Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:22 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: vihrogonche]  
Автор kacumoto ()
Публикувано18.03.10 21:36



Много ми хареса мнението на нем, и ние стигнахме до истината, че когато за нещата започне да се говори от рано, стават по-лесно. Нашият щурчо Боби е на 4 и е страшно своенравен и егоцентричен. Скоро нарисува семейството ни и познайте кой беше в средата, голям колкото мама и тате - той естествено. С разперени ръце и център на Вселената. Но дори с малко страх да не стане инцидент му казахме доста рано за бебето и той вече го чака с радост. Надявам се като се появи да не си промени решението. Пък и мисля, че с разлика близо 5 г. интересите и на първо време нуждите на децата са доста различни и това би изиграло добра роля в борбата с ревността. Даже от сега говорим, че това с храненето от моя страна трябва да спре докато чакаме бебето, защото е срам такъв голям батко мама да го храни и той е съгласен.
А за отделянето и аз мисля, че по-скоро ще създаде повече проблеми отколкото ще реши. Няколоко седмици спокойствие ще костват после месеци ревност, разговори и пазарлъци. Детето ще се чувства измамено и изолирано от семейството си. Но не си изразих мнението вчера, защото избягвах да давам съвети. Всеки си познава гарджето и знае как би се чувствало, аз разсъждавам принципно.




Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: kacumoto]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано18.03.10 21:44



О, на мен лично много ми помогна и това, че приятелчетата на Стефан и те станаха батковци по същото време. Голямо съревнование е кой по-хубаво бебе има, коя количка е по-хубава и по-бърза, кое бебе реве повече, кое ака и папка....

В една група са в детската градина, събираме ги и след градината да си играят и са толкова сладки - единият да направи/каже нещо относно бебето и всички по команда го следват.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: нeмиpницa]  
Автор kacumoto ()
Публикувано18.03.10 23:21



В нашата група братчетата и сестричетата са май повечето вече на около годинка, две и аз скоро му разказвах как майките им се оплаквали, че мъниците ядат и се обличат сами и каките и батковците се глезят и чакат да ги хранят и обличат и Боби се съгласи, че това е голям срам и че вкъщи не трябва да е така. Иначе всеки ден говори на бебето и за мой ужас постоянно му казва "Дано си момченце". Аз страшно искам дъщеричка.




Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: kacumoto]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.03.10 23:30



Мда, децата по принцип желаят бебето да е от същия пол, както самите те, така че това желание на бъдещия батко не ме учудва.





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: mishellinna]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.03.10 23:54



добре, че е от пластелин





Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.03.10 23:58



и аз исках момченце, но за сега се очертава да е пак момиче... само да е живо и здраво - каквото ще да е...



а иначе свекър ми и свекърва ми вече я учат да си дели с "братчето" - като й дадат нещо (шоколадче примерно) тя вече самичка го дели на 2 и ми дава половината "за братчето" надявам се това да е добър ход с/у ревност... за глезотиите вече започна свиква, че при мама не минават, но при всички останали........



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано19.03.10 05:03



Още не знам пол и се надявам на 26-ти да ми кажат.Иначе отново нямам никакво усещане.Скоро казаха,че според едно изследване ,по-интелигентните жени имали 6-то чувство за пола за разлика от по-ниско интелигентните

На Ренета все ми иде да й кажа "брат ти",все сини и зелени колички ми грабват окото,но то и с дребната беше така.Същевременно ми се иска да е момиче...... Да видим какво ще каже видеозона

А като ви чета притесненията за батковците и каките ,така се радвам,че моите ще са с голяма разлика Че Ренета едва отскоро взе да се очовечва и бесовете започват да я напускат Не че си нямаме пак инциденти....просто започват да намаляват.В понеделник още от вратата в градината ми направи муцуна "ще ми се караш,ама трябва да ти кажа" Захапала чаршафа,две деца я дърпали и клатещия се зъб се разкървил здраво И това не било всичко! Вдига си крачола - неприятна рана на върха на огромна,силно отекла синина Скачали от незнам къде си и тя се ударила на някакъв ръб Миналата седмица излизайки от банята минава покрай огледалото и се чува само "Тази пък синина от къде е?!!!" Или другия редовен номер - играе в нейната стая и току притича при нас ,ляга на леглото ,показва ми някакво място на главата си и казва "Ей тук трябва да ме намажеш с олио" Така че да ви успокоя - бесовете бавно минават И комплект наколенки с каска няма да са излишни



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: snich]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано19.03.10 09:58



Как съм се смяла само ако знаеш - тази Ренета била много шантаво дете бе!!!


Не желая да обиждам никого, но майките, които нямат толкова палави и непокорни деца като тези на Мишето, НикиФин и на Снич, или ревящи и мрънкащи по непонятни причини бебета като моето, просто не могат да разберат някои неща , затова и понякога съветите им са на практика неизползваеми в някои случаи.
Точно поради горната причина лично аз вече съзнателно избягвам да давам съвети за неща, които не са ми минали през главата, избягвам да съдя, да критикувам и давам оценки, защото човек никога не знае пред каква ситуация ще бъде изправен в живота си, нали така? Прегръщам ви всички тук!



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: vihrogonche]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано19.03.10 12:03



Нагледах са на изпуснати и разглезени деца в яслата и градината и то при свестни и интелигентни родители.

Хич не е оправдание кризата за появата на дете. Стефан бе заченат няколко месеца след като регистрирахме собствена фирма и не се знаеше оттук накъде - без собствен дом, с една трошка, парите кът. Е, нещата се промениха, защото детето е и вид амбициране, за да му предложиш най-доброто. Ники пак бе заченат в криза, но сега хич не бих се оплакала. Та децата са двигател!

Действайте по въпроса, не се ослушвайте. Времето лети като миг.



Тема Re: "Надува се балоооонаааа, упс - кореееемааа..."нови [re: нeмиpницa]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано19.03.10 12:32



кризата не е причина за мен и за теб - съгласна съм!
но за мъжа ми Е голяма причина да не желае още едно дете!
дано нещата се променят в положителна насока до лятото, не губя надежда!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.