Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Клубен бебешки колектив- '09/10  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано23.02.10 23:47



Нова тема, нов късмет!





Малко новости около нас- днес бяхме на контролната консултация, Дени е станал 73 см дълъг и около 9 кг тежък. Държа се мъжки по време на ваксинирането, при първото боцване и дума не продума, при второто вече не издържа и си поплака малко.
Все още не умее да се обръща, но когато лежи по корем забива глава и повдига дупето. При държане на ръцете, се изправя в седнало положение, без да му увисва главичката. Станал е много комуникативен, забелязва всичко около себе си, всеки предмет, който попадне в ръцете ни, привлича вниманието му. Това, което не се е променило е, че си е същия гушльо, както преди- за което нямам нищо против.

И най-вече- поникнали са му 2 зъбчета отдолу. От 2-3 седмици бях спряла да проверявам как е положението със зъбките, докато вчера бебо не ми напъха единия пръст в устата си и не усетих драскане. Кога са избили не зная- в последно време нито Т е имал, нито разстройство, нищо по-специфично, което да ме подсети, че зъбките излизат(освен чесането на венците, но това му беше станало дежурното любимо занимание през последните 2 месеца).



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано24.02.10 08:36



Честити ви зъбчета - белички и здрави! За това, че не си усетила симптоми около поникването, можеш само да почерпиш!

Дано и при останалите да е така!





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано24.02.10 09:15



Ранди, честити ви първи зъбчета! Те май зъбките мъчат , мъчат бебоците и избиват без да разберем! И аз така на Петя първите зъби ги чаках ли чаках и накрая ги видях вече сериозно поникнали!
Да са му здрави и белички зъбките на твоето сладурче! Мерките ви са много добри! Браво!
Ние приключихме с празненствата по случай РД на Петя! Днес смятам да се отдам на малко почивка! Да видим ще се отдаде ли случай?





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Zori_D]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано24.02.10 15:44



Мацки, благодаря за пожеланията! Дано и другите зъбки излизат толкова лесно

.
Сега бебо е с Т заради ваксината от вчера - не е много на кеф , миличкият,ама ще му мине.

Зори, как си почиваш от РД? Аз планувам да отскоча с Дени към Бг малко след рождения му ден и предчувствам какво черпене ще падне при едните и другите роднини...



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано24.02.10 16:21



Ми за сега никак! Но самия факт, че само семейството ще си е вечер в къщи ми действа отпускащо!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Vendome ()
Публикувано24.02.10 22:09



Браво на малкия за понасянето на ваксинирането. Днес сме имали на гости една приятелка на жена ми с нейната деветмесечна дъщеря, момиченцето е хипер активно бебе и вече ходи леко, когато я държат за ръка.

Как се справяте със слюнката и преглъщането й? Понякога, докато приготвяме Вяра за къпане, детето се опитва да я преглътне и се изкашля, не знам, доколко е нормално.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Vendome]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано25.02.10 01:53



Здравейте и от нас!
Отдавна не съм писала - ние сме добре, растем и явно ни мъчат зъби. Струва ми се, че скоро ще избият двата отдолу, но да видим.
Излизаме на разходка всеки ден почти, но от 2 дни вали много сняг/дъжд и не сме ходили навън. Но въпреки снега, се усеща, че пролетта наближава. Вече няма минус 358 градуса отдавна. Въртим се около нулата и е много приятно

.
Целувки на всички бебоци:-)



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор snich (top4o)
Публикувано25.02.10 09:01



Ранди,пожелавам всички зъбки да избиват леко


Чоки,.....колко са различни географските ширини - вие се радвате като се завърти около нулата,а ние като премине 10-15' Изобщо не сме свикнали на студ.....особено тези дето сме от източна България и всичко ни е меко
Вандом,моите наблюдения са,че всички бебета изглеждат сякаш постоянно се давят

Редактирано от snich на 25.02.10 09:03.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано26.02.10 17:34



Влизали ли сте в Метро с бебешка количка?



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано27.02.10 10:51



Криси, нямам представа относно въпроса ти.

Чоки, дано по-безболезнено избият зъбките!

Момичета, колко бързо се възвърна предишното ви положение в коремната област? Аз отслабнах бързо, но коремът продължава да е доста отпуснат все едно съм в 4 месец бременна.

Вярно, че имах голям корем по време на бременността и е нужно време , за да се свие тази част отново, но.... Както изглежда, без допълнителна гимнастика няма да имам задоволителни резултати. Май-май ще се наложи да правя редовно коремни преси....



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано27.02.10 11:39



Преди две седмици в Метро Пл-в видях семейство с бебче в количка! Та предполагам, че може!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано27.02.10 12:37



Ранди, да не те отчайвам, но коремът ми все още не си е върнал предишната форма и не вярвам изобщо, че някога ще си я върне (и аз имах голям корем по време на бременността). Едва преди няколко месеца отслабнах, макар че не бях качила кой знае колко много... и сега се видя, че кожата е леко виснала, като сбръчкана седи. В момента съм по-скоро кльощава и въпреки това си имам леко коремче.
За Метро - имаше преди дискусия по въпроса, че не пускат вътре бебета и малки деца. Доколкото помня някаква комисия беше отменила въпросната разпоредба, но не съм сигурна какво е положението в момента.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано27.02.10 16:59



Ранди, баща ми след като родих Петър и се тормозих за кила и корем ми каза: "Ти какво искаш? Дебелееш и корема расте 9 месеца, а сега за 2 - да изчезнат и килата и корема? Не става...Дай поне 9 месеца! ПОНЕ!"

Такааа...сега да се оплача

. От вчера беба и батко спат в една стая. До сега кошарата на беба беше в моя офис, но вече ми е жизнено необходим, а и баткото не искаше да си спи на леглото и да е сам в стаята (нищо, че стаята му е преходна и вратата м/у нея и нашата спалня е отворена). Та...решихме да преместим Бубка при него. И съответно снощи не сме спали.. Т.е. до 4 часа при тях беше тишина, но мен пък ме болеше корем и не можах да заспя. В 4 Буба се събуди явно гладна (не го беше правила тоя номер от поне 20 дена). Накърмих я, НО...от няколко дни насам тя е много нервна. Не знам вече дали са само зъби или изцоква всичко до дупка и не си дояжда. Оня ден след като се ядосваше че цицките не пускат мляко, реших да и направя адапте. Тя се "гъбарка" с него - видимо не го харесва - и най-накрая след 100 часови мъки да и пробутам 50-ина грама от него, тя се оригна доволно и повърна сигурно цялото количество.
Между временно се опитваме и да се захраним....не е акала от няколко дни (докторката и каза, до 7 дни неакане да не се притесняваме), явно и зъбите я тормозят и вече хващам къра.
Споделете - тези от вас които са дохранвали с формула - харесваха ли я бебоците? защо решихте да дохранвате? С какво дохранвахте и как го избрахте? Изобщо...някой имал ли е толкова нервно бебе наведнъж?! Тя до сега ми е толкова спокойничка, изобщо...не усещах, че имам бебе в къщи, но...последните дни нещата коренно се промениха и не знам на какво се дължи



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: *choky*]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано27.02.10 22:05



Според мен 7 дни неакане са страшно много, моята лекарка ми каза 2-3 дни. Мисля, че колкото по-не ака толкова по-трудно й става. На мен при такива случаи ми е било много неспокойно. Мисля, че ако й помогнеш да се изходи е по-добре.
Когато Галена беше по-малка и се е налагало да яде АМ нямаше проблеми, обаче сега много трудно го приема - аз опитах няколко пъти сутрин рано, като се събуди, да давам АМ, защото тя през нощта е изцокала всичко и като се опитам да дам шише /това полусънното й състояние/, а тя очаква да й дам да суче, започва да реве и да се тръшка още преди да го е опитала. Тогава, докато грачи й набутвам биберона в устата, та да усети вкуса и едва тогава се сеща, че може и да яде. Но така и не успява да изяде, това което е според таблиците.
Предполагам, че това с нервността е поредният прословут период, да се надяваме, че следващият ще е по-добър.


Аз пък да се похваля, че от седмица Галена е с чудесен апетит - хапва и нови неща. След като се бях отказала да взимам кухня /само си се разхождах до там/ и почти 2 месеца й готвих, сега като се пооправи времето реших да пробвам пак с кухнята и оп изненада - изяжда си всичко. Направо се бях изприщила с това неядене.

Зори не съм ви честитила рожденият ден. Не бях влизала доста време. Желая ви всичко най-хубаво, много здраве и сбъднати мечти. Малката кукла е страшно порастнала и е толкова сладка с новата прическа...



