Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Минутка за лаф  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.02.10 09:28



Добро утро



Hot stuff

Тема Re: Минутка за лафнови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано23.02.10 10:38



Бълбук!

Да казвам ли, че тук вали, снега се топи и по улиците има локви, в които метър и седемдесет жена потъва почти до коляно.
Разчу се, че VW щял да изтегля Golf от пазара и да го заменя с хибриден модел Kanu

.

Алоха!



Тема Re: Минутка за лафнови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.02.10 11:07



Значи сам с подобрена версия на Кану 3

... тук е пекнало едно слънцеее ..... Да се похваля от довечера пак почваме балетните тренировки

Hot stuff

Тема Re: Минутка за лафнови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано23.02.10 11:13




Аз мисля от април да започваме тренировки по плуване!



Тема Re: Минутка за лафнови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано23.02.10 11:35



Мацо, къде водиш Ния на балет?



Тема Re: Минутка за лафнови [re: dessbess]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано23.02.10 11:57



Ние ще ходим от 5 Март да се плацикаме с дребното.



Тема Имам нужда от съвет!нови [re: surfline]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано23.02.10 12:02



Здравейте мили дами, пак допрях до вас за идеи и акъл....

Как най-безболезнено да кажа на детето си, че от септември с баща и се разделяме.....

Снощи опитах, но тя такива сериозни доводи ми извади, така се опитваше да ме убеди, че въпреки че непрекъснато се караме, тя иска да сме двамата заедно в къщи, че ми се насълзиха очите и отново се запитах дали да не се върна заради нея....въпреки, че ако го направя знам, че ще се срина психически.....

Ако сте имали опит или имате идея ще се радвам да чуя мнението ви....



Тема Re: Минутка за лафнови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.02.10 12:51



Ами след обстойно търсене по разни школа опрях отново до старата й учителка. Значи тя има зала на ул.Мърфи, но там е понеделник, сряда и събота и мен не ме устройват дните че тогава ходи на логопед, другата зала където води мацката е в читалище Средец на Цар Борис 17 и там дните са вторник и четвъртък от 17-18:30ч. Иначе много добра школа е Силует, но цените са им малко .... по 9 кинта на тренировка и изискват предплащане на тримесечие

Hot stuff

Тема Re: Имам нужда от съвет!нови [re: Nasinda]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.02.10 12:58



Виж каквото и да правиш знай, че е освен за твое добро и за нейно, децата са еогисти и не разбират твоите нужди на този етап. Бъди корава и сигурна в решението си. Бързо ще свикне защото е още малка и ще го приеме за даденост за отрицателно време. Съвет не мога да ти дам друг, освен наблюденията ми на приятелки около мен, но техните дечица са по-големи и ми се струва, че дори и да разбират повече им е и по-трудно да свикнат с този факт, или най-малкото отнема повече време

Говори й като изтъкваш хубавите неща, говори с усмивка и без тъга в очите защото тя я усеща ... знаеш че сме до теб

Hot stuff

Тема Re: Имам нужда от съвет!нови [re: Nasinda]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано23.02.10 13:26



Опит нямам, но майката на най-добрата приятелка на Симона просто каза на детето си, че баща и ще живее в едната къща(при баба и дядо), а те в другата. Той в никакъв случай не я изоставя, а просто се мести. Защо? Защото така се е случило. Ще се виждат еди-кои си дни и през този-този-и-този ден татко ще я прибира от градина, ще ходи с нея на ресторант/разходка и пр.
Мисля, че в този случай можеш да си позволиш да не обясняваш всичко надълбоко - просто тя не е подготвена емоционално за подобни дискусии. Спести си излишните обяснения и разговори - както казваш категорично "Няма да бъркаш в контакта." така и казваш "Татко ще живее тук, а тие там." и толкова.
Успех, Нас.
п.п. За връщането мога само да кажа - никое дете не заслужава нещастна майка.



Тема Re: Имам нужда от съвет!нови [re: Nasinda]  
Автор snich (top4o)
Публикувано23.02.10 13:42



Никакво връщане ,Нас ,щом не го искаш! Подкрепям Сърфа - категорично и без много подробности за чувства,за отношенията на възрастните.....Малка е още за това и още дъъъълго ще бъде малка ,за да го разбере.Ще свикне да ви вижда по отделно.Може в един момент да реагира зле спрямо единия от вас,но това е само защитна реакция - не трябва много да си го слагаш на сърце.И следи за симптоми на самообвинение.Децата имат склонността да мислят,че те са лоши и затова родителите се разделят.
И още нещо - не бих й казала предварително.Бих оставила разговора за когато раздялата стане факт.Иначе е някак мъчително според мен.
А вие всъщност не сте ли разделени вече? С такова впечатление съм останала





Тема Re: Имам нужда от съвет!нови [re: snich]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано23.02.10 13:56



Официално сме разделени, но живеем все още заедно. На мен ми предстои командировка за дълъг период от време и го оставих да живее с нас да не дава излишни пари за квартира. Но септември като се върна - вече трява да се изнесъл......
Ще помисля върху варианта да и кажа в последния момент, тъкмо ще е свикнала да сме разделени....



