Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Суеверията по време на бременността...  
Автор womanworrior (непознат )
Публикувано01.03.10 17:39



Спазвали ли сте някакви суеверия по време на бременността си - например да не си подстригвате косата?

Ето цял лист със суеверия, но според мен има и още.



Добавяйте!



Тема Re: Суеверията по време на бременността... [re: womanworrior]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано01.03.10 18:57



Мога да добавя снимка на прясно подстриганата ми коса. Явно не робувам на предразсъдаци, суеверия и тем подобни.





Тема Re: Суеверията по време на бременността... [re: womanworrior]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано01.03.10 19:38



Това с подстригването на косата е почти единственото суеверие, на което робувам - вече втора бременност



Знам, че са абсурдни, но...








Тема Re: Суеверията по време на бременността... [re: womanworrior]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.03.10 19:51



Всеки си има страхове, а спазването на суеверия дава на хората вид спокойствие, че са направили всичко възможно (или не се противопоставят) да не се случи нещо неприятно. Аз не съм спазвала нищо, освен с втората бременност не исках нито да се намисля име, нито да се купува нещо предварително.

Но всичко това от злощастен опит по-скоро

Hot stuff

Тема Re: Суеверията по време на бременността... [re: womanworrior]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано02.03.10 08:15



Даже не съм ги чувала, освен това за косата и за предварителното пазаруване..... Но за косата знам, че не трябва да се подстригва, за да не стане момчето момиче

, което е още по-абсурдно. Нищо не съм спазвала, много съм против всякакъв вид суеверия, леене на куршуми, уроки и тям подобни



Тема Re: Суеверията по време на бременността... [re: womanworrior]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано02.03.10 11:37



Според мен това със сиуеверията си е пълна измишльотина... не бих се вързала на ни едно...







тинтири-минтири

Тема Re: Суеверията по време на бременността... [re: womanworrior]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано02.03.10 12:35



На нито едно суеверие не вярвам, нито съм спазвала, по време на бременността си





Тема Re: Суеверията по време на бременността... [re: womanworrior]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано02.03.10 12:50



Слава Богу бременността ми протече в държава, в която бременната се поздравява за това, че носи дете, а не "ожалва", така че имах възможността да се наслаждавам на 9 прекрасни месеца без на главата ми да се стоварват чуми и проклятия всеки път, когато реша да купя дрешка, да си сменя фасона или просто да се похваля с тумбак

.
Единственото, което избягвах беше боядисването, защото на този етап все още никой не се ангажира да каже какви точно боклуци от боите преминават през кожата на бременната и достигат до бебето, но пък за сметка на това смених поне 6 различни типа прически като започнеш от плитки и спреш на дълъг "боб".



Тема Re: Суеверията по време на бременността...нови [re: womanworrior]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано02.03.10 13:13



не, даже не знаех, че има суеверя свързани с бременността:)

по-скоро се опитвах да се храня "здравословно" и да ходя много като първото доведе до фантастичните 25 колограма появили се от нищото въпреки усилията ми (както и свалени след това за 6 месеца без никакви усилия), а второто до ужасно отекли крака.
накратко, ако един ден, живот и здраве пак съм бременна, на нищо няма да робувам от гл. т. суеверия и кое е правилно и неправилно.
оказа се, че организмът си действа по свои правила.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Суеверията по време на бременността... [re: Пъpпъл]  
Автор snich (top4o)
Публикувано02.03.10 14:09



Скоро една приятелка направо ме размаза с едно суеверие.Майка й била казала,че ако яде срещу бременна задължително трябвало да й даде от храната дори да не й се ядяло,защото бебето щяло да страда

По този повод се наложи да си отчупя закуска с бекон и пушено сирене,като аз такова чудо не ям и без да съм бременна.В крайна сметка мачках хапката в шепата си и се правех ,че дъвча Гадост!
И пак се започна - тук не ходи,това не прави......,защото ще му отрежеш чурчето,ще пометнеш,ще му се усуче пъпната връв..... И ми писна да обяснявам,че пола на бебето се определя със самото зачеване,че нищо не ми се прияжда,а ако ми се прияде мога да отскоча да си го купя......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.