Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:00 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Растящите тумбаци на 2010нови  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано04.03.10 09:14



Luna Chocolata - *
mishellinna - *
snich -


tswete -
Kitten - *
паулина дел валие - *
insendio - *
kacumoto -

Еми това сме - засега само с една дама!




Редактирано от mishellinna на 04.03.10 09:15.



Тема Re: Растящите тумбаци на 2010нови [re: mishellinna]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано04.03.10 12:08



Мишелка - спокойно... не се шашкай - секциото поне си го знаеш какво е...
дано не стигнеш до него де...



аз току-що се връщам от докторката - милата даже не си спомняла физиономията ми... хаха - ама утре сутринта ще ходя да ми взимат кръв и да дам урина там на място, а после с техен куриер ще й занесат резултатите направо на нея, което ме устройва перфектно записа ми час за 19ти, за да ми направи картон - най-после
голямо обикаляне е бременеето в БГ



Тема Re: Растящите тумбаци на 2010нови [re: mishellinna]  
Автор snich (top4o)
Публикувано04.03.10 14:16



А защо предполагат секцио? Ти така и не каза защо беше в болница.Имат ли връзка двете неща?



Тема Re: Растящите тумбаци на 2010нови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано04.03.10 14:37



На мен пък ми е много спокойно сега.С Ренета се шашках какъв е реда,при кого ще се запиша.....Сега си знам процедурата.Имам много познати майки,които ми препоръчват ЖК , екип за раждането и имат отзиви за болниците.Знам как се изчисляват седмиците,знам кога и какво трябва да видя или чуя.....някак съм доста по-информирана.За първи път отидох в края на 8г.с.,за да видим сърце.После в края на 11 г.с. отидох да ми направят картон при препоръчана от 3 мами докторка,в препоръчана от много повече мами болница.Отидох гладна и жадна ,за да могат да ми пуснат направо изследванията.Следващия ми преглед е чак на 26 Март.
С Ренета много се шашках - нямах мами край мен,нямаше препоръки,често ходех в началото ,защото започнах от положителния тест,когато дори само последния е достатъчен(няма нужда от прегледи),после зацапване,после за сърце,после за регистрация,после за изследвания......голямо разкарване.





Тема Re: Растящите тумбаци на 2010нови [re: snich]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано04.03.10 14:51



Е, аз си се разкарвах много повече покрай кръвоизлива първия месец. За първите 4 седмици имах 8 видеозона... Не мога да кажа, че положението не беше ново за мен, с тия начални проблеми, бая се бях притеснила и изчетох какво ли не. Иначе за нормалните неща и аз съм по-информирана. За съжаление около мен няма други кандидат майки и скоро родили, затова използвам форума като имам въпроси. И по-малко ме притесняват ежедневните неща, които преди това са ме шашкали. И със сигурност повече спя. Като знам какво неспане падна след раждането... Сега спя винаги, когато мога.





Тема Re: Растящите тумбаци на 2010нови [re: snich]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано04.03.10 15:03



Бях в болница, защото вдигнах високо кръвно 150/100, имах контракции, впоследствие откриха албумин и трябваше да бъда на системи! Но това няма връзка със секциото.
Дани го родих със секцио - тогава така се наложи, защото почти го бяха изпуснали. Говорих с Марков за евентуално нормално раждане, но в София и специално в Майчин Дом абсолютно не го практикуват след първо оперативно раждане, защото има голям риск от вътрешни кръвоизливи. Лекарят тук, който ми води консултациите и ще води и раждането съответно пък, противно на останалите, има много нормални раждания след първо секцио. Бебо засега само се върти - поне 4-5 пъти си смени прилежанието, което ще рече, че ако остане седалищно, хич няма и да ме мъчи за нормално раждане. Ако обаче се обърне главично и има предпоставки за нормално такова - всмисъл не е много голям плода, кръвното ми е ок, предполагам, че първо ще ме пробва с нормално. Засега обаче плодът върви едричък, той предполага, че ако върви така на килца ще ги докара горе-долу, колкото Дани - 3800, пия хапчета за високото кръвно и мноооогоо се съмнявам да рискува с нормално раждане. Всичко обаче зависи от човечето вътре - ако затръгва само, ще го мислим на момента, ако ли пък не около 38 седмица ще се планува секциото. Незнайно защо докторът се притеснява да чака до 40-та седмица - най-вероятно заради кръвното!





Тема Re: Растящите тумбаци на 2010нови [re: mishellinna]  
Автор snich (top4o)
Публикувано04.03.10 15:22



И тук никой не изражда нормално,ако първото е секцио.А за теглото.....Ренета беше 3,850 и си излезе трудно,но по естествен път.А едно момченце от групата й се родило 4,050 пак естествено.Какво й е било на майката дори не искам да си представям,но искам да кажа,че не е невъзможно

Дано до края да нямаш повече проблеми!



Тема Re: Растящите тумбаци на 2010нови [re: snich]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано04.03.10 15:26



А, не че е невъзможно, но при предходна оперативна намеса си е опасно. И то най-вече, защото тези кръвоизливи принципно се случват 5-6 часа след раждането! Незнам...засега съм спряла да го мисля, че нещо луднах...имам още месец релакс, после ще го мъдря!







Тема Re: Растящите тумбаци на 2010нови [re: mishellinna]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано04.03.10 15:38



И моят лекар смята, че е възможно второ естествено раждане след първо секцио. И смята, че няма проблем да опита. Но зависи от доста фактори. Подозирам, че пак ще се стигне до ножа, но все още тайничко се надявам... и също така тайничко се страхувам...





Тема Re: Растящите тумбаци на 2010нови [re: tswete]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано04.03.10 15:47



Аз родих Алекс вагинално, сестричката ми роди Стела със секцио по спешност (след тръгнало по естествен път). Аз се възстанових буквално за 2 седмици (като имах и епизиотомия), а тя милата се влачеше доооста дъъълго време, да не говорим за болките от разреза и раната. Вярно, аз родих за общо 16 часа, но като по учебник, като изключим факта, че понеже развих алергия към абсолютно всички обезболяващи средства и упойки, си раждах възможно най-природно - тоест НЕобезболено. Е, търпи се. Не е кой знае какво. От тези 16 часа само последните час и половина-два ми бяха нетърпимо болезнени. Останалото се ядва. Така че, Цвете, не се страхувай от едно вагинално раждане - според мен то е по-лекият за майката вариант (мисля и за бебето)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.