Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Най-трудните за вас неща  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано10.01.10 09:39



Кои са трудните неща в живота ви, които се налага да вършите, ситуации, които да търпите, да преборвате себе си.... Не става дума за неща, които мразите, а които освен това са ви истински трудни за изпълнение, НЕизпълнение, понасяне и т.н.
Темата ми хрумна като гледах мъжа ми тази сутрин. Станал в 6.30, навън тъмница, кучешки студ, а той ще кара на майната си да се гмурка. Първо разбира се пробиват дупка в леда, щото всичко е замръзнало и това за да гледат някакъв кораб на дъното. Ненормален, луд и т.н. по тежък случай и от мен, която вчера пак бяга 18км в студа и днес единият и крак е неизползваем


Ама като гледам колко луди има покрай мен, аз най съм най лекия случай. Бе направо съм си гола вода. Все пак колкото и да съм луда по бягане, няма шанс да стана рано да бягам.
Та... да изброя моите житейски трудности:

1. Да се надигна сутрин от леглото. Особено ако съм спала около 5-6 часа, което е почти всеки път. Направо не знам, ако тръгна на работа и трябва да ставам рано как ще стане.

2. Да НЕ се наям точно преди вечеря. Понеже огладнявам 1-2 часа преди вечеря и ми е невъзможно да изчакам и 5 мин да ядем заедно, а винаги се наяждам предварително и после само присъствам на масата и обслужвам.

3. Много ми е трудно да понасям всякакви шумове. Особено към детско мрънкане и рев имам силно изразена алергия. .

4. Да търся паркинг в град, задръстен от коли и хора, да шофирам и същевременно да се ориентирам по табели и знаци и да ги осмислям скоростно. Сигурно е въпрос на свикване, ама като гледам нямам шанс скоро да свикна с такъв вид стрес.

5. Трудно ми е да си държа езика зад зъбите. Направо ми е невъзможно да не си кажа мнението, особено ако ме предизвикват.



Тема Re: Най-трудните за вас неща [re: NikiFin]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано10.01.10 10:59



1. Трудно ми е да си наложа да си държа езика зад зъбите в някои ситуации, а и не само. Пусто му говорене, говорене, говорене....
2. Не ми е лесно да попритискам емоциите си, ужасно ми е трудно. При мен няма 5 няма 6 и за хубаво и за лошо емоциите взимат връх, дори и в работата.
3. Битката с това да не се храня така, все едно утре заминавам да участвам в Сървайвър.
4. Желанието ми да бъда един спокоен и лежерен човек, ми не съм.....а ми се иска, философското гледане на нещата от живота не е моята стихия.
5.Искам да бъда един хроничен оптимист, но за съжаление самоконтролът в тази област ми куца.
6. Трудно ми е...да се излежавам цял ден напук на хаоса в къщи. Ето днес четох 1 час книга, налагайки си да не започвам да чистя. Устисках само час
7. Много ми е трудно в бач с една особа. Показах й къде е мястото й в моя свят, но не съм достатъчно твърда да й го покажа по начина по който ми се иска. Нямам толкова кураж, засега....
8.Всяка вечер се заричам да не сомнамбулствам до 1 часа и на другата сутрин в 7 света да ми е крив....
и още и още и още....


9. И много ми се иска да бъда за себе си наистина такава, каквато ме виждат някои хора и са споделяли, включително и оттук. В смисъл това което им прави впечатление...наистина да бъде така и в моите очи...говоря за черти от характера.



Тема Re: Най-трудните за вас неща [re: NikiFin]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (непознат)
Публикувано10.01.10 12:22



Хубава тема



Изключително трудно ми е да правя нещо, в което не намирам себе си. Дори най-елементарни неща като домашните задължения - ако не ми идва отвътре и нямам импулс, мнооооого трудно ги върша. От малка съм така - и в училище само по предметите, които ми харесваха, учех с удоволствие, всичко останало беше мъка, макар да имах добри оценки.

Трудно ми е също така да си сдържам гнева. На което адски се дразня и се опитвам да променя, но става адски бавно.

Почти невъзможно ми е да устоя на неща и хора, които ме привличат. Ако са хора им отделям невъзможно много време, не мога да им се наситя. Ако са неща - просто трябва да ги имам.



Тема Re: Най-трудните за вас неща [re: NikiFin]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано10.01.10 12:24



бе моя откакто сме се върнали всеки ден плува, всеки божи ден, освен като не е дневен, тогава пак плува понякога - нощем... и така в студ и сняг и лед... и в морето... та... не си мисли, че само твоя е изтрещял, нещо се повреждат като станат на 40...


иначе по темата... по късно ще се замисля, че сега сякаш нищо не се сещам





тинтири-минтири

Тема Re: Най-трудните за вас неща [re: dessbess]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано10.01.10 15:35



Дес, нарочно се хващам за теб... уж сме една зодия, обаче:
Хич не ми е трудно на мен да си държа езика зад зъбите, напротив, прекалено много си мълча на моменти и това ми вреди, но има известен напредък в това отношение последните 2-3 г.
Никога не съм била супер емоционална, напротив, винаги е трябвало да премислям всичко по 100 пъти... това пак за добро или за лошо.
И аз имах една особа в предишната си работа, така и не събрах смелост да й се противопоставя директно, поне не по начина, по който исках, но нямаше и смисъл щото знаех, че скоро ще напусна.
Трудно ми е много ранното ставане, това май е всеобщ проблем, но и тук имам известно подобрение, успявам напоследък да си легна по-рано.
Трудно ми е понякога, че съм толкова търпелива, макар това да се води положително качество. Понякога ми прави лоша услуга, оставям впечатление в околните, че могат да ме мачкат, а аз да си търпя ли тъпря... докато чашата не прелее в един момент.
Трудно ми е да се молибизирам с къщната работа, дори и да е хаос вкъщи. Мога съвсем спокойно да си чета книжка без да ме притеснява нищо.
Трудно ми е да съм егоист, много време ми трябваше да узрея за това. Трудно ми е да се оттърва от определени предразсъдъци и да погледна в себе си и да видя какво наистина искам. Това май е най-важното от всичко по-горе...