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: *choky*]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано27.02.10 23:16



Чоки, на мен поведението, което описваш ми прилича на зъбоникнене... тогава бебетата са изключително нервни,ама ти това си го знаеш

. Колкото за нервничането на гърда, малко вероятно е да не и стига млякото. предвид факта, че тя не се е будила нощем в продължение на 20 дни е логично в нощните часове струята да е по-слаба и млякото да е по-малко. Все пак не бива да забравяме, че бебетата сучат не само за хранене, а и за удоволствие и успокояване на болката(ако я тормози някой зъб) и ако струята на гърдата по някакъв начин не и отговаря на очакванията може да я изнервя..... Би могла да опиташ да видиш, когато бебека започне да нервничи, каква е струята на млякото. Отсраняваш бебка от гърдата и просто пробваш да изцедиш малко-ако струята е слаба би могла да опиташ да прилагаш докато кърмиш. Също можеш да местиш бебка от гърда на гърда по няколко пъти на хранене. Докато бебето суче на едната гърда обикновено слиза поредната порцийка мляко в другата гърда и като я прместиш на втората гърда ще и потече отново силна струя, като силната струя спре и не помага компресията я преместваш на първата гърда там ще е слязла нова порцийка мляко. Ако обаче струята е силна могат да се приложат по-изправени пози, при които млякото тече по-бавно-например в поза люлка, като ти трябва да си по-излегната и бебето да е леко върху теб. Така гърдите ти ще са на горе, което пречи на гравитацията и млякото тече по-бавно.
Колкото до АМ, много кърмени бебета реагират по подобен начин на шишето с АМ. Факта, че е повърнала голяма част от млякото ме навежда на мисълта, че е преяла. Ако въпреки това все още се притесняваш опитай да и предложиш млякото по друг начин-с чашка, шише с накрайник и т.н.
За запека, не помня ти ли спомена, че бебка е била на ваксина тези дни , ако е така може и това да е причината. разбира се и захранването си е фактор. Тъй като въпреки успокоението на лекарката, ти все още се тревожиш от неакането, можеш да опиташ да предлагаш малко повече водичка на бебка, както и да я държиш максимално по коремче, в такива случаи е важно да се прави масаж и гимнастика "каране на колело" на всяка смяна на памперса. Вариант е и да опиташ да изходиш бебка като голямо дете(в смисъла да я държиш над лигенче/тоалетната) това помага невероятно много и е чудесен преход от памперс към гърне, като в случая идеята е преди всичко беба да се изака.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано28.02.10 17:17



Чоки, нормално е бебка да ти се буди нощно време за сучене, моето детенце все още си суче през нощта, понякога по 2 пъти нощем.
Не вярвам млякото да не е достатъчно- а ако да, то с нощните си хранения бебка ще си наваксва, ако е гладна. Щом е повърнала млякото, значи е била преяла, според мен.
На мен ми се е налагало , макар и много рядко, да дохранвам с АМ бебо заради запушвания на гърдата и той пиеше Ам с неудоволствие, даже веднъж ми отказа шишето, макар че се бе събудил през нощта именно от глад, стоя буден час и половина и се нацока от цицата в крайна сметка.
Друг път пък изпи само 50 мл от шишето, повече не пожела, сложих го на гърда , хапна малко от нея, колкото е имало и заспа. Не си пада по гумени биберони и АМ, което си има своите плюсове и минуси.

Не знаех, 4е имало връзка м/у ваксина и запек.
На мен ми бяха казали, че медикаментозна помощ при запек при бебе може да се наложи след 3.ти ден на запичането. 7 дни и на мен ми се струват много.
Ако забележа нещо подобно, наблягам на овесени ядки или мюсли, защото те действат разхлабвашо и чрез кърмата.
Как е положението при вас днес?



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано28.02.10 18:59



Асе, не сме ходили ние на ваксина. След 2 седмици би трябвало...живот и здраве..


Снощи беба спа и вчера като цяло беше по-спокойна. Сега ревтуни, но според мен и се спи, а не се сеща..
Преди малко като сменях памперса имаше мноооого малко наакано, но определене не е запечено...Може ли примерно "недояждането" (ако изобщо е недояла де....) да е причина да не ака..?
С АМ се отказвам да се боря, пи малко вчера, с лъжичка - биберон не щем, АМ не щем изобщо....с характер....
И така...Благодаря ви, момичета!
Само да попитам - вие захранихте ли вече? Заменихте ли ядене и изобщо как процедирате?



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: *choky*]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано28.02.10 22:46



Мацко мила, и аз като Ася мисля, че става въпрос за нервност около зъбоникнене, и че това няма нищо общо с недояждане.... разбира се, може би сега през нощта не ти се пълнят гърдите след 20 дни пауза, но ако пак започнеш да я кърмиш нощем редовно ще имаш кърма.
Иначе... сега си спомних, че Сашо беше отказал нощните хранения на 2 месеца някъде.. и си ги възобнови през 6-тия месец, като го почнаха зъбите... и така до 2 годинки се кокореше нощем по няколко пъти...



А това, че не иска да яде от шише... щях да съм силно изненадана, ако искаше... все пак технологията на сучене от гърда и от шише е коренно различна, от една страна, а от друга страна, тя това странно гумено нещо изобщо не го асоциира с потенциален източник на кльопачка...








Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: *choky*]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано28.02.10 23:45



Чоки, ако беше недояждане, щеше да пишка по-малко и памперсите да са леки.

Ако е момата е истински гладна, щеше да пие АМ- може би ти само си мислиш, че е гладна покрай нервността й.
Аз започвам все повече да се чудя как въобще се отбиват кърмачета при положение, че биберони не щат, АМ не харесват... струва ми се трудна работа. Мисля си, че тръгне ли се натам, все ще се отбие детето, гладът е голяма сила. Предполагам, че въвеждането на друго мляко би било имало по-голям успех, ако се спазва някакъв ритуал и се дава по едно и също време. В началото ще пие по-малко, но с времето ще свикне и ще почне да приема и нещо по-различно от гърдата... Извинете за отклонението, разсъждавам си на глас.



Аз въведох първите седмици плавно твърда храна- почнах с моркови, 2-3 седмици давах само от тях. После следваха пащърнак и тиква, днес почнахме с картофа. Привечер давам оризова каша с пюре от круша. В началото бяха малки количества, а сега Дени хапва вече по 130 до 150 г от тях, след това пийва от шише чай от копър(понякога малко, понякога стига и до 50 мл). С чашка много се мокри, половината течност излиза от устата му.
Сутрин е само на кърма.
Определено с пюретата съм заместила някое и друго кърмене, тъй като бебо сучеше преди доста начесто, а така разредих кърменията за мое облекчение, тъй като почна доста да ми дотежава от това често висене на цицата.

Редактирано от -Randi- на 28.02.10 23:47.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано01.03.10 10:04



Ранди, искам да отбележа, че на тази възраст напишканите памперси вече не са показател!!!!Ако те не са напишкани не значи, че детето не си дояжда, както е до 6-тата седмица. Около третия месец бебетата силно разреждат пишкането, не знам по каква причина, но е факт и тогава лекия памперс просто си е лек памперс, но не е признак за недохранване.
Колкото до отбиването то не е задължително да тсва със заместване на кърмата с някакво мляко

. Аз принципно махнах кърменето и не замених с нищо, става дума за кърмачета над 1 годинка.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: *choky*]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано01.03.10 10:11



Чоки, моя грешка, вече се обърках, кой кога ходил на ваксина


Иначе така зададен въпроса ти-да, може недояждане да е причина да не ака, но самото неакане не е признак за недохранване в тази възраст. Не ми се вярва да е недохранена, но ако много се тревожиш можеш да намериш начин да я премерят контролно. Принципно тя е доста голяма и ако не си дояждаше щеше да разбереш
За захранването много ми хареса схемата на Ранди.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.03.10 23:42



Ася, а как се разбира дали едно по-голямо бебе не е недохранено- по общото състояние ли? Не знаех, че следенето за напишкани памперси важи само за бебета, по-малки от 3 месеца.

А с какво се замества дневно кърмене при бебе на 10 месеца например? Не съм се интересувала все още как протича едно отбиване при децата- при по-малките би трябвало да се замести с мляко или...?



Чоки, към зеленчуковото пюре добавям и лъжичка олио от рапица или от кълнове. Това не е моя измишльотина, а по препоръка за захранването от педиатри.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано11.03.10 13:46



Мами кога ви дойде цикъла след раждането?Знам че е индувидуално,но понеже при мен още не е дошъл,а сме решили да не се пазим... и каквото стане

..



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано11.03.10 14:15



И двата пъти 2-3 я месец след раждането! Ти като кърмиш може и година да не ти дойде! При всеки е различно! Предполагам, че знаеш че можеш да забременееш отново дори и да нямаш цикъл!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано11.03.10 14:16



Няма никакво правило, на някои момичета им идва на 40-ти ден, въпреки че кърмят, на мен ми дойде след 7 месеца, на други може и година да не им дойде... иначе, поздравления за ентусиазма да имаш едно прохождащо и едно новородено, аз не бих се навила доброволно










Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Zori_D]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано11.03.10 14:58



Да знам,че мога да забременея

!Иска ми се поне година и половина разлика да имат, но и по малка да е не пречи...ще се оправя някак.Идеално ще е да забременя, когато малкия стане на годинка,но това е божа работа затова сме решили да не се пазим въпреки че още нямам цикъл.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано11.03.10 17:01



Моят цикъл още никакъв го няма, любопитно ми е кога ще се появи.

Бебо пак не суче като хората, пак почнахме с нашите ритуали, преди да го кърмя. Яде само преди заспиване, през останалото време не ще, макар че съм сигурна, че е гладен. Пример- днес сука последно в 5, станахме окончателно в 7 и 30 сутринта и до 11 не пожела да суче, макар че след 9 и 30 беше много неспокоен и го разнасях цял час на ръце... Не искаше да пие и от шише- нито чай, нито АМ. С лъжичка е същото положение!

Така я караме вече от седмица, отделно от известно време пак не желае да пие от лявата страна по обичайния начин, а само легнал на дясната си страна.

