Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано29.01.10 14:21



Отварям нова тема, че другата стана трудна за четене!





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Vendome ()
Публикувано29.01.10 20:16



Аз да питам пак нещо? Нормално ли е изпражненията на бебе с колики да са пресечени?



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано29.01.10 21:17



как така пресечени?



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано29.01.10 21:20



Като песъчинки, ако не съм разбрал погрешно майка ми. Тя твърди, че било характерно за коликите и аз и сестра ми сме имали такива при коликите.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано29.01.10 21:34



Малки бели петънца като ядчици в акото ли?



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано29.01.10 21:41



Като гранулки с цвета на изпражненията, в случая зелен заради Фризопепа.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано29.01.10 22:12



питайте си и лекарката, но мисля, че си е ок





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.01.10 11:46



Дени също имаше подобни пресечени частици, докато беше само на мляко. Не вярвам това да има нещо общо с коликите обаче, защото той нямаше такива

. Предполагам, че от телесната топлина се получава така- дори и ако се случеше някой път да повърне от млякото, пак беше с вид на пресечено. Това е моето лаишко обяснение- в случая важи за дете на кърма.

Един принципен въпрос- може да ли заради никнещо зъбче, детето да има Т цяла седмица? И колко време след спадането на Т, излиза зъбчето- какво показва вашия опит? Дени няма вече Т, но до онзи ден бе с леко завишена такава, и то само вечерно време.
Току-що прочетох от немски здравен сайт, че нормалната Т при деца вариира м/у 36,5 и 37,9°. Завишена Т има ,когато стойностите са над 38°, а за висока Т става дума едва, когато Т е над 39°.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Vendome ()
Публикувано30.01.10 12:11



Четох при Спок или някъде другаде, че над 37.3 се води леко завишена, но не налага лечение.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.01.10 12:21



Спок, мое лично мнение, е остарял като инфо. Бебетата имат по-висока Т от по-големи деца. Всяко дете има базисна Т- при бебо е около 37- до 37,5. Вечер е винаги по-висока; ако е бил по-активен физически също; когато е плакал повече също или доста е топло около него- това влияе на телесната Т- това ми го казаха в родилния дом, а и съм го чела. Та не е е лошо за всяко бебе да се знае нормалната му Т и оттам нататък се изхожда дали му е завишена Т или не.

Немските педиатри съветват да се дават температуропонижаващи чак към 39°, за което съм съгласна.

Редактирано от -Randi- на 30.01.10 12:22.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Vendome ()
Публикувано30.01.10 12:40



Уважавам немските педиатри и сигурно са прави. При всички положения, щом и зъби никнат, надали имаш основание да се притесняваш.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано30.01.10 18:37



Принципно рядко се случва да има Т от зъби. Обикновено при зъбоникнене детето е със снижен имунитет и за това е по-податливо на вируси и от там обикновено е Т. Не знам какъв е случая при вас, но ако се притесняваш винаги можеш да потърсиш мнение на специалист. Общо взето, когато има Т от зъб спада точно преди поникването на зъбчето.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано30.01.10 22:23



Случаят е такъв, че дечко изкара един вирус, придружен с Т и хрема, но си помислих, че това може да е комбинирано и с растеж на зъб, тъй като горния венец лееекичко се белее, но май съм се заблудила, че сега ще избие.

Това мое съмнение породи въпросите ми.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано31.01.10 11:28



Ранди бебето може да вдига Т заради зъби, но те така и да не избият... и този процес да се повтаря с месеци... при всяко бебе е различно ваденето на зъби... повечето отговарят с червено гърло, хрема, болки в ушетата... други с разстройство, трети с нищо (е аз нямах такова, но съм чувала, че има

)

при моите... голямата започна да вади зъби на 6 м към 7 м с разстойство и повръщане, но първия се появи на 13 м... малката започна към 4-5 м. само с Т., първия изби на 10 м... и двете се чешеха здраво, така че нямах съмнение, че вадят зъби и не съм лекувала нито разстойства, нито Т...

и другата зависимост която открихме с няколко майчета беше, че около пълнолуние зъбите им се активират и им създават проблеми, така докато избият... имай си го на предвид за следващото пълнолуние





тинтири-минтири

Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано31.01.10 13:19



Четем на кутията Фризопеп, че след 3-4 седмица до 2 месец, детето трябва да яде пет пъти на ден мляко, приготвено с 4 лъжички и 120мл. вода? Не виждам да се говори за дохранване, запозната ли си, дали това е необходимото количество? Питам, понеже чак утре ще се говори с Куманова.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано31.01.10 16:15



би трябвало да е достатъчно количество, но все пак е редно да си изчакате посещението при лекарката, все пак тя е специалиста. А аз не разбирам за какво дохранване говориш.





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано31.01.10 16:22



Имах предвид, дали таблицата на кутията не е за дохранване, а ние, че не дохранваме е ясно. Ами ще си чакаме прегледа в петък.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано31.01.10 16:30



Няма таблици за дохранване на кутиите

. Те са за цялостно хранене. Ако бебето трябва да се дохранва количеството го определя педиатъра на детето. Не може всички бебета да се дохранват с еднакви количества мляко, защото майките имат различно количество кърма. А дохранването в крайна сметка е допълване на недостига на кърма, който е индивидуален. Не на последно място 150 мл мляко не може да е дохранване, защото то е млякото на едно дете за цяло хранене, че и повече.
А иначе 120 мл вода плюс съответните лъжички мляко правят около 150 мл мляко по 5 пъти на денонощие е 750 мл мляко, което е достатъчно за бебе на 2 месеца . Все пак във вашия случай детето има да наваксва още грамове до достигане на съответното тегло така, че може би лекарите взимат това предвид и са и предписали други дози, както и оризовото брашно. Освен това тук се касае за бебе с рефлукс, а както много пъти говорихме те хапват по-често и по-малки количества. Бих се доверила на лекуващите лекари и бих оставила детето на определеното от лекаря количество

Редактирано от Acя на 31.01.10 16:34.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано31.01.10 20:10



Ние в момента сме на седем хранения на 90мл. вода и 4 лъжици мляко и половин лъжица ориз, което го смятам към 105-110мл. (ако знам правилно грамажа на лъжиците). Доверяваме се на лекарите, просто любопитствах, заради написаната таблица на кутията.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано31.01.10 20:41



110 по 7 хранения са пак около 770 мл на денонощие

така, че няма кой знае каква разлика .



