Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:41 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Клубен бебешки отбор- 2009нови  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано14.01.10 12:16



Нова тема, в която да споделяме повече хубави новинки и колкото се може по-малко тревоги!




Джинджър, недаването на вода по време на кърмене е едно на ръка- аз имах в предвид по време на захранване. И за да не ме разбирате погрешно- аз съм съгласна с предлагането на вода след хранене с пюре. Подхванах темата, тъй като прочетох следното в тема за захранване: "Предлагайте допълнителни течности (вода и вок) умерено. Кърмените бебета не се нуждаят от допълнителна вода, тъй като кърмата осигурява всичката вода, от която имат нужда." и на свой ред се учудих. Цитатът е оттук: от абзацът за първите храни. Явно е станала някаква грешка...

Зори, моето бебе ще е сигурно от тези с 21-ви номер, има голямо краче.
Както виждам Петето скоро ще стане на годинка, чакат ви емоции покрай рождения ден...Бързо ли мина тази първа годинка?

Джинджър, ето ти активиран сайта за чашката с накрайник....




Тема Re: Клубен бебешки отбор- 2009нови [re: -Randi-]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано14.01.10 18:48



Пу първа



Ние след малко отиваме на ваксина за 4-те месеца....Предния път мина леко....да се надяваме, че и този път ще е така...



Тема Re: Клубен бебешки отбор- 2009нови [re: -Randi-]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано14.01.10 19:23



Доста от нещата написани по форумите са неверни и понякога могат да докарат жестоки проблеми на бебето.
Нека не забравяме, че много от документите са написани от Американци и в крайна сметка не се отнасят напълно за нашите географски ширини. Например това, че бебетата на кърма рядко развиват желязо дефицитна анемия, не е съвсем вярно за децата в България. От една страна българките се хранят изключително лошо и самите майки с ниско желязо, което води автоматично до ниско желязо и при бебето. Отделно при нас рядко се практикува по време на раждане да се изчаква пъпната връв да спре да пулсира и тогава да се пререже, а именно с нея преминават доста важни запаси от желязо(най-лаишки казано)!!!
За водата е важно да се предлага, но е успокоително за всяка майка да знае, че в началото бебетата не желаят да приемат вода и това не води до проблеми. Въпросът е , че много майки лежат на това ухо и не предлагат вода на децата си, което би могло да докара проблем!!!!!
Всички вие сте много разумни майки и много правилно си оценявате ситуациите

, схванах каква е мисълта ти, но мисля, че е важно уточнение, за всички които четат за това и си позволих този ферман.
Чоки, успех на консултацията.



Тема Re: Клубен бебешки отбор- 2009нови [re: Acя]  
Автор gigikas/ginger (мама на двама)
Публикувано14.01.10 21:50



Чоки, дано да понесете добре ваксината, и всичко да е ок :)

А моята бебка, не че не иска да пие вода, а просто не може. Давам или с лъжичка, или с тази чашка на Нуби.
И ние идната седмица ще ходим на консултация и да ни слагат хепатитнат ваксина, както и да изследваме кръв и урина. Преди месец бяхме 59см, 5,450, фина мацка:). Сега, след като вече хапва пюре и каша се надявам да е пораснла повече. Освен, че бебка не иска да суче, върти се и пищи, вечер е супер неспокойна, буди се непрекъснато, плаче и т.н, имам чувството, че кърмата ми много намаля. Не знам може да греша, слагам я често да суче, цоква малко и после не ще. За неспокойствието днес и жзех белладона хомеопатично, ще видим дали ще има ефект.




Тема Re: Клубен бебешки отбор- 2009нови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано15.01.10 00:07



Ранди, толкова бързо минава първата година! Дет се казва сякаш вчера беше!

