Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:35 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Спам теманови  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано22.01.10 11:46



Хайде, бърборани.





Тема Re: Спам теманови [re: surfline]  
Автор snich (top4o)
Публикувано22.01.10 12:52



Асе,разбира се ,че Ренета имитира мен и баща си в много отношения.Не отричам личния пример и възпитанието,но все още си личи повече вроденото и по-малко даденото.И понякога отстрани изглежда като изтървана работа,но се оказва не точно това.Има деца с по-тежък характер.
Някои от вас си спомнят сигурно ,че ходих с Ренсата на консултация с психолог.дори тогава,когато аз се чувствах като да съм му изтървала края ,смятах,че тя е едно умно и добро дете.Просто бях загубила пътя към нея.Според психолога тя имала рядко срещана сила на характера и най-голямата ми грешка била ,че прекалено много внимание й обръщам и наблягам на говоренето за сметка на действието.Трябвало да бъда много по-твърда с нея.Никога нямало да ми е лесно,но да не съм си го правела невъзможно.Последвах съветите му - по-малко внимание,кратки обяснения и повече санкции.Оттогава нещата си влязоха в релси.Съобразявам се с особеностите й,не следвам правилата за възпитание в книгите и всичко ни е наред.
При Ники нещата са още по-сложни - тя има подобно чудо умножено по 3.При това на много близка възраст.Би било прекрасно да обичат да рисуват и да им четат приказки,но те предпочитат да беснеят.Изобщо не й е лесно.Вероятно има начин ,но със сигурност не е стандартния.А и е вярно,че ще пораснат в един момент и всичко това ще остане на заден план.Дотогава д*пе да й е яко на Ники





Тема Re: Спам теманови [re: snich]  
Автор snich (top4o)
Публикувано22.01.10 13:13



Сетих се за един още по-прекрасен пример за това как не винаги изтърваното дете е изтървано наистина и как си личат вроденото и примера в къщи.Имаме си едно момче в групата на Рени,от което всички вдигат ръце.Знае 3 езика,ужасно е умен и е страхотен кавалер и приятел.В същото време преди няколко месеца размаза пръстите на три деца с тухла (ей така...на игра),редовно го назидават за скъсани дрехи на други деца,за счупени играчки,че не могат да го накарат да спи или поне да стои мирен......просто е като бесен.Майка му милата в чудо се вижда.То не бяха психолози,то не бе впрягане на енергията в спорт....няма оправия.Не е освидетелстван като хиперактивен,защото освен безумната му енергия няма други показатели.Убедена съм ,че след време той ще бъде безумно чаровен,галантен,интелигентен и лъчезарен млад мъж,но на този етап все още е неконтролируемо дете


Имам една молба към всички.Нека не се съдим помежду си коя каква майка е и колко са й възпитани децата.Първо: повечето не се познаваме лично и нямаме наблюдения една върху друга.Второ: всяка от нас има различен поглед върху това кое е правилно и кое не е.Трето: колкото и да се напъваме,не бихме могли ясно да представим същината на възгледите ни за възпитанието в клубен формат.
Имаме ли сделка?



Тема Re: Спам теманови [re: snich]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано22.01.10 13:21



От наблюденията ми върху моите деца, естествено се личи характера, просто има много ясно очертана разлика в характерите, но несъзнателно копиране на нашето поведение има на 100 %, нещо което би могло да се приеме като наследено от мен, според мен просто са го видели и го копират. Примерно аз съм супер инатлива, баща им също, децата също са такива и те копират нашето поведение, само че при едната проявите са в едно, при другата в друго именно, заради разликата в отношението към тях, породена от разликата в характерите.
Там е работата, че за децата на Ники и тяхното възпитание знаем само от нейните обяснения и може и да е така както го казва, а може и да не е


А и какво значи стандартен начин?! Има подходящ за всяко дете начин. Аз лично уважавам подхода, който ти е предложил психолога и особено до преди да навършат 2 годинки и на двете деца съм им обяснявала защо нещо е грешно, но основнонто ми действие е било да отстраня детето от проблема чисто механично, вместо да очаквам то да вникне в думите ми, да ме разбере, че и да вземе да се замисли за постъпката си . Не винаги приемането е приемане, понякога просто си е заравяне на главата в пясъка и нежелание да видиш грешките в поведението си.



