Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:23 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Великден, а?нови  
Автор Kitten (in love)
Публикувано30.03.10 11:47



Мацки, как се стягате за Великден?
Колко яйца боядисвате и как? Ще месите ли козунаци? Къде ще празнувате?

На мен тази година козунаците ще ми се разминат, не чувствам сили да измеся тестото и да го удрям сто пъти в масата

. Затова пък в хладилника чака цяла кора яйца, за да можем другиден със Сашо да мажем наволя
Купих си три вида боички с надеждата поне едни да стават, че миналата година боите ми бяха пълна скръб и яйцата бяха много грозни. Искам да си боядисам и пъдпъдъчи, но нещо изведнъж изчезнаха от магазините или поне аз никъде не намирам... някой да е виждал тези дни да се продават някъде?



Тема Re: Великден, а?нови [re: Kitten]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано30.03.10 12:22



Месиме тая година .... един обикновен и един с шоколад





Яйцата в четвъртък следобяда ще майсториме с Ния. Във фантастико открих страхотна химикалка с парафин за рисуване по яйцата.

Hot stuff

Тема Re: Великден, а?нови [re: Kitten]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано30.03.10 13:36



Последно гледах в Билла, но трябва да питаш специално, защото не бяха при нормалните яйца. Пъдпъдъчи яйца съм намирала в Хит, когато е нямало другаде, така че и там можеш да пробваш, ако ти е близо. Иначе стават по-ярки, здрави са и са много красиви. И на вкус също са много добри.
А иначе ние ще боядисваме във Варна в събота яйцата. Ще шарим поне 60 яйца, защото ще сме много народ. Боядисваме ги в събота, за да издържат повече време след неделя, а и защото в четвъртък ще пътуваме натам. Козунаци ще купим от фурната на фамилията на мъжо. Ние една година правихме тук в София с него козунаци и станаха много добри. Но малко се позапече коричката отгоре и е огромна игра. Така че, купените са много добри, на тях ще заложим. Особено руло със сладко обожавам.
Янче, майка ми много се оплаква от тия восъчни писци. Каза, че миналата година много си е играла да рисува, а после се е замазало. Но, може би зависи и от боите, яйцата, дали се слага нещо във водата за варене, а тя слага май сол и още нещо.
Тая година пак ще правим кристални, с памуци и с ваденки. И ние слагаме от различни бои един цвят в буркана, за да стане по-концентрирано.



Тема Re: Великден, а?нови [re: tswete]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано30.03.10 13:59



Ние ще сме в Сандански този Великден. С така мечтаното момченце за Наси (за повечето, които се чудят на изказването ми да поясня, че като разбрах, че съм бременна мечтаех да бъде момченце). Взимам Дани под наем за 4 дена и много ще се позамисля дали да и го върна после на Миш



Ще бъде голям купон, той и Аля - Сандански ще бъде обърнат с главата надолу

А за козунаците - изцяло разчитам на Мишелинкова, която търпи голяма критика и не дава никакво инфо дали ще ядем или не



Тема Re: Великден, а?нови [re: Kitten]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано30.03.10 14:04



купила съм няколко вида бои. Задължително ще направя с памук, защото стават най-красиви. Козунак съм си поръчала на една близко кафе до нас от някаква хасковска фирма. Вчера взех пробен един с локум и стафиди. Яйца може би ще правим в четвъттък вечер, а като отидем в Търново ще меся и козунаци по една великолепна рецепта на "морето", която нещо се загуби тук





Тема Re: Великден, а?нови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано30.03.10 14:24



Ние в петък живот и здраве заминаваме на почивка с банда от още 4 семейства и техните 3-годишни наследници...


По този случай яйца ще се боядисват в четвъртък, козунаците ще си ги вземем от една фурна в петък, но едва ли ще остане нещо за баш Великден...



Тема Re: Великден, а?нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано30.03.10 14:25



добре сте се организирали. А дестинацията каква е





Тема Re: Великден, а?нови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано30.03.10 14:28



Българска!





Тема Re: Великден, а?нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано30.03.10 14:34



важното е да се махнем от София. Ще споделиш после, ако е някое интересно местенце



Редактирано от galia71 на 30.03.10 14:34.



Тема Re: Великден, а?нови [re: dessbess]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано30.03.10 14:35



Айде Деска проверете, че аз възнамерявам средата на април с едно приятелче да се разходя по същата дестинация ;) Да клюкнеш после как е






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.