Тема Re: Имам нужда от съвет!нови [re: Nasinda]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано23.02.10 14:12



И аз мисля, че е рано да й обясняваш половин година по-рано.
Чакай, когато му дойде времето ще намериш точните думи,Насе.Далеч съм от мисълта да ти пожелавам, че нещо може да се промени дотогава...но нищо не се знае.....има половин година до септември.
Моя приятелка изрита буквално мъжа си, когато сина й беше на 3.6. Много леко го прие, обясни му, че тати ще живее в др къща, за да не закъснява за работа. Сега е на почти 8 и отдавна е свикнал с положението....



Тема Re: Имам нужда от съвет!нови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано23.02.10 14:17



Подкрепям стратегията на Сърфчето! Или поне това е което ние мислим да направим - ние ще живеем тук, тати там и това е. Без излишно драматизиране. Вярно, Тоби е по-малък и говори по-малко, т.е. няма мегдан за задаване на много въпроси, но мисля, че това наистина е правилната тактика.



Тема Re: Имам нужда от съвет!нови [re: flor4eee]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано23.02.10 14:42



Благодаря ви момичета, мисля го половин година по-рано, защото от май като забегна, та чак септември се връщам. Аля ще е един или два месеца при мен и после тъкмо ще си я взема и трябва да и стоваря и това чудо на главата....затова ми е притеснено.



Тема История за двама велики тенори!нови [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано23.02.10 15:34





п.с Като прочетете текстта на кадъра кликайте отгоре да се смени



Тема Re: История за двама велики тенори!нови [re: Nasinda]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано23.02.10 15:45



Страхотно.



Тема Оракул?!?нови [re: jana]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано23.02.10 16:54




Не мога да схвана "магията"...
И ще се пръсна от яд!!!



Тема Re: Оракул?!?нови [re: vihrogonche]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано23.02.10 16:56



Чиста математика е Деска, не се ядосвай





Тема Re: Имам нужда от съвет!нови [re: Nasinda]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано23.02.10 17:07



Моят искрен и изстрадан съвет е - ТИ самата да НЕ се колебаеш относно РЕШЕНИЕТО си, да знаеш вътрешно, че това е ЕДИНСТВЕНО ПРАВИЛНОТО ЗА ВСИЧКИ ВИ, и някакси да й ПРЕДАДЕШ тази своя увереност на нея - помагат интонацията, погледите, жестовете, всичките НЕТЕЛЕСНИ сигнали, които излъчваш към нея.

Нас, ние наскоро бяхме разделени с мъжа ми (всички тук знаете това), и макар че беше закратко (аз обаче мислех, че ще е задълго или дори завинаги!), само за месец, ми се наложи да обясня на Алекс, че с баща му вече няма да живеем заедно. Не ми беше лесно, но честно казано, не се оказа и трудно. Може би и от самото дете си зависи! Освен това аз лично НЕ желаех тази раздяла, тя ми беше натрапена от съпруга ми, както и да е - минало, заминало. Въпросът е в това, че му казах ИСТИНАТА.

Някакси като пред СВЪРШЕН ФАКТ го поставих: "Така стоят нещата, маме. Така сме решили с баща ти. Всичко ще бъде наред, ще видиш. И двамата много те обичаме и ще продължим да се грижим за теб и да те виждаме често. Ти нямаш никаква вина за случващото се! Аз винаги ще съм ти майка, баща ти винаги ще ти е татко. Няма да живеем заедно, за да не се караме непрекъснато. Иначе много се дразним един друг и не сме щастливи."

Алекс прие нещата завидно спокойно.



СТИСКАМ ПАЛЦИ И СИЛНО ТЕ ПРЕГРЪЩАМ!!!



П.П. И да, чак сега видях - щом нещата ще станат чак през Септември - отложи разговора ви за тогава! Не говори отсега. Ще страда предварително. Напълно ненужно и излишно според мен. Мъничка е още. Нека си живее безметежно в момента. Когато дойде Септември - тогава! Това е мое мнение и не ти го натрапвам в никакъв случай! Пиши!!!