Замислям от утре да му давам сутрин плодова каша, че почна да ми дотежава от това положение- исках малко по-късно да му я предложа, ама....! Да видим дали ще я приеме.
Оф, оплаках се.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано11.03.10 20:07



Според мен не яде между 5 и 11 сутринта, защото не огладнява, поне не достатъчно за да яде.
Поне при Сашо имаше такъв период горе долу на вашата възраст, а и други майки тогава ми бяха споделяли същото, защото и аз като теб се бях притеснила и питах...
А през нощта кърмиш ли го?








Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано11.03.10 22:15



при мен първия път след 9-10 м., но вторияяяяяя... малееее не искам да си спомням, на няма 1 м. след раждане... кърмех и продължих да кърмя година и седем месеца...



щом сте се решили, вероятно ще забременееш...





тинтири-минтири

Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Kitten]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано11.03.10 23:05



Китен, звучиш ми успокояващо, явно не сме единствените така...



През нощта го кърмя веднъж на този етап, рядко 2 пъти.
Най-голяма пауза направи преди няколко дни- накърмих го в 3 посреднощ, събуди се в 7 и в 9 вече беше нетърпим. Реших, че е гладен, сложих го да суче обаче отказ. Реших да го пробвам с шише с АМ, как ще реагира- изпи 20 мл, а от мен не пожела.
Такааа, после, когато му дойде време за спане- към 10 и 30, го накърмих и заспа.
И аз си мисля, че не е съвсем гладен и затова не суче от мен, но утре ще го пробвам със символични количества пюре сутринта да видя дали ще благоволи да хапне.
Това неядене е само сутрин, когато все още е само на мамино мляко.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано11.03.10 23:37



Абсолютно не сте единствените...


При нас също беше само сутрин, въпреки че по онова време Сашо имаше мисля само 1 заместено хранене по обяд.. през останалото време на деня си ядеше нормално.
А щом и го кърмиш през нощта, та дори и само веднъж, нищо чудно, че сутрин не е гладен...

А за най-голяма пауза... само като си спомня... 31ви декември 2006год.... навръх Нова Година... беше на 2 месеца и половина... не яде от 9 сутринта до 9 вечерта.. бях тотално изкукуригала... какво ли не пробвах.. да го кърмя буден, спящ, на тъмно, на светло, на тихо, на музика... пробвах кърма от шише, АМ, водичка дори... и нищо... не ще и не ще... температура мерих.. какво ли не ми мина през ум... а онова ми ти бебе си лежи кротко и спокойно, спи си, играе си, уж всичко му е наред.. но не яде!
Бях се превърнала в кълбо от нерви просто... и изведнъж в 21ч се нахрани и заспа.. и никакви пукотевици за Нова Година не го събудиха... а на другия ден си ядеше пак нормално... Изглежда просто беше решило да ми осигури незабравима Нова Година в домашни условия...








Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Kitten]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано11.03.10 23:56



Това ваше неядене наистина е рекордно дълго

, но пък детето е било спокойно, колкото и странно да звучи. Наистина е било запомнащя се Нова Година.:)))

И ние имахме едно неядене от порядъка на 8 часа, обаче това си бе чиста кърмаческа стачка- с ревове, извиване. За дечко това беше много дълга пауза, защото доскоро се хранеше много начесто, гърдите ми бяха редовно препълнени. Едва сега, когато почнах да захранвам се успокои положението.

4удя се дали е правилно да го пробвам сутринта с плодово пюре, но ако реши да хапне защо пък не. Не искам да се водя по таблици, а по шестото ми чувство .... но дали не избързвам?!

Редактирано от -Randi- на 11.03.10 23:56.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано12.03.10 00:01



Не мога да преценя дали избързваш или не... според мен това, което ти се струва правилно в момента, обикновено наистина е правилно в момента


Все пак гледай да задържиш максимално дълго преобладаващото хранене през деня да е с мляко... това е най-полезното на този етап, всичко друго се дава предимно да свиква организма с вкуса и обработката на твърдата храна..
Каквото и да решиш, пожелавам ти да има желания от теб ефект








Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Kitten]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано12.03.10 00:19



Благодаря ти за мнението!
В случая се ръководя от факта, че не замествам хранене... Ще пробвам и ще реша окончателно какво да правя, макар че всичко е на периоди и примерно след 2 седмици човечето може да реши отново да суче по-начесто сутрин.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано12.03.10 13:51



съжалявам, че едва сега ти отговарям


На първо място това дали стига на едно бебе или не храната се познава по общото му състояние. При големи бебета не е така притеснително, че могат да проспят ядене и да не си доядат. те вече усещат чувство на глад, не са сънливи от жълтеницата и други фактори и индикират, когато са гладни с плач .
Колкото за заместването на хранене при десетмесечно бебе то става като при 6 месечното-с твърда храна, може да е малко по-едро пасирана
При по-големи деца особено след една годинка спокойно кърмата може да се замени с кисело мляко. Калцият необходим на децата в тази възраст може да се набави с различни хранителни продукти(сирене, извара, кисело мляко, кашкавал) и не е необходимо кърмата задължително да се заменя с друго мляко. Кърменето може просто да се спре и да се остави детето да хапва твърда храна от различни групи-млечни, месни, зеленчуци, плодове . На тази възраст детето в голяма степен може да се храни като голям човек. Естествено без подправки, пикантно, пържено и т.н.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано12.03.10 13:57



Първия път цикъла ми се появи 6 месеца и половина след раждането, втория път 13 месеца след раждането.
Не знам дали ще се вслушаш в съвета ми, но съм длъжна пред себе си да споделя опита си. Не е така лесно да се гледат деца с малка разлика. Това че сега бебето ти е спокойно не значи, че на около 10 месеца няма да започне да будува по цели нощи и т.н., а това с голям корем е страшно. Търчането с голям корем след едногодишно слънчице, което току що прохожда, е меко казано ужасно

. Знам, че не си ми поискала мнението, но ще се чувствам ужасно, че не съм споделила опита си . Гледането на две породени дечица би могло да е ужасно трудно



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.03.10 16:54



Изцяло подкрепям, освен ако имаш баба да ти гледа децата и да си бременееш спокойно. На моя близка приятелка първото беше 1 г. спокойно бебе и като се роди втората госпожица, ужасно неспокойна, неспяща 45 дни, нервна и т.н., това страшно изнерви и по-голямата и стана една лудница. Майката се стопи, реши проблема с две бавачки, защото е мнооого трудно да намериш една жена да се съгласи да гледа две деца с толкоз малка разлика и в края на крайщата се върна на работа. Ок 10 лв. на час й струва удоволствието, беше като сянка, въобще не можеше да общува в присъствието на което и да е дете. А помня как й завидях, когато я видях бременна в 6тия месец с бебешката количка. Изглеждаше прекрасно. Но с второто се чувахме всеки ден, защото беше наистина много неспокойна и знам какви мъки и нерви й струваше. Така че - вземете добър избор и преценете правилно плюсовете и минусите. И моето мнение не си го искала, знам, но аз трудно се справях с едно алергично дете, което не искаха в ясла, трудно се хранеше, трябваше много да се пази и имаше голямо значение кой го гледа, от алергията много му се раздразни храносмилателната система и не спеше докато навърши 3. Може и 6 г. да е голяма разлика, но аз просто не можех да се справя още с едно бебе, независимо колко съм го искала. Все пак ние не трябва да полудяваме, хубаво е да имаме време и внимание за всяко от децата си... Не се сърди, че се меся.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: tswete]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано12.03.10 17:29



Моето мнение е същото





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: vihrogonche]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.03.10 19:24



Моя много близка приятелка е с породени - разлика 1.2 години. Сега са на почти 3 и съответно на почти 2. Чак сега започва да ми се вижда изтрещяла...едно, че от три години деца гледа, друго, че те порастват и по цял ден се карат и бият за територия. Досега не й беше трудно - но и двете деца бяха изключително кротки като бебета, а и тя е доста спокойна натура....
Братовчедите ми също са с 1 година разлика...леля ми разказва, че още й държи влага...


Аз никог
а не съм искала породени деца, затова и толкова се притеснявах да не стане засечка...Ама сега като искам вече..бебето пък нещо се инати...
Според мен всичко е въпрос на лично решение, а също и на късмет де...
Хубавото е, че после са на една вързарст и вси
чко върви ръка за ръка..А да...и на кумовете децата са с 1 година разлика...те пък сега като по-големички се кротнаха, но доскоро беше ад в тях. Спомням си, че Ани като беше много малко бебе, мъжа ми отиде до кумовете уж да се поразсее от колики и реване...но се върна ужасно изплашен от джунглата в която беше попаднал и твърдеше, че в нас е истински рай..



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.03.10 19:27



За протокола, моят цикъл се появи точно 1 година след раждането и месец след като спрях кърменето!



