Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Спам тема поредна  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.01.10 11:41







Тема Re: Спам тема пореднанови [re: surfline]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано14.01.10 11:42



Пу първа, щото тъкмо го написах в стария и ме върна, че вече не работи...





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: *margo*]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.01.10 11:44



Много съм ядосана, направо вря и кипя....
Познайте...досега се карах отново и отново с онова чудовище....

как може беееее, просто как може такива идиотки да ходят по този свят не знам....потресена съм!



Тема Факти, които вероятно не знаеш.нови [re: surfline]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.01.10 11:45



Факти, които вероятно не знаеш.

1. Патешкото крякане няма ехо. Никой не знае защо.
2. 40% от продажбите на McDonalds идват oт Happy Meals.
3. Средно 12 новородени в света на ден се дават на грешен родител.
4. Шоколада убива кучето. Той влияе изключително зле на сърцето му и на нервната му система.
5. Кетчупа е продаван през 1830г. като лекарство.
6. Леонардо да Винчи е можел да пише с едната ръка и едновременно с това да рисува с другата.
7. Поради това че метала през първата световна война е бил оскъден, Оскарите са се правели от дърво.
8. В казината в Лас Вегас няма часовници.
9. Брус Лий е бил толкова бърз, че е било необходимо да се забавят ходовете му във филмите.
10. Зъболекарите препоръчват четката за зъби да се държи най-малко на 3 м далеч от тоалетната чиния, за да се избегне налепянето на въздушни микроби.
11. Майкъл Джордан печели повече пари от "Nike" за година, отколкото цялата фабрика на "Nike" в Malaysia.
12. Мерилин Монро е имала 6 пръста на единия крак.
13. Майката на Адолф Хитлер е мислила сериозно за аборт, но се е разубедила като е говорила с лекар.
14. Трите най-доходоносни търговски марки в света са : Marlboro, Coca Cola и Budweiser.
15. За да се отървете от захапката на крокодила го убодете с пръсти в очите. Ще ви пусне веднага.
16. Средно човек заспива за 7 минути.
17. Котката не е спомената нито веднъж в библията.
18. Невъзможно е да се киха с отворени очи.
19. Хлебарката може да живее до 10 дни без глава.
20. Мозъка е по-активен, когато спим, отколкото когато гледаме телевизия.
21. Синьото е цвят-фаворит на 80% от американците.
22. Има повече птици, отколкото хора в света.
23. В Исландия е противозаконно да имаш куче.
24. Има повече телефони отколкото хора във Вашингтон.
25. Четири годишно дете задава средно по 400 въпроса на ден.
26.Първият собственик на Marlboro е починал от рак на белите дробове. 27. Човек ще загине по-бързо ако не спи, отколкото ако не яде. Без сън човек може да издържи до 10 дни, а без храна няколко седмици.
28. Мона Лиза няма вежди.
29. Подобно на пръстовите отпечатъци езика също има строго индивидуални отпечатъци за всеки.
30. Хората, които пишат с дясната ръка живеят средно 9 години повече от тези, които пишат с лявата.
31. Китай има повече хора, които говорят английски, отколкото САЩ.
32. Средно човек използва 6 пъти тоалетната на ден.
33. Носенето на слушалки 1 час увеличава бактериите в ушите 700 пъти. 34. Coca Cola първоначално е била зелена.
35. Най-често срещаното име в света е Мохамед.
36. В САЩ се падат средно по 2 кредитни карти за всеки човек.
37. Жените в света са близо 2 пъти повече от мъжете.
38. Не можеш да умреш като си задържаш въздуха.
39. Невъзможно е да си оближете лакътя.
40. Като кихате сърцето ви спира за части от секундата.
41 Физически невъзможно е за прасетата да гледат нагоре към небето.
42. Охлювите спят до 3 години.
43. Слоновете са единствените бозайници, които не могат да скачат.
44. Електрическия стол е изобретен от зъболекар.
45. Поне 75% от четящите в момента се опитват да си оближат лакътя.
46. Плъховете се размножават толкова бързо, че за 18 месеца 2 плъха могат да имат милиони потомство.



Тема Re: Факти, които вероятно не знаеш.нови [re: surfline]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано14.01.10 11:51



10 e развенчано от "Ловците на митове" по Дискавъри.
45 е абсолютно точно, но го пробвах малко преди да го прочета.
Сърф, благодаря, имах нужда от това днес.





Тема Re: Факти, които вероятно не знаеш.нови [re: surfline]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.01.10 11:56



Знаех за Лас Вегас и За М. Монро, а за крокодилите ще го запомня - никога не се знае кога ще ми потрябва





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано14.01.10 12:27



Аз ли само не зная за кое чудовище става дума?
Дес, поеми дълбоко въздуххххх...

Тактиката при крокодилите, посочена по-долу от Сърфа би ти била полезна.:-)))
"15. За да се отървете от захапката на крокодила го убодете с пръсти в очите. Ще ви пусне веднага. " :-)))))


Редактирано от -Randi- на 14.01.10 12:45.



Тема Re: Факти, които вероятно не знаеш.нови [re: surfline]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано14.01.10 12:33



Хитроооо.

И аз се опитах да си близна лакътя.



"32. Средно човек използва 6 пъти тоалетната на ден."
А за жените тази цифра е още по-голяма. Затова и редовно има опашки в женските тоалетни.

Редактирано от -Randi- на 14.01.10 12:34.



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано14.01.10 12:44



а за какво се карате? Аз работя само с мъже (и една колежка) и много рядко се разправяме.



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.01.10 12:54



Преди три години, 1 ден преди да изляза по майчинство избухна грандиозен скандал....може би и заради нея родих рано. Много коварен човек, на всеки подмолно прави спънки и проблеми, на всеки..тайничко, тихичко...зъл човек. Води ми се шеф, но само на думи. Тук от колегията никой не я бръсне за нищо. Тя е никоя, и като авторитет, и като интелект, и въобще...пълна дупка. Но е дясната ръка на шефа, сивият кардинал...И всичко опира на лични отношения
Не ми се говори, само се радвайте, че тя не е до вас, повярвайте ми. Не енергиен вампир, не изрод...ами и аз не знам какво. Просто ме игнорира нарочно, за да излезе, че аз нямам интереси и не си върша работата, прескача ме...



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.01.10 12:55



Караше ме в ъгъла да подпиша едни неверни документи, корема ми подскачаше, аз плачех а тя ми викаше - реви, реви!



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано14.01.10 13:08



"Тя е никоя"

това обяснява поведението.

А такива дзверове има на много места. И колкото и да се старае човек да ги игнорира те му влияят.



Една от причините да съм още в тази фирма, в която съм е точно колектива. Няма интриги, работи се чудесно в екип, няма тягави отношения и тромави процедури.



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано14.01.10 13:10



Дес, това звучи сериозно.

Съчувствам ти за съместната работа с подобен дзвер.