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано31.01.10 21:47



Принципно е така, но не винаги имаме толкова, а и понякога не пресушаваме дъното, но това не е обезпокоителна разлика. Към днешна дата малката тежи 4,050 гр., наддаваме общо с 90 гр. за последните три дни.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано31.01.10 22:05



Вандом, разбирам защо сте така втрещени в мерките, но мисля, че можете да отпуснете душицата вече. Важно е да не пада под 650 мл на денонощие, като 750 е оптимално. Нормално е да не пресушава винаги шишето и ние не винаги хапваме едни и същи количества, нали? Важно е да има стабилно наддаване

, каквото при вас е на лице.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: 3aиpa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.02.10 16:32



Следващото пълнолуние е на 28 февруари- ще си отварям очите на четири тогава!

Според лентичката на Точкова Галена е имала рожден ден преди 2 дни и да не се похвали тук майчето й....

Пожелавам на порасналата й щерка да е здрава, любознателна и много, много усмихната !!!



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано01.02.10 19:05



Аз днес отново бях на УЗИ. Така ще е до 12-тата седмица, да сме живи и здрави да додрапаме

. Т.е. ми остават още 5 седмици притеснения, чести прегледи. Като че ли поне намаля кървенето. Въобще картината е пълна. Алекс е болен с някакъв грип. Аз уж трябва да се пазя, а съм детегледачка. Таткото заминава в командировка чак до следващия вторник. Какво да се прави.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: tswete]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано01.02.10 19:08



цветеее, изпуснала съм!


от цялото си сърце ти желая лека бременност, здраво бебе на финала й и разбира се, щастливо майчинство!
прегръщам всички ви



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано02.02.10 00:20



Благодаря, Ранди за пожеланията! Наистина преди два дни Галена стана на годинка - брех голямо събитие, голямо нещо!

Нямах време да пиша. Отдавна не се бях вълнувала около рожден ден на когото и да било, даже вече и на моите не обръщах кой знае какво внимание, а сега броях дните и буквално сърцето ми подскачаше от емоции. Данданията мина, а Галена се представи повече от добре - никакво мрънкане и фасони, беше просто едно чудесно детенце. Ще се постарая да пусна и снимки по-нататък във фото темата.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Tochkova]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано02.02.10 07:48



Точкова макар и със закъснение искам да честитя първия рожден ден на Галена!Да ви е жива и здрава! Чакаме снимки!







Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: tswete]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано02.02.10 07:49



Цвете ти пиеш ли лекарства за кървенето? Дано скоро спре напълно и да ти се отпусне сърчицето!

Дано скоро и Алекс е по-добре!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано02.02.10 08:28



. Бързо да минават тези пет седмици, че не ти е лесно.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Tochkova]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано02.02.10 12:06



Точкова, радвам се, че се разписа- първият рожден ден си е емоция, която и на мен ми предстои да изпитам- ама и как иначе, тази първа годинка е толкова важна за детето, а и за майката! Особено, когато е първо дете всичко е толкова ново и се изживява за първи път!



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: tswete]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано02.02.10 12:08



Цвете, дръж фронта, дано да не прихванеш някой грип! Дано Алекс е по-послушен от обикновеното през тези трудни за теб дни !!!





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Tochkova]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано02.02.10 15:14



Именно ПЪРВИЯТ рожден ден на сина ми беляза толкова силно сърцето ми, че никога няма да го забравя! Чувствах се тооооолкова ГОРДА и щастлива, ОЦЕЛЯЛА майка! Неописуеми емоции са, така че ... ГОЛЯМО ЧЕСТИТО, Точкова!!! - най-страшното е зад гърба ти, ще видиш!!! Сега те чакат истински вълнуващи приключения с твоята пораснала рожба!!! От сърце - жива и здрава да ти е Галенка - и много, много щастлива!!!





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано02.02.10 15:33



Давате ли вода на бебчета си?Нашата педиатърка ни каза да му даваме с лъжичка след кърмене да си изплаква устата,но винаги като му дам връша мляко,дори и с шише като се пробвам после връща и май ще спра да се пробвам да му давам той си се храни доста добре.Вчера бяхме на първа консултация и е 4 кг

,а ни изписаха преди 23 дена с мерки 50см и тегло 2710!



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано02.02.10 16:03



Браво! Явно имате добър режим и бебчето добре си похапва!
Аз вода и на двете деца съм предлагала, но не искаха! Пролеми с млечница не сме имали!Не мисля, че е фатално ако бебето не си изплаква устичката!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано02.02.10 16:16



добър прираст





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано02.02.10 16:40



По нашите ширини никой не ми е препоръчал подобно нещо, не съм го правила. Има по-голяма опасност за детето да прихване млечница, ако смуче биберон- не вярвам с плакнене с вода да може да се предотврати това.

Едно голямо браво за мерките! Ящно е детето явно!

