:12



И моето, горкичкото родило се в 37 е цял ВИТИЗ и изобщо не ми се вижда проблемна....
И то не е секцио. тези, които решат да тръгнат по-рано какво ги правим?



Редактирано от dessbess на 11.06.10 15:14.



Тема Re: Интересно изследване за бъдещите майкинови [re: tswete]  
Автор Leigh (минаващ)
Публикувано15.06.10 00:55



Cvete,Tzvete не съм сигурна как ти се пишеше ника.Права си, мрежата е пълна с какви ли не неща.Някой идват от медии като BBC, други от доста по-малки агенции и хората могат да избират от къде да черпят информация.Не мога да разбера обаче ти какъв контрол в интернет се явяваш казвайки по-горното.
Да се съобразяваме къде и какво пускаме?!?





Тема Re: Интересно изследване за бъдещите майкинови [re: Leigh]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.06.10 11:07



Както е написан никът, тъй се пише.
Това е клуб. Клубът си има правила и се състои от членовете му.
Събрали сме се да си помагаме, да обменяме опит, да търсим съвети и да споделяме общите си тревоги и радости. Въздържаме се от поучителни коментари и от излишни спекулации на тема възможни (обикновено невероятни) рискове при бременност, защото, в края на крайщата, около една трета от жените тук са бъдещи майчета.
Информацията, която публикуваш, може да изглежда любопитна за теб, но за друг може да изглежда безумна. Да твърдиш, че всички, преносени или родени една седмица до термин са умни, а останалите.... за тях не е сигурно, е доста спекулативно.
И този "любопитен факт" може да изглежда интересен за който и да е форум, клуб или общество. Но тук не е случайно място. Повярвай ми, част от нас имат проблеми с бременността, лежат за задържане и никак не им идват добре информации за такива измислени рискове. ДОстатъчни са ни реалните възможности за раждане на недоносено бебе с всичките реални рискове за увреждания, които могат да последват от това.
Ако аудиторията е на нимфетки, дето не знаят как са забременяли или пък на силиконови мадами, дето не са излязли от тийн възрастта и бременността може да създаде проблеми на коригираните бюстове - ок. НО тук не сме такива. И това, че не го знаеш, може би идва и от там, че не влизаш често тук. ПОне аз не те познавам като много активна.
Да, считам, че клубът ни не е подходящ форум за излагаме на резултати от всякакви изследвания. И това, че не си имала проблеми с бременността, не означава, че всички нямат. Притесненията, предизвикани от излишните "любопитни факти" поставени под заглавието "интересно изследване за бъдещите майки" са ни абсолютно ненужни и въобще не ни действат поучително. Невероятно е да лежиш и да се подлагаш на всякакви лечения с цел да износиш едно нормално здраво бебе и някой от никъде да ти навира в лицето какви невероятни неща могат да му се случат само една седмица по-рано да се роди, не 10 или 7...

Ето, това е позицията, от която ти пиша този, а и предишните постове.
Но не можеш да убедиш в нещо, човек, дето не го е изпитвал, особено ако не вижда по-далеч от собственото си положение... Жалко...



Тема Re: Интересно изследване за бъдещите майкинови [re: Leigh]  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано15.06.10 14:02



Всичко това е много относително. На мен лекарите препоръчваха секцио 10 дена преди термина заради късогледство. Хич не бях навита за това и накрая синът ми сам взе решението - роди се две седмици преди термина нормално и изпревари нарочената дата за секцио, което в моя случай и не беше необходимо. Но за жените, които наистина се нуждаят от секцио не е ли рисковано да се чака до 39-тата седмица? Има голяма вероятност бебето да тръгне по-рано.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.