Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Какви бащи са мъжете ви?нови  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано20.01.10 15:22



Всеотдайни? По мъжки дистанцирани? Ангажирани? Неангажирани? Строги? По-добри от очакваното?

Моят съпруг е още в зората на бащинството, така че ми е трудно да определя в бъдеще какъв татко ще е. Засега е много любвеобвилен и готов ""човек да изяде" за бебо(цитат от таткото).
От друга страна вечерно време е доста изморен от екшъна на работата му през деня и невинаги проявява интерес да смени памперса

- та по мъжки предпочита да си почине на дивана.

Като цяло съм доволна, но има още какво да се иска, има база за развитие...



Тема Re: Какви бащи са мъжете ви?нови [re: -Randi-]  
Автор Weed (шантавка)
Публикувано20.01.10 15:37



Нашия татко е изключително всеотдаен. Когато Габи се роди си взе едномесечен отпуск и беше неотлъчно да нас и с ръка на сърцето мога да си призная, че вършеше почти всичко - аз само кърмех

. Дори имаше моменти (особено когато ни мъчеха колики нощем), когато само в неговите ръце се успокояваше и заспиваше. До ден днешен той къпе малката сладурана - аз само поливам. След работа винаги първото нещо, което прави е да ни гушне двете и да си поиграе с Габи, колкото и да е уморен. С две думи мога да разчитам на него за всичко, свързано с "таткуването" без да доловя и доза досада, негодуване или нещо от този сорт!
Да си призная винаги съм си мечтала бащата на децата ми да има точно неговото отношение!



Тема Re: Какви бащи са мъжете ви?нови [re: -Randi-]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано20.01.10 15:55



По мъжки дистанциран най-често. Строг, учещ на дисциплина и подреденост. На труд. В същото време любящ, но някакси с мярка. Не като мама

Като цяло много по-добър баща е, откакто Алекс навърши 2-3 годинки, преди това общо взето разчиташе главно на мен, а и беше страшно зает извън дома. Нямаше почти никакво време за сина ни. И до ден днешен с известна тъга ми признава, че първата годинка на детето му се губи Мъчно ми е за това, но гледам да гледам напред! А там виждам хубави неща предимно: много мъжки игри, споделени мигове и съвместни дейности. Все пак когато детето е момче, повечето бащи като че ли по-лесно успяват да намерят общ език с него, особено когато поотрасне малко повече...



Тема Ролите на доброто и лошото ченгенови [re: -Randi-]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано20.01.10 18:00



Безкрайно любящ и нежен баща. Без строгост в думите му, дори когато се опитва да се скара не му се отдава (освен ако не е преляла много чашата, но това става мноооого рядко). Не удря, не повишава тон .... говори много с търпение (дори незнам откъде го вади).



Hot stuff

Тема Re: Ролите на доброто и лошото ченгенови [re: jana]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано20.01.10 18:47



Яна, да разбирам ли,че мъжът ти е доброто ченге, а ти лошото понякога?

Спомням си, че когато бяхме деца баща ми беше по-мекия родител ,а майка ми - строгата, когато се е налагало.

Иначе мъжът ми също помага при къпането, играе с малкия, след като се прибере от работа- само ми се иска понякога повече самоинициатива от негова страна, без да подсещам, що се отнася за грижите за бебо. Ама май много изисквам... Така е като няма баби наблизо- мъжът ми трябва да ги замести.



Тема Re: Какви бащи са мъжете ви? [re: -Randi-]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано20.01.10 21:09



По 6 балната система му пиша 4. Но въпреки всичко без него бих загинала. Само той е в състояние да с еопраи с децата, никой друг - нито аз, нито в детската



Тема Re: Какви бащи са мъжете ви?нови [re: -Randi-]  
Автор snich (top4o)
Публикувано21.01.10 09:14



Първата година и половина - две беше баща-мечта.Сменяше памперси като на конвейр,бъркаше адаптирано мляко,хранеше,извеждаше по разходки .... Ренета си имаше две майки

След това постепенно започна да се отдръпва и стана дистанциран и неангажиран И така до преди няколко месеца,когато му дадох да разбере,че ако не иска да се променя ще си ходи.Сега отново е баща на дъщеря си - води я на градина,по площадки,на театър,играят на техни си игри,имат си техни закачки....Слава богу ,че децата не са злопаметни



Тема Re: Какви бащи са мъжете ви?нови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано21.01.10 10:29



Добър баща е Жорката! След като се роди Личката и все си намираше оправдание да не присъства на къпането на детето! Все с бабите го правех това нещо!Яд ме е и съм му го казвала, въпреки че Личката беше такъв ревльо, че и на мен ми идеше да изляза! Както и да е! Памперси не е сменявал,но не съм и искала! Нахрани го за пръв път като беше детето на почти година и половина!
Но като забременях с Петя и като видя, че не ми е лесно и започна да къпе Личката сам, да намират техните си игри! Случвало се е по цял ден да ги няма и да са само двамата!Много е грижовен!
А пък Петя откакто се е родила си я къпем само двамата! Помага ми с каквото му е възможно!Има вечери, в които е уморен и не му се занимава с нищо, но те са рядкост!
Абе увря му тиквата за какво иде реч!

За дисциплината сякаш аз съм по-лошата и то просто защото на мен повече неща ми правят впечатление! Но ако съм забранила нещо на Личката, Жоро го приема и не отменя забраната!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Zori_D на 21.01.10 10:30.</EM></FONT></P>

Редактирано от Zori_D на 21.01.10 13:40.



Тема Re: Какви бащи са мъжете ви?нови [re: Zori_D]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано21.01.10 12:28



Моят мъж е прекрасен баща, за мое лично съжаление, това е една от основните причини за нашата раздяла.
След раждането на Александра (родих много трудно) Свилен се занимаваше с всичко, единственото, което правих аз е да кърмя. Той я изкъпа самичък още първата вечер, след като се прибрахме. Той толкова се вманиачи на тази тема да е перфектният баща, че забрави, че жена му съществува на този свят. И така години наред.
Естествено Аля поотрасна, той продължаваше да я глези и сега бере резултаните от тези му действия.

Когато сме двете няма никакъв проблем с нея - не се тръшка, не хленчи, не ми спори, ако обаче се мерни се почва кошмаря.

Но както казват старите хора - каквото си си надробил това ще сърбаш.



Тема Re: Какви бащи са мъжете ви?нови [re: -Randi-]  
Автор krisi_mi (НОВОБРАНКА)
Публикувано21.01.10 13:35



Нашият татко все още е рано да кажа какъв е тъй като са минали едва 15 дена от както сме родители,но мисля че ще е много грижовен.За сега ми помага в къпането на малкия,отменя ме и в домакинството, но понякога иска подсещане от моя страна

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.