Редактирано от -Randi- на 02.02.10 16:42.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано02.02.10 16:56



Цицоман е

.Хапва си доре,надявам се и за напред да е така.А за смученето на биберон не бях чувала, че има опастност да прихване млечница.Той го смуче рядко и все го плюе,но от друга страна плаче, ако не му го дам



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано02.02.10 16:57



Правени са проучвания, които доказват еднозначно, че няма връзка между изплакването на устичката след хранене и появата на млечницата. Обикновено при бебета, които се кърмят на гърда, появата на млечница е доста по-рядко явление. Млечницата може да се появи ако предлагаш биберон залъгалка и след като бебето я изплюе не я измиеш преди му я предложиш отново

.
Съветвам те да не плакнеш устичката на бебето



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано02.02.10 17:01



Няма да му давам вода,той и без това я връща, че и от млякото си връща заради водата.А за бибата,той постоянно я плюе и после я търси, но пък трудно заспива без нея,тя пада ама на негавата пеленка дори итогава ли да я почиствам,чак толкова стерилност ми се вижда множко.Стерилизирам я всеки ден и я изплаквам от вреем на време с гореща вода през останалото време,мисля че е достатъчно





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано02.02.10 17:04



Някой има ли новини от Стефи?Тя беше с термин близък до моя сигурно вече гушка бебчето си.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано02.02.10 17:06



Така трябва да е- цицоманче!



За бибата съм го чела, а и при един от прегледите при педиатър тук, ме питаха дали смучел биберон и когато им казах, че не и лекарката рече: Още по-добре, че по-лесно можел да хване млечница , тъй като бибата пада тук и там и вероятността да се полепят гъбички по нея, предизвикващи млечница е по-голяма. С това не искам да те плаша, всичко това е много относително, просто обяснявам ....



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано02.02.10 17:07



Стефи има момченце-похвали се в старата тема, даже и снимки пусна!





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано02.02.10 17:19



Става дума за случаите, когато бебето е смукало биберона и го оставиш някъде на въздух и след 2 часа примерно му я предложиш пак. За това време на въздух могат да се развият бактерии, заради слюнката полепнала по биберона, тя е благоприятна среда за развитие на микроорганизми. И е достатъчно да се изплакне дори със студена вода.





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: little pony]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано02.02.10 17:45



Благодаря ви момичета, много сте мили!



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано02.02.10 17:51



Изтървала съм за Стефи,покрай бебока по рядко сядам на компа :).Да ти е живо и здраво Стефи много да папка и расте щастливо и усмихнато!



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Tochkova]  
Автор Vendome ()
Публикувано02.02.10 18:15



Честит рожден ден на малката, да ви е жива и здрава.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор Mepиcлaвa (минаващ)
Публикувано02.02.10 22:11



олеле колко хубави новини има в старата тема, честито на всички бременелки - цвете пожелавам ти тревогите да отминат в най- скоро време, честит рожден ден на галена и честите бебоци на всички наскоро родили майчета на които не съм честитила. Моето Митаче беше със зачервено гърло, доста ми беше притеснено защото баща му беше болен. Моето бебоче е делфинче има и сонар страшни писъци са. Да не си помислите че реве, не просто си цвърка детенцето

. Започнах да му давам сок от ябълка страшно мляскане е



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано03.02.10 11:07



Черпя днес- бебо става на 6 месеца! Половин годинка не е шега работа, а сериозно постижение

!
Не само бръмчи, а и цвърчи като бебето на Мерислава- като врабче е! Радва ни се , когато ни види с таткото- определено е по-забавен вече.
Обича да си играе с етикетите по играчките- разлиства ги като книжка, смуче ги. Палецът на дясната ръка обаче е номер едно- как ще го отучваме , когато порасне не знаю....





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано03.02.10 11:14



значи имате мини празник. Занапред да я карате по-спокойно, без притеснения и много веселие. Кога стана това човече на 6 месеца





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: galia71]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано03.02.10 11:17



Минаха 6-те месеца, така е- за нас е нищо като време, за него обаче цяла епоха.





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано03.02.10 13:50



Браво на мъжлето от групата! Да ви е жив и здрав!Още малко остана до първия рожден ден!
И Петя ги обожава тези етикети!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Zori_D]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано03.02.10 16:28



Мерси, Зори! Не е никак малко времето до РД, поне аз го усещам така ;)))- виж, вие сте друга работа...

Крайно време е да се произведе играчка с дузина етикети по нея, та да се забавляват бебоците!





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано03.02.10 16:55



Преди време видях една играчка в интернет магазин, която беше едно топче с възли и етикетчета! Това би било рай за децата ни!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Zori_D]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано03.02.10 17:17



А кой е този Интернет-магазин?



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано03.02.10 17:49



Ми аз ако се бях сетила щях да го напиша, но ми се е изпарил от главата! Съжалявам!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано04.02.10 00:16



Честита ви половин годинка!

Да ви е живо и здраво бебочето! Ще видиш още колко по-интересен ще става .... Няма да има нищо общо сегашният ви режим с този, който ви очаква. Купона е пълен



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Tochkova]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано11.02.10 11:41



Да ви се похваля, че Петя от петък лази, а от вчера бяга лазейки!

Тази сутрин се изправи в кошарата сама, а от вчера и сяда сама! Беше така тромавичка и кротичка та чак се бях притеснила, а тя мацката ме изненада!

Вие и вашите бебоци как сте? Как понасяте студовете и снеговете? Ние почти всеки ден сме навън, а в неделя на пързалката малката спа повече от 2 часа! Изглеждаше толкова доволна!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Zori_D]  
Автор Vendome ()
Публикувано11.02.10 12:42



Студът го понасяме в апартамента, Вяра поема малко чист въздух, само когато е топло и на терасата за няколко минути.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано11.02.10 12:45



За толкова малко шушулче това е добре!Тя как е? Как качва? Успокоихте ли се малко със съпругата ти?



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Zori_D]  
Автор Vendome ()
Публикувано11.02.10 13:08



Надявам се, че е добре. Ами качва, вчера я претеглихме 4,480, за последните четири дни беше качила 90 грама, но преди това пък имаше ударно качване от 180 гр. за три дни. Успокоихме се, но то все нещо те притеснява, така ще е.

Другата седмица трябва да се проведе консултацията за втория месец и ще я ваксинират с Пентаксим (някаква петвалентна ваксина), но аз се опитвам да убедя жена ми да говори с педиатърката не е ли опасна съставката за коклюш при наличието на алергия (четох подобни неща).