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.01.10 14:32



При нас личните отношения ужасно пречат на служебните. Тя е директор на водопад - завежда музей...ама кво завежда..като музей всъщност няма, може би на баба си трътката. И понеже няма никаква работа, и нищо не й се води на нея...се меси в моята..ама доста грубичко се меси....Аз преди бях с в добри отношения, докато не ми направи 500 мизерии и така...
Ясно ми е, че навсякъде ги има тези....но не искам да се махам само заради нея...откъде пък накъде...а е и с 25 години по-дърта от мене все пак.
Дори и привнциалните музей, изобщо не ги обиждам са на светлинни години от нас. Само ще спомена , че лично тя спира от едно 5 години автоматизацията на фондовете ни...пишем в тетрадките и това е...
А компютъра го ползвам главно за Дир-а!





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.01.10 14:38



Абе ако тази година излезеш в майчинство, като стане време да се връщаш, тя ще е вече в пенсия

. Свиркай си :))!!! Кучките са на всякъде, няма отърваване......



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.01.10 14:41



ООоо, ноу щанс....тука имаме динозаври на по 67 години и още не са пенсионирани....младите не се котират тук...



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано14.01.10 14:45



естествено, че човек не трябва да се поддава в такава ситуация. А и на такива инатести, закоравели същества как да се оставиш. Ние имахме преди един шеф, ама от тези арогатните селяци и успях да се справя с него, въпреки че съм кротка душа. Залагаше на това да вземе страха на служителя, но видя че дори и да ми е причинявал гадости не го отразявах. Другият пък на моменти е голям нервак, но там минава подхода като към малко дете





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано14.01.10 14:46



а защо младите не се съюзите под някаква форма и заедно да опитате да промените нещата, поне тези които можете



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.01.10 14:49



Защото почти няма такива...


Млади има още трима...ама те са на др място...
Иначе аз и с по-големи се разбирам, и то прекрасно..ама то си е до човек, характер...Иначе др ми колеги, с които контактувам де.... са страхотни хора....свежи, умни, интелигетни, с уникално чувство за хумор...обичам си ги!



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано14.01.10 14:51



Малко гадничко, но щом работиш в музей! Явно антиките са си на почит и сред персонала!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Спам тема пореднанови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.01.10 14:52



Оо, нашата е неврастеничка, мн лесно губи почва под краката си и страшно се излага..всички я знаят що за стока е, но повечето ужасно се страхуват от нея и й лижат задника....иначе я мразят.....Цаката е да я игнорирам напълно, но ей на..и днес се развилнях, просто ужасно ме засегна....
А и ми е изнервено - др седмица ще вадим третата сливица на Ани...





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: Zori_D]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.01.10 14:56



Абе...музей....ама без сграда!


По времето на Софиянски се наляха милиони, буквално, за да се превърне бившата баня при ЦУМ в музей на София...Батко Бойко спря....
Сега идва нова новина - като се премести Националната галерия в бъдещия бг Лувър, евентуално ние отиваме там...хехехехе...ако не съм се пенсионирала дотогава ще работя на жълтите павета!

Иначе, според мен освен калпавото ръководство и нищоправенето са основната причина за интриги и простоии.....Дай конкретна работа на някого и той няма да си мисли и да върши глупрости но на някои хора това не им изнася...



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор Poзмapи (променлива)
Публикувано14.01.10 15:31



Просто ме игнорира нарочно, за да излезе, че аз нямам интереси и не си върша работата, прескача ме...


Любима тактика на началниците.



Имам чувството, че са специално обучавани да се държат така.

И аз работя с подобни колеги, не се предавай.



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор snich (top4o)
Публикувано14.01.10 15:32



Да не казвам голяма дума,но на подобни шефове не съм попадала и дано не случа.
Обаче във всичките ти постове за въпросната вещица,ми прави впечатление че и ти сама отчиташ като грешка най-вече това,че й реагираш.Знам,че на хора дето не обичат несправедливостта и тарикатлъка ,и палят от половин оборот,е много трудно да не реагират,но трябва да измислиш някаква техника - примерно да си преговаряш таблицата за умножение,докато не спре да ти излиза огън от ноздрите,после усмивка и изчезваш.Много е трудно в началото.Дълго след като си се махнала ще имаш чувството,че ще получиш инфаркт,ако не отидеш да я праснеш в муцуната,но предполагам в един момент нещата си идват по местата.Надявам се да е така


Все пак ти пожелавам едно прекрасно майчинство,през което освен всички радости покрай бебето,да си починеш и от вещицата.А и живот и здраве може като се върнеш да си в музей със сграда



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: snich]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.01.10 15:38



Снич, мила - аз не съм бременна, поне не и в този момент!


Отчитам като плюс факта, че тя ме избягва, шубе я е..прилазва покрай моята стая и дебне кой кога минава...тук мн хора я ненавиждат. Примерно цял месец не се бяхме засичали..а работим в нещо като мезонет!



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано14.01.10 15:51



трябва наистина да и намериш цаката, за да кротне. Аз колко пъти съм ревала някъде тайно от дивотии, но пред тях винаги съм се държала. А после им свикнах и у лево



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано14.01.10 15:53



когато в личен план човек има проблем или притеснение наистина малко му трябва. Съдя по себе си. Тогава всички и всичко ми е криво





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано14.01.10 15:54



а за сливицата належащо ли е? Имам познати майки дето не го направиха, а и двете имаха вече уговорени часове за операцията.



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.01.10 15:58



Мисля, че да! Решено е вече!





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано14.01.10 16:00



дано всичко мине успешно и с малко сътресения за дечко. И търпение и кураж за мама, макар че отстрани е лесно



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано14.01.10 16:11



Деси, води ли Ани на УНГ? Ще вадите третата сливица ли? Абе, уж чета темите ама това съм го пропуснала!?

Деси, пиши как са минали нещата!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Спам тема пореднанови [re: Zori_D]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.01.10 16:14



Ми не съм писала досега за това...ама ей на...изплюх камъчето....
Дай Боже всичко да е наред и още другия четвъртък да се похваля!





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: galia71]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано14.01.10 16:14



Алекс също трябваше да бъде опериран.
Но не беше спешно... отложихме уж за малко.
И така вече почти 2 години. Отказахме се. За добро!



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано14.01.10 16:20



А бакстерийката какво ще я правите?Лекувате ли я ?



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Спам тема пореднанови [re: surfline]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано14.01.10 16:53



1 година от Протеста пред Парламента, на който бях
Просто си спомних и реших да споделя
Това е.



Тема Re: Факти, които вероятно не знаеш.нови [re: surfline]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано14.01.10 17:01



много яки факти... според които със сигурност не съм куче...







тинтири-минтири

Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано14.01.10 17:05



ох... не трябва да се ядосваш, но мога да си представя тая несправедливост как може да те дразни... този тип хора ни се Пращат като изпитание... така че, намери път към нея, в см. да я управляваш... бе пробвала ли си да й се четкаш...





тинтири-минтири

Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор snich (top4o)
Публикувано14.01.10 20:19



Знам,че засега не си,но нали такива са плановете

Майчинството беше по-скоро като пожелание
Не знам...наистина трябва да й намериш цаката ,особено ако се очаква скоро да не се разделите.



