Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:20 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано12.03.10 15:21



Тази песничка една от санитарките ни я пееше всеки път като ни мернеше по стълбите на болницата



Та, коремите се надуват ЗАСЕГА на:

Luna Chocolata - * - тук синята звездичка може и да е реалност вече, но все още нямаме инфо!
Kitten - * с термин: след две седмици!
mishellinna - * с термин: 27-04-2010
insendio - * с термин: 14-08-2010
snich - с термин: 12-09-2010
tswete - с термин: 21-09-2010
kacumoto - с термин: 21-10-2010







Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: mishellinna]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.03.10 17:04



Миш, има време. Така че стискай зъби. В това положение бих предложила разходки, но като те боли, не знам става ли. Мен киселините ме отпускаха при разхождането. Повтаряй си, че като се роди бебо, ще се оправят тези гадости.
За Дани и аз смятам, че от рано трябва да свикне и затова е хубаво да е с вас. Иначе ние още не сме казали на Алекс, въпреки че е толкова по-голям. Нека малко време да мине, за да сме сигурни че всичко е наред. Ходих при Марков и каза, че всичко е наред, даже предополжи отново мъж, че ще е

, но този разговор за бебето, ми се иска на спокойствие да го проведем, та затова отлагаме. Иначе едно време непрекъснато питаше за бебе, сега не се и сеща. Предполагам, че бавачката (дето вечно се пробва да ми се меси в живота) му е приказвала, сега не приказва и човекът и не пита.
Миш, стискам палци да се измести в някоя друга посока и да те освободи. Ако можеш - движи се повече, разхождай се навън и се срещай с приятели.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: tswete]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано12.03.10 17:25



Мишле,
Съчувствия за тежките ти изживявания бремелински. Прегръщам те!
За Дани - нека си е при вас, не го давайте на Сандански... ВИЕ си знаете най-добре де, ама някакси ми стана тъжно за дечко... докато вие посрещате новия член на семейството и му се радвате, и се грижите за него, Дани да е далеч от вас, да не ви вижда и да не участва в нищо. Според мен по-добре да е включен, да присъства, да участва, да вижда, чува, пипа, по отношение на ревността имам предвид. Но пак да кажа - вие си преценявате, вие сте родителите. Аз споделям само моето си субективно усещане. Жал ми става, като си го представя - сам без вас в Сандански...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: vihrogonche]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.03.10 19:31



Мишкова, знам, че отдавна беше решено Дани да отива към Сандански на ваканция...и знам, че сега като прочетеш всички мнения още повече ще се объркаш...
Според мен не търси мнения и съвети...това как ще процедирате трябва вие със Светли даго решите. И на мен ми е мъчно, че Дани, ще е отцепен, но аз няма да съм у вас ...много е лесно така отстрани да се говори...
Притеснява ме, че ако го дадете на ваште после като се върне може да прояви доста по-силна ревност към бебето. Един вид..много изведнъж ще му дойде на човечко новата промяна на статуквото у вас...за това помисли...
Иначе...Сандански е близо, както се казва и да го оставиш у вас и се окаже, че не може да се справите или пък имаш големи болки и си нетрудоспособна колко му е ваште да дойдат и да го вземат...просто си размишлявам на глас де...





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.03.10 19:37



Цвете, радвам се за теб!


момче, момиче...важното е всичко да е ок, нали?!



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: dessbess]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано12.03.10 20:36



Решено е девойки - Дани остава с нас! На мен също ми става адски мъчно като си го представя и се радвам, че Нас днес отприщи темата. Иначе ми беше като буца този вариант с бабата! Ще се справим по-добре ако съм спокойна, а това значи, детенце да си е с нас! Благодаря ви много на всички за съветите!







Тема Re: и моето съветченови [re: mishellinna]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано12.03.10 20:38



Мише не лишавай батко от бебето. Той като вас го очаква с нетърпение, може и да не успява да то покаже, но със сигурност чака. Нека си е при вас, щом и Нас ще е наоколо, съпруга ти ще е в отпуск... какво ще ти пречи дребния?! Помощници имаш. Освен това в началото с бебето почти нямаш грижи... яде и спи. По-скоро аз бих го оставила като стане на към месец-два дребния (абе и тогава няма да го оставя, ама, ако много ти дойде...). Нека си е с вас от самото начало, да дойде в болницата, всичко да преживее... той си е семейство, не го оставяй Миш...





тинтири-минтири

Тема Re: и моето съветченови [re: 3aиpa]  
Автор kacumoto ()
Публикувано17.03.10 23:48



Цвети браво, че не си казала на баткото все още. Аз не можех да удържа фронта, много се изкушавах и накрая го извикахме с татко му и му казахме, като му показахме и мацаницата от ехографа. Обяснихме, че това е снимката на бебето и то е като една точица още.
Е не можете да си представите каква радост беше... Толкова ми стана готино...
Той скача, вика и целия трепереше от радост. Веднага поиска да отиде при баба си и дядо си (те живеят на същия етаж през 2 апартамента), за да им съобщи новината. Разреших му, защото те вече знаеха, но и там направи едно шоу... Страшно ни забавлява

.
Може би наистина беше малко раничко, хем имам горчивият опит от един мисед миналата година. И тогава му казах, та после трябваше да обяснявам къде е бебето, то и на мен ми беше толкова гадно... Абе беше трагедия, но се надявам, че сега няма да стигнем до там и няма да обсъждаме вече такива теми.
Иначе сладура иска вече да се ражда бебето и се пазари да не ни държат в болницата, само да го измият бебето и да му го дават да си го носи вкъщи. Защото онзи ден гледахме снимки на новородени и му обяснявах, че като се родят бебетата са мръсни и той се намръщи и каза Нашето не искам да е мръсноооо!




Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: mishellinna]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано18.03.10 12:12



Мише, страшно много се радвам за теб и решението, което сте взели!





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: mishellinna]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано18.03.10 12:27



Не съм влизала тук, т.к. отдавна минаха тези вълнения. Но доста се пооцъклих, докато четях.
Какво даване на Сандански на баткото? Никакво. Баткото е част от семейството и не трябва да се дели в никакъв случай. Аз си казах на Стефан рано-рано и въобще не съм се притеснявала. Спокойно си го прие детето. Идваше на всички ехографски прегледи в частният кабинет на доФтора. Гледаше бебето как расте в коремчето на мама. И при д-р Марков е бил с нас и го гледаше на екрана на плазмата, после искаше вкъщи да му пускам ДВДто с образа на бебето. Голям кеф. Обяснявах му как е той е бил бебе, гледахме снимки, разказвах смешни случки. Знае, че е излязъл от коремчето на мама в болницата и че бебето и то така ще направи, без много подробности - само основното.
Купете подарък от бебето за баткото. Това задължително!
При изписване баткото също задължително на първа линия с бабите. Много снимки и усмивки!
Т.к. в момента съм сама с децата и никой не ми помага всичко гореизброено ми се връща тъпкано - децата са послушни, играят си и се разбират. Баткото много се радва на бебето, целува го, гушка го, помага. Радост голяма. Няма стрес, ревност и мрънкане. Обяснявайте спокойно кое как е, не крийте...



