Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема За повръщането  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 09:15



Не знам, дали всъщност нашия случай не е оригване. Чета в нета, че когато върнатото количество мляко е около една мъжка длан, се води за оригване. Снощи събудихме Вяра в 12:00 часа вечерта за последното й хранене за денонощието. Докато жена ми се гласеше да смени памперса на малката, тя започна да ака, а след това повърна известно количество храна от предишното хранене в 21:00 часа. Стреснахме се, обърнахме я напред и така, после при една от паузите на храненето, точно след оригването, докато жена ми се гласеше да продължи храненето, малката повърна отново около две супени лъжици. Вчера също веднъж е повърнала през деня около две чаени лъжици. Лекарката в неонатологията е казала на майка ми за дневното повръщане, че е нормално. Снощи обаче се притеснихме, да не би ние да не я храним правилно. В болницата е повърнала само два пъти по-малко. Днес ще я водят на контролен преглед в неонатологията и чакаме мнението на лекарите там. В момента храним Вяра с антирефлуксното мляко Фризовом по решение на неонатолозите. Една приятелка на жена ми каза, че бебетата повръщат повече, когато се хранят с биберон, нейната дъщеря повръщала често след хранене с биберон.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор snich (top4o)
Публикувано12.01.10 09:32



Не смея да кажа дали е в рамките на нормалното,а и много спомени нямам от бебешката възраст на моето хлапе,но ясно си спомням ,че постоянно носех някаква кърпа по раменете си да попива повърнатото


Пиши как е Вяра като се върнеш от доктора.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.01.10 09:36



Основна причина да повръщат новородените е недостатъчно добре развитата храносмилателна система. Свинктерът между хранопровода и стомаха не се затваря плътно и детето при оригване, друсане и т.н., връща храна. И този физиологичен рефлукс отшумява до 3-тия, а при Алекс до 8-мия месец. Сега въобще не повръща, когато се оригва, ако това ви успокоява.
Но допълнителни причини са лакомията - т.е. детето е силно и хапва добре - поглъща въздух, заедно с храната, а той после надува, издига се най-високо в стомаха и иска да излезе, но свинктерът не е достатъчно плътно затворен и излиза и храна с него. Причина също е и, че бебето само лежи, а това (вече от личен опит на човек с ГЕР) е гадно, защото стомахът по-трудно храносмила в легнало положение. Затова най-добре си я поддържайте да се уригне в по-изправено положение. Въпреки че това оригване при нас беше мъка. Затова хранех, оригване и пак хранене. Виждам, че явно кърмата не е алтернатива. Но имайте предвид, че тя по-лесно се разгражда от АМ. И не сменяйте АМ, както ви хрумне. Щом сте захранили с това мляко, давайте от него. Смяната на АМ може да доведе до алергия към белтъка на кр. мляко. Не си правете експерименти с детето. Щом си наддава, всичко е ок. Да, повръщат децата, можете да повдигнете и матрачето малко, да не е легнала, но под 45 градуса, както ми препоръча доц. Желев си е доста, та аз не съм повдигала. И да, може да повръща и повечко, на фонтан дори и преди да тръгнеш да го храниш със следващото ядене. Но все пак това идва да ви каже, че май не е било нужно да я будите в 12, след като в 9 е хранена и е заспала. Все пак нагаждайте се и според нейния режим. Не бройте секундите на 3-те часа.
Успех!



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано12.01.10 09:56



Нормално е да връщат по малко бебетата! Щом в 12 не е била будна по-добре изчакайте да огладнее икато се събуди тогава хранете! Първото ми дете се будеше за хранене в 12, но малката е яла в 12 само в болницата! Тя се будеше към 3-4 часа!Тогава я хранех!
Фризовомът е подходящо мляко,но е важно и да я научите да се орига или по-точно да намерите нейния начин за оригане! Когато Петя не можеше да се оригне след дълго държане изправена я слагах да полегне до мен и след около 2-3 минути при вдигането се оригваше!

Дано всичко е наред и да ви помогнат в неонатологията със съвет!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: За повръщанетонови [re: Zori_D]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 10:19



Тя винаги се оригва, снощи вторият път върна храна именно след оригването.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано12.01.10 10:22



Ще си позволя да те поправя, дано и аз да не бъркам, но това вашето е връщане на храна, а не повръщане. Бебетата повръщат на фонтан, а при вас е връщане вследствие на оригване. Няма нищо страшно.





Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано12.01.10 10:22



Аз прочетох, че е върнала храна при смяна на памперс преди яденето! Ако е хапнала съвсем нормално е при смяна на памперс да върне мляко! Все пак и се натиска коремчето!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано12.01.10 10:33



Моята повръщаше страшно много - не само по някое малко леке, а правеше поне веднъж дневно яки "фонтани".
Ако не се отразява на наддаването по принцип няма място за притеснение - вероятно просто бебка е по-лакома

.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Zori_D]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 10:39



Това беше първият път, когато жена ми се готвеше да слага памперса, но чакаше малката да се изака.



Тема Re: За повръщанетонови [re: surfline]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 10:41



Наддаването ще го оправим, нашето голямо притеснение е да не се задави и ли задуши. Слагаме я да спи настрани и винаги я оригваме, но това връщане/повръщане на храна ни е големият кошмар именно заради тези опасения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.