Тема Всички имате много поздрави от щурчо!!!!!!!!!!!!!!нови [re: surfline]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано14.01.10 21:12



Тази вечер се обадих по телефона на щурчо и си поговорихме малко. Много ми липсва нейното присъствие в клуба. Тя ме помоли да ви предам много поздрави и благопожелания за 2010 година!



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: 3aиpa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.01.10 21:39



хохохохо, по-скоро бих напуснала, отколкото да й се четкам! Аз да не съм помиярка?! Половината колеги й се четкат...мерси!



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: snich]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.01.10 21:42



Извинявайте, че цял ден ви досаждам с тая особа, не сте ми длъжни...
Но вие просто не разбирате за какъв човек става въпрос. Цака няма....т.е. аз реших да няма, за да уважавам себе си.....Дори и тези, които се мазнят..си патят от нея...всекидневно....
Но......тя е доказателството, че човек си плаща за грешките си....а тя много си плаща...как не го осъзнава просто не знам...а и не ми е работа...Много наказана жена е тя....

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от dessbess на 14.01.10 21:43.</EM></FONT></P>

Редактирано от dessbess на 14.01.10 21:49.



Тема Re: Всички имате много поздрави от щурчо!!!!!!!!!!!!!!нови [re: little pony]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано14.01.10 21:44



мерси. А тя защо не влиза повече



Тема тия хора не знаят какво искатнови [re: surfline]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано14.01.10 22:03



понякога се чудя какво щяха да правят горките датчани ако имаха моите деца. Те както са свикнали на послушни и безшумни дечица, спящи и ядящи... не ги виждам ако ги имаха 3 като моите.
Месеци наред не могат да се оправят с моите близнаци. Не могат да ги убедят да спят на обяд. Питаха ме няколко пъти какво да правят, аз им казах да правят каквото правят с др деца. Ама явно не се е получило (което изобщо не ме изненадва). Първо ме убедиха да почнат да дават биберона на Теди да спи с биба на обяд след като беше отучен от бибата от 6 месеца. Казах им ОК, разрешавам ама Ева не трябва да я вижда и Теди да си знае, че биба има само в яслата и то само за спане и никъде другаде. Явно вече и биба не помага и пак прореваха. Помъчили се хората и на своя глава почнали да ги оставят да не спят само моите изобщо не ги и слагат. И ме питаха преди време дали е ОК да не ги слагат да спят защото те и без това не заспиват и само реват и разкарват персонала и ония били луднали. Казах им че е ОК да не ги слагат да спят, какво др да им кажа, те бяха пределно ясни, че не могат да се справят с тях. Та така от известно време хич и не лягат на обяд, което вечер си личи много, нервни, не спират да реват от прибирането си в къщо до лягането си вечер. Даже и вечерята не могат да си изядат от умора. Даскалката, която държеше да ги слага да спят е със счупен крак и не ходи на работа и останалите и колежки издали багажа. От другите пък стаи като чули че има 2 годишни, които не спят на обяд днес налетели мъжа ми да изразят възмущението си как може такова нещо. Като че ли ние сме виновни, че те не могат да сложат децата да спят. Ние в къщи си ги слагаме. Верно че ако аз ги сложа рядко заспиват, ама поне малко полежат и после тихомълком стават и почват да рушат къщата, да късат книги и т.н. Изучили се да са безшумни за да не дойда да ги вкарам по креватите. Ама пък баща им ако ги сложи почти винаги заспиват, та го използвам да ги слага и да ходи да им се кара. Абе някак си се оправяме. Ама тия 3 жени в тяхната група не смогват и се отказват.
Аз виждам, че не е добре за децата ми да не си починат поне малко на обяд ако ще и да не спят. Ама как да ги карам да се мъчат с тях. Щото си познавам децата и знам, че са в състояние да унищожат човек особено ако е не им е свикнал и е добър с тях. А датчаните са толкова меки и толкова се панират при детски рев и истерии.... не знам кво да правя.
Ще пробвам все пак най вероятно да ги помоля да пробват да ги слагат да си починат поне за малко ама.... те ще се навият хората ама дали ще успеят. Чакам с нетърпение даскалката със счупения крак да въведе ред. Децата ми много я обичат и явно има някакво разбирателство между тях.
На снаха ми детето, на година и половина си ляга вечер в 6 часа и спи сутрин до 7. През деня пак спи на обяд. В яслата не повярвали когато мъжът ми им казал, че близнаците ни лягат в 8.30 и стават най късно в 7 сутрин.



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано14.01.10 22:16



и аз навремето имах една много зла колежка. Тя си бачкаше там от много години и се изживяваше като шеф. Беше ми определена да ме вкара в материята и в последствие да ме надзирава. Аз си вършех работата без да правя гафове, въпреки че тя непрекъснато се опитваше да изкара нещата като че ли все съм била на ръба да съсипя нещо. И въпреки че до последно не го направих тя си ме мразеше, непрекъснато ме овикваше и се стараеше всячески да ми очерня живота. Понеже не намерих друга причина реших, че е защото бяхме постъпили на работа едновременно няколко прясно дипломирани студентки и симпатичния шеф си прехвърли вниманието от старите към новите. Ама тази женица така ме тормозеше, че накрая се наложи да се преместя в др смяна само заради нея.





Тема Re: Всички имате много поздрави от щурчо!!!!!!!!!!!!!!нови [re: NikiFin]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано15.01.10 00:21



питах я - нямала време
но щяла да се опита скоро
а дано!



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано15.01.10 06:53



щом всичко с нея е непроменимо значи трябва само да работиш над себе си все по-рядко и по за кратко да и се връзваш. МОже да успееш





Тема Re: тия хора не знаят какво искатнови [re: NikiFin]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано15.01.10 07:00



като не знаят какво искат поне виждат какво е "люта" балканска кръв макар и на половината





Тема Re: тия хора не знаят какво искатнови [re: NikiFin]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.01.10 10:04



