Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема НЕ ИСКА ДА ЯДЕ НИЩО...  
Автор dadandan (непознат )
Публикувано10.03.10 12:51



БЕБО Е НА 17 МЕСЕЦА И НЕ ИСКА ДА ЯДЕ НИЩО ОСВЕН КАШИ И ДА ПИЕ МЛЯКО.ГОТВЯ МУ НАЙ-РАЗЛИЧНИ МАНДЖИ НЕЩЕ И НЕЩЕ.ОПИТВА И ВЕДНАГА ПЛЮЕ.НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ.МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ.

Редактирано от dadandan на 10.03.10 13:07.



Тема Re: НЕ ИСКА ДА ЯДЕ НИЩО...нови [re: dadandan]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано10.03.10 13:05



Опитай различни консистенции на готвеното - по-рядко, по-гъсто, пасирано финно или по-грубо, крем-супи, сварени дребни фигурки фиде. Моята дъщеря също не харесваше на тази възраст "манджите" с едри парченца и си търсеше по-финни неща.



Тема Re: НЕ ИСКА ДА ЯДЕ НИЩО...нови [re: dadandan]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано10.03.10 13:09



аз не мога да ти дам съвет, тъй като не се справих с този проблем при сина ми. От бебе беше капризен и вече на 6 и половина продължава да е такъв. Примирила съм се, но на моменти ми иде да го изям аз от яд.



Поне опитва, така че продължавай да го пробваш, че моето говедо не иска и да опита. Сега вече когато е голям чрез някаква принуда го караме, но пак с мъка го изяжда и отговорът е, че не му харесва



Тема Re: НЕ ИСКА ДА ЯДЕ НИЩО...нови [re: dadandan]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано10.03.10 13:16



Пробвала ли си го да яде заедно с вас, каквото вие ядете на масата - например парче краставица, шунка, пържен картоф с поръсено сирене. Т.е. да се опитваш да използваш стремежа му да бъде като татко си, като батко и пр.
ИНаче моят син също не щеше да яде по-гъстите неща, затова разреждах.
А наддава ли нормално? Предполагам, че да, иначе сигурно би потърсила и мнението на гастроентеролог. Ако няма никаква биологична причина и яде просто еднообразно, но наддава пробвай с хитринки да вкарваш новите неща. Имате ли баба? Ти злояда ли си била? Щото, според мен, ако няма някакъв проблем с храносмилателния тракт, обикновено злоядството се възпитава. И в България е много масово явление, особено ако баби гледат детето.
И в този ред на мисли, много деца в България ядат супер еднообразно и оцеляват.
А дали има нещо, което харесва много?
И нали спазваш правилата да не му даваш сладки неща преди ядене, боклуци като зрънчо и пр. Говориш за чисто злоядство - гладен, но не яде нищо, освен изброените?



Тема Re: НЕ ИСКА ДА ЯДЕ НИЩО...нови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано10.03.10 13:23



И аз доскоро бях на нож с този проблем....вечните капризи...
Моята пък обича супи и манджи, по-сухите неща не ги опитва. Като не иска да яде, пасирам и айде...крем-супа.


Виж, може и период да е, при нас по едно време сутрни-обед-вечер искаше само месо да яде...
Ако пропускаш хранене, след това не иска ли да яде?
Аз не знам дали е от извадената сливица, но от месец насам се храни като за световно. Дори ми е притеснено да не я изпусна.
Няма угодия.....



Тема Re: НЕ ИСКА ДА ЯДЕ НИЩО...нови [re: tswete]  
Автор dadandan (непознат )
Публикувано10.03.10 13:59