От няколко дни за известно време успява да си задържи сама главичката права, без да я подпира.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано11.02.10 22:03



Говорете с Маринова, нали тя ви беше констатирала АБКМ? Може би греша, но и Ковачева и който и да е, ще ви дадат направление или някакъв друг официален медицински документ, който съдържа мнението им, ако считат, че не трябва да се ваксинира сега. Ако лекуващата лекарка счита, че може да се ваксинира - ще ви предпише с какво да я приготвите за ваксинирането. Изобщо - звънете на специалиста гастроентеролог или педиатър-алерголог. Ваксината може да се отлага 6 м., а после с протокол. Стига специалиста да счита, че е необходимо да се отложи. Не слушайте педиатрите за това. На тях им се водят тези ваксини и много държат да се слагат, гонят ги от МЗ.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: tswete]  
Автор Vendome ()
Публикувано11.02.10 22:23



Тази ваксина не е по здравната каса - Пентаксим, плащаме си я ние. Ще говорим с Куманова за ваксината обаче, но аз четох, че точно защото е извънклетъчна, не развива алергии в частта за коклюша.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано11.02.10 22:28



Така е, но нека Куманова ви потвърди. Защото зависи от конкретното състояние на детето. Както знаеш, алергията е имунна реакция на организма, а ваксината също търси имунна реакция като резултат. Ако имате зелена светлина, действайте. Просто не ги щадете тия лекари, ами им звънете и ги питайте.
Аз съм слагала старата ваксина ДТК. Тя провокира АБКМ, преди това реакция нямаше към АМ. Затова съм малко по-чувствителна. В същото време следващите ДТК не създаваха проблеми, но бая ги забавихме и вече приготвях с антихистамини по предписание на Мустаков. Така че призовавам да сте по-внимателни.
И да не се плаща от ЗК, тя съдържа ваксини, които се изискват по ЗК и със слагането й, Джипито си изпълнява задълженията по МЗ.
По принцип ваксините се плащат от МЗ, а не от ЗК.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано11.02.10 23:25



Ани е осовободена от коклюш с протокол, по настояване на Маринова.
Навремето като беше на 2 месеца исках да я ваксинирам с пентаксим. Първоначално М
аринова каза, нека да е тетраксим без хемофилус-инфлуенцата май...а след това твърдо настояваше да я освободим от коклюш....за да не отключи АД. Накрая я ваксинирахме поотделно с тетанус и дифтерит, а въобще като цяло ваксинирането при нас се проточи страшно много във времето - третия прием беше май чак на 2г. и 2 месеца...
Консултирай се с Ковачева или Маринова. Маринова участва в комисиите...



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано12.02.10 08:12



Виждам, че вече момичетата са ти писали! Консултирайте се с Куманова!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: dessbess]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.02.10 09:20



Ще звъннем непременно на Куманова, обаче дано не се забавим много с коклюша, опасна болест е.

Какво е АД?



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.02.10 09:46



Атопичен дерматит....



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: dessbess]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.02.10 10:24



Опасно ли е, че не ми се рови в нета (всякакви психарии пише за децата).



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.02.10 10:34



АД е верен спътник на АБКМ...понякога вървят ръка за ръка...
това е много суха кожа на някои места, или изглежда като лишеи...не съм много надълбоко в тази материя...Ани нямаше големи появления...най-вече само пролет и есен...грапави, червени бузки и тук-таме по някое лишейче...
Не се шашкай, каквото преценят докторите това ще правите...



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: dessbess]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.02.10 10:35



Тоби на Флорче доста страдаше от това, но май го израстна вече...



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано12.02.10 11:02



Странно...пентаксима от тази година е в имунизационния календар



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано12.02.10 11:15



И аз така мисля!?





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Редактирано от Zori_D на 12.02.10 11:15.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: dessbess]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.02.10 11:26



Изглежда неприятно, но не толкова опасно, алергични астми и др. следствия от алергия.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.02.10 11:29



Да, но от 01.04.2010г.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано12.02.10 11:45



Повярвай ми нямаш желание да отключи АД


Елена ми е с АД и е кофти тръпка, колкото и по-леко да е от астми и т.н.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: dessbess]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано12.02.10 11:58



Дес, не е... ей сега пак са се появили няколко петна. Наближава критичния му период, март месец, миналата година точно в началото на март почна голямата криза слез пътуване до Бг, тая година се прибираме в Бг точно по същото време, всичко ми е свито отвътре.
Вендоме, стискам палци никога да не разбираш от опит какво е АД! Защото може да е наистина страшно, при моето дете се стига до отворени рани, които се инфектират... да не продължавам.
Не знам нищо за тази ваксина, за която говориш (живеем в Испания, тук ваксините са други), но АД на Тоби се отпуши именно след ваксина. Така че наистина проверете нещата много внимателно. Стискам палци всички проблеми с Вяра да са останали зад гърба ви!



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: flor4eee]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано12.02.10 12:03



АД на Личката също се отключи след първата ДТК ваксина! Слагахме тези по ЗК! Дано на никой не се случва, въпреки че при Личката поне до момента /дано така остане/ е много лека формата е достатъчно неприятно!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.02.10 13:18



Нямам желание, просто сравнявам последиците.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: flor4eee]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.02.10 16:14



Говорих по телефона с д-р Куманова и тя ми каза, че Пентаксим не влияе негативно на деца с алергия, както и, че нямало нужда от антихистамини преди ваксиниране.

Между другото подсичането на дупенцето почти изчезна, но има леки ранички около анусчето и жена ми се чуди, дали не е въпросния АД (продължаваме да имаме и пъпчици по лицето, понякога е зачервено), но аз я съветвам да изчака до консултацията др. седмица.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано12.02.10 16:41



При нас не видях връзка м/у ваксина и АД- при Дени обривът се появи преди ваксината.