Виж то мойто дете е със 100% балканска кръв, ама признава авторитети. Доста е буен, палав, до 3-тата си година не е спал особено през нощта, а и сега понякога се буди по 3 пъти. Но все пак, когато ни направят забележка в ДГ започва голямата разправия. Първо баща му, после аз. Това много рядко се случва, но винаги има ефект. И моето дете не изглежда въобще послушно. Стрелка се насам-натам, като сме на гости или излизаме с някого, въобще не ме слуша, понякога ми се иска за ушите да го хвана, а дано ме чуе. Но разбира кога нещата са сериозни и слуша, макар и с неудоволстви.
Ники, ти си изтървала нещата. Така че сама си сърбай попарата. Явно децата не те признават за авторитет, но уважават авторитета, щом слушат баща си. Може би е време да си върнеш спокойствието и сериозното отношение и да намериш подход към собствените си деца. Не само да се оплакваш от тях. Те са си твои, копират твоето поведение по един или друг начин, защото това виждат. Отстрани всяко дете изглежда по-послушно от нашите, но не знаеш какво е зад вратите на къщата. Така че си намери подход към децата, щото не знам какво ще е в пубертета. Учителките се опитват да намерят съдействие от теб, като не могат и говорят с бащата. Доста време трябва да отделиш, за да обясниш на 2годишните си деца, че в яслата трябва да се слуша и че трябва да си лягат да спят. Дисциплината е важно нещо и ако не се приучат от малки, а само си прехвърляте отговорността - майка, баща, учителката със счупения крак, докъде ще стигнете? Все пак ДГ не е място, където се освобождаваме от децата си и не ни пука какво правят. Все пак има значение съобразяват ли се с установените там правила или не. Тъй че слагай си ги да спят и ти. Намери си подхода как. Иначе с всяко друго правило ще е така. щото те сега не харесват спането, ама после друго нещо няма да им харесва, а ти ще го пропускаш, щото не можеш да се справиш...
Нямам никаква цел да те обидя. Само коментирам странично мнение за проблема, който си описала. Надявам се да не се разсърдиш.



Тема Задача за математици и прагматицинови [re: surfline]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.01.10 10:15



4 семейства с 6 деца отиват на азиатски ресторант. В средата на ресторанта има басейн с размери 11 х 1 х 0,7 м., в който плуват 16

. Въпрос> чие дете падна при шараните?

Алоха!



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: dessbess]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.01.10 10:51



Дес, много неприятна история. Да разбирам ли, че въпросният крокозъбъл е близък с някой от шефовете. Щото, ако не е може да се обърнеш към човешки ресурси и да ги помолиш за длъжностната ти характеристика, после с нея отиваш при някой по-висок шеф от нея и му казваш, че така-и-така си годна за еди-коя-си-работа, но те прескачат и би желала в интерес на общата работа на фирмата да знаеш що така. Ако е близка с началника освен да и се изплюеш в кафето друго не мога да ти предложа...





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: surfline]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано15.01.10 10:59



Естествено, че е близка с него.....увила се е като пиявица и каквато умнотия каже тя...това е! При нас е като в психодиспансера...


Но...сега съм отпуск, после евентуално и болничен...та поне 2 седмици няма да я виждам...
Вчера ме изнерви, защото аз отивам по служебни проблеми с нея..а тя ми крещи в лицето - "ти така реши" - в смисъл, като не ми лижеш задника...така ще е....



Тема Re: тия хора не знаят какво искатнови [re: tswete]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано15.01.10 11:34



Ама не аз, в детската имат проблем. Че мен не уважават разбираемо, типично е за повечето деца да не случат майките си. Ама те и чужди авторитети не слушат. Искам да кажа, че знаят много добре какво е позволено и какво не, не е да не са научени. Но си им е в природата да пробват непрекъснато какво ще стане ако.... И понеже в детската не си позволяват бой и наказания.... просто няма какво да накара децата ми да се подчиняват.
Слушат единствено баща и знаеш ли защо. Защото ги е страх да не ги набие. А той го прави. Не често ама като го направи помнят дълго. Има деца, които само страхът от нещо може да ги спре. Моите са от тях. Само бой и наказания или някой с повече енергия от тях да може нон стоп да ходи след тях, да им уйдисва на акъла, да им отговаря на безбройните въпроси неуморно за да са доволни. Просто нуждите им са големи и трудно може да бъдат задоволени от една жена на 4 деца. И те пак се съобразяват, там си играят, не реват. Но проблемът със спането е специфичен и много зависи от темперамента на детето. Има деца, които ако не спят просто не могат да лежат вързани 2 часа и да не мърдат. Тук съм ги виждала как си лежат и само гледкат. Но моите мърдат непрекъснато, пеят, говорят си. Просто не могат да не го правят.
Тази нощ Теди ревна да спи до мен. Понеже болен се смилих над него. Ако щеш вервай ама това дете от 12 до 4 не спря да се върти, да мърда, да ме рита. Писна ми и го сложих в леглото му. Порева си и после заспа. За кратко. До сутринта се събуди 4 пъти, става в леглото и реве. Нямаше Т, нищо му нямаше, просто така си прави. Не спи нощем, не спи денем. Не знам как е жив но това са фактите.
Не мисля, че съм изпуснала нещо, защото винаги съм правила максималното. Просто едни деца реагират по един начин а други по друг, не всичко зависи от майката.
Нито се оплаквам, нито търся помощ най малкото защото съм се убедила, че никой не може да помогне. Просто разказвам случки.



Тема Re: тия хора не знаят какво искатнови [re: galia71]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано15.01.10 11:42



Това е положението. А аз да си призная се забавлявам, защото ми е много интересно тия дето се пишат за спецове на тема деца как ще си решат проблемите. Хич не им преча, ако дадат съвет го следвам. Ама явно им е време да научат нещо ново за децата, да понатрупат опит, да видят, че света не е само учебниците и датските роботчета.
Те отначало се оправяха със спането. Децата ми се съобразяваха докато опипаха почвата и се ориентираха кога какво може и не може. Явно са видели, че може и да не спят и си действат по въпроса. Сега кой е виновен, че са им изпуснали края - даскалите или децата.
tswete, знам че ще каже Майката е виновна.





Тема Re: Задача за математици и прагматицинови [re: surfline]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано15.01.10 11:44



ако питаш мен това е задача за историци





Тема Re: Задача за математици и прагматицинови [re: NikiFin]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано15.01.10 11:58



Ако видиш практическото й приложение...мисля, че и ти можеш да се справиш, какво като не си историчка!





Тема Re: Задача за математици и прагматицинови [re: surfline]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано15.01.10 12:08



Май-май Симончето е искало да налови шаран с голи ръце.





Тема Re: тия хора не знаят какво искатнови [re: NikiFin]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано15.01.10 12:15



Ники, има си и такива деца - неспокойни и неспящи. Кой крив, кой прав- няма сега да търсим причината наизуст. Доколкото знам, следобедният сън не е задължителен- защо ТРЯБВА да спат тези деца, когато те не желаят? Съмнява ме , че твоите палавници са единствените , които се кокорят и не спат следобедно време- знам поне 2-3 примера на мои приятелки с подобни караконджули.





Тема Re: Задача за математици и прагматицинови [re: surfline]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.01.10 12:39



Ха ха няма кое друго освен твоето просто



Hot stuff

Тема Re: Задача за математици и прагматицинови [re: -Randi-]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.01.10 13:25



Направо. Как не запях "И ловец съм, и рибар съм..." не знам.



Тема Re: Задача за математици и прагматицинови [re: surfline]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.01.10 13:33



Да разбирам, че Симона е развила прагматичните си способности за набавяне на кои-шаран за домашен любимец по най-бърз, ефективен и безплатен начин? И ти се оплакваш??!

Сигурно снимката е от домашния ви аквариум и скоро ще се разходите и до Барселонския, щото там Симонка ще се натъкне на къде по-екзотични морски обитатели...