Редактирано от vihrogonche на 23.02.10 17:11.



Тема Re: Оракул?!?нови [re: Nasinda]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано23.02.10 17:12



Открих загадката и се успокоих





Тема Re: Имам нужда от съвет!нови [re: flor4eee]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано23.02.10 17:15



Нас, виждам, че Яна, Сърф, ДесБес, Флорче и Снич са ти дали съвсем същите идеи като моите... не зная какво друго да ти кажа, миличка... освен че наистина СЪМ С ТЕБ





Тема Re: Имам нужда от съвет!нови [re: Nasinda]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано23.02.10 17:23



На най-добрия приятел на Алекс майка му и баща му се разведоха. Беше на ок. 3 години, когато татко му се изнесе. Майка му, която ми е и приятелка, де, много се притесняваше какво ще стане и как ще го приеме. А и детето беше по-привързано към татко си от каката. Та, отиде на психолог и с нея решиха първоначално да не казват на детето. Бащата се изнесе в ден, в който малкият беше извън София. В началото таткото идваше всяка вечер, после бързо му омръзна. Знам, че ходиха и после на психолог вече с двете деца, защото малкият почна да си гризе ноктите, беше доста нервен. Защото малко по-късно осъзна положението и някак се почувства нежелан. Защото татко му не идваше, когато беше обещал, не го взимаше никъде, само дойде и даде някоя играчка. АЗ мисля без много разяснения. Това за всеки си има къща, но ще си те посещава, ще ходите заедно на кино, на детски клуб и пр. върви. Малки са, не разбират, а ако бащата е грижовен, взима детето и го обгражда с любов, не мисля, че значително ще се променят нещата от старото положение. По-важно е отношението, вниманието, чувствата между родител и дете, да са качествени, а не просто стоенето в къщи и скритите конфликти, които тровят атмосферата ежедневно.
Отложи тоя пуст разговор за като се върнеш есента. Тя ще е по-голяма, ти ще си по-спокойна. Път назад няма. Така че няма какво да го мислиш. Господ си знае работата. Нещата ще са по-лесни тогава, отколкото сега, когато и на теб ти е трудно. Трябва първо ти да изживееш избора, за да няма колебание у теб, сълзи в очите и нотки на съжаление.



Тема Re: Имам нужда от съвет!нови [re: Nasinda]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано23.02.10 21:53



наси, подготви я от сега... нека поплаче, но с времето й го повтаряй и ще свикне... наложи ми се да споделя нещо тежко с голямата (малката не й разбира главата и не й казвам)... тя първо плака - ден не повече... после започна да ми задава въпроси и то доста умни, направо като възрастен... след това просто започна да се подготвя за момента... сега толкова е свикнала с мисълта, че се съветва с мен за някой важни неща, как да постъпи и реагира ако нещо се обърка и не е както съм и казала... мисълта ми е, че след първия шок мозъчето заработи и то мн рационално... та... подготви я, нека свиква и говорете за това... дори обясни подробности, нарисувай картина в която да има ситурност и увереност... много обичат това малките госпоици (то не че ние не обичаме де

)

и според мен мн добре си преценила момента на раздялата... просто искай да го няма като се върнеш и намери човек да му помогне за това...

варианта да си съществувате двамата е супер, ако съпруга ти е разбран човек, но явно като всички останали не е ... да ходи да страда тогава

ние те подкрепяме... гуш гуш...





тинтири-минтири

Тема много се смяхнови [re: jana]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано24.02.10 01:02










тинтири-минтири

Тема Re: много се смяхнови [re: 3aиpa]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано24.02.10 08:33









Тема Нещо което се сещам ...нови [re: tswete]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.02.10 09:17



внимавай само детето да не почне да обвинява себе си. Може изобщо да не й хрумне това, но чест осе случва децата да се обвиняват, че те са виновни за раздялата на родителите им. (онзи ден си говорих с разведена приятелка точно по този повод)

Hot stuff

Тема Re: Нещо което се сещам ...нови [re: jana]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано24.02.10 09:56