Редактирано от нeмиpницa на 18.03.10 12:28.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: нeмиpницa]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано18.03.10 12:32



Нем, много ти се зарадвах, докато те четях!
Дай, Боже, всекиму - както се казва!
Напълно съм съгласна с теб и се радвам, че Дани ще си е при мама, тати и бебо, когато му дойде времето!



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: vihrogonche]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано18.03.10 12:48



Хехе. Ти какво се ослушваш? Направете едно бебенце за закрепване на дружбата



Много е лесно да се гледат 2 деца, хич не е тежко.

Редактирано от нeмиpницa на 18.03.10 12:52.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: нeмиpницa]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано18.03.10 13:00



Нем, много добре звучи отстрани, но когато баткото е кротък или по-голям да се занимава сам! Ако Стефи не беше това, което е и през цялото време ти висеше на единия крачол, мрънкай "искам това, искам онова, да си играем на това или онова, гуши ме, гони ме..." и каквото още се сетиш, а ти нямаш време да отидеш САМА на една тоалетна, рахата приключва още преди да е започнал. Точно поради тази причина ми беше минала през главата идеята да пратя Дани в Сандански, защото той все още не е самоостоятелен, а аз като съм вкъщи не признава никой друг - все е залепен за мен, въпреки, че баща му си играе повече с него! Радвам се, че този вариант отпадна, защото вече казах - нещо ме беше стегнало за гърлото само при тази идея... Не мога да знам как ще се държи той след няколко седмици, но позволи ми да не вярвам, че ще се промени към по-добро само щом зърне бебето...Аз се заредих с търпение и нерви да се справя със ситуацията, оттогава се чуствам значително по-добре, сама си избрах тази разлика между децата, така, че нямам никакво право да се оплаквам!







Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: mishellinna]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано18.03.10 13:20



Е, някоя баба предполагам може да помогне временно.
Стефи е много чувствително дете и много привързан към нас, но живота показва, че ако ти като майка намериш твърд подход и с много приказки обясниш какво е положението, може да промениш ситуацията.
Стефан хич не е все още напълно самостоятелен, понякога го храня, сутрин аз го обличам за градина, гледа да клинчи във всеки удобен случай...Но всеки ден не се отказвам да повтарям като папагал. И да съм непреклонна, да не ми влияят сълзичките и да не се отказвам. Когато се наложи децата разбират и свикват с новата ситуация - без баща, без помощ от баби, само с мама и бебе.....и твърд режим!



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: нeмиpницa]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано18.03.10 13:31



Аз искам, той се дърпа...
Причини - финансовата криза, страх за мен да не изпадна отново в следродилна депресия...
Той в момента е в пъти по-потиснат и уплашен от мен, нали сам си е шеф, много го удари наистина тази пуста криза, но аз му вярвам, непрекъснато му давам от моята сила и вяра в него и в добрия изход от ситуацията, пък ще видим...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: mishellinna]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано18.03.10 13:46



Мише, за мен има два основни довода защо подхода ти е правилен. Оставянето при баба е временно решение и ако не свикнете отначало на новия ритъм после ще ти е още по-трудно. Отделно според мен са малко случаите, когато баткото/каката трябва да се отделят при появата на бебето. Така или иначе новото начало като всяко такова е трудно, най-малкото е неизвестно....



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: mishellinna]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.03.10 18:22



мише... напълно те разбирам... и на мен ми минават мисли за отделяне на Лора преди раждането точно заради същите причини... но май няма да стане... единствената ми надежда остава да се очовечи в оставащите месеци...





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано18.03.10 18:32



Ще се очовечи със сигурност - страхотни промени настъпват около 3-та годинка, но като знам, че Льолята няма много разлика с Даниел, не се надявай на чудо! Просто разчитам вторите ни да са по-кротки и да успеем да намерим баланса някак си...Ако не пак ще трябва да търсим варианти в себе си, но ще се оправим, не се коси...







Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: mishellinna]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.03.10 18:39



ооооооооооххх... от сега ще проверя къде има добри психотерапевти - мисля, че този път няма да се размина без помощ...

сега проблема ми е как да я опазя от самата нея - от няколко седмици се е отдала на самоубийствени атентати - хвърля се и се мята от където свари на където свари, без изобщо да гледа

по главата си има сигурно 25ина цинини, а тялото й е синьо-зелено - ако я види някой сигурно ще реши, че я малтретираме в къщи
снощи едва я спасих да не си разбие главата на ъгъла на масата, за да може след 2 мин. да се нахендри на страничния ръб



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано18.03.10 19:02



Ами каска, наколенки и лакътници - това беше първото, което ми дойде наум, докато четях!







Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: vihrogonche]  
Автор kacumoto ()
Публикувано18.03.10 21:36



Много ми хареса мнението на нем, и ние стигнахме до истината, че когато за нещата започне да се говори от рано, стават по-лесно. Нашият щурчо Боби е на 4 и е страшно своенравен и егоцентричен. Скоро нарисува семейството ни и познайте кой беше в средата, голям колкото мама и тате - той естествено. С разперени ръце и център на Вселената. Но дори с малко страх да не стане инцидент му казахме доста рано за бебето и той вече го чака с радост. Надявам се като се появи да не си промени решението. Пък и мисля, че с разлика близо 5 г. интересите и на първо време нуждите на децата са доста различни и това би изиграло добра роля в борбата с ревността. Даже от сега говорим, че това с храненето от моя страна трябва да спре докато чакаме бебето, защото е срам такъв голям батко мама да го храни и той е съгласен.
А за отделянето и аз мисля, че по-скоро ще създаде повече проблеми отколкото ще реши. Няколоко седмици спокойствие ще костват после месеци ревност, разговори и пазарлъци. Детето ще се чувства измамено и изолирано от семейството си. Но не си изразих мнението вчера, защото избягвах да давам съвети. Всеки си познава гарджето и знае как би се чувствало, аз разсъждавам принципно.




Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: kacumoto]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано18.03.10 21:44



О, на мен лично много ми помогна и това, че приятелчетата на Стефан и те станаха батковци по същото време. Голямо съревнование е кой по-хубаво бебе има, коя количка е по-хубава и по-бърза, кое бебе реве повече, кое ака и папка....

В една група са в детската градина, събираме ги и след градината да си играят и са толкова сладки - единият да направи/каже нещо относно бебето и всички по команда го следват.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: нeмиpницa]  
Автор kacumoto ()
Публикувано18.03.10 23:21



В нашата група братчетата и сестричетата са май повечето вече на около годинка, две и аз скоро му разказвах как майките им се оплаквали, че мъниците ядат и се обличат сами и каките и батковците се глезят и чакат да ги хранят и обличат и Боби се съгласи, че това е голям срам и че вкъщи не трябва да е така. Иначе всеки ден говори на бебето и за мой ужас постоянно му казва "Дано си момченце". Аз страшно искам дъщеричка.




Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: kacumoto]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.03.10 23:30



Мда, децата по принцип желаят бебето да е от същия пол, както самите те, така че това желание на бъдещия батко не ме учудва.





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: mishellinna]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.03.10 23:54



добре, че е от пластелин





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.03.10 23:58



и аз исках момченце, но за сега се очертава да е пак момиче... само да е живо и здраво - каквото ще да е...