Тема Re: тия хора не знаят какво искатнови [re: -Randi-]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано15.01.10 14:34



аз изрично питах дали има и др деца в яслата неискащи да спят и казаха, че не.
Не мисля, че някой може да се държи отговорен за неизнасящи ни генетични комбинации. Но не всички явно са на това мнение.
По скоро обаче оставам с впечатление, че някои хора просто се кефят да обвиняват другите. Очевидно това е целта, защото нито се каза точно в какво и как съм се провинила, нито се даде съвет как да се излезе от ситуацията. Имаше само едно Ти си виновна, некадърна си да контролираш децата си и да ги репектираш, сори.



Тема Re: Задача за математици и прагматицинови [re: dessbess]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано15.01.10 14:35



за мен няма ни логика ни практическо приложение тази недомислица.
Ама предполагам, че историците ще намерят логика в нелогичното. Затова и казах, че е задача за историци





Тема как познах самонови [re: tswete]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано15.01.10 14:43



че задачата е за историци





Тема Re: тия хора не знаят какво искатнови [re: NikiFin]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано15.01.10 14:45



Ники разбирам те, защото моят племенник е нещо подобно. Сестра ми страшно много го строява, кара му се и т.н. и въпреки всичко е неконтролируем. Според мен и Иво тя прекалява, но тя не мисли така. И въпреки това детето не се променя много като поведение, само временно. Ние с Иво пробваме другия подход към него с повече внимание, приказки и т.н. Известно време всичко е нормално, но като му избият чивиите дето викат по нашия край нищо не помага

.

В същото време е много ученолюбив, прилежен, подреден. Но като стане въпрос за дисциплина и идиотщини няма равен. И моят хубавец е силно впечатлен от поведението му и племенникът още повече се развихря.

За мен при тях проблемът е липсата на достатъчно внимание към детето и нуждата да се канализира тази енегрия в накакъв спорт. Но къде ти, тя сестра ми няма време за такива неща



Тема Re: тия хора не знаят какво искатнови [re: galia71]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.01.10 14:47



Поддържам изцяло - внимание, канализиране на енергията със спорт или някакво друго странично занимание. Иначе и ние издивяваме в дългата зима в къщи.



Тема Re: как познах самонови [re: NikiFin]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано15.01.10 16:37



Сърф, няма ли снимково доказателство от търсачката на силни усещания?





Тема Re: момичета помагайтенови [re: -Randi-]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано15.01.10 16:40





Anti Gravity Globe
къде в БГ може да се намери такова чудо... може и в софия... или по интернет да ес поръча, но до понеделник трябва да е тук...





тинтири-минтири

Тема Re: Всички имате много поздрави от щурчо!!!!!!!!!!!!!!нови [re: little pony]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано15.01.10 16:40



Направило ми е впечатление, че Щурчо пише спорадично, на периоди- сигурно , когато има повече време. Дано скоро пак се появи на хоризонта.



Тема Re: момичета помагайтенови [re: 3aиpa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.01.10 16:47



Никъде не намирам в БГ, но звънни ако искаш и ипитай надеждата ти е при [url:=http://bezpanika.com/]тях[/url] имат невероятни такива щуротии



Hot stuff

Тема Re: Спам тема пореднанови [re: surfline]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано15.01.10 17:48



утре към обяд мъжът ми ще вземе Алекс за неговата една седмица
ще се видим за първи път от раздялата ни миналата събота
стискайте ми палци за... и аз не зная за какво...





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: little pony]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано15.01.10 18:11



Стисвам палци за повече положителни емоции при срещата!





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: little pony]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано15.01.10 21:29



има за какво разбира се, най вече да не се разстроиш от срещата



Тема Re: тия хора не знаят какво искатнови [re: galia71]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано15.01.10 22:28



Точно това е от което имат нужда тези деца. Много внимание, подход, занимавки непрекъснати за канализиране на енергията. Малко родители имат енергията за това. И пак дори и да го правят резултатът е минимален. Затова и тези деца са трудни. Едни им викат трудни, други им слагат диагнози, трети които не са го пробвали обвиняват родителите, че така най лесно. Аз не мисля, че майката на спокойното момиченце, което по цял ден си рисува и си чете книжки е по добра майка от мен, която се бори с 3 звяра. Не ами съм сигурна, че ако дам моите взерове на въпросната майка, свикнала на кротко и безпроблемно дете и поради това смятаща се за перфектна родителка ще започне с увереност да прилага сущите подходи, с които е свикнала и като види че не работят ще изпадне в паника. И понеже няма закалка на нервите много бързо ще издаде багажа и потърси начин да се отърве от тях.



Тема Re: тия хора не знаят какво искатнови [re: tswete]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано15.01.10 22:31



Ако имаш едно такова все някак си ще му угодиш. Ама ако са повече и на различна възраст е невъзможно.
Ами щом е невъзможно ще правя квото мога пък останалото ще го оставя в техни си ръце. Да се оправят как знаят. Ако щат да се избиват. Като се учат от собствени грешки е по вероятно да се научат. А от непрекъснато меляне само дет ме заболява гърло, а никой нищо не е чул.



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: little pony]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано15.01.10 22:35



интересно ми е как ще протече тази среща. Ясно е, че вариантите са 2. Или ще бъде възпитан и студен. Или ще почне да се мазни да се върнеш при него. Така ще ти се изясни на къде вървят нещата





Тема Re: тия хора не знаят какво искатнови [re: NikiFin]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано15.01.10 23:05



Ники, с 3 деца си е трудно- с 3 свръхенергични такива още по-трудно.

Необходимо е не само внимание, а и волски нерви, както и строга немска дисциплина + ясно определени граници кое е позволено и кое не. На теория е така, на практика е по-трудно да се приложи.

Предполагам, че всичко това ти е ясно, едва ли ти казвам нещо ново.



Тема Re: тия хора не знаят какво искатнови [re: -Randi-]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано16.01.10 00:29



Аз оцелявам напук на всичко. Даже вече свикнах и го приемам за нормално до такава степен, че като ми се случи нещо наистина нормално му се радвам като малко дете