Аз вчера я поразпитах за подробности моята приятелка. Първото, което ми каза е, Нас, ти да си силна и да си уверена в решението. Второ - да се държиш по същия начин, доколкото е възможно, без да прекаляваш с лигавенето, с гушкането и да се мъчиш да компенсираш. За нея това е било най-трудно. Просто се е чувствала виновна, че заради нея детето остава без баща до себе си в ежедневието. Затова ми каза, че психологът, а и после адвокатът за развода, са й били от голяма подкрепа. И трето - да се въоръжиш с търпение, защото децата си го преживяват (говоря за по-малките 3-4-7 годишни). Глезят се повече, тръшкат се, сърдят се повече. Сигурно при всяко дете е по различен начин, но е неприятен период и за тях, а те не могат като нас да се заобиколят с приятелки и работа и да не мислят за това. Така че търпение да си го преболедува. Според мен голямата на Заира си е голямо дете, а Аля е мъничка и освен това е едно дете. Не можеш да очакваш с един ден размишление да й мине, празнотата да се сгъне между тетрадките и учебниците.
И още нещо - пълна искреност. Макар и малка, тя ще разбере, че за това положение има причина и когато й обясняваш, кажи й каква е. При тях е било, че не са се обичали, че са се мъчили заедно и не им е било хубаво, че са страдали и там каквото е било положението. Затова татко отива в неговата къща, мама остава тук до него и така има повече радост и за мама и за тате. И естествено, че ще го обича и пр.
Ситуацията си е сериозна за преглъщане, но не е непреодолима. Много семейства изпадат в такава ситуация и се справят. Така че - смело напред, помощ винаги ще намериш - както от нас, така и професионална, ако усетиш, че имаш нужда от нея.





Тема Re: много се смяхнови [re: 3aиpa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано24.02.10 10:02



Муахахахахаха!





Тема Re: много се смяхнови [re: surfline]  
Автор snich (top4o)
Публикувано24.02.10 12:02



И в тази тема да питам.....Някоя от вас да има представа случайно къде да търся гимнастика за бременни.Не йога,не водна,не курсове,а съвсем обикновена гимнастика.Варненки ,ако знаят за място,където се предлага подобно нещо,а всички - ДВД,торенти,книги......просто нищо не намерих сама

Има едно чудо "Фитмама",но го предлагат на видеокасета,каквато нямам къде да завъртя И май се оказва,че във Варна имаме само йога и водна ПОМАГАЙТЕ,МОЛЯ!!!!



Тема За всички обичащи пътешествиятанови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано24.02.10 12:32





Като го видях колко е дълго мислех, че няма да имам търпение да го прочета, тъй като не долюбвам четене от компа. След първите думи и снимки обаче вече не можах да спра. И добре, че е тихо в офиса от сутринта



Тема Re: За всички обичащи пътешествиятанови [re: galia71]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано24.02.10 14:18



Страхотно Галя! Благородно завиждам на тези хора!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Минутка за лафнови [re: jana]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано25.02.10 14:14



Девойки, много сте тихи днес


Ден ми е за рев, що сълзи пролях от сутринта - не е истина
Но като че ли ми олекна мъничко... с М. съм... явно е заради това Как сте вие?



Тема Re: Минутка за лафнови [re: vihrogonche]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано25.02.10 14:23



мразя го ПМС, а днес и мен ме потресе рано сутринта.

Тук от два дена е много тихо

. Скучая



Тема Re: Минутка за лафнови [re: vihrogonche]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано25.02.10 15:34



благодаря ти.



Поне днес ще си тръгна час по-рано от работа, че трябва аз да заведа Борис на англ. и ще използвам времето докато свърши да се помотая малко



Тема кой гледа листопаднови [re: jana]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано25.02.10 15:57



просто ми е любопитно
ние го гледаме вкъщи
даже се вълнувам



Тема Re: кой гледа листопаднови [re: vihrogonche]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано25.02.10 16:07



Ох ще си призная честно, че ако не беше олимпиадата щях да се побъркам в къщи с тези турски сериали......и всякакви други. Не ги харесвам





Тема Re: кой гледа листопаднови [re: Nasinda]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано25.02.10 16:25



И аз не..... Не знам дали ги харесвам, не съм ги гледала, но май няма да им дам шанс





Тема Re: кой гледа листопаднови [re: _dexter_]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано25.02.10 16:44



аз съм останала с впечатление, че много хора гледат листопад, преди перла, но не си признават просто





Тема Re: кой гледа листопаднови [re: vihrogonche]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано25.02.10 16:46



Ааа, може, не знам

, нямам наблюдения. Но напр. свекър ми откакто си остана в къщи преди година не пропуска сериал . Просто се е вманиачил, даже повече от свекърва ми..........