а иначе свекър ми и свекърва ми вече я учат да си дели с "братчето" - като й дадат нещо (шоколадче примерно) тя вече самичка го дели на 2 и ми дава половината "за братчето" надявам се това да е добър ход с/у ревност... за глезотиите вече започна свиква, че при мама не минават, но при всички останали........



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано19.03.10 05:03



Още не знам пол и се надявам на 26-ти да ми кажат.Иначе отново нямам никакво усещане.Скоро казаха,че според едно изследване ,по-интелигентните жени имали 6-то чувство за пола за разлика от по-ниско интелигентните

На Ренета все ми иде да й кажа "брат ти",все сини и зелени колички ми грабват окото,но то и с дребната беше така.Същевременно ми се иска да е момиче...... Да видим какво ще каже видеозона

А като ви чета притесненията за батковците и каките ,така се радвам,че моите ще са с голяма разлика Че Ренета едва отскоро взе да се очовечва и бесовете започват да я напускат Не че си нямаме пак инциденти....просто започват да намаляват.В понеделник още от вратата в градината ми направи муцуна "ще ми се караш,ама трябва да ти кажа" Захапала чаршафа,две деца я дърпали и клатещия се зъб се разкървил здраво И това не било всичко! Вдига си крачола - неприятна рана на върха на огромна,силно отекла синина Скачали от незнам къде си и тя се ударила на някакъв ръб Миналата седмица излизайки от банята минава покрай огледалото и се чува само "Тази пък синина от къде е?!!!" Или другия редовен номер - играе в нейната стая и току притича при нас ,ляга на леглото ,показва ми някакво място на главата си и казва "Ей тук трябва да ме намажеш с олио" Така че да ви успокоя - бесовете бавно минават И комплект наколенки с каска няма да са излишни



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: snich]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано19.03.10 09:58



Как съм се смяла само ако знаеш - тази Ренета била много шантаво дете бе!!!


Не желая да обиждам никого, но майките, които нямат толкова палави и непокорни деца като тези на Мишето, НикиФин и на Снич, или ревящи и мрънкащи по непонятни причини бебета като моето, просто не могат да разберат някои неща , затова и понякога съветите им са на практика неизползваеми в някои случаи.
Точно поради горната причина лично аз вече съзнателно избягвам да давам съвети за неща, които не са ми минали през главата, избягвам да съдя, да критикувам и давам оценки, защото човек никога не знае пред каква ситуация ще бъде изправен в живота си, нали така? Прегръщам ви всички тук!



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: vihrogonche]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано19.03.10 12:03



Нагледах са на изпуснати и разглезени деца в яслата и градината и то при свестни и интелигентни родители.

Хич не е оправдание кризата за появата на дете. Стефан бе заченат няколко месеца след като регистрирахме собствена фирма и не се знаеше оттук накъде - без собствен дом, с една трошка, парите кът. Е, нещата се промениха, защото детето е и вид амбициране, за да му предложиш най-доброто. Ники пак бе заченат в криза, но сега хич не бих се оплакала. Та децата са двигател!

Действайте по въпроса, не се ослушвайте. Времето лети като миг.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: нeмиpницa]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано19.03.10 12:32



кризата не е причина за мен и за теб - съгласна съм!
но за мъжа ми Е голяма причина да не желае още едно дете!
дано нещата се променят в положителна насока до лятото, не губя надежда!



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: vihrogonche]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано19.03.10 13:26



Вихрогонче, не мога да се стърпя...какво и е шантавото на Ренета?! поне аз не виждам нищо кой знае какво в това и поведение....





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Acя]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано19.03.10 13:32



шантаво в добрия смисъл на думата, Ася! ти защо се впрягаш?
лудо, шантаво, непокорно, интересно, темпераментно дете - в такъв смисъл (сигурна съм, че снич ще ме разбере правилно и няма да се сърди)!
а го написах, защото далеч не всички момичета на 6 години са толкова палави като Рената, това й е чар на нея





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: vihrogonche]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано19.03.10 13:38



Ами тъкмо това искам да ти кажа, че явно не познаваш много добре момичетата на 6 години. Всъщност доста момичета на 6 години имат такова поведение като на Ренсата


Впрягам се, щото ми е дразнещо такова лепене на етикети.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Acя]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано19.03.10 13:43



лепенето на етикети и мен ме изважда от строя - когато етикетите са НЕГАТИВНИ обаче!
случаят обаче НЕ е такъв - Рената ми е слабост от малка - така че все едно съм написала каква е ГОТИНА (така го приеми, Ася, за да не се дразниш за дреболии)
знаеш ли - видях те една вечер - но така прелетя, че не можах дори да те поздравя (беше на спирката на авт. 88 при метростанцията Г.М.Димитров) - много бързаше и изглеждаше толкова елегантна... валеше дъжд...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Acя]  
Автор snich (top4o)
Публикувано19.03.10 14:20



Като навита пружинка си ,Асе
Я да те хвана тук .... а за Ели и Габи кога ще чуем нещо?! Едно време поне снимка им държеше в сигнатурата си,а сега нито снимки,нито разказчета ..... хммм!!!! (представи си замислено човече) Да не си ги продала тези красиви момичета?! (сега ми е подозрително човечето)



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: snich]  
Автор snich (top4o)
Публикувано19.03.10 14:23



А дали ви се похвалих,че усещам бебето да мърда

От време на време и не много отчетливо,но все пак ми се търкаля една топчица вътре Супер ми е



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: snich]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано19.03.10 14:36







Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: snich]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано19.03.10 15:41



Сладурка!

Честита първа "пеперудка"





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: snich]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано19.03.10 18:50



Браво на бебочето!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.03.10 19:43



хехехе... малко остава до къртенето на вътрешности



Тема имам си картон...нови [re: mishellinna]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.03.10 19:47



...

най-после...
днес бях при гине-та - не ме прегледа, защото на 1ви съм на фетална при Марков - мислех, че ще трябва да се боря с нея за да НЕ ме гледа всеки път, но се оказа, че й тя е "от моя отбор" в това отношение

...та новини няма... освен, че човечето вече изпълнява тройно салто мортале от клек в особено сложна комбинация на ротациите

ох - да не забравя да се "похваля" с поредния стрес във финансово отношение... тия болници и лекари хич не се шегуват с цените за избор на екип и лекар... май още не съм свикнала та ако реша да раждам при гине-ката, ще ми струва 1400 лв и отделно за да не съм в мизерията са около 50лв за двойна "ВИП" стая и към 70 за единична... ... това за Шейново...
за МД не съм проучила още, но там не познавам и лекарите за сега... мисля да проуча и Токуда за всеки случай...
честно казано ме притеснява това, че и трите изброени са доста далече и ако момента се падне в час пик не ми се мисли как ще раждам в колата

Редактирано от incendio на 19.03.10 19:56.



Тема Re: имам си картон...нови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.03.10 20:00



Снич, честито!


Инсе, направо съм изумена!
Да ти кажа....винаги може да стане засечка...с избрания доФтор. При мен се получи така...Уж месец преди да родя се бяхме разбрали нещо, обаче в деня хикс, нали беше по-рано ме държа на тела в нас и ме убеждаваше, че си внушавам и не раждам...Единственото , което направи беше да се обади на дежурния екип, при който и родих, че пристигам и след 2 часа да звънне на майка ми да пита кво що....а аз вече бях настанена по стаите ....
Та...с многото уговорки...понякога така става...Въпросният господин-бизнесмен даже и по тв го споменават, като изражда разни вип бебета в Св. Лазар...егати и отношението...нЕмам думи!
Но ти си действай от по-рано, поне да те знаят коя си!