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: dessbess]  
Автор snich (top4o)
Публикувано13.03.10 11:17



Моят цикъл се появи 10 дни след спиране на лохиите,въпреки че кърмех.Породените деца няма да ги коментирам,защото всичко е въпрос на нагласата на майката и на късмета колко ще са кротки децата.Сигурно не е лесно,но си има и добрите страни - никога не им е скучно на децата.Това последното е от личен опит - аз и брат ми сме с година и 9 месеца разлика.Майка ми никога не би признала пред мен,че й е било трудно,защото си е решила да е супермам по неизвестни за мен причини.Същевременно имам позната с по-голяма с 2 години сестра и с по-малък с 9 месеца брат.На въпроса как се е справила майка й отговаряше " Абеее.....важното е,че пораснаха"



Имам един много шеметен въпрос - летните бебета като се изписват как трябва да са облечени? Моето девойче нали е зимно и изобщо не съм се замисляла Една приятелка ще ражда през Юни и ме попита какви дрешки ще й трябват.Казах й ,че трябва бодито да е с ръкав независимо,че е топло.После се замислих...и реших да се допитам



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: snich]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано17.03.10 12:23



Снич, боди с къс ръкав, комплектче с дълго ръкавче, но да е тъничко! Има и пелени за изписване от памучна материя, за да се обгърне бебчето че може да е леко хладно, все пак летата не са това което бяха! Пък и колата сигурно е с климатик!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: snich]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.03.10 23:39



За лятното облекло на новороденото акушерка ми даваше акъл детето да е облечено с дрешка, която да покрива ръцете и краката изцяло- тоест боди с дълъг ръкав и ританки примерно от тънка памучна материя, шапката също била желателна. Но през юни времето невинаги е много топло, така че и това трябва да се има в предвид при изписването.
Моето бебе бе родено през август, но тъй като тук август не е гаранция за горещини и бях приготвила облекло за всякакви случаи, възможни през август месец.



Някой майчета тук не са писали от месеци, къде се изпокриха повечето? Джинджър например отдавна не се е разписвала.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор snich (top4o)
Публикувано19.03.10 04:40



Зори,Ранди,благодаря за отговорите



Не знам кой на къде е.За Луна Чоколата има подозрения,че може да е родила Каквато й да е причината да не пишат,дано са живи и здрави те и бебоците им и скоро да наминат да ни видят

Да ви питам още нещо Има ли някоя от вас,която е ходила в напреднала бременност (7,8,9 месец) на палатка??? Някакви съвети?
Скоро на една позната споделих,че се надявам до последно да мога да ходя на палатка и тя ми обясни как да си намествам надуваемия матрак,че да ми е удобно После каките нещо искаха и не можахме да го дообсъдим.Не знам кога пак ще се засечем..... нямаме си координатите.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: snich]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано19.03.10 09:05



Снич, аз никога не съм ходила на палатка така, че не мога да помогна със съвет! Но предполагам, че ако всичко е наред с теб и бебчето няма проблем! Но как да наместиш матрака не знам! Дано намериш чалъм!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: snich]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано19.03.10 23:05



Снич, екстравагантно звучи комбинацията от голям корем и палатка, но защо пък не, ако ти доставя удоволствие.
Аз не съм преспивала в палатка и не мога да те посъветвам адекватно . Само си спомням, 4е в напреднала бременност коремът доста ми тежеше и ми беше удобно да спя само на спалнята ни. На нашия диван например беше изключено да нощувам.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано20.03.10 07:05



според мен ще е проблем самата височина ма дюшека. Ако е на земята и с корема малко ще е трудно лягането и ставането



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: snich]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано20.03.10 14:56



Снич, ние ходихме на 15 август за 4 дни....т.е. до 19-и..Ники се роди на 5-и септември. Както казва галя...беше ми трудно лягането и ставането само. Спях с възглавница между краката...Изкарахме страхотно!!!





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: *choky*]  
Автор snich (top4o)
Публикувано20.03.10 21:26



Ето един палаткаджия

За надуваемия матрак ми казаха да го държа не много надут,за да можел да ми подпира корема.Било много удобно.Но се чудя дали трябва да ползвам по-силен фактор и да се скатавам под чадъра вместо да наблягам на тена.Дали трябва постоянно да се мокря ,за да избегна прегряване.Или просто да си слушам организма и ако не ми е много топло значи и на бебо не му е.Ей такива работи си мисля.Някои неща са ми ясни - трудно ще влизам и излизам от палатката,трудно ще лягам и ставам от земята и ще трябва да си взема одеало,защото спалния чувал няма да ме събира



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: snich]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано21.03.10 17:46



Ние не сме палаткаджии, но сме караванджии.

Мисля, че както ти се чувстваш най-добре, така ще е най-добре и за бебчето. Разбира се трябва да си пазиш корема от излагане прекомерно на слънце, ама ти си го знаеш. Също така ще ти е трудно всичко онова, за което нямаш настроение и желание, а щом физически и здравословно си добре и настроението ти е на шест, значи всичко ще е ок. То, ако не се чувстваш добре, хич даже няма и да ти се тръгва според мен. Желая ви весело изкарване



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано23.03.10 09:52



Асе благодаря,че сподели за личния си опит.Наясно съм че няма да е лесно с две поредни деца,но понеже не искам да се връщам на сегашната си работа,а друга трудно ще си намеря в тази икономическа обстановка и безработица особено с малко дете,поне да си застъпя майчинствата и после като стане второто на възраст подходяща за ясла и аз да се замисля за нова работа/може и кризата да е поотшумяла и да има повече възможности за работа/,а и така децата ще израстат заедно.Брат ми има близнаци.Живеят САМИ в Испания и се оправят.Ще разчитам на помощ от бабите поне за първите месеци/естествено ако второто бебе стане сега/.Вече имам цикъл.Дойде ми малко след като пуснах темата,но нямах комп известно време пък и с Дира нещо нали беше станало и чак сега се включвам.





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано23.03.10 12:17



Хубаво е, че имаш цикъл! Все пак имаш малко време да помислиш а варинта второ бебе! Доводът по-добре второ бебе пред нова работа не е особено основателен, но щом така сте решили!
Не забравяй, че ако родиш второ дете докато си в майчинство с първото ще получаваш 1 майчинство! Освен това за майчинство знаеш че се взима доходът за последната календарна година! Провери все пак как стоят нещата! Може и да бъркам ако има някакви нови промени!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Zori_D]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано23.03.10 12:28



Аз съм го проучила въпроса за майчинството,макар че ако направят промени с тия антикризисни мерки може и да не е така след година.До навършване на 2 години на първото дете за изчисляване майчинството за второ се вземе дохода не за година назад, а този от който е изчислено първото майчинство.Надявам се да си ме разбрала.Както дойде.Естествено че довода ми не е само работата. :)



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано23.03.10 13:12



ОК!Щом го искаш така силно да знаеш, че ще стане!
Какво прави сладурчето?
Ние днес излязохме за малко, но такъв вятър духаше!Вчера не се дишаше от жега днес отново със зимните якета!Да взима да се оправя това време, че не знам за какво време да си облеча децата!

Лек и приятен ден на всички!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009


Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Zori_D]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано23.03.10 13:34



Сладура расте и повръща.Много е лакомо човечето.Утре сме на консултация и ще му слагат комбинирана ваксина ДТК+полиомиелит+менингит.Препоръчаха ми да вземем Пентаксим.Тя влиза в новия имунизационне календар от април,но нас не ни хваща и ще си я купуваме.Дано я понесе добре



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано23.03.10 14:07



След април не се ли поема? Все пак са 3 ваксини!??? Ако не първата то поне другите две!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано23.03.10 14:10



Криси, за гледането на близнаци се различава в голяма степен от гледането на породени деца...разбира се, че ако ножа опре до кокала няма мърдане и ще се справите и без помощ, само, че разликата между гледане на близнаци и породени деца е, че при близнаците всичко се развива едновременно и общо взето режимите им се напасват да съвпадат, докато това няма как да стане с породени, отделно едно е да ти плаче още едно бебе съвсем различно да ти се тръшка едногодишно. На края съвсем различно е ако щеш и това, че близнаците не си избираш дали да са две, а тук нещата са все още в твоите ръце.
Майчинствата ти пак могат да се застъпят ако направите бебето малко по-късно

. Може и да ти се вижда като цяло по-рентабилно това с майчинствата, но дано си правиш сметката, че почти сигурно е, че ако забременееш ще спреш да кърмиш. Чисто хормонално от бременността намалява кърмата и ако тя стига за изхранването на едно едногодишно ще съсипе нещата за едно толкова малко кърмаче, отделно това е и сериозно финансово перо!!!!Тук опираме и до един въпрос...по колко повръща бебчо? на всяко хранене ли е? как качва?
Поздрави. И моля те не възприемай мнението ми като натиск да направиш нещо конкретно, а като обмяна на мисли и информация



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Zori_D]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано23.03.10 14:10



Или да се отложи първата ваксина





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Zori_D]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано23.03.10 15:28



За съжаление не се поема





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано23.03.10 15:37



Асе благодаря за мнението и информацията.Мислила съм по въпроса с кърменето и наистина това е нещето което ме притеснява при евентоална бременност сега понеже не искам да давам адаптирано мляко.Идеалния вариант е, ако направим бебето когато Андончо стане на годинка.Може би наистина ще се пазим още 6-7 месеца докато кърмя и малкия направи поне 10-12 месеца и тогава ще действаме за второ.Надявам се да стане бързо както първия път



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано23.03.10 15:42



За повръщането,да почти след всяко хранене,много рядко на фонтан,даже скоро изобщо не се е случвало.Утре ще го видим колко е качил,но видимо и доста наддал.Опитвам се да го държа по малко на гърда но много се сърди и плаче като го отделя по рано и ми става жал.Не знам има ли връзка, но докато бях в цикъл не повръща толкова.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано23.03.10 16:14



Добре е, че не повръща на фонтан

. Абсолютно е логично това, че не е повръщал по време на цикъла. Тогава млякото е понамаляло и не е повръщал.
Не е нужно да го отделяш по-рано от гърдата докато го кърмиш. Ако искаш можеш да ми пишеш на лични по-подробно как протича едно хранене при вас и да го реорганизираме така, че да намалим малко струята на млякото, защото на прима виста проблемът е в струята.
Колкото до бебеправенето и след навършване на 8 месеца на бебчо, особено ако хапва добре можете да дадете старт на програмата дано да ви се получи бързо



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Vendome ()
Публикувано23.03.10 18:40



Ваксинираха Вяра два пъти вече с Пентаксим и засега я понася добре, дано и третата да бъде понесена лесно от детето. Следващият месец ще трябва да я ваксинират и с Превенар, не съм проверявал в закона, но според педиатърката също ще си я плащаме ние, защото детето е родено преди 1 април. Превенар е 140лв.