И като многодетна майка на диванета изпробвала всичко измислено, неизмислено, възможно и невъзможно продължавам да не разбирам това с границите и как се поставят ясни граници за кво може и кво не може. Ясно, че за неща дали да скочи през прозореца няма две мнения. Ама за неща като ядене и пиене на нездравословни храни и напитки, които децата ми много обичат, да играят с тенджерите или не и изобщо за неща, които не са съвсем забранени, напротив понякога са разрешени как може да се постави ясна граница така че детето да разбере. Как да знае кога съм в настроение и ще му разреша да ми тропа с тенджери на главата и кога не съм да не го прави. Как да поставя граница кога да ходи с пантофи и кога без след като самата аз на момента преценявам как трябва да е. Примери безборй. Чудя се как спецовете и майките не са осъзнали, че ясни граници няма как да се поставят. И че всъщност е много просто и има само едно нещо, което детето трябва да научи и от тук натам отпадат всички необходимости от неясни дори за самите родители граници. И това условие е детето да разбере веднъж завинаги че трябва да слуша родителя. Много е просто. Може ли да свири на тромпета. Може. Свири. Следващия път като попита отговорът може да е Не може (защото искам примерно да чуя нещо по ТВ или точно в този момент съм изнервена). И то просто не свири.
Те това е моето мнение. На децата не са им нужни безконечни списъци с размити граници. Само трябва да запомнят, че мама и тати се слушат и всичко ще е наред от тук натам. Мъжът ми го е постигнал по него си начин. Аз съм постигнала обратното, децата ми изобщо не ми чуват гласа като говоря нормално и човешки. Ако викна МОЖЕ и да чуят. И причината за това е, че се водя от съвети на многознайковци, които учат че на децата трябва да много да се говори. При техните деца бачка, значи това е начинът и край. И аз като тъпа овца слушам и изпълнявам. Ето го резултатът, черно на бяло колко бачка. На теория едно, на практика друго се получава. И трябва да съм още по голям глупак да продължавам да вярвам на теории и да се водя от чужд опит. Та ако съм изпуснала края е защото прекалено много съм чела за детското възпитание от дървени философи и неопитни родители и съм следвала правила с надеждата че правя най доброто за децата си. А свъщност направих голяма грешка и сега си патим всички. Мъжът ми не е прочел един ред за възпитание на деца. А ако случайно някой почне да му проповядва си го пропуска покраи ушите и си действа как той си знае. И сега си има .... е не най послушните деца на света, но като цяло няма проблеми с тях, не реват нон стоп, изкарват си приятно и се радват на живота.
Туй от мен мамчета.



Тема Re: тия хора не знаят какво искатнови [re: NikiFin]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано16.01.10 02:12



ники, още не е късно
не се предавай
действай
успех
с теб съм
и вярвам на всяка твоя дума
и моят Алекс на моменти е поставял на дълбоки съмнения всичките ми познания до момента за децата
прегръщам те
и знай, че тук
имаш пълната ми подкрепа



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: NikiFin]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано16.01.10 02:13



ранди, галя, ники - мерси много





Тема Re: тия хора не знаят какво искатнови [re: NikiFin]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.01.10 08:44



чели, чули, видяли, да ама не. Просто трябва да намерим НАЧИНА за спряване с нашето дете. Аз също чета, но действам според моя усет. Признавам си на моменти, че не постъпвам по най-правилния начин, но то пък ми става като обица на ухото, т.е. трупам опит. Около мен наблюдавам различни отношения към децата. Имам приятелка, която възпитава децата си наистина само с говорене. Наблюдения имам само за сина и, който е вече 2-ри клас. Според нея той е много възпитан, но вярвайте ми аз това дете не мога да го издържам повече от 15 мин.

Ужасно ми лази по нервите. Не го отричам като начин на възпитание, но в къщи ако понякога не им скръцна със зъби и не се развикам НЕ СТАВА.



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: little pony]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.01.10 08:46



чакай, че сега се сещам какво помогна при моя водолей в една много кризисна ситуация. Демонстрирах пълна незаинтерсованост и безчувственост към него и това го срина тотално

. Зависи ти какво искаш да постигнеш обаче



Тема Re: момичета помагайтенови [re: jana]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано16.01.10 13:27



мерси за линка яне, дано свърши работа, то се е видяло, че това кълбо по интернет ще си го гледаме







тинтири-минтири

Тема Re: Спам тема пореднанови [re: little pony]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано16.01.10 13:41



Стискам палци и аз!
А ти не се отчайвай ако е "възпитан и студен", според мен това за момента е по-вероятно... една седмица е прекалено малко за да почне да ти се мазни... Само не се сдухвай... имаш пред себе си една седмица само за теб!



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: surfline]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.01.10 14:12



Ако някоя мама търси работа на 4 часа, да ми пише на лични.
Изисквания - английски и шофьорска книжка.



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: little pony]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано16.01.10 14:18



и аз стискам палци всичко да мине ок... и да си твърда и ледена с него...





тинтири-минтири

Тема Малко помощ?нови [re: surfline]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (непознат)
Публикувано16.01.10 15:36



Момичета, дайте някакви идеи за повишаване на хемоглобина/желязото в организма. От кръвните тестове излезе, че ми е нисък, пък не съм усетила. С някакви храни, може би или да ходя при докторката да ми предпише таблети някакви?



Тема Re: Малко помощ?нови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано16.01.10 15:48



аз съм с нисък хемоглобин. Предписаха ми таблетки. Каза, че за да го вдигна трябва да ям промишлени количества месо, което е невъзможно. Таблетките били единствения начин. Ама аз на своя глава вземам само половината доза, а гледам повече яйца и ако може зеленинки



Тема Re: Малко помощ?нови [re: NikiFin]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (непознат)
Публикувано16.01.10 16:54



Уф, месо ли... откакто съм бременна хич не го понасям. Но ще го подсиля. Сигурно без таблетки няма да се мине, но засега бананчета повече хапвам и зеленяк.
Мерси





Тема Re: Малко помощ?нови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано16.01.10 17:02



Приемах Малтофер! Иначе повече телешко месо, зеленилки, черен дроб!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Малко помощ?нови [re: Zori_D]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.01.10 17:14



Аз тоя малтофер обаче много др...сках....





Тема Re: Малко помощ?нови [re: dessbess]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано17.01.10 01:53



Не ми говори! Беше много гаден! Добре, че и двата пъти го приемах от началото на 9-я месец, а не по-рано!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Спам тема пореднанови [re: surfline]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано17.01.10 10:43



Първо, да поздравя днешните именници - да са здрави и много весели!
Честити нови цветове и ник-ове. Вихрогонче, много е сполучливо.
Да ви подсетя, че бяхме говорили преди с Марго за среща на 19.01 - вторник - има ли някакво уточняване - къде, как?
Искрено се надявам да съм на линия, че за съжаление изминалата седмица беше тежка и майка ми пак беше в болница.





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: NikiFin]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 20:01



Нито беше възпитан и студен.
Нито започна да ми се мазни да се върна.
Срещата мина повече от добре, наистина...


След малко ще разкажа повече,
викат ме за вечеря.



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: galia71]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 20:05



гале, не искам той да се срине!
искам да постигне яснота, вътрешен мир, хармония и накрая да бъде истински щастлив!
но държа да не ме разиграва, докато разбере сам за себе си какво иска... освен това, както си пролича за тези вече 9 дни, аз също имам нужда от време насаме със себе си, за да преосмисля нещата и да стигна до важни изводи и решения...
мерси за съвета - и на мен ми е помагал много преди, само че съм го прилагала за съвсем кратко и то мнооооого рядко, не на него, а на сина ни, който става мек като памук





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: flor4eee]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 20:10



мерси и на теб, флорче - много си права


той не беше студен, нито даже хладен, напротив - мек, топъл, дори любящ, по-скоро в приятелския смисъл на думата... отдавна не съм усещала толкова благи емоции между нас... все едно всеки от нас беше станал отново добър...
не ми се мазнеше, нито интимнечеше - говорихме предимно за детето ни, за някои работи в апартамента, където живях доскоро - той прави ремонт още там - искаше информация за някои конкретики от ежедневието с Алекс предстоящата седмица... пита ме как съм... той сподели някои неща...
след като оставихме Аленко при свеки, той ме покани да обядваме заедно в Надежда, после ме изпрати до маршрутката, изчака с мен 20 минути в студа, накрая понечи да ме целуне, но аз лееееко се отдръпнах и подадох само 2 бузки , та ... се целунахме по бузите и двамата, и това беше...