Тема Последните цени в МДнови [re: incendio]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (новак)
Публикувано19.03.10 20:10



Единична ВИП на 12-ия етаж (сама с бебока) = 70 лева. Двойна ВИП = 35 лева (ти, съквартирантка и двете бебета). Хубавото е, че във ВИП стаите пускат без ограничение роднини и близки. В стаята има тоалетна с баня, що-годе прилично е ремонтирано, телевизор има.

П.П. Този Марков не е ли същият, който работи и в МД? Един младичък такъв, светъл? От моя престой там имам добро впечатление от него.



Тема Re: имам си картон...нови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.03.10 20:11



а ти плати ли си за удоволствието да НЕ присъства избранника?!?!?!?!





Тема Re: Последните цени в МДнови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.03.10 20:13



благодаря за информацията - не знам дали е същия - но на 1ви ще го попитам със сигурност и ако реша да е там може би ще си избера него - поне съм му виждала очите а пък е и доста симпатичен и изглежда точен човека - дано наистина да е такъв де...

я кажи как сте вие с бебо - колко е наддал?!?!



Тема Re: Последните цени в МДнови [re: incendio]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (новак)
Публикувано19.03.10 20:42



Бебко е добре засега, вече го захранват и след като първоначално беше спаднал до шокиращите 880 грама, днес е 1150

Малко по малко расте миличкият. Ако всичко е наред май месец ще имаме бебе вкъщи

Успех на теб с избора на доктор! Аз на късмет попаднах на много добър екип в МД. Дори не се наложи да плащам, но пък при изписването ще се реванширам с подарък.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: snich]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано19.03.10 21:04



това е супер
много се радвам за теб





Тема Re: имам си картон...нови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.03.10 21:12



Дори и очите не му видях....


майка ми в пристъп на емоция набута пари в ръцете на израждащата..и да ти кажа...пролича си по-късно...беше ми обърнато все пак някакво внимание - идваше всеки ден, настани ме при секциото, учеше ме да се цедя, следеше шевовете ми......иначе йок!
Аз не бих лежала във вип стая и то сама...да изкукам ли?!



Тема Re: Последните цени в МДнови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.03.10 21:15



Паулина, това е чудесно...я виж колко добре напредва бебока!



Марков работи в МД, със сигурност...по време на моето раждане се появи отнякъде да види защо се дера така, но не съм чувала да изражда де...



Тема Re: Последните цени в МДнови [re: dessbess]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (новак)
Публикувано19.03.10 21:27



Значи е същият. И аз не съм чувала да изражда. Мен на ехограф ме гладаше там всеки ден преди раждането, добър е в това. Освен това е доста загрижен за пациентите си.



Тема Re: Последните цени в МДнови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.03.10 23:26



ного се радвам, че юначето напредва с килцата - все така да е

а на теб и таткото кураж и търпение и не спирай да цедиш - това е най-доброто за Теди

ще го питам Марков на 1ви дали изражда...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: mishellinna]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано22.03.10 23:50



как и къде сте, бъдещи и настоящи дебеланки





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: vihrogonche]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано23.03.10 14:12



Хахах явно пак съм бързала към къщи

. Другия път викай силно . Благодаря за комплимента!



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: snich]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано23.03.10 14:13



хахахах, все едно не ме знаеш


Иначе още не съм ги продала Ели и Габи ама все повече се замислям....



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Acя]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано25.03.10 13:04



Ми.. мацки... имаме си бебе Йордан



Роди се с планирано секцио на 19-ти сутринта, 3300гр, 51 см.
Вчера ни изписаха и вече сме си вкъщи.
Дребосъчето засега е образцовото бебе - само яде и спинка, пу пу, стискайте ми палци и занапред да е така
Баткото беше в еуфория на изписването, но иначе като че ли е малконервен и се чуди сега какво като има и друго дете вкъщи... Освен това баткото е хремав и кашля, та съм евакуирала себе си и бебето в нашата спалня и не му давам да влиза там... което естествено му е много неприятно, защото той не разбира нашите доводи за заразяване
И така, купонът започна... ще ви държа в течение
Целувки от мен и леко доизмътване на всички








Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Kitten]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано25.03.10 13:53



Отварям темата и си мислех да попитам няма ли вече родили и хоп твоя пост първи...да ви е честито малкото юначе Йордан!!!
Ти си знаеш как е, но да ви е леко от към колики и да спинка повече.





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано25.03.10 14:02



Честита ви радост! Да ви е жив и здрав бебока!





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Kitten]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано25.03.10 14:29



На това му казвам приятна изненада! Китен, да Ви е жив и здрав юнакът! Дано бъде спокойно, ящно и спящо бебче! Да свикнат бързо с бате си!

Баткото ще привикне! Скорошно оздравяване на него, че да сте спокойни и за бебчето!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Kitten]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано25.03.10 14:38



ееее, честито. Здрав, спокоен и много радости за теб и цялото семейство



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Kitten]  
Автор Vendome ()
Публикувано25.03.10 15:04



Честито, нека бъде жив и здрав.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Kitten]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано25.03.10 15:19



Честита рожба!Много да спинка и папка и по малко да плачка!Бързо въсттановяване на мама!



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: krisi_mi]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано25.03.10 19:08



Много много благодаря за милите пожелания, момичета, трогната съм!


Надявам се наистина Сашо бързо да оздравее и да може да се "запознае" по-обстойно с братчето си, за да могат да свикнат един с друг



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Kitten]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано25.03.10 19:32



Ми....Китен...да ви е жив и здрав юнака!

Родил се е с перфектни мерки, дано да хапва доволно и да спи, колкото се може повече поне в началото. На баткото да оздравява бързо и да поема задълженията си на грижовно братче, а на теб бързо възстанояваване и адаптиране





Тема Re: Последните цени в МДнови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано25.03.10 21:37



По още по-последни цени в МД (от вчера ;-) двойната ВИП стая е 40лв

.

Преди 3 години раждах в Тина Киркова, сега бях в МД - и двата пъти секцио.... вярно, че има 3 години интервал, но останах с впечатлението, че в МД гледат по-сериозничко на работата си... ако стигнем някой ден до трето пак бих избрала МД.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: mishellinna]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано25.03.10 21:40



Благодаря ти, Мише.... сега чакаме включване от теб след около месец


Лек последен месец ти желая!

А дребосъкът май преяжда, защото редовно връща кърма накрая... и батко му връщаше едно време, но почна доста по-късно, а туй ситното още от 3тия ден връща... ще видим тази работа...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Kitten]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано25.03.10 23:28



Китен, честита втора рожба!
Да расте сито и доволно от живота бебе

, да оставя мама да си поспива и най-вече- болестите да стоят далеч от вас!
Пожелавам ти с две деца да е по-лесно от очакваното!



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Acя]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано26.03.10 13:09



Да, много бързаше. Ти там ли някъде живееш? Не е комплимент, а самата истина!





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Kitten]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано26.03.10 13:12



Честито котенце, Китен!