До преди два дни Петя не пиеше никаква вода! Като казвам никаква това значи през ден-два по 10 гр! Единствената течност, която поемаше бе сок по 50-на гр и около 300гр АМ! Аз предлагах, но удрях на камък!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Клубен бебешки отбор- 2009нови [re: gigikas/ginger]  
Автор *choky* (deeper_m)
Публикувано15.01.10 01:45



Наваксинирахме се...да видим сега...как ще мине нощта.
Джинджър...аз имам същия проблем с кърменето и неспокойното поведение на Никол. Не знам на какво се дължи...Пия чай за кърма за всеки случай..Имам чувството, че не и стига, не знам защо.....усещам си гърдите по меки някак, което знам, че не е гаранция за липса не кърма....Но...пък защо е неспокойна? Може би Ася ще се включи с мнение....

.

Петър също не пиеше вода почти до годинка...Бяхме се захранили...но отказваше водата...Течностите му бяха по малко сок...и кърменето сутрин и вечер...



Тема Re: Клубен бебешки отбор- 2009нови [re: -Randi-]  
Автор gigikas/ginger (мама на двама)
Публикувано15.01.10 11:35



Да кажа за белладоната, снощи спахме по-добре, вече кръовете ми под очите не стигат до брадата, а малко по-нагоре :))).
Дано и с кърменето да сме по-добре. Да питам, на обяд хапваме зеленчуково пюре или каша с плодово пюре. Кога мога да започна и следобед да и давам нещо? Аз така или иначе няма как да заместя кърмене с твърда храна, защото тя суче на поискване и не спазваме някакви часове.




Тема Re: Клубен бебешки отбор- 2009нови [re: gigikas/ginger]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано15.01.10 12:04



Джинджър, относно версията зъби- имам братовчедка, чиято 11-месечна дъщеря в момента отказва да яде, да пие, спи много неспокойно вече 3-та седмица, чакат избиване на поредните зъбки- да вметна, че тя е на АМ, не е на кърма и тук не става дума за недостиг на мляко.
Миналият месец имах големи проблеми с кърменето- даже вече си мислех, че Дени ще се отбие- то не бяха кратки сукания, то не беше отказ да бозае(8 часа през деня беше рекорда), накрая за финал отказа да суче от лявата страна. И там му открих цаката- трябваше да е легнал на дясната си страна, не на лявата

и така с помощта на възглавници успявах да го накарам да цока от лявата гърда. Това продължи близо месец- сега имам чувството, че тази непоносимост към лявата страна изчезва, да чукам на дърво. Та, исках да кажа, че щом твоята бебка суче начесто, ще си увеличи количеството кърма сама и...най-вече- всички тези трудни фази са ВРЕМЕННИ!

Доколкото съм знам, плодово пюре може да се предложи месец след зеленчуковото.

Редактирано от -Randi- на 15.01.10 12:05.



Тема Re: Клубен бебешки отбор- 2009нови [re: gigikas/ginger]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано15.01.10 12:06



Аз още онзи ден мислех да ти пиша, че вече би могла да предлагаш и на още едно хранене твърда храна. Горе долу спазвай правилото на месец по едно ново хранене. Горе долу е минал месец от първоначалното захранване би могла да предложиш на още едно хранене твърда храна. Все пак те съветвам в следобедните часове да предлагаш само въведени храни, тъй като децата са по-склонни да опитват нови неща преди обяд, а и да имаш време за евентуални реакции. С две думи следобед можеш да изместиш кашата смесена с въведено плодово пюренце





Тема Re: Клубен бебешки отбор- 2009нови [re: *choky*]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано15.01.10 12:13



Отговарям тук и на двете. Едва ли се касае за недостиг на мляко. Тъй като млякото остава в относително постоянни количества от първия до 6-тия месец, веднъж вече регулирана кърмата не може да намалее просто от самосебе си. Би могло да се случи да намалее при захранване, но тя намалява, защото бебето не изсуква вече същите количества за сметка на приамана друга храна.
Бебетата може да са неспокойни по много причини. Най-основната за вашата възраст са си зъбите

. Освен това те вече са си големи мацки и се разсейват от по-интересни неща, като щъкащи батковци, например .
Ако продължава все пак да стои съмнението за намаляваща кърма винаги може да се опита с изцеждане и допълнителни кърмения в полусънено състояние




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.