Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Клюкарник  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано12.01.10 10:10



Хайде, клюкарки!





Тема Re: Клюкарник [re: surfline]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано12.01.10 10:20



Айде един път да се разпиша първа. Тъпо е да нямаме работа, но е факт. Вече се чудя какво да си измисля

да минава времето



Тема 6 годишните първокласници [re: surfline]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано12.01.10 10:22



вече не спят ли на обяд в училище. Ние навремето спяхме, понеже и аз съм от 6 години тръгнала да се уча и да сполуча. Аз разбира се не спях де и редовно стоях наказана до стената да не преча на бебетата да нанкат. Не разбирам това спане на 6 годишни деца на обяд (моите близнаци вече не спят на обяд в яслата. Верно че са единствените де, ама...). Единственото обяснение е, че са легнали вечер късно и не са си доспали. Ние със сестра ми лягахме след Лека нощ деца и сутрин никога не съм имала проблем да стана. Изобщо като се замисля.... до 11ти клас не помня да съм била уморена през деня в вмисъл да ми се спи и не разбирах съучениците ми, които едва се довличаха сутрин на училище и след обяд даже някои си поспиваха.
Верно че в Унито си наваксах с недоспиването, а после с децата съвсем. Та сега съм си перманентно уморена. Ама... трябва да има баланс....





Тема Re: 6 годишните първокласници [re: NikiFin]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.01.10 10:27



Бе като ходиш на двуразови тренировки, всяка по 15 км. плуване, а отделно имаш и ФП, да ти кажа, щеше да заспиваш в автобуса, ама още от сутринта, на отиване...
Зависи колко сте били натоварени. Аз в ДГ не съм спяла, но после много се измарях в 4-ти - 7-ми клас с тия яки тренировки. А и не съм от най-спокойните. Затова държа Алекс да спи, не сме превърнали спането в някакво лошо нещо, не ходи да спи с уговорки. Имаме си ритуали за лягане, спазваме си ги и той си почива, и аз си почивам. И се надявам това да го направи по-малко нервен. Щото аз сега, като нямам достатъчно сън, съм като пребита и доста се изнервям. та не ми се иска и той така...



Тема Re: Клюкарник [re: surfline]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано12.01.10 10:28



И аз да си кажа по дискутираните теми -

Марго, малките ти хич не са малки - човеци и половина са станали. Направо невероятно ми се струва, особено като си помисля, че "малкото" съвсем като бебе ми се межделее пред очите

.

Вихрогон, розАвото ти тича много, ако решиш да сменяш и ника предлагам - . Съвсем сериозно - това ми е едно от любимите детски филмчета> направо се възхищавам на понитата как си решават всички проблеми заедно без да се стрелят, крещят ужасени "ХайААА" или нещо подобно като различните менга/покемон и пр. филмчета.

Аз съм за предучилищната от 5 г. - не, че някой ме пита> тук е задължителна, но обучението на децата е страхотно. Водят ги по музеи, изложения, походи, по време на "часовете" учат елементарни неща - цифри, форми, букви, йога, трениране на финната моторика - оцветяване на все по финни картинки, разни креатвиности, които си мисля им отварят душичките към желание за повече знания и им улесняват първите мигове в училище.
За училището от 6 г. съм малко скептична, но ако на детето му е скучно в градината защо да се спира още една година? От друга страна аз тръгнах от 7 г. и 1 месец и определено първите 4 години нямам спомени за някакъв "невероятен" стрес, освен едно ръкописно "Д", което и до ден днешен пиша или идиотски, или печатно. Умората, както някой друг писа не се размина ни на 7-годишните, ни на 6-годишните.
С две думи - не е лоша работа това с предучилищната, ако детето е назряло за нея. Също и тръгването от 6 г.
Определено бих предпочела предучилищна в детската градина, защото едно 5 г. дете въпреки всичко не ми се струва подготвено психически да се бухне в смесено училище със све 1-2-3-4-5-6-7-8-и т.н. класове...



Тема Re: 6 годишните първокласници [re: NikiFin]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано12.01.10 10:29



Че къде сте спали в училище?
Дъщеря ми си изкара предучилищната в градината. Доводите ми бяха, че там ги слагат да спят, кой спи кой не това друг въпрос, но си почиват два часа, докато в училище тази екстра я нямаше. А и ако я бях записала предучилищна в училище трябваше да си я прибирам на обяд... е на работа съм целодневно. Сега вече гласят и първолаците задължително да остават по цял ден...
Тя на 6г. вече не спеше следобяд, но си спомням как след първия ден в у-ще ми довери, че в занималнята си е полегнала на чина, защото и се доспало.


Та моето мнение е да не ги караме да израстват прекалено бързо, нека са деца по-дълго време...няма да им се разминат никакви отговорности в живота.
Тя и предучилищната ми се вижда излишна, ама кой ме пита.



Тема университети и купони [re: surfline]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано12.01.10 10:34



аз не знам как е в другите университети, но в ТУ-София ако се отдадеш на купони особено първите 2 години шансът да се дипломираш клони към нула. Та... на който иска купонджийско студентство хич да се не мъчи с МЕИ - ни ученето ще е учене, ни купоните - купони.
А за предучилищната - трябва родителите да имат право на избор. Нещата трябва да се правят с акъл, а не по инерция или щото повечето хора така правели.



Тема Re: 6 годишните първокласници [re: Aлa-Бaлa]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано12.01.10 10:35



Ала-Бала, в моето даскало навремето бяха направили специална учебна стая за 6-годишните- освен основната класна стая, имахме кът за игри и отделно спално помещение с легълца на 3 етажа. Там спяхме следобеда- кога спяхме, кога не. Останалите, 7-годишните, първокласници нямаха тези привилегии.



Тема Re: 6 годишните първокласницинови [re: -Randi-]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.01.10 10:42



И в моето училище за 6годишните имаше спални. Те бяха "а" и "б" кл. и си спяха там.



Тема Re: 6 годишните първокласници [re: tswete]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано12.01.10 10:43



не съм против спането изобщо. Дай ми време и цял ден ще дремя с кеф. Спането е не само полезно, ами жизнено важно. Просто мисля, че ако едно дете спи нощем 10 часа няма да му е проблем да изкара деня без сън.
Сега ако ходи на много изморителни тренировки сигурно ще има нужда от повече сън. Но той пак може да стане през нощта. Аз нали тренирам. Вчера имах една сравнително тежка тренировка и в 9 часа вече бях гроги. Едва издържах до 10 и си легнах. За мен е нетипично да заспя преди 12 часа дори да съм уморена, ама след тренировка наистина съм доста уморена. Така че добре разбирам за какво говориш.
Но не можеш да отречеш факта, че много малки деца си лягат по нощите. И сутрин като станат рано за училище са още в несвяст. На училище или детска не могат да функционират пълноценно, едва дочакват обедното спане, наспят се добре и после вечер не можеш да ги сложиш да си легнат в нормално време. По моите разбирания това е доста непрактичен вариант за организация на съня.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.