Редактирано от Vendome на 23.03.10 18:40.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Vendome]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано23.03.10 18:46



Мале ти направо ме отчая 140 лв. Ужас





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано23.03.10 23:43



Криси, ако знаеш колко масово германките се решават на породени деца, ще ти се стори невероятна цифрата. И се справят , без да имат голяма помощ от баби и дядовци.
И аз не съм фен на много малката разлика при децата, ама хората са различни, за всеки влак си има пътници.

Не се знае, може до няколко месеца да се откажеш от първоначалното ти намерение.
Успех, каквото и да решиш.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Vendome ()
Публикувано24.03.10 08:57



И жена ми се беше шашнала, но аз й казах, че щом е за здравето на детето, парите нямат значение. Мисли по този начин и по-лесно ще преглъщаш сумата.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Vendome]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано24.03.10 10:18



Сори, ама не можах да се стърпя да не се намеся

Проучете за Превенар много добре как стоят нещата от към негативни ефекти. Разпитайте, ама не педиатрите, щото те нищо няма да кажат най-вероятно. Аз само ще кажа, че атопичния дерматит на Тоби изби точно след Превенар. Иначе и ние се радвахме, че правим най-доброто за здравето на детето си, към оня момент през ум не ми беше минавало, че ваксините могат да имат негативни ефекти. Ако можех да се върна назад, изобщо нямаше да я слагам тая Превенар, при положение, че и тук не се води задължителна.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано24.03.10 10:21



За какво беше тази ваксина?


Ние не сме я слагали....Аз съм на същото мнение като на Флорче...
Моята приятелка в щатите умишлено избягва и дори отлага с много време задължителните ваксини...всичко става много бавно и внимателно, а не съм чула да имат атопични проблеми....
Да не е против пневмонии и болести, подобни? Една пирятелка слага такава на щерка си преди яслата уж да не боледува, но нямаше този вълшебен ефект, детето си боледува по реда си..както всяко друго..
Но вие си знаете де...



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано24.03.10 10:37



"Prevenar е пневмококова ваксина. Prevenar спомага да се предпази детето Ви от болести като:
менингит, сепсис или бактериемия (бактерии в кръвта), пневмония и ушна инфекция,
причинени от седем типа бактерии Streptococcus pneumoniae."

Сега прочетох, че била и за ушна инфекция... направо ме напуши на смях. Тоби ми е правил отит сигурно 10 пъти до сега, всичките след като е бил ваксиниран.
Инсендио навремето беше обяснила много добре защо тази ваксина реално няма смисъл, но не помня точно какво беше.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано24.03.10 10:38



Да, за същата става въпрос...





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано24.03.10 10:39



И аз мисля, че при нас не беше задължителна, поне ние не сме я правили. Помня, че нашата педиатърка ни я предложи, но ние си направихме оглушки :). Имаше преди време дискусия точно за тази ваксина във форума и май негативните мнения бяха доста.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: flor4eee]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано24.03.10 10:40



Май защото менингитът можел да се причини от няколко вида бактерии, а ваксината била само за една от тях. Но и аз не помня точно....



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: dessbess]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано24.03.10 10:43



И аз съм на това мнение и няма да сложа на Алекс ваксина, която не е в задължителния календар. Нямам добро впечатление нито от слаганите ваксини против грип на мен и семейството ми, нито имам добри препоръки за този Превенар, или както се казва ваксината против пневмококи, причиняващи менингит. Още моята педиатърка във Варна ми беше казала, че бактериалният менингит не е толкова заразен, колкото вирусният, а срещу последния ваксина няма. Тя беше с години участъков педиатър и ми е казвала, че основно циганите боледуват от бактериален менингит, както и в казармата и на други места, до които моите деца нямат много достъп. Така че, още преди да направи каквато и да било алергия от ДТК ваксината, аз имах яснота, че такава ваксина няма да слагам. Въобще цялата тая индустрия и реклама да се слагат ваксини де както падне досега не е показала ефективност в цивилизования свят. Не говоря за Африка и др. райони, дето няма хигиена, питейна вода и прочие.
Та така, моля ви, помислете, преди да сложите поредната ненужна ваксина на детето си. Моите педиатри явно са разумни и необвързани с рекламираните продукти.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: tswete]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано24.03.10 10:47



А, точно това беше май обяснението на Инсендио - за бактериалния и вирусния менингит. Мисля, че повечето родители се плашат от думата менингит (не казвам, че не звучи страшно) и от там се надъхват за тая ваксина.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: flor4eee]  
Автор Vendome ()
Публикувано24.03.10 11:11



Знаем, че има негативни ефекти, ще обмислим въпроса, макар, че жена ми отсега си знам, че ще е против да не я ваксинираме с Превенар.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано24.03.10 11:20



Нищо не ти пречи да й представиш и другата гледна точка. Ако тя няма време за проучвания, виж какви са най-честите причинители на менингита, виж мнението на Флорче - толкова малко дете да е правило 10 отита след ваксиниране, леле мале. Не е добра реклама на ваксината. (Флорче, не се обиждай, Алекс сигурно е правил и той поне 5-6, без да включвам серозния отит, който му е сериозен :о))
А ваксинирането, вкарването на чужд ген в тялото на толкова малко дете, хич не е леко и приятно изживяване. Напук на твърденията на педиатрите, че е модерна, изчистена и изпитана и няма почти никакви странични ефекти. И без алергизирането, ваксинирането е сериозна работа и не трябва да се пренебрегват негативните му страни, сравнени с неголемите му позитиви.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: tswete]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано25.03.10 21:57



Закачам се малко произволно за последното мнение...

Мацки, възможно ли е лохиите да продължат само... 6 дни?


Повече от 12 часа вече няма никой... това нормално ли е?!?



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Kitten]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано25.03.10 23:40



Китен, толкова кратки лохии не са ми познати, всяка жена си е индивидуална. Най-добре се консултирай с гинеколог, за да се изключат евентуални проблеми. При мен лохиите траеха 3-4 седмици, не си спомням точно вече

. Имам блед спомен, че имаше известно прекъсване от 1-2-3 дни и после пак се появяваха(мислех си даже дали това не е цикъл), докато не спряха окончателно в един момент.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Kitten]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано26.03.10 07:22



Китен, то при всяка жена е различно, но си мисля че поне 10-15 трябва да продължат! Може би след ден-два ще започнат отново!
След второто ми раждане лохиите ми спряха след 10-я ден за малко и после чак до към 40-я ден на детето си ги имах!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Kitten]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано26.03.10 08:16



И моите бяха кратки, не помня точно, но спраяха малко след като се прибрах от болницата, може би на 10тия ден. Това много ме изненада, защото бях чувала друго, но не съм имала някакви странични проблеми



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано26.03.10 08:57



И при мен беше така с лохиите..около 4 седмици после пауза 2-3 дена и пак за около седмица.И аз си мислех дали не е цикъл.Най добре се консултирай с лекар.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Vendome]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано26.03.10 09:11



И на нас ни сложиха първата доза Пентаксим преди два дни и я понесе много добре

.За Преверан педиатърката ни нищо не спомена,а аз не намирам нужно да я питам тъй като тя не е от задължителните ваксини и мисля да не я слагаме дори и да ни препоръча.Вече сме станали 59 см и тежим 5730!Малко се притесних по едно време че доста бързо наддава,ноо като слушам една приятелка с бебе по голямо от Дони с 2 седмици и родено с 1 кг по тежко, че в момента е 5100 и едвам го кара да суче и каква мъка преживява с кърменето се успокоявам, че въпреки повръщането си Дони наддава... било то и по бързо.Не изглежда дебел а дълъг и явно прави мусколи от сега много е силен!



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Kitten]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано26.03.10 09:56



Китен,
Първо честито, да ти е жив и здрав Йордан и мнооооого спокоен и ящен

. Аз лично бих потърсила съвет от лекаря, извършил секциото. Има ли проблеми с млякото?! да е намалявало? Температура имаш ли?



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано26.03.10 21:59



4удесни мерки, Криси! Като си спомням моя бебо какво дебеланче беше станал заради дохранването, което му правих и което се оказа ненужно и направо се хващам за главата...