Тема Re: кой гледа листопаднови [re: _dexter_]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано25.02.10 17:06



Да си призная дет се вика без бой! Перла я гледах почти към края и то след като случайно попаднах на информация за развитието на нещата до финала! Просто исках да видя наистина ли това ще се случи!
Листопад започнах да го гледам преди около месец и бих казала, че ми харесва! По времето през, което го дават Петя вече е в леглото, Личката щъка из хола, или гледа филмче на компютър, майка ми и свекърва ми го гледат и не мога да гледам друго и така се зарибих! То и Жоро го гледа, но това е тема на друг разговор!
Други сериали поне не гледам! Много дълго време се опъвах срещу турските филми, но поддадох!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: кой гледа листопаднови [re: Zori_D]  
Автор snich (top4o)
Публикувано25.02.10 19:13



Аз съвсем не ги гледам.Нито предишните,нито сегашните

Заглавията съм ги чувала,но нямам представа за какво се разказва в тях.Последните месеци изобщо нищо не гледам освен Джиографика,Хисторито и Дискавърито,както и детските канали О! Гледам "Съдия Ейми" по Холмарк Иначе нищо не ми е интересно като че ли



Тема Re: кой гледа листопаднови [re: vihrogonche]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано26.02.10 08:55



Признавам си без бой, аз не ги гледам и дори не съм любопитна, но тия който ги гледат не ми пречат

.





тинтири-минтири

Тема Re: кой гледа листопаднови [re: vihrogonche]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.02.10 09:07



Свекито знам, че го гледа, аз лично нямам особено време за ТВ вечерта, а пък и ми става лошо като чуя тези турски маанета



Hot stuff

Тема За феноветенови [re: vihrogonche]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано26.02.10 09:13



има и вече на пазара книгата .....



Hot stuff

Тема Re: За феноветенови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано26.02.10 09:35



„Листопад“ (1930)(По мотиви от този роман е създаден едноименният тв сериал)

Популярен турски автор, но ми е интерсно дали това издание е оригиналът. Според представянето да, но тази корица дето са лепнали

.

Представете си "Гераците" филмирана и издадена с някаква подобна корица



Тема Re: За всички обичащи пътешествиятанови [re: galia71]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано26.02.10 10:22



Страхотно е това!!!




Тема Re: За феноветенови [re: galia71]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано26.02.10 10:27



Аз съм чела Чучулигата от същия автор - невероятна книга.

Перла гледах, това беше единственото време, в което мъжът ми гледаше децата и аз имах тишина и спокойствие.

За Листопад не ми остава никакво време, а като загубя нишката - не ми е интересно.




Тема Re: За всички обичащи пътешествиятанови [re: tani4ka]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано26.02.10 10:41



а за снимките нямам думи

. На една има сниманите макове, които са кърваво червени. А Крит наистина е фантастичен



Тема Re: За всички обичащи пътешествиятанови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано26.02.10 10:54



И аз го погледнах това... Възхищавам се на такива хора, аз сигурно никога няма да мога просто да яхна мотора и да отпраша нанякъде, камо ли пък да спя по хотели без топла вода

Да не говорим, че изобщо не съм в състояние да запомням такива подробности от посетените места. Отивам, гледам и до там. На другия ден вече нищо не помня.



Тема Re: За всички обичащи пътешествиятанови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано26.02.10 11:02



според мен мацката е била доста добре теоретично подготвена, а и евентуално се е интерсувала от гръцка митология.

Това с топлата вода и аз не мога да си го причиня

, но след като го прочетох звъннах на мъжа и викам айде да си купуваме мотор
Аз бих тръгнала, но ако има поне още една двойка.



Тема Re: За всички обичащи пътешествиятанови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано26.02.10 11:10



Нямам думи!
Благодаря!





Тема Re: За всички обичащи пътешествиятанови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано26.02.10 11:13



Аз с мотор не искам...прекалено съм страхлива....
Но пък с кола или какъвто и да е друг транспорт съм готова начаса!


Това е и моята мечта...една раница, мъничка, с бельо, 1 карта в джбчето...и по пътя...накъдето ни видят очите...без багаж..каквото ти трябва купуваш, после хвърляш....как се размечтах само....



Тема Re: За всички обичащи пътешествиятанови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано26.02.10 11:15



Дес, много хубаво звучи, чудя се дали мога и аз така... сигурно зависи с кого съм.



Тема Re: кой гледа листопаднови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано26.02.10 11:17



Докато не отидохме в Истанбул не бях гледала и 1 секунда от Перла...нямах никаква представа за какво иде реч, освен разни коментари на колежки...
След това се загледах, към края.....просто ми стана интересно....
Листопад не гледам, за протокола да ви кажа, Ани му казва "Глистопад!"





