Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: dessbess]  
Автор Vendome ()
Публикувано30.03.10 22:32



Тя уговорила час за утре в Токуда при д-р Лозанов, ако има съмнения, ще отидем и при Каменов и ще те попитам за координати. Благодаря за информацията.

Тези наши бебета стават все по-трудни за теглене, много мърда и днес показа 5,670 и 5,690. Преди три дни показа 5,700 и 5,560.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.03.10 22:58



Криси, нямам конкретно инфо в момента за Babylove, но е вярно , че според Еко-тест имат като цяло добри попадения я в козметика, я в детски храни, но не твърдя, че цялото им производство е на ниво(например техните памперси са доста дебели, не ми харесаха).
Иначе според мен по правило най-доброто може да се намери в аптеката.
Аз още не съм се интересувала на тази тема- може би , защото тук си е все още мрачно и дъждовно време. Питай на лични Сърфинята- мисля, че тя е по-запозната с въпроса ти.

Редактирано от -Randi- на 30.03.10 23:16.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано30.03.10 23:14



Не познавам Бейбилайф, но и Пенатен и Нивеа имат само химични фактори. Т.е. не са най-еко продуктите, познати на пазара. Освен това хич не са за предпочитане, особено за бебета. Така че, прочети повече за физичния фактор, за козметика специално за бебета. Разбира се, изборът е твой. Щом си харесала тези, купи ги.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано30.03.10 23:20



То вече досадни ставаме май, ама това, което казва Ранди май ми го писа и Сърфа лятото...за тестовете...
Аз знам, че за бебета и малки деца, особено такива с по-чувствителна кожа само медицинска козметика - Клоран, Себамед, Авен, Виши, Юсерин, Мустела и т.н. има още много. Вярно, скъпи са, но пък си заслужават. миналата година Ани изкара три морета и 1 планина със спрея на Юсерин. Това и аптекар ми го е казвал, точно за Нивеа, че не е мед. козметика и следователно не е желателно да се ползва тя.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано31.03.10 05:45



Криси, не знам с какъв гюрук е количката ви, но предполагам, че поне до средата на телцето му пази сянка от слънцето. не съм много сигурна кое е по-добре да се поставя крем на бебето или да се държи без такъв....
За кремовете и трайността имах следното нещо предвид като цяло те са с голяма годност, но след отваряне(има картинка) те са с годност до 6 месеца в повечето случаи.
Много неща са се променили откакто аз гледах децата, но когато те бяха малки Нивеа беше един от малкото подходящи слънцезащитни кремове за бебета на пазара, защото беше само с физични филтри. всички останали кремове бяха или комбинирани или изцяло с химичен филтър. Според мен форумът не е най-подходящото място за такъв въпрос. Консултирай се с дерматолог. Те са наясно с това какво има на пазара и кое с какъв филтър е и т.н. Предполагам си си преценила, че това което в Германия е с добри показатели тук може да е с доста различно качество....за съжаление разлика в качеството на козметиката за други части на света и тази произвеждана за нас, на една и съща фирма може да е фрапантна.....





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: Acя]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано31.03.10 10:23



Като се замисля, наистина е добре с детски дерматолог, алерголог да се консултира човек. Реално на мен кремът на Биодерма ми е изписан от Мустаков, личната педиатърка ме буташе към най-стандартната козметика. Всъщност кабинетът й изобилстваше от реклами на тази марка... Мустаков ми беше казал до 6 месеца на сянка, след това, само на слабо слънце, в никакъв случай на плаж преди навършване на 1 г., пък ако ще и под чадър.
А кремът, който ползваме е с 9 м. трайност след отварянето, а другият с 12 м. Така че, аз често ги застъпвам. Като купя в края на лятото, защото тогава отиваме на море - август, после мажа и следващата зима (защото в планината зимното слънце е не по-малко опасно) и пролет.
Все пак това, което пиша, се отнася за дете с чувствителна и много бяла кожа. Но все пак, бебе на плаж работа няма, както и до 6 м. няма защо да го излагаш на слънце, така че да може да изгори. А малко тен само доставя вит. Д, така че не му е вреден.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: tswete]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано31.03.10 10:34



Ползвам и за двете деца козметика на Бубхен. Ники бе на 3 месеца, намазан, всеки ден в Морската на Бургас на разходка с лятната количка /пълно легнало положение/, само по боди и бос. Таткото и баткото бяха на плаж, а аз не понасям. Та тъй - на полусянка, с вестник и кафе изкарвах няколко часа преди обед - голям рахат със спящо бебе.
Нищо ново при Ники, много лесно бебе с твърд режим. Яде си, спи си. Само много мрънка, ако не съм близо до него. Ама е време да свикне, че ще го харижа на бабата лятото.
Само се ядосвам, че до държавна детска кухня няма да се доберем скоро....

Явно има лимит на броя позлващи ДК към яслата и може би чак септември-октомври ше ни огрее.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: нeмиpницa]  
Автор snich (top4o)
Публикувано31.03.10 10:49



Може би защото Ренета е мургава,но никога не съм се силила да използвам кой знае каква слънцезащитна козметика.Била е на около 7-8 месеца,когато започнах да я водя на плаж в следобедните часове,докато се стъмни.За първи път я намазах с не много силно олио на Орифлейм,когато беше на година и половина и отбеляза първата си 4-дневна палатка.До него момент с нищо не съм я мазала.При летните ни разходки,в най-горещите часове само търсех сянка.Абсолютно никога не ми е изгаряла болезнено макар и с ниски фактори- постепенно става все по-тъмна до цвета на тъмен шоколад.
Но като изключите слънцезащитните ,използвам само мед. козметика за Ренета





Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: -Randi-]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано01.04.10 19:07



Какво ви е мнението за даването на сок от ябълка и морков на бебета на 3-4 месеца?Нашата педиатърка каза да започнем да предлагаме по малко сокче докато стигнем до 50 мл. на ден към края на 4-я месец.Малко скептично съм настроена към толкова ранно предлагане на сок.Няма ли да му дразни стомахчето

,аз като ям ябълки ме подуват и образуват газове а какво остава за толкова малко стомахче .Знам че не е нужно да слушам всичко каквото ми каже педито и ще си следя бебчето как ще реагира, но ми е интересно вие как сте процедирали с предлагането на нови вкусове.



Тема Re: Клубен бебешки колектив- '09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано01.04.10 20:41



Ми моето мнение е отрицателно


Дори да изключим факта, че наистина ще му дразни стомахът, от сокчето на тази възраст няма никаква полза, защото бебето не може да го усвои.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.