Живичко и здравичко да ти е! Другото се нарежда. На теб скоростно възстановяване и щастливо майчинство! Прегръщам те



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Kitten]  
Автор snich (top4o)
Публикувано26.03.10 15:41



Китен,честита ти рожба! Много здраве,здрав сън и безпроблемно хранене!





Тема Re: Последните цени в МДнови [re: Kitten]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (новак)
Публикувано26.03.10 16:21



в МД гледат по-сериозничко на работата си

О, да, спор няма. За 20 и няколко дни престой там съм с много добро впечатление от персонала. Една единствена акушерка ме изнерви максимално с тъпото си отношение, но тя беше в реанимация, където е много натегната обстановката. Всички други бяха на ниво.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Kitten]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано26.03.10 17:18



Китен, честита ти рожба! Дано расте здрав, боен и спокоен мъж! Радвам се, че всичко е минало добре, но все пак гледай да поспиваш и ти. Бързо възстановяване и достатъчно време за почивка. Разказвай как е баткото.

Дано не ти боледува, малкият и той да е добре, че сигурно е лудница да пазиш едното, а да не можеш и другото да видиш. Дано има кой да ти помага.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор kacumoto ()
Публикувано26.03.10 22:44



Момичета пишете коя как ще ражда, който знае от сега разбира се. Аз имам едно секцио преди 4 години и половина и все си мисля, че няма да ме оставят за нормално. Етърва ми роди миналата година второ детенце, първото беше секцио преди 7 години и дори и нея не я оставиха в МД за нормално. Та аз не си и мисля за нормално пък и честно казано ме е повече страх от него от колкото от операция.
Пишете вие на какво мнение сте. Има ли други мами бременни с второ, които първия път да са раждали секцио.




Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор kacumoto ()
Публикувано26.03.10 22:46



Иначе и аз мисля, че ще се насоча към МД като му дойде времето, но все се надявам, че ще устоя на психическите атаки, които ще ми отправят и няма да плащам. Бих платила само за вип стая.
Иначе след първото раждане там мисля, че най-добрите специалисти са именно в МД. Аз докато бях в предродилна зала докараха две момичета, едно от Тина Киркова и едно от Шейново, с които не могли да се оправят намясто и ги пращаха в МД по спешност.


Редактирано от kacumoto на 26.03.10 22:47.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: kacumoto]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано27.03.10 18:05



И аз съм раждала с операция преди 6 години. Дали ще е секцио отново ще зависи от много неща, които бяха относително основание за цезаврово сечение. Тазът ми отново е по-тесен от нормалното, бебето отново бърза с мерките и пролапсът на митралната клапа и той още е налице, за съжаление

. Така че, може и да не се наложи да се мисли за вагинално раждане. От друга страна и мен ме е хванало шубето от сега, въпреки че винаги съм искала да родя естествено.
Иначе лекарят ми е в Шейново. Доволна съм от грижите им предния път и в МД се надявам да не припаря. Достатъчно глупости натвориха преди 7.5 г. Същите некадърни лекари, срещу които има толкоз сигнали, дела, още си работят там.
И, да, ще си плащам на лекаря и с две ръце ще се надявам на специални грижи. Въобще няма да разчитам на случайността. Тя, понякога, играе номера. И въобще не е до парите. Понякога просто ти се случва най-некадърния от цялата МА и ти окипазява детето и после то си живее с неговата некадърност и лоша преценка цял живот. А може и ти да пострадаш.
Това е при мен, засега. Малко рано, но...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: kacumoto]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано27.03.10 18:14



За Майчин дом бях говорила с д-р Марков по време на ФМ и той каза категорично тогава, че при първо раждане секцио е абсурд там да се навият лекарите на нормално второ раждане. Рискът от вътрешни кръвоизливи е бил много голям и не го поемат. Аз първото също го родих със секцио и сега ще бъде пак така - кръвното ми е високо, плодът е едър и е опасно. Панирала съм се вече, но толкова много ми тежи, че искам да излезе - все ми е тая как! Понякога тайничко се надявам да тръгне само, да успея да издържа контракциите вкъщи и да ида да раждам с прекрасно разкритие, но това е само в най-смелите ми мечти! Сигурна съм, че поне при мен, докторът ми няма да позволи нормално раждане, въпреки, че той самият по принцип, много настоява за такова!





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: mishellinna]  
Автор snich (top4o)
Публикувано30.03.10 18:09



Днес бях да ми пуснат биохимичния скрининг и да погледнем какво става с мен и бебето

На тегло не съм мръднала за месец и половина.Бебето отговаря точно на седмиците си,има силно сърчице и отлични спонтанни движения.Помаха ми даже Опитахме се да видим пола,обаче и това срамежливо засега.На Ренета пъпната връв беше между краката,а на сегашното крачетата са плътно едно до друго и пак нищо не се вижда Докторката му се закани,че в края на април ще му разкрие всички тайни
А Рени днес се раздели с първото си млечно зъбче Зъболекарката й даде кутийка-зъб и цял ден мацката си дрънка зъбчето закачено на врата



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: snich]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано30.03.10 18:29



Ееее, браво на вас! Нашият батко е още с всичките млечни зъби, макар че с нетърпение чака да падне някое зъбче. При мен бебето вече избързва с 4 дни и на ФМ се видя, че е вероятно момче. Но беше рано в 12-та седмица да се каже. И ние на 11 май ще ходим отново на ФМ. Мисля даже Алекс да взема с мен. Татко му не знам дали ще може. Какво мислите? Дали ще му повлияе добре? Той засега гали коремчето и му говори на бебето. Ама не знам до колко е осъзнал положението.
И още не усещам никакви движения. Снич, четох, че ти усещаш още преди седмица-две. А при мен тц... Драйфът продължава, но поне е в по-лека форма.
А по ЗК пускат ли ви урина всеки месец? Аз не бях разбрала, та сега отново ще ходя. Едно време ми пуснаха два пъти и това беше. А сега - всеки месец!! Бая са се загрижили за бременните, брях...





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: tswete]  
Автор snich (top4o)
Публикувано30.03.10 20:07



Миналата седмица беше като го усетих 2-3 пъти като търкаляща се топчица.Вчера и днес по-осезаемо вече


Днес Ренета беше с мен и гледа бебето на видеозона.Беше впечатлена.Докторката специално за нея задържа по-продължително бебето в анфас,за да му се порадва каката Със сигурност ще я взема и на 4Д-то.Реагира доста добре,а и смятам,че така ще я направя по-съпричастна,с което се надявам да притъпя предстоящата ревност.А и са големи нашите хлапета....по-ги разбират тези работи.
Не съм по ЗК.Не знам в момента какво се включва там.Платила съм си пакет ЖК в частна болница.За втори път ходя.....само първия път ми вземаха урина.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: snich]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано30.03.10 22:20



много хубави емоции сте имали през днешния ден. А Феята на зъбките ще я навести ли?



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: snich]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано30.03.10 22:43




Явно ще почакате да ви се открие изцяло!
Аз залагам за момиченце, първо ми е по на сърце и второ имам такова усещане, трето...малко са ви момичетата в темата!