Тема Re: За всички обичащи пътешествиятанови [re: flor4eee]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано26.02.10 11:20



Това не съм го практикувала досега, но ми е мечта...
Където и да ходим, все купуваме, мъкнеме..това натоварва много.
А така, без багаж може да се видят мнооого неща...леко е...


Аз не държа на луксозни хотели, настоявам за легло и баня, и без това само спя, не вися в стаята...
Предпочитам да си дам парите за музеи, разходки, хубаво ядене и пиене...без да си броя парите...Абе какво ми трябва - удобни обувки и хохохохохох...



Тема Re: кой гледа листопаднови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано27.02.10 10:55



Стана ми любопитно колко много тук НЕ гледат турските сериали- защото почти всички мои роднини и приятели в Бг са пристрастени към тях.



Тема Re: кой гледа листопаднови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано01.03.10 08:27



Интересно това за Глистопад

. Вчера гледахме новини и преди рекламите излезе една мацка, дето вика "Листопад по БТВ", а мъж ми вика - Глистопад по БТВ . Явно е съвсем нормална асоциация (без да се обиждат феновете на филма )



Тема Re: кой гледа листопаднови [re: _dexter_]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано01.03.10 10:48



Преди време даваха в Господари на ефира как пише, че следва Глистопад а не Листопад!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: кой гледа листопаднови [re: vihrogonche]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано02.03.10 08:37



Нито Листопад, нитно Перла, нито никаква такава турска драма няма как да ме грабне..ама никак.

Един сериал от таков род съм гледала с голям кеф, даже два пъти, беше бразилски и преди 11 г. го излъчваха по Канал 1, каката беше бебе си спомням и си го следях...ама как се казва...
Наложи ми се да лежа 5 дни в болница и беше ад, всяка вечер по два часа турски сериали, да откачи човек...добре че имаше и няколко кабелни ТВ.



Тема Re: кой гледа листопаднови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано02.03.10 09:20



Да не е "От обич"? и аз го гледах този...беше много хубав....с Елена и Атилио, нали?





Тема Re: кой гледа листопаднови [re: dessbess]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано02.03.10 09:29



Точно той.





Тема Re: кой гледа листопаднови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано02.03.10 09:35



Супер беше, верно!





Тема Re: кой гледа листопаднови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано02.03.10 10:07



Мдааа, на този и аз съм му хвърляла по едно око - в удобно време беше





Тема Re: кой гледа листопаднови [re: _dexter_]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано02.03.10 11:25



една приятелка скоро ни призна, че от 12 години гледа дързост и красота и една серия не е изтървала... бяхме потресени... на възраст е колкото нас







тинтири-минтири

Тема Re: кой гледа листопаднови [re: 3aиpa]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано02.03.10 11:38



В интерес на истината, когато започна излъчването на филма през 94год. го гледах. Беше лятото, аз студента, следях си сериите. Тогава може би за пръв път гледах такъв тип сериал

. Хубави дрехи, непрекъснато заплитащи се истории, но не съм и предполагала, че ще има тооолкова много серии



Тема Re: кой гледа листопаднови [re: galia71]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано02.03.10 11:42



през 94 вероятно и те не са предполагали, че ще направят толкова много серии







тинтири-минтири

Тема Re: Беба е на ясланови [re: 3aиpa]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано04.03.10 09:55



Пуснах Албенка на ясла от понеделник. Без сътресения засега - не плаче, спи, храни се, дори за още питала.


Ако днес е спокойна ще опитам да я оставя за цял ден.
Тя е най-малката фъстъчка в групата, ама не се дава. Дано да не боледува, само това се моля.




Тема Re: Беба е на ясланови [re: tani4ka]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано04.03.10 10:15



Ех блазе ви...затова че сте приети...иначе пожелавам малката адашка да е доволна от новото си ежедневие.





Тема Re: Беба е на ясланови [re: tani4ka]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано04.03.10 11:07



Успешен старт на беба! Щом с адаптирането няма проблем, от мен остават пожеланията за здраве, здраве и пак здраве!







Тема Re: Минутка за лафнови [re: jana]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано04.03.10 11:28



На днешния ден е роден

- обожавам неговите "Четири годишни времена"! Просто исках да споделя с вас...



Тема Re: Беба е на ясланови [re: mishellinna]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано04.03.10 11:29



И здраве, и продължаващо успешно адаптиране й пожелавам и аз, Таничка!!!