Зори, твоята Петя е показател колко различно растат децата. Дано все така кротка ти остане момата, че така по-лесно се гледа.



Напоследък не правя дълги разходки с бебо- тук се задържа дълга зимата, никога не съм я изживявала такава по тези ширини. Нали имаше известно време хрема и свикнах повече време да си седим у дома или поне да не скитосваме много-много по улиците. Виж- ако беше във възраст, в която повече да се радва на снега, сигурно повече щяхме да сме навън.

Бебо продължава да спи все така леко в количката- спра ли се с нея, до 5 минути е буден. Гледам завистливо майките, които спокойно се мотаят из магазините със спящите си деца, разглеждат дрехи(ако магазинът е за такива), пробват. Аз такъв спокоен шопинг май няма да изживея, но това да ми е проблема в крайна сметка.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано12.02.10 18:14



Точно в ранички се превръща в един момент АД, но се надявам, че при вас не е... Понякога педиатрите наименоват АД всякакви обривчета, които не могат да дефинират по друг начин. Дава ли признаци, че я дразни, щото то това сърби, макар че тя е прекалено малка за да се мъчи да се чеше...
Ранди, и твоят юнак ли е с АД?!Непрекъснато се учудвам колко много деца са засегнати, ужас





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано12.02.10 18:20



Да, и моето дете е с АД- поне такова обяснение дават за обрива по главичката и по тялото. От сърбеж понякога такива рани си прави с ръцете, че ме хваща жал...

Така е- живеем в замърсена околна среда, децата ни страдат от цялата тази помия.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.02.10 18:44



по-вероятно са гъбички. АД не. То е суха кожа, която се бели. А ако става дума за ранички, мокрещи, си е обикновено подсичане. Толкова е стандартно, че въобще не си струва да се притеснявате. Въпреки че при наш Алекс продължи бая дълго и имаше белези от гадното подсичане. Накрая с антимикотичен препарат се оправи, ама пробвах и всичко конвенционално, правени кремове от аптека и т.н. Неонатолог ми изписа мазилото и изчезнаха за ден.
Атопичният дерматит не се маха със седмици.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано12.02.10 18:51



То май това му е най-неприятното на АД - че сърби. Аз в най-големите кризи на Тоби го мажех с: 1. етерични масла - комбинация от лайка, лавандула, женшен и ... още едно имаше, дето не се сещам сега. 2. Вода, в която са варени моркови - подпомагало изграждането на нови клетки. 3. Краставица - четох, че трябва да се правят компреси с прясно изцеден сок от краставица, аз понеже нямам такава сокоизстисквачка, направо налагах с реценчета краставица от хладилника. Това последното видимо помагаше, успокояваше се детенцето веднага.
Иначе да, живеем в замърсена околна среда и децата ни страдат. Водихме Тоби при един хомеопат, той каза, че днес се раждат повече деца с АД отколкото без... страховито направо.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: tswete]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано12.02.10 18:57



Не съм съгласна, че АД задължително се бели. Да, суха кожа е, но може да избие и директно под формата на ранички.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: flor4eee]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.02.10 19:33



Все пак зависи и от историята на заболяването. Ако е в напреднал стадий, ако е обострен АД - ок. Но по-често, особено първите прояви, са зачервена кожа, пъпки, петна и суха и белеща се кожа. Вече като много сериозно стане, се проявява директно като екземи, мокрещи рани и т.н.
Ти не можа ли да откриеш какво провокира АД. Тук в Бг имаше ли нещо характерно. Аз при Алекс бях забелязала, че пътуванията и промените намаляват обривите. Но при Алекс определено се провокираха от млечни и трудно завяхваха.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: tswete]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано12.02.10 19:43



При Ели АД се появи директно с рани по бузите, без да е имало алергии или нещо друго





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: flor4eee]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.02.10 21:14



Те са съвсем малко и са там, където се изхожда, другаде подсичането изчезна, но там не, защото малката се изхожда при всяко ядене.

Не дават признаци, че я дразни, в началото, когато подсичането беше голямо ревечше при всяко докосване на дупето, сега не реве при докосване там.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: tswete]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.02.10 21:16



При нас почти няма червено вече, само тези няколко ранички около ануса.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: tswete]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано13.02.10 11:46



Не, не можах да разбера. Много време си мислех, че е от храна, понеже излезе алегрия към краве мляко и някакъв протеин, който се съдържа не само в кравето мляко, но и в останалите. Водих му дневник даже... Единствената зависимост, която мога да хвана, е че се изостря март месец, лятото е перфектен и така.
Извинявам се за спама.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: flor4eee]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано13.02.10 13:58



А възможно ли е АД да проявява на много малки участъци - например около нослето? Галенка има много ситни розови пъпчици под ноздрите на нослето, които първоначално мислех, че са от хрема, но такава отдавна вече няма. Не са все едни и същи, щото си сменят положението, но все пак си седят - възможно ли е педиатърката да не го е видяла

? Та като ви чета, се чудя дали пък не се вкарвам в някакви филми излишно?



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано13.02.10 21:32



Това е една по-стара снимка на Вяра, но е с пъпчици, сега ситуацията е същата, прилича ли ви на този дерматит?




Редактирано от Vendome на 13.02.10 21:40.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано13.02.10 23:09



При Тоби никога не е избивал по тоя начин - с пъпчици, дори и в самото начало. Винаги са избивали червени петна, примерно с диаметър половин см, които растат ако не се третират. Предполагам, че при вас след като не се променя, не е АД... надявам се.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.02.10 23:49



При бебо се започна с пъпчици по челото- помислих си, че са от запарване, но те не изчезваха с времето. Паралелно с това се появиха бледи червеникави петна по тялото, суха кожа. Това се случи около 3-ия месец.
Сега по главата има червени петна, вече не приличат на онези пъпчици в началото.