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: dessbess]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано30.03.10 23:11



Нали,

малко са...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: tswete]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано31.03.10 00:02



А, Цвете - непременно с баткото. Ако може да си запишеш час да сте заедно и с таткото на ФМ. И дискче си направете. Голяма радост е. Знам, че се повтарям. И не се настройвате предварително, че ще има ревност.....Да си батко е нещо много хубаво. Досега нито един път не се е проявила м/у Стефан и Ники. Стефан обожава бебето: "Нашето бебе има големи бузи и много реве" - така го представя на приятелчетата си.
Много сте ми сладки с тези емоции около раждането. Вчера си говорихме с мъжО за трето детенце, време е....


Т.к. съм раждала нормално Стефан в МД, Ники също излезе вагинално и то адски бързо - като второ дете от първите контракции в 00 ч до раждането имаше само 6 часа. Хич нямаше никакво време за мотаене.... Нямам забележки към екипа в МД, но все пак бях пациентка на доцент...С друго око се гледа на връзкарките. А и на 12-ти етаж е много хубаво в сравнение със 7-ми /заради вакуума/ когато раждах Стефан.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: нeмиpницa]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано31.03.10 10:05



Ами аз не си спомням нито за минута да съм ревнувала от брат ми, когато се роди. По-късно, когато на мен ми се караха и мен ме биеха и ми поставяха ограничения, а на него не - тогава се ядосвах. Но, иначе, всичко сме делили, аз проблеми с това съм нямала. Нашият татко също не помни да е ревнувал, по-скоро е чакал с нетърпение, макар че не е помагал, все пак е момче. Докато аз само около бебето се въртях, гладех, мъчех се да пера (неуспешно

) и други подобни. Така че нямаме предварителна настройка. По-скоро имам известен страх, защото имам много близка приятелка, която е бягала от къщи при раждането на второто дете. Най-близките на нашите приятели голямото дете живя в къщи почти месец след раждането на по-малкото, защото искаше да се самоубива като скочи през балкона...
Т.е. нямам очаквания, не се настройвам, по-скоро имам скрити притеснения. Но засега радостта му е голяма. Смятам, че до известна степен ревността се подхранва и от родителите. Затова смятам да се подготвя, както говорихте тук - с подаръци, с ангажиране около самото бебе, само да е живо и здраво.
А за ФМ - таткото засега е в командировка за цялата седмица, а там не се практикува неходене заради такива неща. Ако успее, ще я отложи. Иначе, ако Алекс е здрав, него ще го взема от ДГ и той ще представлява таткото.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: galia71]  
Автор snich (top4o)
Публикувано31.03.10 12:27



Феята на зъбките й остави една от любимите карамелови бонбонки под възглавницата





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: snich]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано31.03.10 12:46



че се сетих нещо, макар че ще оспамя. Борис скоро му падна горното зъбче. Гледам на тънката страна, където граничи с другото предно - кариес. След няколко вечери баща му го снима отблизо с портретен обектив и вика : Ти имаш кариес на предното зъбче от към дупката.

Явно между двете е имало и на двата. Но няма да го тормозя да го правим още повече че не го боли и скоро и то ще падне



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: tswete]  
Автор snich (top4o)
Публикувано31.03.10 12:47



И аз не си спомням,защото имаме много малка разлика и ревността е била в най-ранното ми детство,но майка ми разказва с каква злоба съм го гледала,когато му се радвали.В по-осъзнатата ми възраст се ядосвах,че ме пердашеха дори за неща,които е ясно,че не съм направила аз.
И друг път съм казвала,че за Ренета е важно предварително да е подготвена за неща,които може да не й харесат ,по възможно най-откровения начин.Скоро говорих с нея,че когато се появи бебето хората ще обръщат повече внимание на него вместо на нея.Почти се разплака милото.Обсъдихме го отначало сериозно,после го обърнахме на майтап и мисля,че ще й бъде по-леко като дойде момента.

Преди това ми беше споделила,че се притеснявала да не й се карам за бели извършени от бебето. Сигурно ще изникнат и други въпроси.И тях ще си обсъдим.Убедена съм,че няма да я обземат мисли за бягство или самоубийство,но се надявам да потуша и агресивните пориви,които очаквам като израз на равност.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: snich]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано31.03.10 12:54



А тези работи с бягството са стигнали до приказки в училище, събиране на малко багаж и отиване да спи при приятелка, но за дете на 12 г. си е раничко за подобни неща. Разказвала ми е, че класната направила родителска среща, за да порицае или де да знам какво да направи и да обсъди поведението на каката. Е, с това още повече се задълбочил конфликтът и срамът от ситуацията. Все едно вече всички знаели какво е направила каката на новороденото, заклеймили поведението й и пр. И досега изпитва особено силна нужда непрекъснато да поема отговорност вместо сестра си, да й помага повече, отколкото е необходимо и пр.
А за самоубийството - беше излязал на балкона и беше казал, че ще прескочи парапета. И понеже майката е имала достатъчно много работа да се занимава с него, го взехме ние, защото почти бяхме на една възраст и ни беше интересно в къщи. Хем и малко да се поуспокои и да се върне в къщи. Но тоя период ми се губи, колко е бил, кога точно се е върнал в къщи. Не помня...
Та не са толкова страшни нещата, колкото и ние можем да ги направим. Затова сякаш е по-добре на майтап да се приемат, но от рано, отколкото когато вече се роди бебето и няма много време за по-голямото дете.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: tswete]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано31.03.10 13:19



Да ви кажа, момичета, като наблюдения, най-многото ревност идва в момента, когато родители/баби и дядовци и т.н. започнат да правят сравнения между бебето и по-голямото дете или почнат да се забраняват на голямото дете неща заради малкото, като: "не скачай, бебето спи!" "не викай, плашиш бебето!" и т.н. в тоя дух. Или " я виж бебето колко кротко си стои, а ти как скачаш"...имах си хас бебето да скочи и да поскача час-два......

. Другия тънък момент е вменяването на вина и отговорности на голямото дете.....Например майката се заплеснала на сладка приказка с приятелка и детето забутва количката на бебето, или му предлага ягода . ...Много е щекотливо, защото хем не бива да му се дават излишни отговорности и на практика родителя е виновен, защото той е възръстен и може да преценява по-добре нещата, хем пък и не бива да се сваля всякаква отговорност от детето, за да не стане безпардонно...Много е хитро да се разиграят подобни ситуации и да се намерят най-подходящите изрази и да се тренират предварително, като дойде момента на секундата да дойде подходящата заучена реплика...вместо нещо, което ти идва първо на езика...
И като съм се разприказвала....винаги много съм се учудвала на липсата на такт у хората...виждат ме с Ели и количката с Габи, започват да разпитват за бебето, да му се радват, а то спи , т.е. няма как дори да разбере, че някой му се радва, а в същото време Ели заговаря човека и те не и обръщат внимание...все едно е въздух, празно пространство.....В повечето случаи просто се радват на бебето и не я забелязват... Та подгответе се психически и вие за такива изцепки...за мен беше ужасно



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Acя]  
Автор snich (top4o)
Публикувано31.03.10 13:34