Към 2 месеца и половина беше 7 кг и половина, което доста ме притесни тогава. Е, и бебо беше по-дълъг тогава, ама тези килца не бяха никак малко за неговата възраст.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано28.03.10 12:36



Мами, една питанка от мен- какво мислите за временно заместване на кашата привечер със зеленчуково пюре, освен обедното такова, така че зеленчуковите на ден да станат общо две? Бебо отскоро ми се цупи на кашите- и на млечната, и на безмлечната, с плодово пюре към тях. Кашите са безглутенови- овесена и от просо. По едно време ги хапваше с апетит, а сега им се мръщи. Предполагам,че е период и след време пак ще си ги хапва с удоволствие.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано28.03.10 12:42



Според мен го храни с каквото яде, важното е да яде


Обаче съм сигурна, че кашата е по-калорична от зеленчуковото пюре, така че може би ще ти огладнее после по-скоро..
Защо си мисля, че имаше и други безглутенови каши? Малко съм позабравила, но аз някакви други давах.. ориз и елда ми се въртят в главата.. мисълта ми беше да предложиш нов вид каша, ако досегашните са му омръзнали..



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Kitten]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано28.03.10 12:57



Ориз пробвах в началото и бързо му омръзна. Елда в Немско май няма, доколкото се сещам.
Зелен4уковите повече му се услаждат, макар че и там има подбор.



Кашите, които давам , са добър източник на желязо.

Редактирано от -Randi- на 28.03.10 13:20.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано28.03.10 16:40



Ранди, и аз като Китен бих те посъветвала да въведеш друга каша. А защо даваш само безглутенови каши?
Не е много добра идея да оставяш за дълго бебчо само на зеленчукови пюрета. Не е важно само да хапва други храни. Кашите са обикновено от зърнени култури, които са важен компонент от храненето на всеки човек. Освен това консистенцията на храната не е никак маловажна. Зеленчуците безспорно са важни, но не бива някои храни да са за сметка на други. Това по принцип. Иначе за известно време едва ли ще е такъв проблем.





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано28.03.10 17:17



О, далеч съм от мисълта да оставям бебо дълго време само на зеленчук- само за броени дни ми се иска да променя менюто, тъй като виждам , че се назлъндисва на кашите.


Сутрин също хапва зърнена каша, но минимално количество, така че не съм ги премахнала съвсем.

Глутенът смятам да го въвеждам следващия месец, тъй като е с АД и не бързам . Известно ми е, че и прекаленото изчакване не е от полза.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Kitten]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано29.03.10 13:07



Аз давах царевица и ориз. Ако не съм забравила, де, мисля, че в царевицата нямаше глутен също. И разреждах пюрето с кърма и слагах малко каша за сгъстяване, че омазваше всичко. Тъй като децата са на периоди, според мен, е съвсем нормално да пробваш нови неща и да се нагаждаш според детето. Какво му пречи да хапва зеленчуково пюре вечер, нали после пак има едно млечно хранене и то ще поеме, ако е по-гладен.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано30.03.10 15:14



Мами ползвате ли слънцезащитен крем за лицето на бебчетата си и ако да какъв?Днес взех едно кремче с UVA и UVB филтър и фактор 50 + на Babylove от магазин на DM ,не бях чувала за тая верига.Може би Ранди е по запозната тъй като продуктите им са немски.Доколкото съм чувала продуктите им се славят с екологичните си качества.Някой ползвал ли е нещо тяхно?Инфото в нета е мнго оскъдно поне в бг сайтовете няма много мнения за тях.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано30.03.10 15:53



Аз бях питала Сърфа на лични за детските им серии, и тя препоръча, да не се доверявам. Но не ставаше въпрос за слънце-защитно, а по-скоро за детската козметика...



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано30.03.10 16:06



На мен алерголог ми препоръча на Биодерма със слънцезащитен фактор до 30, въпреки че техният за най-малки бебета е 50+. Според него за бебетата не трябва да се слага по-висок фактор, защото въобще не трябва да се излагат на слънце. Затова аз на Алекс слагах 30, пък за мен сега купих 50+

. Но много ме е страх от пигментация по време на бременността, затова и ще се пазя от слънце, доколкото мога отсега.
Иначе за бебета ви препоръчвам да не се доверявате на масовата козметика. Реално на бебе много не му трябва, а особено на толкова малко. Този струваше 32 лв., а досега съм го виждала все за над 40. Кремът ще можете да ползвате и другата година. Затова вземете хубава марка, не Чико, Мустела и тем подобни, а специална медицинска козметика. Бебешките фирми правят между другото и кремове против слънце.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано30.03.10 16:22



аз няколко години купувам Юсерин. Миналата аптекарката ми препоръча Авене. +50 фактор. Много ми хареса и занапред от него ще взимам. Спрей, лесно се размазва - много лесно даже и е страшно водоустойчив. Препоръчвам го за по-големите деца, че не съм обърнала внимание дали е бебешки. Децата излизат от водата след дълго киснене и той се вижда като филтър



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: tswete]  
Автор Vendome ()
Публикувано30.03.10 18:07



Можете ли да препоръчате добър специалист или болница, където да изследват жена ми за проблем с щитовидната жлеза? Днес води детето на профилкактичен преглед при педиатърката и онази й подхвърлила да не би да има проблем с щитовидната жлеза, та жена ми сега е луднала и се притеснява, вкл. развива фантазии за базедова болест.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано30.03.10 19:55



Криси, доскоро нямаше слънцезащитни кремове подходящи за бебета под 6 месеца!!!! Аз бих ти препоръчала да изчакаш и да не излагаш бебчо на пряка слънчева светлина за повече от няколко минутки на ден.
Най-важното нещо за слънцезащитните кремове за бебета е да са с минерален/физичен, а не с химичен филтър. Чети внимателно опаковките и спазвай указанията там. Досега не съм виждала бебешки крем, който да има годност по-голяма от 6 месеца след отварянето, в този смисъл може да се ползва само тази година





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано30.03.10 21:10



Като се разхождаме с количката все пак му пече в личицето няма как да го държа само на сянка и затова се притеснявам.Далеч съм от мисълта да го излагам целия на слънце.Слагам и шапка с козирка,но си мисля че и кремче няма да е зле да нанасям поне лятото след 2 месеца като стане силно слънцето.А относно филтъра четох за тези кремчета на ДМ- Бейбилаф те са известни с екологичния си състав и в един немски сайт за тестове на продукти се нарежда на 3-то място по качество след Пенатен и Нивеа.И да годността му е до края на тази година.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Vendome]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано30.03.10 22:02



Аз съм ходила 2 пъти при доц. Здравко Каменов. Добър е, но малко сухар, думите не са силната му страна. Но пак казвам, добър специалист е. Преглежда и по здр. каса, но за часове се чака много - в МЦ "Лора" на Позитано. Там обаче няма ехограф и така пак ще ви прати в частния си. Иначе приема на частно в клиниката по Ендокринология в Мед академия...Малко скъпчия излиза, но е добър...
Иначе ходя на консултации при доц. Георги Кирилов, но той е лабораторен лекар, шеф на хормоналната лаборатория в нац болница по Ендокринологията, която сега се помещава в Майчин дом. там също има лекари, но не ги знам кои са...
Ако решите, да потърся координати?



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: dessbess]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано30.03.10 22:04



И не се шашкайте предвалително! Няма смисъл...


Първо не е чак болка за умиране, и второ може и абсолютно нищо да й няма. Както и при мен, уж Хашимото, пък се оказа май лек хормонален проблем...



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано30.03.10 22:06



Първото лято на Ани - периода 6-9 месеца, ползвах на Клоран фактор 30.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: dessbess]  
Автор Vendome ()
Публикувано30.03.10 22:32



Тя уговорила час за утре в Токуда при д-р Лозанов, ако има съмнения, ще отидем и при Каменов и ще те попитам за координати. Благодаря за информацията.

Тези наши бебета стават все по-трудни за теглене, много мърда и днес показа 5,670 и 5,690. Преди три дни показа 5,700 и 5,560.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.03.10 22:58



Криси, нямам конкретно инфо в момента за Babylove, но е вярно , че според Еко-тест имат като цяло добри попадения я в козметика, я в детски храни, но не твърдя, че цялото им производство е на ниво(например техните памперси са доста дебели, не ми харесаха).
Иначе според мен по правило най-доброто може да се намери в аптеката.
Аз още не съм се интересувала на тази тема- може би , защото тук си е все още мрачно и дъждовно време. Питай на лични Сърфинята- мисля, че тя е по-запозната с въпроса ти.

