Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Имам нужда от съвет! [re: Nasinda]  
Автор snich (top4o)
Публикувано23.02.10 13:42



Никакво връщане ,Нас ,щом не го искаш! Подкрепям Сърфа - категорично и без много подробности за чувства,за отношенията на възрастните.....Малка е още за това и още дъъъълго ще бъде малка ,за да го разбере.Ще свикне да ви вижда по отделно.Може в един момент да реагира зле спрямо единия от вас,но това е само защитна реакция - не трябва много да си го слагаш на сърце.И следи за симптоми на самообвинение.Децата имат склонността да мислят,че те са лоши и затова родителите се разделят.
И още нещо - не бих й казала предварително.Бих оставила разговора за когато раздялата стане факт.Иначе е някак мъчително според мен.
А вие всъщност не сте ли разделени вече? С такова впечатление съм останала





Тема Re: Имам нужда от съвет! [re: snich]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано23.02.10 13:56



Официално сме разделени, но живеем все още заедно. На мен ми предстои командировка за дълъг период от време и го оставих да живее с нас да не дава излишни пари за квартира. Но септември като се върна - вече трява да се изнесъл......
Ще помисля върху варианта да и кажа в последния момент, тъкмо ще е свикнала да сме разделени....



Тема Re: Имам нужда от съвет! [re: Nasinda]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано23.02.10 14:12



И аз мисля, че е рано да й обясняваш половин година по-рано.
Чакай, когато му дойде времето ще намериш точните думи,Насе.Далеч съм от мисълта да ти пожелавам, че нещо може да се промени дотогава...но нищо не се знае.....има половин година до септември.
Моя приятелка изрита буквално мъжа си, когато сина й беше на 3.6. Много леко го прие, обясни му, че тати ще живее в др къща, за да не закъснява за работа. Сега е на почти 8 и отдавна е свикнал с положението....



Тема Re: Имам нужда от съвет! [re: dessbess]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано23.02.10 14:17



Подкрепям стратегията на Сърфчето! Или поне това е което ние мислим да направим - ние ще живеем тук, тати там и това е. Без излишно драматизиране. Вярно, Тоби е по-малък и говори по-малко, т.е. няма мегдан за задаване на много въпроси, но мисля, че това наистина е правилната тактика.



Тема Re: Имам нужда от съвет! [re: flor4eee]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано23.02.10 14:42



Благодаря ви момичета, мисля го половин година по-рано, защото от май като забегна, та чак септември се връщам. Аля ще е един или два месеца при мен и после тъкмо ще си я взема и трябва да и стоваря и това чудо на главата....затова ми е притеснено.



Тема История за двама велики тенори! [re: jana]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано23.02.10 15:34





п.с Като прочетете текстта на кадъра кликайте отгоре да се смени



Тема Re: История за двама велики тенори! [re: Nasinda]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано23.02.10 15:45



Страхотно.



Тема Оракул?!? [re: jana]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано23.02.10 16:54




Не мога да схвана "магията"...
И ще се пръсна от яд!!!



Тема Re: Оракул?!? [re: vihrogonche]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано23.02.10 16:56



Чиста математика е Деска, не се ядосвай





Тема Re: Имам нужда от съвет! [re: Nasinda]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано23.02.10 17:07



Моят искрен и изстрадан съвет е - ТИ самата да НЕ се колебаеш относно РЕШЕНИЕТО си, да знаеш вътрешно, че това е ЕДИНСТВЕНО ПРАВИЛНОТО ЗА ВСИЧКИ ВИ, и някакси да й ПРЕДАДЕШ тази своя увереност на нея - помагат интонацията, погледите, жестовете, всичките НЕТЕЛЕСНИ сигнали, които излъчваш към нея.

Нас, ние наскоро бяхме разделени с мъжа ми (всички тук знаете това), и макар че беше закратко (аз обаче мислех, че ще е задълго или дори завинаги!), само за месец, ми се наложи да обясня на Алекс, че с баща му вече няма да живеем заедно. Не ми беше лесно, но честно казано, не се оказа и трудно. Може би и от самото дете си зависи! Освен това аз лично НЕ желаех тази раздяла, тя ми беше натрапена от съпруга ми, както и да е - минало, заминало. Въпросът е в това, че му казах ИСТИНАТА.

Някакси като пред СВЪРШЕН ФАКТ го поставих: "Така стоят нещата, маме. Така сме решили с баща ти. Всичко ще бъде наред, ще видиш. И двамата много те обичаме и ще продължим да се грижим за теб и да те виждаме често. Ти нямаш никаква вина за случващото се! Аз винаги ще съм ти майка, баща ти винаги ще ти е татко. Няма да живеем заедно, за да не се караме непрекъснато. Иначе много се дразним един друг и не сме щастливи."

Алекс прие нещата завидно спокойно.



СТИСКАМ ПАЛЦИ И СИЛНО ТЕ ПРЕГРЪЩАМ!!!



П.П. И да, чак сега видях - щом нещата ще станат чак през Септември - отложи разговора ви за тогава! Не говори отсега. Ще страда предварително. Напълно ненужно и излишно според мен. Мъничка е още. Нека си живее безметежно в момента. Когато дойде Септември - тогава! Това е мое мнение и не ти го натрапвам в никакъв случай! Пиши!!!

Редактирано от vihrogonche на 23.02.10 17:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.