Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:56 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема да кърмя или не?нови  
Автор lozinka ()
Публикувано04.01.10 12:00



знам,че две мнения по въпроса няма,но да си попитам дали все пак е супер толкова важно да се кърми,ако с това рискуваш да си невлечеш доживотни комплекси? например моя мъж е цицоман,но голям цицоман.аз нямам големи гърди,но са сностни и неувиснали.знам,че от дълго кърмене ще ги загубя и като братовчедка ми може дори и кожи да не ми останат.....как ще издържам тогава,когато виждаме жени с големи и хубави гърди?? просто знам,че ще имам кошмарни преживявания,защото съм си ревнива по начало дори и без да съществува проблема с гърдите. моя мъж е твърдо против силикона и просто трябва да си запазя моите гърдички.първото ми дете го кърмих 20 дена на гърда и после до 2 месеца му давах със шишето каквото имах,ъащото просто не можеше да се нахрани с кърмата ми и все гладно си беше. сега ми е дилема как да постъпя.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор snich (top4o)
Публикувано04.01.10 12:36



Гърдите се развалят не от самото кърмене ,а от увеличаването на обема им като се събира кърмата в началото.Поне аз с такова впечатление съм останала.
Привърженик съм на кърменето и не бих те съветвала да лишаваш детето си заради капризите на мъжа си.Може би трябва по-скоро да обърнеш внимание на някакви процедури за поддържане на формата на бюста - масажи,мазила,хапване на ядки....нещо такова.





Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор Sofia Leticia (непознат )
Публикувано04.01.10 12:43



Здравей! Това, което мога да ти кажа от личен опит е, че кърмените деца наистина са много по-здрави и с по-силен имунитет, което в крайна сметка е много по-важно от всичко останало. Разбирам те, защото и аз съм доста суетна и много се притеснявах с първото дете как ще изглеждам след раждането и кърменето. Но отслабнах много бързо и въпреки кърменето бюста не пострада кой знае колко. Разбира се, не може да е съвсем като преди и аз в началото се жалвах на мъжа ми

. Но неговият отговор винаги беше, че все пак съм изхранила две деца, а другото не е толкова важно.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор dawn4e (на тъмно)
Публикувано04.01.10 13:14



Дългото кърмене и плавното отбиване спомага максимално да се запази формата на гърдите. Кърмих първото си дете година и един месец. Отбих изключително плавно и "пораженията" върху гърдите ми са минимални и доколкото ги има се дължат на наедряването на гърдите през бремеността, а не на самото кърмене.
Надявам се сега след като родя да кърмя и повече.

Finally I found that I belong here ...


Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано04.01.10 13:24



Да разбирам ли, че питаш от естетическа гледна точка дали ще е по-добре да не кърмиш, дори и да имаш кърма и дори това да е полезно за детето?



Hot stuff

Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано04.01.10 13:32



Надали някой ще ти каже да предпочетеш некърменето за да угодиш на съпруга си! Пък те гърдите така или иначе ще се променят с възрастта с напълняване или отслабване! Нямаш гаранция, че ще си останат в този вид! По-добре поговори със съпруга си и като родиш кърми докато имаш възможност за това!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано04.01.10 14:30



Разбирам дилемата ти и смятам, че не си единствената бременна, която се вълнува от този въпрос. Всъщност формата и големината на бюста зависи от много неща. От една страна е генетичния фактор. Има жени, които по природа са си с по-голям бюст, други са с по-стегнат и т.н. Факт е, че всъщност бременността разваля гърдите, защото структурите, които са отговорни за лактацията се оформят по време на бременността. Друг факт е, че не дългото кърмене, а краткото разваля бюста. Колкото по-дълго кърми жената и по-плавно отбие толкова по-голяма е вероятността да запази бюста си, а бързото отбиване след раждането води до разваляне на бюста

. Според мен не се настройвай предварително дали ще кърмиш или не....действай стъпка по стъпка, наслаждавай се на бременността си, а за кърменето мисли като наближи раждането.
А на първия ти въпрос нито един доживотен комплекс не може да се сравни с близостта, която кърменето създава между майка и дете, както и с имунитета, който то дава



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: Acя]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.01.10 14:51



Моите гърди не са се променили след 11 месеца кърмене, ако са се...може би 2 процента!


Можеш да си купиш хубави сутиени за кърмачки и да ги носиш денонощно...аз така правех....една година не ги свалях от мен....само за къпане...



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано04.01.10 14:56



По мое мнение, детето и здравето му са по-важни от естетиката, така че ако имаш кърма и желание, не би трябвало да те спира. Ася и другите момичета са абсолютно прави - лично аз не откривам поражения при мен, кърмих почти 11 месеца, отбихме се постепенно. Със сигурност на една позната, която въобще не кърми - според нея нямала кърма, бюстът й се промени повече от моя, най-вече от самата бременност.



Тема Re: да кърмя или не?нови [re: lozinka]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано04.01.10 14:57



Не мога да кажа, че кърменето промени бюста ми. Стана по-голям, но не и по-увиснал. Кърмила съм бая време, 19 месеца. Спрях да кърмя изведнъж, с хапче, но кърменето вече бе останало само сутрин и вечер. Прибраха се гърдите, махнаха се стриите (за разлика от корема

), мъничко по-увиснали са, но са и малко по-големи и по-чувствителни при секс. Така че аз гласувам "за" кърменето от женска гледна точка. Но пък те вързва за детето, което ти ограничава свободата.
Виж, причините да си задаваш въпросите за кърменето ме хвърлиха в размисъл. Щом ревнуваш мъжа си, предполагам всеки килограм отгоре и др. промени, свързани с бременността, ще те изкарат извън нерви. Тогава защо си забременяла? Май по-добре да зарежеш мислите за половинката и за ревността и с удоволствие и спокойствие да очакваш детето си. Стига това да си искала наистина...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.