Следете развитието на пъпките- по снимката не мога да заявя категорично на какво ми прилича обрива на Вяра.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Tochkova]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано13.02.10 23:54



Точкова, едва ли това е АД , но не съм капацитет в тази област, за да раздавам диагнози само по описание.

Обривите на АД са придружени със сърбеж- едно от отличителните му черти. Деца, страдащи от него се чешат, драскат и нараняват , без да искат с ръцете си.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано14.02.10 11:12



Не е задължително да сърбят. Даже при Алекс бях убедена, че не го сърбяха. В началото се появяваха като ситни пъпчици образуващи петънца, които се сливат, зачервяват, кожата се бели и е много по-нежна, розова там.
Но, както писаха и Ася и други, АД се проявява поразличен значин. Ако разчитаме и наименованието му - атопичен дерматит, ще рече, че става дума за нетипично възпаление на кожата. И наистина педиатрите, алерголозите, за кожните май също се отнася, много обичат да слагат диагноза АД, щото нищо не означава. Факт е и че не се лекува по еднакъв начин - говоря за лечение, не за облекчаване на симптомите.
Това, което мога да препоръчам е да следите от какво се обострят. Да смените прахове, препарати, шампоани, кремове с по-неалергизиращи и да следите вашата храна (ако кърмите) и реакциите на детето, ако е на самостоятелна храна. По принцип всякакви такива упорити дерматити не са нещо нормално. След първоначалните месец-два на бебето, в която група е и Вяра, когато се говори за бебешко акне, преболедуване на кожата на новороденото, свикване с вн среда, ако продължава да има упорити образувания - консултирайте се с лекар и следете по-внимателно от какво се засилва. При Алекс беше видимо от какво е, но аз и много ограничих приема на продукти, аз самата също ограничих храната, защото кърмех.
Много често така и не става ясно от какво е АД и с времето се оправя. Но, ако се засилва, ако виждате, че детето реагира на нещо конкретно - не го давайте на детето си. Толкова пъти съм виждала такива реакции в парка, на бебета на мои приятелки, роднини - дават банан, вм. следодна закуска и грапавата кожа по бузите пламва в червено, тикат домата в устата на 1годишно дете. То цялото се изприщва и за половин час отминава. За децата в парка съм си замълчавала, но за моя племенница обърнах внимание на майката и тя ми каза - е, какво нали се оправя след по-малко от час. Значи нищо не е.
Хубавото в бебешка възраст на такива реакции е, че ние всичко контролираме и можем с по-голяма сигурност да кажем от какво се получава реакцията. колкото повече порастват, толкова е по-трудно откриването на причинителя. Да не кажа, че понякога просто се случва, и без причинител.
Така че, споко, щом си гледате и следите бебетата, не се притеснявайте от разните ужасии като астма, спастични бронхити и т.н.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.02.10 14:50



Така е...този АД има сто лица, а пък и не е сигурно дали всъщност е АД винаги...
Ани например есен и пролет пламваше в бузите...нищо не помагаше....

. Аз не знам АД ли е било със сигурност...но каквото и да е било..израстнато е...Кофти е..особено като ме гледат с почуда, цъкато с език и казват..."ама вие защо не взимате мерки..."
забелязала съм, че реагира пролетно и на треви...един ден с дънки и гумени ботуши беше...а като се прибрахме за ок час крака и беше малинено червен! Лятото не ми прави проблеми.............



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: dessbess]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.02.10 14:54



Иначе като се сетя...лишейчета й избиваха когато си позволявах например сандвич с кашкавал по време на диетуването ми...когато я кърмех...Тогава се позадържаха 2 месеца и изчезнаха. Дойде ред след това на дядоколедовските бузки....



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано15.02.10 15:54



На естествено хранене сме,но имам чувството, че ми намалява крмата,въпреки че бебо наддава,пишка, ака и спи.Прави интервали от 3- 3.5 часа между храненията.Имам това чувство понеже гърдите ми са поомекнали и не ги усещам пълни като преди.През ноща правим доста дълга пауза от по 7-8 часа/пр. ако последното ядене е в 22 после яде чак в 6 или 7часа/.В четвъртък сме на консултация и ще питам педиатърката дали е правилно,макар че тя ми беше казала да не го будя през ноща.Може би се притеснявам напразно....



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано15.02.10 16:01



Ася, може да ти помогне, но знам че като се канализират нещата с кърменето може да има усещане, че гърдите са меки!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.02.10 16:35



Да, гърдите започват да създават кърма към момента на сученето и след 40тия ден,някъде, не се събира кърмата, както преди. Т.е. нещата се канализират, лактацията вече може да поема нуждите към момента на търсенето на млякото. Въобще съвсем нормално, да не се притесняваш излишно, особено щом детето прави паузи и пълни памперси.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано15.02.10 16:40



Както Зори ти е написала омекналите гърди не означават липса на кърма. Предполагам, че млякото вече ти се е регулирало и именно за това усещаш това намаляване на кърмата и омекване. Виж какво ще е положението на консултацията и ако бебето не е качило достатъчно просто ще включиш още няколко кърмения и ще ти се увеличи количеството мляко. Притесненията ти в известна степен са основателни, защото се случва често бебетата да спрат да се будят нощем след първия месец и после да се окаже, че не са качили достатъчно. Добрата новина е, че нещата са лесно поправими.