Тема Re: Спам теманови [re: snich]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано22.01.10 13:24



и къде в този пример се вижда ясно възпитанието и вроденото?!
Както си забелязала рядко си позволявам да давам етикети на кой какъв е, обикновено давам етикет на постъпката, разликата е огромна.
Интересно е, че много се засягате на тема коя колко добра/лоша майка е, без някой да е внасял такива етикети....



Тема Re: Спам теманови [re: snich]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано22.01.10 13:27



Интересно ми е доколко си близка с родителите на това дете та си толкова категорична какво му е възпитанието?
И още нещо не смятам, че палавостта на децата е неестествена, нито пък означава, че детето, което прави пакости е изпуснато, нито пък някой може да знае дали кротките му деца няма да станат масови убийци....

Редактирано от Acя на 22.01.10 13:36.



Тема асянови [re: surfline]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано22.01.10 13:50



изобщо не съм се разпознала, там е работата. Но си личи, че имаш предвид мен без да ми споменаваш ника. Най малкото на мой пост отговаряш. Така че как съм се разпзонала беше излишен нагъл въпрос.
И изобщо не всички майки си мислят, че детето им е такова и няма оправия. Повечето са като теб и си мислят, че могат да променят човешката природа. Не е това че си овен, просто си личи начинът ти на мислене. Хората, които мислят, че могат да моделират децата с възпитание са тоталитарни и деспотични родители, на които им се иска всичко да е в техни ръце и отказват да приемат природните заложби и невъзможността да им се влияе.
Ти си в състояние да влияеш на един човек само ако той е податлив, психически по слаб от теб, зависим от теб и докато той е такъв. Когато вече не зависи от теб и може да си позволи да бъде себе си той ще стане.
Ако децата ти са възпитани това със сигурност не се дължи само на твоето възпитание. Всички тук си възпитаваме децата по подобен начин. Но децата възприемат различно. Твоите явно попиват повече. Природно са податливи на подражание, искат да правят добро впечатление, да се харесат на хората и разбира се че е лесно да се възпитава такъв човек. Най тъпото е да даваш непрекъснато примери с твоите деца и да генерализираш от тях и същевременно да не приемаш, че има и други различни от твоите. На това му се вика Кон с капаци.
Като чуеш, че има непослушни деца сигурна съм че веднага в себе си обвиняваш родителите. И то е точно защото си мислиш, че родителите са всесилни понеже себе си имаш за всесилна. Сигурна съм че си силна, по силна от много др родители. Ама не си Господ все пак.
Ако има родители, които казват Децата ми са си такива значи има родители осъзнали, че не са Господ и не всичко зависи от тях. Това са родители реалисти, родители, които приемат децата си каквито са без да имат амбиции да ги моделират по собствен вкус и са за пример, а не за порицание както ти го изкара. Благодари на Господ че ти е дал податливи на обработка деца и избегни нападките и обвиненията към тези с друг късмет.



Тема Re: Спам теманови [re: surfline]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано22.01.10 13:51



Холандия се тресе от кози грип!





Тема Re: Спам теманови [re: Acя]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано22.01.10 13:56



ми то остава след всички обвинения, че не умеели да си възпитат децата и етикет да лепнеш. Нема нужда, това е повече от достатъчно.
На мен не ми е нужно да живея с някое семейство за да знам как си възпитава детето. Всички нормални хора си възпитават децата почти еднакво. Не знам някой да си е възпитал детето да ходи да бие други деца, да беснее, да не спи, да реве и т.н. Всеки гледа да го научи на найполезното за него социално поведение.
Ама ти ако си си внушила, че аз уча децата си да са каквито са ... явно никой не може да ти го избие от главата.
Освен това никой не се засяга от нападките ти. Те просто дразнят, това е.



Тема Re: Спам теманови [re: нeмиpницa]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано22.01.10 13:56



Красота!!! Задава се нова истерия, май - дръжте се

!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.