Точно за последното иде реч при мен.И аз съм била малка(на 1год и 9 месеца),но брат ми е бил съвсем бебе.Още повече аз съм си била и стандартна - кафеви очи,кестенява коса.Брат ми беше едно бузесто,бяло,синеоко,русо и къдраво дете.Сега разбирам защо той е обирал вниманието,но на онази крехка възраст съм го приемала много тежко.
Това не ми попречи да реагирам неадекватно преди 2 години.Засякох позната,която има две деца с 6 години разлика.Малкото беше в количка още,а каката същата есен тръгваше на училище.Известно време закачах бебето без изобщо да забележа каката

Съвсем случайно си вдигнах погледа и.... умрях си от срам Започнах там едни усукванки от сорта "каква голяма си станала Пами....сигурно много помагаш на мама..." Още ми се стяга под лъжичката като се сетя



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано31.03.10 15:43



Ето удобен момента, ако не сте го правили до сега, да се запознае с кабинета на зъболекаря :)



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано31.03.10 15:44



oooo, такъв горчив опит имам, че нямам намерение за този кариес да стъпвам.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: mishellinna]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано16.04.10 18:55



пак съм на линия


и тук да честитя на Мишелката за прекрасното бебенце

пак бях на консулнация - мерки, теглилки, тонове - всичко идеално

какво става с вашите тумбаци - някакви новини?!

аз вече съм на вълна за име ама нещо нищо не ми хрумва



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано17.04.10 13:02



Моя тумбак си расте стабилно

В края на другата седмица (на 23-ти) съм на 4Д и се надявам да видим вече пол,а и всичко с бебето да е на 6
За момиче съм си набелязала Нора,но със сигурност знам,че няма да е това,защото сега мъж ми ще кръщава,а не харесва името Други любими имена са ми Анета,Елена,Райна,но и за тях няма да ми се усмихне късмета Ти нямаш ли си любими имена? С някаква определена буква ли трябва да измисляте име?



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано17.04.10 13:16



И моят тумбак расте много сериозно. В средата на 17-та седмица вече почти не мога да ходя със старите си панталони с ниска талия. И гаденето вече поотмина. Бебето се развива добре, видяхме се преди два дни

, въпреки че не ясно аз какво точно видях на видеозона, а пък със сигурност то не ме видя там. Алекс му говори вечер, а и то е по-активно и подвижно вечер, та са голяма картинка. Лошото е, че татето вече 8 дни отсъства. Затвори го вулканът в Исландия и кой знае кога ще се върне. Доста повече се изморявам, когато съм сама. Но важното е да се прибере. На него също му е скучно. Освен гейзери, вулкани и пустиня, няма какво друго да прави в Исландия...
Аз съм на 11 май на ФМ при Марков и тогава със сигурност ще каже пола. На ФМ в 12-та седмица клонеше към момче. Вече си спретнахме един лек спор с таткото за името. Но е рано още да се мисли. А и нека да видим резултатите от ФМ.
Излязоха и резултатите от БХС. И те са добри. Само ние да сме здрави!
Покрай това ходене на частен АГ, по ЗК, на кардиолог (защото имам заболяване), изследвания, ФМ, БХС, направо ми идват в повече тия лекари и изследвания. Писна ми вече... А и много работа имам в университета, и останалите клиенти не ме оставят на мира. Само ми вдигат нервите.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: tswete]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.04.10 16:27



Цвете, как може пък да се случи мъжът ти точно сега да е в Исландия????

Ама че късмет... Дано скоро вулканът се кротне, та да може да се прибере по живо, по здраво.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано17.04.10 17:12



и ние тази седмица сме без таткото и на мен ми идва нанагорно - особено къпането вечер ми е кошмар

дано другата седмица не вали, че ще се побърка детето...

а иначе мен още ме мотаят с осигуровките и в понеделник отивам лично да им вдигна скандал, ако се наложи - как пък 4 месеца не успяха на направят проклетата справка в НОИ...

а вчера забравих да се похваля, че съм качила само 1,800кг. за последния месец като си гледам картона от бременността с Лора съм качвала по 4-5кг. на месец ... и се оказа че моя кантар мери с цели 4 кг. повече - ах как ми олекна - почувствах се като перце... почти слабичка



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано18.04.10 06:33



На мен за моми4е ми харесва Ема, Вивиан и Стела, а на Валентин пьк му харесва Мишел...но аз не бях сьгласна и затова Сашона е Саша

, но и Мишел е приятно име...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: bggal]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.04.10 12:32



Аз много харесвам Андрея и след като Мишката го оваканти си го запазвам за всеки случай ако някога стигнеме дотам...


Иначе харесвам и Ема, Калина, Мая, Криста и производните й....абе за момичета варианти бол...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.04.10 12:59



нямам изобщо първа буква предвид или пък някой на когото да кръщавам - аз съм леко против кръщаванията...

-а иначе гледам да се връзва с фамилията - Костова
-да не е сложно съставно, като Цветислава или МараТонка например...
-и да се връзва като ме питат как ми се казват децата: Лора и ... да не е някоя смехория (примерно Лора и Дора)





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано19.04.10 19:34



Аз си имах две много любими женски имена: Далия и Елиза. От скоро много харесвам и Дима. Харесала съм и едно испанско име, което не звучи свръх странно като за България - Алба (означава душа).
Освен тях - Лилия, Белослава, Валерия, Вяра, Ивана, Леда... уф, много са наистина женските имена.
И като носител на едно от ония сложносъставните имена мога да ти кажа - добре си се ориентирала да не искаш такова име за детето си. Все съм искала да се казвам просто Мира.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.04.10 19:52



хахаха... и аз имам една брлатовчедка с твоето име - първо винаги съм си чудила как им е хрумнало на техните да я кръстят така, а сега се чудя как й го произнасят хамериканците

на мен също много ми харесва Вяра, но не съм сигурна, че на мъжа ми ще му хареса на нас много рядко ни съвпадат мненията, цяло чудо е, че постигнахме съгласие с първото

а иначе в ПТ варианта на Алба е Алма, обаче там доста е остаряло и предимно баби се казват така



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано19.04.10 20:12



Американците не знам, аз испанците мога да ти кажа как го произнасят - в най-най-добрия случай Есветомира, кратката версия съответно Есвети (чувала съм какви ли не вариации по темата - Твети, Вети, Квети?!?!?!).
Иначе и в БГ имам страшно много познати, които изобщо не подозират как ми е цялото име. Чак се учудвам като видя, че някой го знае. В предишния офис ми казваха на пълно име, стрясках се всеки път, че ще ми се карат за нещо, после взех да свиквам, даже почна да ми звучи добре

. Абе безумие са тия имена.
А Алба тук не е остаряло, възлюбената на Тобчето от яслата се казва така



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано19.04.10 20:47



да не е някоя смехория (примерно Лора и Дора) Или Лора и Мина

(майтапче!)

От традиционните харесвам Божана, Калина, Катерина... От по-екзотичните си бях заплюла Ирис (от един разказ на Херман Хесе, но и Ирис-ките, които познавам, са много красиви)

Успех с избора! Таткото има ли предложения?



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.04.10 22:56



Хахаах, Флорче паднах направо...Сестра ми като беше в САЩ й казваха..."Именюел"...в превод Емануела!