ВИНАГИ СЯДАМЕ ДА ЯДЕМ ЗАЕДНО И ЕДИНСТВЕННОТО КОЕТО МУ ХАРЕСВА Е МАСЛИНКА.ПРЕДИ МЕСЕЦ ЯДЕШЕ АБСОЛЮТНО ВСИЧКО.ЛЮБИМОТО МУ БЕШЕ ОРИЗ СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ.СЕГА И ТОВА НЕ ИСКА.А ЗА МЕСО ДА НЕ ГОВОРИМ.НЕ МУ ДАВАМ НИКАКВИ СЛАДКИ НЕЩА.МИСЛЯ ЧЕ НЯМА НИКАКВА ПОЛЗА ОТ ТЯХ.
БАБА СИ НЯМАМЕ.А АЗ КАТО МАЛКА СЪМ СИ БИЛА ДОБРО ПРАСЕНЦЕ КАКТО И ТАТКОТО.ОПИТВАЛА СЪМ СУПИ РЕДКИ,ГЪСТИ,КРЕМ...ВСЕ СЪЩОТО-ПЛЮЕ.
ПРИТЕСНЯВЯМ СЕ ЧЕ ЯДЕ ЕДНООБРАЗНО..ИМА ЛИ НЯКАКВИ ВИТАМИНИ ЗА АПЕТИТ?ДА НЕ БИ ДА Е ОТ ЗЪБКИТЕ?



Тема Re: НЕ ИСКА ДА ЯДЕ НИЩО...нови [re: dadandan]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано10.03.10 16:33



Ако ходи на ясла или скоро е бил болен, вариант е да пипнал някаква бактерия - ако има хрема по-продължително време или му мирише дъхът. Но аз не бих заложила на тая работа с болестите. По-вероятно е човекът просто да минава през такъв период. Може и от зъби да е, а може би просто няма апетит. Има разни Марсианци, които дават за подобряване на апетита. Има и по-скъпи и хубави хранителни добавки. Но те май ще са повече за твое лично успокоение. Щом си е имал апетит, ще се върне. Просто му дай време и предлагай нови неща от вашето меню. Възможно е възпалените венци от израстващи зъби да му пречат да яде твърда храна.



Тема Re: НЕ ИСКА ДА ЯДЕ НИЩО...нови [re: dadandan]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано10.03.10 16:48



Разбърквай кашите с готвеното от теб. Навремето и моята имаше период на отказване от храна освен определен тип е всичко беше в пасатора с любимото й и така я залъгвах



Hot stuff

Тема Re: НЕ ИСКА ДА ЯДЕ НИЩО...нови [re: tswete]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано11.03.10 07:53



Dadandan, не се притеснявай, ще отмине този период. Моето дете го изкара има-няма преди месец. Нещо беше лепнал от яслата, имам предвид лека хрема, сополи и следваща стъпка беше неяденето. Незнам дали имаше връзка с разболяването, но аз бях откачила, защото точно като твоето даваше вид, че иска и веднага след това го изплюваше, което мен ме довеждаше до лудост. Първите дни се бях ошашкала и се готвеше всичко, което му минеше през акъла, без значение, че имаше налични 3 или 4 манджи - без резултат, плюеше и неядеше нищо. Накрая го оставих - спря да яде тотално горе - долу за около 2 седмици. Отслабна адски много. Най-лошото бе, че в яслата също не ядеше, а преди с нея се успокоявах. Госпожите бяха вдигнали ръце от него, щото по принцип си има добър апетит, а сега се налагаше да го хранят насила. Незнам какво беше това чудо. В крайна сметка купих Саностол - мултивитамините, които са и хранителна добавка. Днес даже го довършихме цялото шишенце, но няколко дни след започването му, апетитът му се подобри! Пробвай - аз съм доволна от него. И не го насилвай да яде. Гледай като се храните вие винаги да е около вас, но без да го молиш. Аз сега му прилагам и още един номер - никога не му слагам на него да яде, а все едно се страхувам да не изяде моето ядене и винаги започвам с думите: Само гледай да не ми изядеш супичката примерно! Тойсе заиграва и така вечер понякога през смях изяжда и по 2 чинии, като на всяка лъжица му се "сърдя" че ми свършва манджата заради него! Успех и спокойно!





Редактирано от mishellinna на 11.03.10 07:54.



Тема Re: НЕ ИСКА ДА ЯДЕ НИЩО...нови [re: dadandan]  
Автор natam-nasam (хмм...)
Публикувано17.03.10 16:08



И моя син е на 17 месеца. Винаги е бил много ящен, но в последно време започна да извръща глава, когато ние му даваме храната. Най-добрият начин да го нахраним е да оставим храната пред него и той сам да си взима. Промени си и вкусовете напоследък - вместо каша на закуска предпочита да яде препечена филийка с масло. Вместо намачкани неща предпочита едри парчета, които да може да хване с ръка и да гризе.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.