Тема мдааа [re: flor4eee]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано10.01.10 16:23



ти определено си по типична телкиня от Десс.
Моето мнение е, че въпреки всичко търпението от гледна точка на това, че не се палиш, което ти дава възможност да не правиш грешки от прибързаност и неконтролируеми емоции.... е много полезно нещо. Целенасоченото търпение също носи голяма полза. Виж, колебанието и невъзможността да вземеш решение много дълго време може би по скоро е отрицателно качество. Лично аз го притежавам в изобилие.



Тема Re: мдааа [re: NikiFin]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано10.01.10 17:55



Човек се променя с годините...И аз преди си мълчах, мълчах, мълчах, всичко негативно си оставаше вътре в мен до един момент...после се промених...без да съм го търсела. Само като се сетя....не давах никакъв изблик на факта, примерно, че някой ме засегнал дълбоко. Усмихвах му се, даже и майтапи си правех...
Ники, аз мога да бъда мноооого търпелива...за важните неща. Може би не точно търпелива, а толерантна...докато не ми избият чивиите...това е и случаят с моята колежка от бачкането.
А за емоциите и спонтанността си права, изобщо не се гордея с това си качество. В смисъл, радвам се, че аз живея с емоциите си и те ме правят пълен човек, но доста често ми изиграват и лоша шега. Един пример, когато започна да говоря с шефа ми за онази жена, все пак заедно работим и се усещам, че не мога спокойто да обясня позицията си, подвиквам, дори му повишавам и тон, ужас направо. Или пък един път даже се разплаках....

. Знам, че наистина не е редно да се карам с директора си, но като се почуствам безсилна пред "слепотата" му и дори дебилизма му и просто става страшно. Той дори е наплашен вече, защото и една моя друга колежка го прави на див и щастлив по същия начин. Тя е водолей, но само как яха метлатаа...хехехехехех, направо е непримирима като Левски!. И той е водолей, но пък по-праволинеен човек, пълен тупан не съм срещала....

Редактирано от dessbess на 10.01.10 18:05.



Тема Re: Най-трудните за вас неща [re: NikiFin]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано11.01.10 07:02



За трудното ми помогна една моя приятелка. Винаги за мен тя е била много хармонична и живееща в мир със себе си. Говорили сме си доста за това. И аз някак си направих извода за себе си. Трудни са нещата, които човек прави против вътрешното си аз или ако не иска нещо наистина.

За мен беше трудно например като Деската да се отдам на мързел като знам, че имам сто неща. И защо трябва да чета, гледам ТВ или каквото и да е, когато подсъзнателно не се наслаждавам на това, а си мисля за задачките. Не го правя. Правя това което мисля, че трябва. И се чувствам по-добре. А после удоволствието от другите неща е още по-голямо.

Трудно ми е да си отварям устата. В работата се налагаше и свикнах. Но понякога с мъжа ми подтискам негативните си емоции, но не трябва. Това нагнетява обстановката. Но пък така в яда си не мога да кажа нещо, за което после ще съжалявам.

Трудно ми е да свикна, че в едно семейство не може да има пълна хармония и отношенията да са идеални, без кавги, без разминавания само любов и рози дето се вика



Трудно ми е, когато видя мъжът ми, че е в лошо настроение или изнервен, да не се вкисвам и аз

Трудно ми е да съм егоистка и да си имам време да си излизам сама, но това май не ми е голям проблем. Явно нямам чак такава нужда от това

Трудно взимам решения.

Опитвам се да не се чувстам виновна, че живея по-добре от родителите си (въпреки, че при нужда им помагам, но винаги мисля, че не е достъчно)

Трудно ми е да се занимавам пак по-сериозно с англ., но по-скоро го отлагам, че много се отдавам само на това и зарязвам други неща, които са удоволствие за мен

Редактирано от galia71 на 11.01.10 07:03.



Тема Re: Най-трудните за вас неща [re: NikiFin]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано11.01.10 08:16



Да не се паля за глупостите за които се вбесявам ежедневно!

Да мога да си легна поне една вечер с чиния в мивката без да седя до 2-3ч през ноща да мия, защото немога да легна с пьлна мивка (особенно след гости)!



Да престана да преживявам всяка болка и нещастие на мои близки и приятели все едно ми се случва на мен, а не на тях!



Тема Re: Най-трудните за вас неща [re: NikiFin]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано11.01.10 08:37



1. Трудно ми е да се престраша да шофирам, самата мисъл за това ми е неприятна, просто не мога да се насиля да седна зад волана. Добре че не ми се налага!
2. Трудно ми е, направо невъзможно да не се разплача от яд или от обида. Трудно ми е да дам отпор на човекът, който ме е вбесил или обидил, защото е направо невъзможно да говоря и плача едновременно. Изобщо ми е трудно да се защитя от агресивни хора, а това адски ме дразни.
3. Трудно ми е да превъзмогна себе си и лошото си настроение и да не си го изкарвам на близките ми. Незнайно защо хората, които най-много обичам, си го отнасят най-зле


4. Трудно ми е да завързвам нови приятелства, трудно ми е да съм социална. Трудно ми е да се ангажирам с ежедневието на другите.
5. Трудно ми е, особено напоследък, да не крещя на Яна. Това много ме мъчи..... Всяка сутрин си казвам - днес ще се старая повече, няма да се ядосвам, няма да крещя. И не ми се получава.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.