Млякото, както вероятно знаеш, се регулира на принципа на търсенето и предлагането, ако има често изпразване на гърдите ще има и увеличаване на млякото, ако намалее изпразването ще немалее и производството.
Спирането на млякото просто ей така не се случва , то винаги намалява поради някаква причина-недостатъчно изпразване

Редактирано от Acя на 15.02.10 16:46.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор krisi_mi (Мама на Анди)
Публикувано15.02.10 18:37



Благодаря ви!И аз съм чела, че омекването на гърдите не значи липса на кърма,но понеже се случи почти изведнъж и вчера малко се притесних.За наддаването мисля че си наддава добре.Теглихме го и беше 4600,а преди две седмици беше 4кг,той обича да си похапва





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: krisi_mi]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано15.02.10 21:54



Ами значи нямаш повод за притеснение. Иначе е нормално регулацията на млякото да стане около 6 седмица. До този момент има нещо като физиологична хиперлактация, има по-голямо количество мляко, тъй като организма на жената не знае дали ще трябва да изхранва едно или повече бебета. В началото се получава повече мляко, а после около 6-тата седмица количеството мляко започва да се определя на базата на изсуканото/изцеденото. все пак те съветвам да си малко по-внимателна и да имаш едно наум и да предлагаш по-често кърмене на бебето





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано15.02.10 23:44



Криси, потвърждавам всичко написано дотук.

Имай в предвид, че сукането на 3 часа може пак да се промени, тоест в един момент да се скъси този интервал, когато дечко реши да расте отново с пълни сили.
Супер е, че детето ти е достигнало до фаза, при която да суче по-рядко. Моето бебе месеци наред сучеше много често, това постоянно бозаене ме хвърляше в оркестъра, все ми се искаше в един момент да разреди храненията- това ми се случи общо взето чак сега, когато започнах да го захранвам с пюрета.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано16.02.10 22:16



Жена ми тази вечер е забелязала лек оток около дясната вежда на малката, утре ще звънне на педиатърката, ама се е притеснила, та рекох да питам, дали според вас е нещо нормално.

Между другото за последните четири дни според кантара сме наддали само с 10гр., което ме учудва, при условие, че малката си яде добре в норма.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.02.10 12:30



Вандоме, не вярвам да е притеснително, че малката е наддала само с 10 г за 4 дни- все пак тя не е робот, има си моменти на спад, застой или рязко качане на теглото. Важното е да пълни памперсите.



Какво стана с отока на веждата?



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Vendome ()
Публикувано18.02.10 12:55



Вчера пък 50 гр. за ден, утре живот и здраве ще е на втора консултация и ваксинация. Дано всичко бъде наред.

Това не е точно оток, а нещо като топче, като се натисне, не я боли. Ще видим, какво ще каже педиатърката.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.02.10 22:49



Ето, че е качила малката Вяра все пак- ден с ден не си прилича!



Една питанка към девойките, които са давали тиквено пюре- запичали ли са се децата ви от него? Бебо за първи път( след като съм предлагала тиквата вече 3-4 пъти) се позапече леко- което значи, че близо 40 часа не изкара нищо, което за него е рекорд, тъй като често пълни гащите. Дадох круша , а и аз ядях по-често овесени ядки, така че на зная кое от двете го поразхлаби- но важното е, че нямаше сериозен запек.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор snich (top4o)
Публикувано19.02.10 11:24



Аз пък все си мислех,че от тиквата се разхлабват стомасите

Ренета много обичаше тиква и често хапваше,но никога не е имала проблем със запичане.Нещо друго давала ли си му?



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано19.02.10 11:44



Нормално е детето да сгъсти акото от въвеждането на каквато и да е твърда храна. Все пак това е нещо съвсем ново за организма. Въоръжи се с търпение, така ще е известно време докато увеличиш твърдите храни и организма свикне





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор Vendome ()
Публикувано19.02.10 13:29



Ваксинираха я днес, педиатърката застана зад мнението, че вкасината е безопасна за алергични деца. Към днешна дата тежи 4,730гр. и е 59 см. (3см. наддаване за този месец, след бурните 8 предишния), нормално наддаване на обиколка на глава и гърди, нормални рефлекси и следене с поглед. За подутината е казала, че не е притеснителна и най-вероятно Вяра си е чукнала главичката. Според лекарката няма атопичен дерматит и пъпчиците на лицето са акне, а подсичането си е подсичане.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Vendome]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано19.02.10 23:07



За запичането- явно му трябва време на дечко да свикне с новите храни. Кой знае колко подобни реакции ще има още.....дали от тиква или от друго.
Снич, друго не съм давала тогава освен тиквата.

Вандом, чудесни мерки! И в Немско се твърди, че алергичните деца могат да бъдат ваксинирани без ограни4ения, макар че не е изключено временно влошаване на дерматита, който бебо има, след ваксината.

Редактирано от -Randi- на 19.02.10 23:08.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: -Randi-]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано20.02.10 11:10



То и в България упорито така се твърди. Но практиката изцяло опровергава тези теории. Така че, внимавайте със захранването и ваксинирането. Никога заедно, винаги седмица преди ваксиниране и 5 дни след, не давайте нови храни. Да ви е мирна главата.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: tswete]  
Автор snich (top4o)
Публикувано20.02.10 22:22



Ранди,не знам .... вероятно както Ася казва е нормално запичане.При Ренета не се е случвало.
Толкова нови и интересни неща научавам тук

Никога не бях чувала,че не трябва да давам нови храни покрай ваксинации.Това отключва алергии,или носи други рискове? С Ренета не съм спазвала подобно нещо,но ще го имам предвид с второто.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: snich]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано20.02.10 23:19



Снич, истината е, че и моите деца не са имали проблеми като запек при захранването, но пък покрай контакта с други майки, точно като теб, разбрах, че е нормално.


Иначе е нормално при имунизации да има някои проблеми, касаещи храненето включително и кърменето.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано21.02.10 14:16



А компота от дюли как действа според вас на стомаха - имам няколко, но предвид, че е запеклива не смея да дам



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Tochkova]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано21.02.10 15:16



компота от дюли запича





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано21.02.10 22:59



И според мен запича, без да имам конкретен опит с малко дете. Изхождам от факта, че дюлята съдържа много пектин, а той е със запичащ ефект.