Редактирано от -Randi- на 30.03.10 23:16.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано30.03.10 23:14



Не познавам Бейбилайф, но и Пенатен и Нивеа имат само химични фактори. Т.е. не са най-еко продуктите, познати на пазара. Освен това хич не са за предпочитане, особено за бебета. Така че, прочети повече за физичния фактор, за козметика специално за бебета. Разбира се, изборът е твой. Щом си харесала тези, купи ги.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано30.03.10 23:20



То вече досадни ставаме май, ама това, което казва Ранди май ми го писа и Сърфа лятото...за тестовете...
Аз знам, че за бебета и малки деца, особено такива с по-чувствителна кожа само медицинска козметика - Клоран, Себамед, Авен, Виши, Юсерин, Мустела и т.н. има още много. Вярно, скъпи са, но пък си заслужават. миналата година Ани изкара три морета и 1 планина със спрея на Юсерин. Това и аптекар ми го е казвал, точно за Нивеа, че не е мед. козметика и следователно не е желателно да се ползва тя.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано31.03.10 05:45



Криси, не знам с какъв гюрук е количката ви, но предполагам, че поне до средата на телцето му пази сянка от слънцето. не съм много сигурна кое е по-добре да се поставя крем на бебето или да се държи без такъв....
За кремовете и трайността имах следното нещо предвид като цяло те са с голяма годност, но след отваряне(има картинка) те са с годност до 6 месеца в повечето случаи.
Много неща са се променили откакто аз гледах децата, но когато те бяха малки Нивеа беше един от малкото подходящи слънцезащитни кремове за бебета на пазара, защото беше само с физични филтри. всички останали кремове бяха или комбинирани или изцяло с химичен филтър. Според мен форумът не е най-подходящото място за такъв въпрос. Консултирай се с дерматолог. Те са наясно с това какво има на пазара и кое с какъв филтър е и т.н. Предполагам си си преценила, че това което в Германия е с добри показатели тук може да е с доста различно качество....за съжаление разлика в качеството на козметиката за други части на света и тази произвеждана за нас, на една и съща фирма може да е фрапантна.....





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано31.03.10 10:23



Като се замисля, наистина е добре с детски дерматолог, алерголог да се консултира човек. Реално на мен кремът на Биодерма ми е изписан от Мустаков, личната педиатърка ме буташе към най-стандартната козметика. Всъщност кабинетът й изобилстваше от реклами на тази марка... Мустаков ми беше казал до 6 месеца на сянка, след това, само на слабо слънце, в никакъв случай на плаж преди навършване на 1 г., пък ако ще и под чадър.
А кремът, който ползваме е с 9 м. трайност след отварянето, а другият с 12 м. Така че, аз често ги застъпвам. Като купя в края на лятото, защото тогава отиваме на море - август, после мажа и следващата зима (защото в планината зимното слънце е не по-малко опасно) и пролет.
Все пак това, което пиша, се отнася за дете с чувствителна и много бяла кожа. Но все пак, бебе на плаж работа няма, както и до 6 м. няма защо да го излагаш на слънце, така че да може да изгори. А малко тен само доставя вит. Д, така че не му е вреден.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: tswete]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано31.03.10 10:34



Ползвам и за двете деца козметика на Бубхен. Ники бе на 3 месеца, намазан, всеки ден в Морската на Бургас на разходка с лятната количка /пълно легнало положение/, само по боди и бос. Таткото и баткото бяха на плаж, а аз не понасям. Та тъй - на полусянка, с вестник и кафе изкарвах няколко часа преди обед - голям рахат със спящо бебе.
Нищо ново при Ники, много лесно бебе с твърд режим. Яде си, спи си. Само много мрънка, ако не съм близо до него. Ама е време да свикне, че ще го харижа на бабата лятото.
Само се ядосвам, че до държавна детска кухня няма да се доберем скоро....

Явно има лимит на броя позлващи ДК към яслата и може би чак септември-октомври ше ни огрее.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: нeмиpницa]  
Автор snich (top4o)
Публикувано31.03.10 10:49



Може би защото Ренета е мургава,но никога не съм се силила да използвам кой знае каква слънцезащитна козметика.Била е на около 7-8 месеца,когато започнах да я водя на плаж в следобедните часове,докато се стъмни.За първи път я намазах с не много силно олио на Орифлейм,когато беше на година и половина и отбеляза първата си 4-дневна палатка.До него момент с нищо не съм я мазала.При летните ни разходки,в най-горещите часове само търсех сянка.Абсолютно никога не ми е изгаряла болезнено макар и с ниски фактори- постепенно става все по-тъмна до цвета на тъмен шоколад.
Но като изключите слънцезащитните ,използвам само мед. козметика за Ренета





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано01.04.10 19:07



Какво ви е мнението за даването на сок от ябълка и морков на бебета на 3-4 месеца?Нашата педиатърка каза да започнем да предлагаме по малко сокче докато стигнем до 50 мл. на ден към края на 4-я месец.Малко скептично съм настроена към толкова ранно предлагане на сок.Няма ли да му дразни стомахчето

,аз като ям ябълки ме подуват и образуват газове а какво остава за толкова малко стомахче .Знам че не е нужно да слушам всичко каквото ми каже педито и ще си следя бебчето как ще реагира, но ми е интересно вие как сте процедирали с предлагането на нови вкусове.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано01.04.10 20:41



Ми моето мнение е отрицателно


Дори да изключим факта, че наистина ще му дразни стомахът, от сокчето на тази възраст няма никаква полза, защото бебето не може да го усвои.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано02.04.10 00:00



Не знам какво точно се усвоява от сокчето и какво не, но определено не е за бебешките нежни стомаси.

Отделно даването на допълнителни течности е излишно на този етап, кърмата му е напълно достатъчна- тя задоволява не съмо глада, а и жаждата на бебето.

В Немско не се дават сокчета, дори и вода на толкова невръстни бебенца- преди години е било практика, не твърдя, че и те не са минали по този път.

На бебо и досега не му давам сокове, а кара само на неподсладен чай от копър след храна, тъй като не искам отсега да свиква да пие сладки течности каквито са соковете.

Кога ли педиатрите ще влязат в крачка с новостите в храненето на бебетата, не знам??? Учили са по техните учебници преди години и нищо не може да ги накара да разчупят мисленето си....



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано02.04.10 01:55



Убедих се, че хич не зависи изцяло от съветите на педиатрите как трябва да се хранят бебетата до 6-ти месец. Някои майки "едно си баба знае, едно си баба бае" - каквото й каже майка й или баба й изпълнява и хич не ще да чува за кърма, недаване на вода и късно захранване. Дори в чужбина знам майки, които слушат какво им хортуват по телефона бабите....УжасТ.
Жената на педиатъра ни пише в нашата отчетна тема и синът им бе късно захранен, ест. Е, няма такива писания как си си държал детето гладно...Има нЕкви мами, дето дават Данонино и Мултисаностол от 7-ми месец, ягоди и прочие....Чета ги само и се възмущавам мълчаливо.





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: нeмиpницa]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано02.04.10 07:41



Дет се казва свят голям, хора всякакви!

На Личката давах каквото и когато ми кажеше личната! За Петя тя като ми каже и аз или и казвах веднага, че съм решила с тази храна да изчакам или на следващата консултаци я и казвах какво не съм въвела! Тя ни е много разбрана жената, но само за захранването дава малко по старата схема! Тя е много добре запозната с новостите, но понеже повечето майки и баби си искат детето на 6 месеца да яде луканка съветва повечето да захранват рано!Но пък ако разбере, че детето яде детска кухня преди 10-я месец или кисело мляко, или крем с прясно мляко майката търпи критика!Давала ми е добри съвети свързани с кърменето!

Една позната наскоро ми казва за нейното 2-месечно внуче, че ще почне да му купува кисело мляко, че много повръщало АМ!


В такъв случай се питам майката къде е?Все пак в случая става въпрос за жена на 30 години!

По въпроса! Сок съм давала на баткото след втория месец! На Петя дадох сигурно към 9-я по 20-на мл защото тя не пиеше никаква вода освен тази в АМ!
Сега пие по 50 мл преди следобедния сън!Вече и е навик и си го търси!

Весели празници момичета!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано02.04.10 09:52



Категорично против!!!!!!!
Както сама си се досетила дразни нежното бебешко коремче. Даването на сокче като първа храна на бебето не само, че не носи ползи, а носи само вреди. В изцедените плодове витамините се окисляват за броени минути, същите тези витамини бебето си набавя с кърмата/АМ. Отделно фибрите в плодовете остават в отпадъка при цедене, т.е. бебето не я получава. за сметка на това получава в солидни количества изключително агресивна и дразнеща плодна киселина. Основен довод за даването на сок е бил набавянето на желязо. Изследванията доказват, че бебето натрупва в последните седмици от бременността количествата желязо, които са му необходими за първите месеци живот. От друга страна други изследвания са доказали, че в кърмата има желязо, което е биологично най-усвоимото желязо. Отделно като първа храна на бебето е добре да се предлага температурно обаботена храна, а не сурова.
Когато става въпрос за по-голямо бебенце соковете също имат по-добра алтернатива-пресни плодове, настъргани или на парченца





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Nimeriya (степен вълк)
Публикувано02.04.10 16:46



И аз съм категорично против! За мен лично соковете сами по себе си не са нещо нужно, да не говорим, че тази крехка възраст са си направо пагубни. Сина ми за първи път опита сок на 11 м., като много рядко му давам целенасочено. Предпочитам да изяде един плод, отколкото да дам сок.

Според ме е твърде рано за захранване от какъвто и да е вид. Ако много бързаш - най-рано се препоръчва захранване на 4 навършени месеца при това не със сок. На твое място бих изчакала до 6 навършени месеца и дори по-късо, ако детето не дава признаци да е готова за захравнане (мои близки приятелки захраниха децата си на 7 и 9 месечна възраст, като преди това децата бяха изцяло на кърма, изчакаха, защото бебетата не давах признаци да са готови за захранване).



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Nimeriya]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано03.04.10 17:06



Нем, може да има майки , които захранват както им хрумне, но педиатърът е лекар и би трябвало да е специалист, който да те повлияе в положителна посока. Темата за по-късното захранване се дъвче вече от години, а е пълно все още с детски лекари или акушерки , които не се интересуват от развитието в тяхната област.