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: 3aиpa]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 20:13



Благодаря, Заирка!


Бях твърда,
(чак се учудих и възхитих от себе си),
но не и ледена!
(това просто не ми е в кръвта... а и не виждам смисъл, честно казано)
Той усети отношението ми, позицията ми, и по-скоро се зарадва, че съм добре.
Аз съм готова за излизания навън, за срещи с приятели, за купони...
Той ми каза, че изобщо нито има желание да излиза, нито се чувства готов...
Още не можел да свикне с раздялата



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: little pony]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано17.01.10 21:01



И ти с какви усещания остана от срещата и от него.



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: little pony]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 21:03



И такааааа - разказах ви вкратце за вчерашната ни среща с цел да му дам детето ни за неговата една седмица с него. Всичко мина спокойно и добре.
Нищо не предвещаваше какво ще се случи същата вечер - демек снощи в 23 часа. Аз още бях на гости при моята приятелка, когато той ми звънна на мобилния

- просто сърцето ми спря от страх и ужас - бях убедена, че нещо лошо се е случило, например че Алекс е вдигнал висока Т или има разстройство с повръщане или нещо друго... И като го питах с тревога в гласа - Какво става? - и той - "Ами нищо! Алекс заспа." И аз - "Тогава защо ми се обаждаш?!?" (учудено и леко хладно) Той започна да ми разказва, че Алекс му се струвал объркан, че питал като си лягал сега мама кога ще си дойде и някакви такива. Аз запазвам хладнокръвие и му казах, че всичко съм му обяснила, той явно е малък и има нужда от потвърждение на думите ми и от него самия. Той помълча малко и ме пита имам ли планове за утре, демек за днес де Аз му казах, че имам. Той ме попита дали искам да излезем някъде тримата след моите уговорени срещи, и аз му казах, че ще се чуем днес отново... След разговора ни се развълнувах много. Бях радостна, че ме беше потърсил. Ноооо.... колкото повече часове минаваха, толкова повече усещах, че не бива, просто не трябва, да се видим днес. Така че преди обяд му се обадих днес и му казах, че не желая да се виждаме днес, че това би нарушило уговорките ни за раздяла, и че целта ни е именно тази - защото той звучеше искрено разстроен - да останем сами, въпреки болката... така че днес устисках, устоях и не се срещнах с мъжа ми и Алекс - както се казва, дано да е за Добро!!!



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: NikiFin]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 21:05



току-що писах доста дълго и разказах, Ники
усещанията ми са добри
приятели сме


за другото - още е твърде рано да се каже
как ще се стекат нещата



Тема пък аз кво праих днеснови [re: surfline]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано17.01.10 21:24



Да ви кажа как мина днешният ми ден.
За него се бях подготвяла психически и физически последния 1 месец. Настройвах се да бягам 20км с една от доста бързите групи. Последната седмица даже едва спях от притеснения дали ще успея да избягам дистанцията с тях. Подготвях се много сериозно. Обаче както се оказа накрая претренирах и оплесках всичко. Още вчера усетих болки в крака ама до последно се надявах, че днес ще съм по добре. Уви. Явно имам сериозно възпаление на сухожилие или не знам какво ама сутринта едва мърдах. Чувствах се адски депресирана и ядосана на себе си и каръщината си.
Мъжът ми имаше план да посети едни роднини с децата докато аз бягам. Но изглеждаше, че всичките планове ще бъдат променени. Докато в един момент не ми хрумна, че въпреки всичко мога да тренирам, но нещо друго, което не натоварва крака толкова. Колело разбира се. Но навън виелица, студ, вали сняг. А нямам велоергометър. Оле, ами отивам на фитнес разбира се. Не ми се беше случвало от Канарската ми ваканция. Закара ме мъж и замина на гости с домочадието. А аз на фитнес. Най нормалното нещо на света, ама при моето ограничено ежедневие си беше цяло преживяване. Седнах на едно колелце и се кефех на музиката, на хората - беше фраш с народ. И хоп, гледам пред мен една група бяга. Моята група от около 50 човека мина тържествено пред очите ми. Направо се разревах от мъка. Все пак добре си потренирах, и в сауната се попотих и всичко това хехе... безплатно. За ползващи залата за пръв път е безплатно. Иначе хич не е евтино. Бе карък, карък ама понякога и аз вадя късмет. Едва ли ще я посетя пак защото след малко мисля да си поръчам по нета велоергометър.
Бе... много ми хареса да ходя в залата, имаше готини пичове и мадами хехе. Ама много време отнема това разкарване.
Сега вечерта пък направих супер пица.
Ето рецептата
1. Домат пюре
2. Кашкавал
3. Шунка
4. Скариди
5. Гъби
6. Артишок от буркан

Стана супер. Признавам си взех идеята от една купешка, която ни е любима и често си я вземаме.
Купуваме я за 30лв. + 2 лв за бензин до пицариата и обратно. Защо казвам това. Защото реших да сметна колко пестим ако си я правим в къщи. Познайте - точно толкова ми излезе и домашната. Ни повече ни по малко. Вярно, че върху моята имаше малко повече продукти, но това си е типично за мен да претрупвам пиците. Че даже и по скъпо като се сметне времето за правене на тестото и после пицата. Извод - нема далавера човек да се мъчи.



Тема Re: пък аз кво праих днеснови [re: NikiFin]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано17.01.10 21:54



Мацка, браво на теб! Въпреки неприятностите си си изкарала добре деня!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: пък аз кво праих днеснови [re: Zori_D]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 21:55



Никифин, евалла, че не си се поддала на черни мисли, а си действала по възможно най-добрия начин! Гордея се с теб!





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: little pony]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано17.01.10 22:04



Вихрогонче, вие определихте ли за колко време се разделяте или сте се разделили окончателно? Дали пък той за една седмица не е оценил що за човек си, да е премислил и да усетил липсата ти? Или просто е въпрос на навик?
Дано скоро намерите решение!
Нямам време да пиша повече!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Спам тема пореднанови [re: Zori_D]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 22:08



Да, водена от един мъдър съвет тук

, аз му поставих минимален и максимален срок на раздялата: минимум за месец, максимум за година. Не, не сме се разделили окончателно.
Една седмица му е безкрайно недостатъчно според мен да реши твърдо и категорично... да усети така липсата ми и каквото и да било... абе той ми каза, че още не бил свикнал, че сме се разделили...
Благодаря ти, Зори!!!