Редактирано от -Randi- на 21.02.10 22:58.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: snich]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано22.02.10 11:34



И аз не знаех, а педиатрите после, а и нашата и преди самото ваксиниране категорично отрече. Но при Алекс първото ДТК съвпадна със захранването с адаптирано мляко в оризовата каша. Давах миниатюрни количества - 2-3 лъжички млечна каша, оризова 4 дни и нямаше никакъв проблем. Хапваше си, без реакция, беше на 5 месеца. Сутринта го ваксинираха. Следобед дадох пак 2-3 лъжички каша и се обрина. На другия следобед пак се обрина, на следващия пак. Бързо изчезваше копривният обрив, затова си мислех, че нещо недовиждам. Но на 4тия ден дадох само оризова каша със същия плод (мисля, че беше ябълки) и въобще не реагира. Вярно е, че можеше и да не обърна внимание на обрива, както правят много други майки. Но аз спрях след 3 приема на миниатюрно количество АМ и пазихме диета (аз кърмех) 3 месеца. След това пробвахме вече с АМ хипоалергенно, отново даде реакция, ама вече по-трайна и по-различна. Вече суха кожа, като АД, не около устата, а по сгъвките и вече доста по-бавно се махна. А колко лекари са ми казвали, че няма връзка между ваксинирането и алергиите. Ехей, мога сигурно телефонния указател да напълня.





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: tswete]  
Автор Mepиcлaвa (минаващ)
Публикувано22.02.10 22:29



Привет от мен
доста полезна информация чета във връзка със захранването. Моето пухче за сега само сокчета приема от ябълка и морков и за момента ( да чукна на дърво, чук чук) доста добре ги понася. От ябълката малко се запече, но в момента в който вкарах и сока от морков нещата се оправиха, въпреки че бах чувала , че и моркова запича при нас действа точно обратно.
Целувки от нас



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Mepиcлaвa]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано23.02.10 08:47



Моркова, особено този с много нитрати, когато е суров разхлабва. И всъщност соковете са възможно най-неудачния избор за захранване на бебето. От една страна първото захранване на децата трябва да става с продукти, подложени на температурна обработка. От друга страна соковете, ако са прясно изцедени, витамините се окисляват изключително бързо, от друга страна при изцеждането се отсранява най-полезното от плодовете-пулпата. За това пък такива сокчета са богати на изключително агресивната плодна киселина, която буквално действа като оцет на нежното бебешко стомахче. Ако сокчетата пък не са прясно изцедени им се запазват витамините, но пък са бъкани с консерванти и оцветители и т.н....





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор snich (top4o)
Публикувано23.02.10 09:10



И си права за всичко и не мога да се съглася по някои точки.Когато подложиш плодовете и зеленчуците на топлинна преработка дори и окислен витамин не им остава.Изобщо изключвам купешките сокове заради причините които си изброила.Така че според мен най-витаминозен си остава пресния и веднага изконсумиран сок,но на по-късна възраст.
Проблемът е,че голяма част от педиатрите си имат свои си теории и не се водят по новите течения.Преди 6 години,първото с което захраних ренета беше плодов сок по настояване на педиатъра й.С второто няма да направя тази грешка



[image]http://tinyurl.com/ybu8j4c
[/image]
[image]http://tinyurl.com/yfhena5[/image]


Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: snich]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано23.02.10 09:36



и при мен първо захранване със сокче от ябълка и морков. Макар и домашни и без нитрати, Ася е права, че направо му скапаха стомахчето. От тогава се започнаха нашите мъки с честото и слузесто ако, раздразнени черва и пр. Но аз давах месеци, докато се усетя. Пустите педиатри, много държаха на тия "собствени витамини". Да бях спряла още след първата реакция...





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: snich]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано23.02.10 09:45



Снич, в началото захранването е цел запознаване на бебето с нови вкусове, да започнат да се въвеждат нови консистенции и постепенно да се прави прехода към нови, твърди храни. Достатъчно витамини има в кърмата и АМ, за това не е толкова важно дали ще приемат с първите храни за захранване витамини. По-късно витамини могат да се набавят от пресните сурови плодове, тогава когато детето е вече захранено и подготвено. Също така пак казвам сокът е неподходящ избор за първа храна. Важно е първите въвеждани храни да сса преминали температурна обработка.

Редактирано от Acя на 23.02.10 09:53.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: tswete]  
Автор snich (top4o)
Публикувано23.02.10 09:53



При Ренета доведе до колит

Обаче толкова ми е акъла Давам на детето сок,то бълва на фонтани.Аз обаче упорито давам сок,въпреки че ме човъркаше едно червейче,че трябва да спра
Асе,точно затова казвам,че с второто няма да правя същата грешка



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: tswete]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано23.02.10 09:51



Подобен беше и при нас случая....само дето се появиха загрубелите лакти и колене и запека, които са си чисто и просто предвестника на това, което се случи година по-късно


Сега от дистанцията на времето си мисля, че тези рано внесени витамини ми изядоха главата....Ели трябваше да бъде после на диета, когато вече беше захранена с всичко и ядеше плодове с охота. След диетата вкусва плодове само с уговорки и то само някои...Значи захраних аз рано и въведох витамините и яде плодове почти година, а сега 5 години вече не иска да ги яде. Ако бях изчакала да въведа директно пресен плод щях да чакам докъм 7-8 месечна възраст и после щеше да яде плодове...чисто аритметично щях да съм на сметка



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: snich]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано23.02.10 09:52



ами значи казваме в крайна сметка едно и също-сокът е неподходящ за захранване.





Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор snich (top4o)
Публикувано23.02.10 13:30



Точно

За едно и също говорим.
Явно доста народ е пропищял от захранването със сок.
А сега с какво ги захранват? Със зеленчуково пюре ли? Топличко и нежничко - струва ми се доста по-подходящо за първа храна.



Тема Re: Бебешка дружинка "Калинка-Малинка"-'09/10нови [re: Acя]  
Автор Mepиcлaвa (минаващ)
Публикувано23.02.10 16:51



А така май нищо не съм разбрала


Спирам соковете, въпреки че ползвам ябълки и моркови от нашата градина , надявам се да не съм навредила на малкия човек.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.