Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За пакостите  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.02.10 10:06



Споделете някоя калпазанщина на вашите хлапета, която много ви е ядосала...а след време (може и доста време) развеселила.


В тази връзка:

Перочистпазарогот
Виктор Самоилов

Днес навън не съм играл.
Днес за мама ми е жал.
Прекалено е заета.
Само шета, само шета...

Днес дори не гледам кино.
Майсторя една машина.
Тя да готви, да пере,
а пък мама на море.

Тя да шие, да мърмори,
а пък мама по фризьори.
Тя да мъкне от пазара,
а пък мама на сафари.
Тя да...

Мамо, виж! Твоят труд ще отмени
този домакин-робот - Перочистпазарогот.
Питаш частите какви са.
Разглобих ей тоз транзистор.

Още шевната машина
и котлона щом изстина
и пералнята, така че,
вместо теб дори ще плаче.


Аз, от тази сутрин, вече нямам сенки, но имам прекрасни сиво-зелено-сини петна по килима.
Хубаво, че поне не си е написал името със спирала ми.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: За пакоститенови [re: Пъpпъл]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.02.10 11:53



стихотворението е...



моята е още дребна и инженерно-техническите й постижения се простират само до височината на прахосмукачката, която заедно с абсолютно всички играчки търпи ежедневни ремонтно-унищожителни действия от страна на малките хитри пръстчета...

за гримовете - думите са излишни - виждали сте снимки - положението се променя ежедневно... вече знае кое кремче, моливче и всяко друго гримилце къде и за какво се използва - съотвенто пораженията са все по-мащабни от към количество на съсипаната козметика...

чупенето на чаши и чинии, разливането, изсипването и истеричните изблици са ежечасно....




Тема Re: За пакоститенови [re: Пъpпъл]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.02.10 11:55



Беше на около 2 г. когато реши да боядиса гардероба ни с един от лаковете ми, покрай гардероба заминаха и няколко ката дрехи отвътре, нямаше пране


Отново на около 2г. ние докато си седяхме кротко в едно кръчме, нашто влезнало в кухнята и излезна от там с две пържоли в ръчичките и сладко си ги гризкаше, под опулените ни погледи (не се разбра откъде ги беше гепила)
Пак на същата възраст на Великден я водя на църква, пролазваме под масата и се редима да даде попа здравец, но вместо здравеца тя го гепи за брадата в истеричен рев и не го пусна дълго време, попа всячески се опитваше да се отскубне заглавичкайки я с китка здравец, но брадата беше доста по-интересна. Накрая си тръгнахме с няколко бели кичура в ръката й.

Hot stuff

Тема Re: За пакоститенови [re: jana]  
Автор eodLove (непознат)
Публикувано06.02.10 12:15



Хахахаах, Яна, направо на глас се смях



Да ти е живо и здраво малкото диваненце!

Редактирано от eodLove на 06.02.10 12:17.



Тема Re: За пакоститенови [re: Пъpпъл]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано06.02.10 12:31



от преди няколко седмици



Беше вкарал навътре мембраната на един високоговорител на баща си на тонколоните направени с мнооого труд от него и с доста скъпи високоговорители. Баща му побесня, а на мен малко ми беше смешно.

А кака му като беше малка любимата и игра беше да вземе всички събрани найлонови пликчета и във всяко слагаше само по една играчка или нещо си и така засипваше всичко около нея.. После се стигна да молба от нея: "Само едно пикче мамо, моля те"



Тема Re: За пакоститенови [re: Пъpпъл]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано06.02.10 12:34



сетих се още една

Боби беше събрал доста охлюви след един дъжд и ги беше прибрал в къщи и изсипал в хола. А

какви лиги бяха пуснали дето бяха пълзяли.

И още: той обожавама да събира всевъзможни боклуци отвън - счупени запалки, ръждиви болтове и всякакви други дивотии. Редовно си ги крие по дрехите и ги прибира в къщи. За пръчки и камъни да не говорим. Трупам ги в мокрото и след ден два тайно изхвърлям.
Голям боклучарник е. Ако го оставя от работа ми ще навлече всички стари cd-дискове, счупени платки и всевъзможни глупости

Редактирано от galia71 на 06.02.10 12:38.



Тема Белите на Стефаннови [re: galia71]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано06.02.10 13:58



Бебешко олио Бубхен на стената в детската стая още ми държи влага..........


Искал вчера да ми направи кафенце на мама грижовното. Набарал буркана с Нес кафе и напълнил половината чаша за кафе, после и водичка от чешмата, разбъркал добре, чак пяна направил.....Хубаво, много му се зарадвах, само дето това количество би ме уморило...

Редактирано от нeмиpницa на 06.02.10 13:59.



Тема Re: Белите на Стефаннови [re: нeмиpницa]  
Автор snich (top4o)
Публикувано06.02.10 18:10



На годинка и малко - използвала гърнето по предназначение и решила да ми помогне като го изхвърли в банята

Знаете на тази възраст каква им е патешка походка и как всичко се плиска.....След тази помощ се наложи да търкам пода,да пера килимче и дрехите на госпожицата,както и да изкъпя последната На същата възраст яде пръст от саксията и изми цялата си количка с около пакет и половина мокри кърпички
На 3 години замина сама с асансьора.Докато тичах надолу по стълбите ,един съсед я засякъл и ми върна.На същата възраст изскочи сама на средата на улицата,спря да се огледа,обърна се към мен и извика "Мамоооо,няма коли,може ли да мина"
На 5 години боядиса стената под прозореца в нейната стая с водни бои,за да станело по-красиво.После й минало през ума,че ще се ядосам и залепила отгоре листи,за да не го видяОще ми е красиво там
Новогодишната история с полилея още ми държи



Тема Re: Белите на Стефаннови [re: snich]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано06.02.10 18:50



Вие имате залепени листи по стената, а ние имахме тубичка лепило по паркета в неговата стая, за да не видим лепилото, беше сложил отгоре килима.






















































ч

Думи, думи и нищо повече


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.