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: little pony]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано17.01.10 22:39



само внимавай колко пъти ще му откажеш, да не се сринат нещата окончателно





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: galia71]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 22:42



той беше инициаторът за раздялата
аз бях против направо джаста-праста да се разделим
но като е станало - ще играем и двамата по правилата на играта
аз не съм му отказала без цел, логика и умисъл в главата
ако нещата се сринат окончателно заради мой отказ - тогава едва ли има нещо, което да заслужава да бъде спасявано



Тема Re: пък аз кво праих днеснови [re: little pony]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано17.01.10 23:09



Верно мног черни ме бяха налегнали. Но човек не трябва да се отказва и да спира да търси изход. Не че намерих генерално решение, но поне временно. Карането на колело не може да ми замени бягането, просто ми е за утешение, че няма съвсем да загубя форма.
Ама много взех да се разпускам като домакиня напоследък. Дано не прекаля с отдаването на себе си. Добре че и мъж ми е спортен тип и ме подкрепя ако ще си губя времето приема да е със спорт.


Бе не знам какво се дължи ама напоследък съм станала голям оптимист. Сигурно оглупявам



Тема Re: пък аз кво праих днеснови [re: NikiFin]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 23:11



мъдрите хора са оптимисти, справка - виж мен





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: little pony]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано17.01.10 23:14



Хубаво си му отказала, ама го прави по безобидно, а не директно да му казваш Такава ни е уговорката, сори.
Кажи му, че имаш ангажимент. Пък ако се окаже нещо сериозно винаги можеш да отложиш ангажимента.


Все пак не разбрах ти какво предпочиташ на този етап, да се съберете или да се разделите окончателно.
Лично аз мисля, че 1 година раздяла е прекалено много и достатъчно за всеки да свикне без другия и дори да си намери друг партньор



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: little pony]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано17.01.10 23:20



Деси, браво на теб, за срещата на която си се държала перфектно и за отговора на телефонния разговор... браво!!!! наистина не мислех, че можеш да издържиш такова изпитание... урока който учиш в момента е много важен за теб и по мое скромно мнение си за 6... браво на теб...







тинтири-минтири

Тема Re: Спам тема пореднанови [re: little pony]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано17.01.10 23:23



<<<ако нещата се сринат окончателно заради мой отказ - тогава едва ли има нещо, което да заслужава да бъде спасявано>>>

аха, съгласна съм... варианта обаче на теб да не ти се връща при него е мнооого голям, като видиш какво щъка по света

...





тинтири-минтири

Тема Re: Спам тема пореднанови [re: NikiFin]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 23:24



Аз имах няколко уговорки. Не една. Освен това защо да се виждаме днес, като вчера се видяхме и всичко беше ОК. Нещо не ми се връзваше. Аз миналата седмица знаеш ли колко пъти се спирах да не му звъня - защото така сме се разбрали. Сърбяха ме ръцете, ама не - овладях се и не му се обадих. Ще се видим най-късно в събота, за да ми предаде Аленко, като изобщо не изключвам категорично възможността да се видим по-рано, особено ако Алекс поиска силно или пък мъжът ми си поиска отново, но без така да ме шашка като снощи.
Аз на този етап предпочитам да си дадем ВРЕМЕ, да помислим, да поживеем замалко сами, да преоценим приоритети, компромиси, чувства, да бъдем себе си, да си обърнем внимание. Тоест в момента съм ЗА ВРЕМЕННА РАЗДЯЛА, точно така, както се разбрахме преди 9 дни. 1 година е достатъчен краен срок, ако дотогава не са се оправили нещата между нас, да не чакаме и да не се колебаем повече - а да се разведем. Така че максимум раздяла е 1 година, защото след нея вече няма връщане назад. Ако дотогава се съберем - съберем се, би било супер и идеално за мен, но ако не стане - явно вече няма сми, явно любовта ни вече не е достатъчна, за да крепи хармонията в брака ни. Дали сега ти станах по-ясна, Ники?





Тема Re: Спам тема пореднанови [re: 3aиpa]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 23:27



Благодаря ти! Ценя мнението ти. Знаеш, че това е така, дори когато си на противоположна на моята позиция. Но сега - сега ми стана супер от твоята оценка! Мерси, Заирка - жива и здрава бъди!

П.П. В петък, за мое успокоение и женско самочувствие, си купих презерватив, знае ли човек от кой храст ще изскочи заекът? Напушва ме смях чак.



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: 3aиpa]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 23:29



зависи много от него
наистина
аз взех и друго много важно лично решение
и се чувствам...
силна и щастлива!



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: little pony]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано17.01.10 23:42



хахаха... вземи си още два... и си ги използвай!!!

радвам ти се на реакциите и защо да не ти го кажа...







тинтири-минтири

Редактирано от 3aиpa на 17.01.10 23:43.



Тема Re: пък аз кво праих днеснови [re: little pony]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано17.01.10 23:43



Деска, гледала ли си филма "Аватар"?


Ето, давам ти идея как да запълниш 3 часа вечер в някое 3Д кино....предполагам, че ще ти подейства още по-оптимистично накрая...



Тема Re: Спам тема пореднанови [re: 3aиpa]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 23:44



хи-хи-хи
аз си мислех, че нещо не съм у ред
радвам се, че ми се радваш (аз съм си такава)





Тема Re: пък аз кво праих днеснови [re: dessbess]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано17.01.10 23:45



Дес, свежа идея. Ще я осъществя. Обичам да ходя на кино. Някой желаещ да дойде с мен?





Тема Re: пък аз кво праих днеснови [re: little pony]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.01.10 00:07



Аз пък в момента съм в депресия....дебела съм и нямам сили и воля да прекратя това угояване...Ей ме на...в момента седя и опустошавам бонбоните на Ани...


Като си взех отпуск накупих хиляда деликатеса...уж да ям по малко...ама все там ми е акъла...Дрехите ми седят опънати....добре, че още е студено...иначе...
И най-тъпото е, че ако се взема в ръце бързо ще ги сваля тия кила, щото са от вариращите лесно качими или свалени...ама пусто...
напрово се чудя на един бърз Дюкан...само в него ми е надеждата...
Е, съдете ме...
5 кила за три месеца...



Тема Re: пък аз кво праих днеснови [re: dessbess]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано18.01.10 01:04



виж какво напълно те подкрепям, че унищожаваш на ани бонбоните, това се казва съвестна майка

, няма да оставяш детето да се тъпче със сладко я....

за килата нищо не мога да ти кажа, както е известно аз имам същия проблем но с обратен знак... все пак качих 2 кила от така мечтаните три четири... има надежда





тинтири-минтири

Тема Re: пък аз кво праих днеснови [re: 3aиpa]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано18.01.10 08:52



Заирка, аз знам какво значи и обратното...миналата седмица видях една позната, която ме изплаши...добре, че е прескочила ада и поне изглежда по-малко стряскащо...

. Там проблема не е твоя, а според мен анорексичен...но изглеждаше все едно е болна..ужасно е...и то жена на двойни години на нашите...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.