Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Оракул?!? [re: Nasinda]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано23.02.10 17:12



Открих загадката и се успокоих





Тема Re: Имам нужда от съвет! [re: flor4eee]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано23.02.10 17:15



Нас, виждам, че Яна, Сърф, ДесБес, Флорче и Снич са ти дали съвсем същите идеи като моите... не зная какво друго да ти кажа, миличка... освен че наистина СЪМ С ТЕБ





Тема Re: Имам нужда от съвет! [re: Nasinda]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано23.02.10 17:23



На най-добрия приятел на Алекс майка му и баща му се разведоха. Беше на ок. 3 години, когато татко му се изнесе. Майка му, която ми е и приятелка, де, много се притесняваше какво ще стане и как ще го приеме. А и детето беше по-привързано към татко си от каката. Та, отиде на психолог и с нея решиха първоначално да не казват на детето. Бащата се изнесе в ден, в който малкият беше извън София. В началото таткото идваше всяка вечер, после бързо му омръзна. Знам, че ходиха и после на психолог вече с двете деца, защото малкият почна да си гризе ноктите, беше доста нервен. Защото малко по-късно осъзна положението и някак се почувства нежелан. Защото татко му не идваше, когато беше обещал, не го взимаше никъде, само дойде и даде някоя играчка. АЗ мисля без много разяснения. Това за всеки си има къща, но ще си те посещава, ще ходите заедно на кино, на детски клуб и пр. върви. Малки са, не разбират, а ако бащата е грижовен, взима детето и го обгражда с любов, не мисля, че значително ще се променят нещата от старото положение. По-важно е отношението, вниманието, чувствата между родител и дете, да са качествени, а не просто стоенето в къщи и скритите конфликти, които тровят атмосферата ежедневно.
Отложи тоя пуст разговор за като се върнеш есента. Тя ще е по-голяма, ти ще си по-спокойна. Път назад няма. Така че няма какво да го мислиш. Господ си знае работата. Нещата ще са по-лесни тогава, отколкото сега, когато и на теб ти е трудно. Трябва първо ти да изживееш избора, за да няма колебание у теб, сълзи в очите и нотки на съжаление.



Тема Re: Имам нужда от съвет! [re: Nasinda]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано23.02.10 21:53



наси, подготви я от сега... нека поплаче, но с времето й го повтаряй и ще свикне... наложи ми се да споделя нещо тежко с голямата (малката не й разбира главата и не й казвам)... тя първо плака - ден не повече... после започна да ми задава въпроси и то доста умни, направо като възрастен... след това просто започна да се подготвя за момента... сега толкова е свикнала с мисълта, че се съветва с мен за някой важни неща, как да постъпи и реагира ако нещо се обърка и не е както съм и казала... мисълта ми е, че след първия шок мозъчето заработи и то мн рационално... та... подготви я, нека свиква и говорете за това... дори обясни подробности, нарисувай картина в която да има ситурност и увереност... много обичат това малките госпоици (то не че ние не обичаме де

)

и според мен мн добре си преценила момента на раздялата... просто искай да го няма като се върнеш и намери човек да му помогне за това...

варианта да си съществувате двамата е супер, ако съпруга ти е разбран човек, но явно като всички останали не е ... да ходи да страда тогава

ние те подкрепяме... гуш гуш...





тинтири-минтири

Тема много се смях [re: jana]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано24.02.10 01:02










тинтири-минтири

Тема Re: много се смях [re: 3aиpa]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано24.02.10 08:33









Тема Нещо което се сещам ... [re: tswete]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано24.02.10 09:17



внимавай само детето да не почне да обвинява себе си. Може изобщо да не й хрумне това, но чест осе случва децата да се обвиняват, че те са виновни за раздялата на родителите им. (онзи ден си говорих с разведена приятелка точно по този повод)

Hot stuff

Тема Re: Нещо което се сещам ... [re: jana]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано24.02.10 09:56



Аз вчера я поразпитах за подробности моята приятелка. Първото, което ми каза е, Нас, ти да си силна и да си уверена в решението. Второ - да се държиш по същия начин, доколкото е възможно, без да прекаляваш с лигавенето, с гушкането и да се мъчиш да компенсираш. За нея това е било най-трудно. Просто се е чувствала виновна, че заради нея детето остава без баща до себе си в ежедневието. Затова ми каза, че психологът, а и после адвокатът за развода, са й били от голяма подкрепа. И трето - да се въоръжиш с търпение, защото децата си го преживяват (говоря за по-малките 3-4-7 годишни). Глезят се повече, тръшкат се, сърдят се повече. Сигурно при всяко дете е по различен начин, но е неприятен период и за тях, а те не могат като нас да се заобиколят с приятелки и работа и да не мислят за това. Така че търпение да си го преболедува. Според мен голямата на Заира си е голямо дете, а Аля е мъничка и освен това е едно дете. Не можеш да очакваш с един ден размишление да й мине, празнотата да се сгъне между тетрадките и учебниците.
И още нещо - пълна искреност. Макар и малка, тя ще разбере, че за това положение има причина и когато й обясняваш, кажи й каква е. При тях е било, че не са се обичали, че са се мъчили заедно и не им е било хубаво, че са страдали и там каквото е било положението. Затова татко отива в неговата къща, мама остава тук до него и така има повече радост и за мама и за тате. И естествено, че ще го обича и пр.
Ситуацията си е сериозна за преглъщане, но не е непреодолима. Много семейства изпадат в такава ситуация и се справят. Така че - смело напред, помощ винаги ще намериш - както от нас, така и професионална, ако усетиш, че имаш нужда от нея.





Тема Re: много се смях [re: 3aиpa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано24.02.10 10:02



Муахахахахаха!





Тема Re: много се смяхнови [re: surfline]  
Автор snich (top4o)
Публикувано24.02.10 12:02



И в тази тема да питам.....Някоя от вас да има представа случайно къде да търся гимнастика за бременни.Не йога,не водна,не курсове,а съвсем обикновена гимнастика.Варненки ,ако знаят за място,където се предлага подобно нещо,а всички - ДВД,торенти,книги......просто нищо не намерих сама

Има едно чудо "Фитмама",но го предлагат на видеокасета,каквато нямам къде да завъртя И май се оказва,че във Варна имаме само йога и водна ПОМАГАЙТЕ,МОЛЯ!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.