Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема изчистване на отпуск след майчинствонови [re: Nasinda]  
Автор elkika (нова)
Публикувано27.06.10 22:10



Здравейте,

Има ли някой наясно как нормативно е регламентиран въпроса с изчистването на натрупаните отпуски по време на майчинството? Как да се изчистват до 2011? И по-конкретно-как стои въпроса с преподавателите-как ще се изчиства по учебно време?
Аз след две майчински едно след друго натрупах отпуск 220 дни до този момент. Директорът ми каза-през учебно време не може да се взима платен отпуск. Как да изчистя толкова дни до края на 2011г?

Ще съм благодарна да споделите опит!

Благодаря!





Тема Re: Помощ по счетоводство и ТРЗ!нови [re: Nasinda]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано07.07.10 14:00



Някой може ли да ми каже при втора бременност и раждане преди първото дете да е навършило 2 г. какво майчинство ще ми плащат?Минималното, което в момента е 240 лв. или това което съм вземеала през първата година за първото дете?



Тема Re: Помощ по счетоводство и ТРЗ!нови [re: krisi_mi]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано07.07.10 18:52



При застъпване на двата вида отпуск- за бременост и ражданe и този за отглеждане на малко дете до 2г. възраст имаш право да избереш обезщетение като за първото дете, за първите 410 дни. Т.е. ако болничният за 45 дни ти бъде издаден, докато ти си в отпуск за отглеждане на първото дете, важи горното.

Редактирано от Aлa-Бaлa на 07.07.10 22:01.



Тема Re: Помощ по счетоводство и ТРЗ!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано07.07.10 20:35



Благодаря!



Тема Re: Отпуск!нови [re: Nasinda]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано16.08.10 16:45



Девойки хелп - случия е следния.
Имам една девойка, която до днешна дата има да ползва 44 дни отпуск. Октомври месец излиза болничен преди раждане. Какво ще се случи с този отпуск? Благодаря предварително!



Тема Re: Отпуск!нови [re: Nasinda]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано10.09.10 11:37



Още едно питане: С въвеждане на новите правила на ползване на отпуск - се говореше, че вече няма да се изплаща обезщетение за отпуск. Или аз нещо не съм чула като хората, или е факт, но незнам от кога влиза в действие. В закона пише, че хората си имат право на обезщетение. Вие да знаете нещо по въпроса?



Тема Re: Отпуск!нови [re: Nasinda]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано10.09.10 22:26



имат право на обезщетение, ако имат право на отпуск. В случая се измени възможността служителите да запазват правото си на отложен платен годишен отпуск. Правото се погасява. Т.е. нямат право да ползват старите отпуски, следователно при прекратяване на правоотношението няма да имат право и да получат обезщетение за неизползването им.



Тема Re: Отпуск!нови [re: tswete]  
Автор ili_st (минаващ)
Публикувано11.09.10 08:45



Голяма глупост , но това вече е друга тема.....



Тема Re: Отпуск!нови [re: tswete]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано11.09.10 11:46



Добре де, но нали до края на 2010 г се ползва отпуската за 2010, а до края на 2011 всички предходни отпуски. Това означава ли, че ако един служител напусне и той има отпуск от минала година не може да ползва обезщетение за нея?



Тема Re: Отпуск!нови [re: Nasinda]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано13.09.10 00:14



ако до края на 2011 не е ползвал и напусне след от 1.01.2012 нататък, няма да има право на отпуск. А според действащата нова уредба, отпускът за 2010 г., съотв. за 2011 и т.н. трябва да се ползва поне половината в годината, за която се полага, а останалата половина в следващата (ама си лягам вече и може да си направиш справка отново).
Т.е. до края на 2011 плащаш обезщетение за всички стари отпуски до 2009 вкл. За 2010 - само половината подлежи на обезщетение за неползване, а за 2011 - съответно колкото е останала.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.