"Отделно като първа храна на бебето е добре да се предлага температурно обаботена храна, а не сурова."
Ася, а готовите сокове за бебета не са ли темп.-обработена храна- предполагам ,че са минали през термична обработка? Питам от чисто любопитство.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано03.04.10 17:37



Ранди, всички педиатри са минали курс за късно захранване /за София поне/. Но има майки, които са запознати с късното захранване преди раждането, но след това прилагат бабини методи със сок от 40 дена и пюре от 3-ти месец. Темата на нашите бебета в Бг-мамма е пример. Едно си пишеха преди това и по друг начин действаха когато дойде времето. Майки в нашата градинка бяха супер възмутени и смениха педиатърка на детето с друга, защото тя препоръчвала непиене на вода и кърмене на поискване до 6-ти месец. Доколкото разбрах тази педиатърка е възрастна и практува някъде в кв. Младост/София. Айде айде.....аз като бях с първото дете и аз се възмущавах от лекарите, сега си промених мнението......
Друг пример: Позната, чийто голям син е алергичен към шоколад. На първата ни среща /запознахме се чрез форума/ баткото вади от хладилника два Милка шоколади и ме черпи. Лицето на детето е в лишеи, ръцете са чак все едно драни от рани. Майката вдига рамене и казва, че не може да го спре. Коментирах с педиатъра как така нищо не е направил за това дете /имаме общ педиатър/, а той коментира, че пришки са му излязли на устата от повтаряне...но кой го чува?!

Вече не вярвам на майките, вярвам на педиатъра /конкретно този ми е близък и лекува цялото ни семейство, семеен приятел е/. Да имаш достъп до интернет с толкова много информация...и се възмущаваш от "модата" при захранването....





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано03.04.10 17:56



Нем, ясно е, че има майки, които си захранват децата, както пожелаят- но в случая ставаше дума за педиатъра на Криси...

А иначе и аз познавам една новоизлюпена мама, която реши да дохранва 2-месечното си бебе с КРАВЕ мляко от домашна крава, защото АМ си било пълна химия.





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано03.04.10 19:22



Мами трябва да ходя на зъболекар след празниците и може да се наложи упойка.Дали има проблем за кърменето?Аз ще питам зъболекарката си,но се чудя дали е правилно да се изцедя ли предварително за храненто след упойката?Другия въпрос е, ако дам кърма с шише веднъж дали ще се отрази на сукането после?!



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано03.04.10 22:46



Педиатрите дават заръки за ранно. Ако майките имат информация за късно не се бъркат, тъкмо обратното. Нашият педиатър процедира така. На въпроса ми "Защо?" отговорът е, че след като са му вдигали яки скандали /с отписване/, че давал грешни съвети и бебета щели да седят гладни /и как така без сок/ вече се "измъквал" с това каква предварителна информация има майката по въпроса. Вярвам му напълно, след като на всяка консултация се сблъсквам с чешити.

Има луди всякакви, особено дето звънкат в 3 ч нощем да се похвалят, че внучето има зъбче.
Ако Криси с помощта на чичко Гугъл прочете достатъчно информация за захранването няма да има никакъв проблем с педиатъра на детето.

Аз скоро спрях да кърмя и сега си правя зъбите. Не съм се интересувала как седи въпроса с упойките.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано04.04.10 11:48



Не ми се вярва да има проблем за кърменето- все пак упойката е локална. Питай си зъболекаря най-добре. Аз бях миналата седмица на почистване на зъби, дадоха ми някаква горчилка, която часове наред усещах в устата. Твърдяха , че няма отражение при кърмене, а и бебо след това си сука без проблем.

Според мен твоят бебок няма да се повлияе от еднократно хранене с шише, навикът на сукане от гърда не се губи толкова лесно. Друг е въпросът дали ще му хареса да се храни от шишенце.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано04.04.10 18:37





Днес Ники прави 11 месеца! Да ви е сладко!



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: нeмиpницa]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано04.04.10 19:07



как бързо лети времето

. Да е жив и здрав и да все така хармонично вашето семейство



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: нeмиpницa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано05.04.10 23:25



Охо, още едно бебе порасна! Да ти е жив-здрав и до месец да духне първата си свещичка на тортата!



Редактирано от -Randi- на 05.04.10 23:26.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Nimeriya]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано06.04.10 15:50



Категорично не мога да се съглася, че захранване след 6 навършени месеца е добро!!!!



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано06.04.10 15:54



Аз започнах да давам след 50тия ден. Т.е. говорих и с двете педиатърки и двете настояха, дадох. Упорствах 3 месеца, педиатрите упорстваха, бебето много се облизваше. Но междувременно сънят му се промени, акото стана рядко, миризливо, слузесто, стигна се до кръв в изпражненията. Педиатърката му пусна секрет, да не би да е болно от дизинтерия (откъде ли бебе на три месеца???

), но не даде да спра сокчетата. Спрях ги сама, след много вътрешни борби, едва след като започна и да ги повръща и от едно официално облекло (което смених три пъти) установих, че всъщност всичкото пусто сокче го изповръща.
От тогава се борим с раздразнени черва, слузесто ако и т.н. Педиатърката я смених едва след като установих, че не става нито за въпросите за гледане на детето, нито за боледуването му. За съжаление и варненската педиатърка също съветваше за "неговите витамини" и прочие глупости.
След като кърмиш, яж по-витаминозна храна. За детето има време. Никога не бих почнала с агресивните сокчета като първа храна, бих дала едва към 10-11 м., дотогава може пюре, каша с плод, крем, но не и току що изцеден сок.
Сегашната ни педиатърка е за късно захранване и си упорства, не се притеснява въобще от отписване. Въпреки това смятам да се консултирам с нея, но не и изцяло да я слушам. Защото всички педиатри говорят по принцип, само майката гледа собственото си дете. Трябва да следи най-вече неговото поведение и да се съобразява основно с инстинкта си.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано06.04.10 15:54



да, преминали са температурна обработка, наблегнах предимно на обяснения за прясно изцедените сокове, защото обикновено им се носи славата на по-полезни, което не е вярно за незахранени кърмачета.

Иначе не мисля, че всички лекари имат достъп до новостите в захранването на децата, София не е България! А и е нормално, когато познаваш една схема и си работил добре с нея да ти е трудно да повярваш на коренно обратното твърдение. Нека не забравяме, че за ранното захранване си е имало напълно логично обяснение, основано на тогавашните познания!

Редактирано от Acя на 06.04.10 16:02.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано06.04.10 16:03



Криси, най-вероятно си си направила интервенцията, но няма проблем с упойките при кърмене.
Няма проблем ако дадеш веднъж кърма от шише...стига бебето да иска





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано06.04.10 16:54



Днес ми сложиха арсен и зъболекарката каза, че не е проблем да кърмя,аз въпреки това имах готовност за две хранения с изцедена кърма/ ако се беше наложило/.Много неприятно точно по празниците не съм спала от болка.Но скоро всичко ще свърши.За сока след всичко което изчетох из нета мисля да не давам,по скоро като навърши бебо 4 месеца ще пробвам по малко плодово пюренце.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано07.04.10 00:54



Уааааааааааааау?!? И на колко според теб е нормално да се захранва бебе? Не ви ли учат там що е туй късно захранване, освен кърмене до откат?

Стефан и Никола са захранени на 6 НАВЪРШЕНИ месеца и 5 дена.......

Никакъв проблем. По моя схема!

Абе те алергиите като почнат да се срещат при все повече пациенти и почваш да се чудиш аджеба става така?! А кой е чел Национален план за храни и хранене? На курсове са ходили педиатрите, да не се измъкват. Но и майките....ах, майките.

Да не споменаваме как сменяха етикети вносителите на пюрета, да са крак с "модата". Не сме забравили!

Сещам се, че с Цвете се запознахме покрай тез пусти алергии.....и как бяха спрели вноса на едно конкретно адапте.

Мерси за пожеланията! Във вихъра съм по организирането на РД на Ники!

Редактирано от нeмиpницa на 07.04.10 01:45.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: нeмиpницa]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано07.04.10 06:24



Всъщност като консултант по кърмене съм длъжна преди всичко да съм запозната с проблемите и решенията, които може да срещне двойката мама- бебе по време на кърмене, но и за захранването сме имали лекции. Ако посмекчиш тона и вземеш да четеш за разнообразие какво съм написала бих споделила и защо и кога е най-подходящото време за захранване. И много интересно как хем според теб съм обучена за кърмене до откат хем не съм чула за късно захранване.....





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано07.04.10 11:10



Да смекча тона към теб лично!? Един изкаран курс при Анета...айде моля те. Знанията ми за кърмене/захранване са доста над твоите. Да не споменавам защо /заради ЛЛЛ още от 2006 г./ Не пиша в темата с месеци заради теб - "мнение - Ася - мнение - Ася". Чета по диагонал /най-вече Ранди, благодарско мила

/ и твоите мнения пропускам. Другите консултантки по кърмене /има 2 в отчетната ни тема в бг-мамма/ са много деликантни същества, а и те са изкарали същият курс. Но ти.....бррррр.

Захранване при навършен 4-ти месец е компромис м/у старата и новата схема.
Спирам.......че досадно стана.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: нeмиpницa]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано07.04.10 11:21



Без коментар






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.