Тема Re: Беба е на ясланови [re: tani4ka]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано04.03.10 12:24



стискам палци да се адаптира бързо и безпроблемно и всички сополи да я подминават!





Тема Re: Беба е на ясланови [re: tani4ka]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано04.03.10 12:26



Страхотно - пожелавам ви от все сърце много весели игри и по-малко отсъствия





Тема Re: Минутка за лафнови [re: vihrogonche]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано04.03.10 15:49



- Вивалди

Редактирано от vihrogonche на 04.03.10 15:51.



Тема Re: Минутка за лафнови [re: vihrogonche]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано04.03.10 20:14



ехааааа... не знаех че е мартеничка като нас...



таничка... все така да е малката разбойница... пупупу... и никви болести!





тинтири-минтири

Тема Re: Минутка за лафнови [re: 3aиpa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано05.03.10 10:25



Момичета-кокичета,
имам два въпроса:
1. по съвет на Заирка давам на Ани вече трета седмица по 1 капачка сутрин и вечер разредена сребърна вода. Вече изпи три шишенца. Отделно, водена от параноя, без да има сополи сутрин и вечер й капя в носа ср вода с клеева.


Не знам дали е от това, но вече 3 седмици е ок, чук-чук...направо световен рекорд за този градински сезон. Да не ме чуе Дявола дано де...
Та, има ли някакъв лимит с тая ср вода? Да я спра ли, или може да продължа да й давам? А капките? Вредно ли е да капя, като няма хрема?
2. Стелки за обувки. Днес трябва да купя за Ани и за мъжа ми. Досега не съм купувала...има ли някакви марки или видове, които са за предпочитане. Много тъп въпрос ама...стелката трябва да е с номера на обувката или с номера на крака?. И на двамата са им малко големи едни гумени ботушки и маратонки и затова трябва да купя?



Тема Re: Минутка за лафнови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано05.03.10 10:30



Не трябва да се прекалява сребърната защото се натрупва в организма и после и с това ще трябва да се бориш (по съвет на хомеопатката ми в периода, когато за всичко давах на Ния сребърна вода)
За стелките се ориентирай към тези на др. Шол



Hot stuff

Тема Re: Минутка за лафнови [re: dessbess]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано05.03.10 10:33



Деска, аз не съм специалиста със сребърната вода, но си спомням, че като прекалиш детето започва да става свенливо и срамежливо

... това на Янето майка й май го беше казала... не си спомням... иначе е хубаво да я спреш малко... и в следващия момент когато се води грипен сезона пак да дадеш... а дето капеш в носа - според мен няма см., като няма сополи... много се радвам, че е здрава вече!!! Браво на двете ви





тинтири-минтири

Тема Re: Минутка за лафнови [re: dessbess]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано05.03.10 10:37



За стелките...щом ще ги ползвате за уплътняване в обувката според мен трябва да са с номера на обувката. Можеш да вземеш от тези, които се изрязват, за да напаснеш най-точно извивката в обувката.



Тема Re: Минутка за лафнови [re: dessbess]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано05.03.10 11:02



Аз на Дани сребърна давам само като усетя пришествие на бацили - сополи, някое и друго покашляне, но не повече от седмица! После спирам! Незнам дали е възможно пренасищане, натрупване в организма или нещо подобно, но тъй като я използвам за лечение, я давам само, когато има нужда от нея, а не профилактично!





Тема Re: Минутка за лафнови [re: dessbess]  
Автор snich (top4o)
Публикувано05.03.10 12:21



1. Спри вече да даваш.Аз давам 2-3 дни по една капачка,когато има болно дете в групата.Ако самата тя се разболява давам една седмица по 3 капачки дневно.В носа също капя само ако има нужда.И да не казвам голяма дума ,но от септември до сега е боледувала само веднъж.
2. Също като Ала-Бала мисля,че трябва да вземеш стелки с размера на обувките.От ортопед знам,че е важно стелките на децата да са равни,за да не им стават ходилата мързеливи.



Тема Re: Минутка за лафнови [re: snich]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано05.03.10 12:27



Ако ще е за уплътняване - обикновени търси, от магазините за обувки. Тези, с изрязване, наистина са много удобни. Има различни видове, дишащи, недишащи, естествни, изкуствени и т.н. Ако ще борите плоскостъпие - вече от д-р Шол, ама преди това е хубаво и ортопед да види крака.



Тема Re: Молянови [re: dessbess]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано05.03.10 14:10



да ми кажете за капките в носа - как ги правите, че бебе, естествено има вече ясленски сополи......






