Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано23.03.10 09:52



Асе благодаря,че сподели за личния си опит.Наясно съм че няма да е лесно с две поредни деца,но понеже не искам да се връщам на сегашната си работа,а друга трудно ще си намеря в тази икономическа обстановка и безработица особено с малко дете,поне да си застъпя майчинствата и после като стане второто на възраст подходяща за ясла и аз да се замисля за нова работа/може и кризата да е поотшумяла и да има повече възможности за работа/,а и така децата ще израстат заедно.Брат ми има близнаци.Живеят САМИ в Испания и се оправят.Ще разчитам на помощ от бабите поне за първите месеци/естествено ако второто бебе стане сега/.Вече имам цикъл.Дойде ми малко след като пуснах темата,но нямах комп известно време пък и с Дира нещо нали беше станало и чак сега се включвам.





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано23.03.10 12:17



Хубаво е, че имаш цикъл! Все пак имаш малко време да помислиш а варинта второ бебе! Доводът по-добре второ бебе пред нова работа не е особено основателен, но щом така сте решили!
Не забравяй, че ако родиш второ дете докато си в майчинство с първото ще получаваш 1 майчинство! Освен това за майчинство знаеш че се взима доходът за последната календарна година! Провери все пак как стоят нещата! Може и да бъркам ако има някакви нови промени!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Zori_D]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано23.03.10 12:28



Аз съм го проучила въпроса за майчинството,макар че ако направят промени с тия антикризисни мерки може и да не е така след година.До навършване на 2 години на първото дете за изчисляване майчинството за второ се вземе дохода не за година назад, а този от който е изчислено първото майчинство.Надявам се да си ме разбрала.Както дойде.Естествено че довода ми не е само работата. :)



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано23.03.10 13:12



ОК!Щом го искаш така силно да знаеш, че ще стане!
Какво прави сладурчето?
Ние днес излязохме за малко, но такъв вятър духаше!Вчера не се дишаше от жега днес отново със зимните якета!Да взима да се оправя това време, че не знам за какво време да си облеча децата!

Лек и приятен ден на всички!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009


Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Zori_D]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано23.03.10 13:34



Сладура расте и повръща.Много е лакомо човечето.Утре сме на консултация и ще му слагат комбинирана ваксина ДТК+полиомиелит+менингит.Препоръчаха ми да вземем Пентаксим.Тя влиза в новия имунизационне календар от април,но нас не ни хваща и ще си я купуваме.Дано я понесе добре



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано23.03.10 14:07



След април не се ли поема? Все пак са 3 ваксини!??? Ако не първата то поне другите две!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано23.03.10 14:10



Криси, за гледането на близнаци се различава в голяма степен от гледането на породени деца...разбира се, че ако ножа опре до кокала няма мърдане и ще се справите и без помощ, само, че разликата между гледане на близнаци и породени деца е, че при близнаците всичко се развива едновременно и общо взето режимите им се напасват да съвпадат, докато това няма как да стане с породени, отделно едно е да ти плаче още едно бебе съвсем различно да ти се тръшка едногодишно. На края съвсем различно е ако щеш и това, че близнаците не си избираш дали да са две, а тук нещата са все още в твоите ръце.
Майчинствата ти пак могат да се застъпят ако направите бебето малко по-късно

. Може и да ти се вижда като цяло по-рентабилно това с майчинствата, но дано си правиш сметката, че почти сигурно е, че ако забременееш ще спреш да кърмиш. Чисто хормонално от бременността намалява кърмата и ако тя стига за изхранването на едно едногодишно ще съсипе нещата за едно толкова малко кърмаче, отделно това е и сериозно финансово перо!!!!Тук опираме и до един въпрос...по колко повръща бебчо? на всяко хранене ли е? как качва?
Поздрави. И моля те не възприемай мнението ми като натиск да направиш нещо конкретно, а като обмяна на мисли и информация



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Zori_D]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано23.03.10 14:10



Или да се отложи първата ваксина





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Zori_D]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано23.03.10 15:28



За съжаление не се поема





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано23.03.10 15:37



Асе благодаря за мнението и информацията.Мислила съм по въпроса с кърменето и наистина това е нещето което ме притеснява при евентоална бременност сега понеже не искам да давам адаптирано мляко.Идеалния вариант е, ако направим бебето когато Андончо стане на годинка.Може би наистина ще се пазим още 6-7 месеца докато кърмя и малкия направи поне 10-12 месеца и тогава ще действаме за второ.Надявам се да стане бързо както първия път




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.