Аз се сетих, че и много харесвам името Марта. Имам приятелка с такова име..пак заради приятелка навремето си харесах и Анна!
Аз не обичам дългите имена, вярно моето е историческо, българско и т.н. но е дълго. Навремето го мразех, сега не чак толкова, но е факт, че в университета в курса бяхме 6 броя Десислави...ужасно е...
И Алба и Алма много ми харесват...ам не стават за бг...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: dessbess]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано19.04.10 23:12



Честити бебчета на Миш и Луна, честита радост!

Аз за женски имена много харесвам Магдалена, Мила и Дария.
Но не ме огряяяяяя

За следващото тези са ми първи в списъка.

Спокойно, облака още поне седмица ще е над нас. Следя изкъсо ситуацията и чакам с нетърпение да си видя моичкия от 1 до 8 май - имаме годишнина от сватбата /кога минаха 5 г???/ и Ники прави 1 годинка. Не е чак толкова трудно сама с две деца, от месеци съм в това положение. Стискам палци сегашната ситуация да е само лош спомен съвсем скоро за всички, които чакат близък.

Редактирано от нeмиpницa на 20.04.10 00:41.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: нeмиpницa]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано19.04.10 23:16



Инсенио, любимото ми е Магдалена или Мария-Магдалена, но то пък отива в графата сложни!Вие имате време, но дано скоро намерите подходящото име за вашето бебче!

Имам приятелка чиито дъщери се казвам Станислава и Радослава! Няма да ви казвам как им бъркаме имената!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: Zori_D]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.04.10 23:54



А на една позната се казват Росен и Ясен...


Искате ли малко оригинални имена, на мои колеги са: Благородка, Богослов, Снежанка, ЮНиан, Любинка, Франческо...последното мн ме кефи, защото колегата ми е супер готин, а внучката му се казва Франческа!



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано20.04.10 06:38



Имам перфектното име за теб - Кристина

тьйкато аз доскоро бях Костова и много си го харесвах хахахахахаха



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано20.04.10 06:38



Имам перфектното име за теб - Кристина

тьйкато аз доскоро бях Костова и много си го харесвах хахахахахаха



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано20.04.10 06:53



на моя шеф дъщерите са Рослана и Радина (Роси и Ради)



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано20.04.10 10:00



Ооо, Франческа щеше да се казва Тоби ако беше момиче, Франи... много ме кефи, от една наша любима песен с мъжа ми тръгна цялата работа. Ако знаехме, че няма да имаме още едно дете Тоби сигурно щяхме да го кръстим Франческо





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано20.04.10 10:13



Именюел ряпа да яде, ела да видиш испанците как превеждат имена. В момента само се сещам, че принцовете Уилям и Хари са съответно Гийермо и Енрике?!?!?!



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: bggal]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано20.04.10 11:07



На мен любимите женски са ми: Андрея, Дария и Кристин! И трите се връзват с Костова







Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.10 11:18



леле десита, какви са тия твоите колеги





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.10 11:23



ноши познати от ПТ - тя е българка, а той кабовердианец - си кръстиха дъщеричката Франси, защото варианта Франсишка звучи малко грубо

но иначе името е много хубаво



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.10 11:24



и баща им Карлуш :)))))))))))))))



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.10 11:26



таткото е ужасен - не дава идеи, а само налага вето


иначе ако зависеше от мен Лора щеше да е Калина ама той като каза нъц... и нъц си остана...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: bggal]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.10 11:27




и първия път беше един от вариантите



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано20.04.10 11:43



Ти пък му въведи правилото на 3-те пъти не. Всеки има право на 3 вета на три предложения на другия. Разбирате се, например, до края на м. април или май да е готов с неговите предложения и се редувате. Трябва предложенията ви да се следват едно след друго. Ако той няма предложения, ти само предлагаш. Така и ти си преценяваш предложенията, защото нямаш много възможности, а и той си преценява забраните, щото има право само на три. И ако ти отхвърли 3 пъти предложенията, вече четвъртото предложение е длъжен да приеме

. Може да ти звучи като изнудване, обаче върши работа. А и много често се стига до разбирателство преди 3тата забрана.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано20.04.10 12:00



тцъ, Карлос е при нас





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.10 12:04



хахахахаха - много правно звучи, но ще го пробвам



и да ти се похваля, че се оправих с НАП и осигуровките - много са гадни значи - имат всички документи, но трябва да им отидеш на крака, за да ти ги изкарат и въведат и благодаря още веднъж за помощта



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.10 12:10



ами сигурно, написах го така, за да видиш, че не само в испания превеждат имената



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано20.04.10 12:12



Да бе, сетих се, че Карлуш трябва да е ПТ вариант. На ПТ сигурно звучат още по-нелепо.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.10 12:26



ъхъ


спомням си, че в началото като отидох там и слушах новините докато готвя и ми беше много чудно кой е тоя "принчипе Карлуш", докато един ден специално не погледнах Твто - щях да падна от изненада



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано20.04.10 12:33



Много ме кефи португалския с многото "ч", "ш", "ж" и пр. Наумила съм си един ден да го науча (както и италиански). Мъжа ми пък казва, че му звучи много сходно на българския.
Спамя яко днес, извинете...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: mishellinna]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.04.10 12:56



Инсендио, моите предложения: Невена, Венета, Фани, Мая ... разнообразието сред женските имена е безобразно огромно.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: -Randi-]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано20.04.10 13:00



Невена и Венета ужасно се бъркат. Имам приятелки с тези имена и много се оплакват от това, без да има около тях някоя Венета, съответно Невена. Редовно им бъркат имената.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано20.04.10 13:00



Елена, Елина, Елица, Зорница

Харесвам също Рада и Неда.

Редактирано от galia71 на 20.04.10 13:01.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано20.04.10 13:02



Звучи наистина много официално, но може да се обърне като игра, просто да създадете някакви правила (които естествено ние жените с нежни ръкавици трябва да наложим

), за да се избегне излишен конфликт.
А за НАП - сори, че са такива, но важното е, че си се оправила. Имам един приятел, който в момента иска да се откаже от разправиите. Връщат го няколко пъти, има проблем с документите и не му се вървят отново тия пътеки. Ще се пробвам да му дам твоя светъл пример, че вече е тръгнал да си плаща здравните осигуровки втори път...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.10 17:07



португалския е почти еднакъв с испанския, но има много твърдо звучене - като софийския български

варненския е малко мекичък



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.10 17:09



да ти кажа, ако има кой да ти каже точно какво, къде, как и по колко пъти - е много лесно и сравнително бързо...
но иначе е... 6-7 месеца ходене по мъките и безкрайни ядове...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.04.10 17:11



Мая е много хубаво...
Венета няма да е - майка ми се казва така





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано20.04.10 17:56



Странно, на мен португалския по-мекинко ми звучи...
Оф, не, трябва да се спра да ви спамя в темата днес.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.04.10 19:09



Инсе, Богослов не ми е колега, но е мъж на Благородка!!!!





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.04.10 19:11



И франсетата са супер смешни, навремето като учех френски направо се потрисах , но съм забравила страшни примери, и те са царе в това да изопачават...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.04.10 19:14



Супер е Мая, и аз това казвам!


В групата на Ани има едно много сладко момиченце, направо кукла, казва се Найа. не знам защо, но т.к. ми е супер симпатична и името много ми харесва...



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: dessbess]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано20.04.10 19:49



Дара също много ми харесва!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.