Тема Re: Молянови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано05.03.10 14:24



10 мл сребърна вода с 3-4 капки клеева, като първо пробваш разтвора на твоя нос да не щипе

Hot stuff

Тема Re: Минутка за лафнови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано05.03.10 14:24



Трябват ми за гумените ботуши, че са й големи....значи обикновени...Намерих в Колев и Колев, ама за по-сигурно ще занеса ботуша да премерим.
Иначе за мъж ми взех - антибактериални, с възможност за изрязване.





Тема Re: Молянови [re: tani4ka]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано05.03.10 14:25



добре дошла в клуба!!!
при Лора, при нормални условия действат почистване с Риномер и веднага след това по 3-4 капси сребърна вода във всяка ноздра сутрин и вечер...



Тема Re: Минутка за лафнови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано05.03.10 14:30



деска, за стелките от колев и колев нямаш нужда от ботуша - стелките на КК за гумените ботуши се взимат със същия номер като на ботушите!
за всички останали обувки, ботуши и гуменки стелките им са предвидени да се взимат с един номер по-малки (т.е. ако обувката е 25, стелката трябва да е 24)

аз ги ползвам много активно за Лора, защото на нея стъпалото й е с много нисък свод и се притеснявам да не я болят крачетата - слагам от стелките на КК на всички обувки, ботуши и гуменки които не са с "вградена" ортопедична стелка

за мъжа ти най-добре вземи др. Шол

Редактирано от incendio на 05.03.10 14:33.



Тема Re: Минутка за лафнови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано05.03.10 15:10



Ама ботушите не са на Колев и колев и може да са различни размери, затова



Тема Re: Минутка за лафнови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано05.03.10 15:52



ама аз не говорех за обувки и ботуши на КК, а за стелките...
занеси го - едва ли ще ти натежи много





Тема Re: Минутка за лафнови [re: dessbess]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано05.03.10 16:07



И аз да издудна за стелките на Шол - перфектни са, не бих ползвала никакви други.


Аз пък съм майка на "водно конче" - днес беше "изпита" за първото ниво по плуване на Звяра. Може да плува 25 метра и да вади обръчи от метър и половина дълбочина. Фръц

!



Тема Re: Минутка за лафнови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано05.03.10 16:24



Това си е повод за похвала ....... браво на русалката



Hot stuff

Тема Re: Минутка за лафнови [re: surfline]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано05.03.10 16:28



Цццц. Опасна тая Симона!!!


Ще почне сега момчетата да ги минава като бързия влак.
А ваденето на обръча направо ме срази. Бая зор си е, но явно не само водно конче е, а и някое по-водно животинче...



Тема Re: Минутка за лафнови [re: tswete]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано05.03.10 16:31



Мдам, опасен вид розова немска акула

.



Тема Re: Молянови [re: incendio]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано05.03.10 16:47



Благодаря ви!!!




Тема Re: Минутка за лафнови [re: surfline]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано05.03.10 17:26



уоууу... браво на водното конче





Тема Re: Минутка за лафнови [re: surfline]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано05.03.10 18:51



Хехе все така да продължава малката русалка.





Тема Re: Минутка за лафнови [re: tswete]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано05.03.10 22:49



Голямо Браво на Симона и от мен - морското конче





Тема Re: Минутка за лафнови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано06.03.10 09:54



Много се впечатлих! Браво на нея!





Тема Re: Минутка за лафнови [re: surfline]  
Автор snich (top4o)
Публикувано06.03.10 10:52



Браво на Симонката

Браво!



Тема Re: Минутка за лафнови [re: jana]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано06.03.10 14:41







Тема Re: Минутка за лафнови [re: surfline]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано06.03.10 14:46



такива деца ми събират очите в точка дет се вика

. Браво на нея.

На морето една сутрин седя рано на терасата и в басейна едно немско семейство майка, батко около 3-4клас и момиченце може би на 6-7 годишно. Е това дете как плуваше. Не можех да отлепя очи. Наравно с майка си и батко си. Накрая се поумори, но пак поспре и пак почне. Броих дължините му, но не си спомням вече.



Тема Re: Минутка за лафнови [re: surfline]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано06.03.10 17:58



Браво на Симона! Представям си как си се надула от кеф!

Евала на такива деца!





Тема Re: Минутка за лафнови [re: surfline]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано07.03.10 22:35



"розова немска акула".... хахаххаха... представих си я с изкуствена перка на шапката за плуване







тинтири-минтири

Тема Re: Минутка за лафнови [re: mishellinna]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано08.03.10 09:19



Бравос на Симонката!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.