Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема За повръщането  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 09:15



Не знам, дали всъщност нашия случай не е оригване. Чета в нета, че когато върнатото количество мляко е около една мъжка длан, се води за оригване. Снощи събудихме Вяра в 12:00 часа вечерта за последното й хранене за денонощието. Докато жена ми се гласеше да смени памперса на малката, тя започна да ака, а след това повърна известно количество храна от предишното хранене в 21:00 часа. Стреснахме се, обърнахме я напред и така, после при една от паузите на храненето, точно след оригването, докато жена ми се гласеше да продължи храненето, малката повърна отново около две супени лъжици. Вчера също веднъж е повърнала през деня около две чаени лъжици. Лекарката в неонатологията е казала на майка ми за дневното повръщане, че е нормално. Снощи обаче се притеснихме, да не би ние да не я храним правилно. В болницата е повърнала само два пъти по-малко. Днес ще я водят на контролен преглед в неонатологията и чакаме мнението на лекарите там. В момента храним Вяра с антирефлуксното мляко Фризовом по решение на неонатолозите. Една приятелка на жена ми каза, че бебетата повръщат повече, когато се хранят с биберон, нейната дъщеря повръщала често след хранене с биберон.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор snich (top4o)
Публикувано12.01.10 09:32



Не смея да кажа дали е в рамките на нормалното,а и много спомени нямам от бебешката възраст на моето хлапе,но ясно си спомням ,че постоянно носех някаква кърпа по раменете си да попива повърнатото


Пиши как е Вяра като се върнеш от доктора.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.01.10 09:36



Основна причина да повръщат новородените е недостатъчно добре развитата храносмилателна система. Свинктерът между хранопровода и стомаха не се затваря плътно и детето при оригване, друсане и т.н., връща храна. И този физиологичен рефлукс отшумява до 3-тия, а при Алекс до 8-мия месец. Сега въобще не повръща, когато се оригва, ако това ви успокоява.
Но допълнителни причини са лакомията - т.е. детето е силно и хапва добре - поглъща въздух, заедно с храната, а той после надува, издига се най-високо в стомаха и иска да излезе, но свинктерът не е достатъчно плътно затворен и излиза и храна с него. Причина също е и, че бебето само лежи, а това (вече от личен опит на човек с ГЕР) е гадно, защото стомахът по-трудно храносмила в легнало положение. Затова най-добре си я поддържайте да се уригне в по-изправено положение. Въпреки че това оригване при нас беше мъка. Затова хранех, оригване и пак хранене. Виждам, че явно кърмата не е алтернатива. Но имайте предвид, че тя по-лесно се разгражда от АМ. И не сменяйте АМ, както ви хрумне. Щом сте захранили с това мляко, давайте от него. Смяната на АМ може да доведе до алергия към белтъка на кр. мляко. Не си правете експерименти с детето. Щом си наддава, всичко е ок. Да, повръщат децата, можете да повдигнете и матрачето малко, да не е легнала, но под 45 градуса, както ми препоръча доц. Желев си е доста, та аз не съм повдигала. И да, може да повръща и повечко, на фонтан дори и преди да тръгнеш да го храниш със следващото ядене. Но все пак това идва да ви каже, че май не е било нужно да я будите в 12, след като в 9 е хранена и е заспала. Все пак нагаждайте се и според нейния режим. Не бройте секундите на 3-те часа.
Успех!



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано12.01.10 09:56



Нормално е да връщат по малко бебетата! Щом в 12 не е била будна по-добре изчакайте да огладнее икато се събуди тогава хранете! Първото ми дете се будеше за хранене в 12, но малката е яла в 12 само в болницата! Тя се будеше към 3-4 часа!Тогава я хранех!
Фризовомът е подходящо мляко,но е важно и да я научите да се орига или по-точно да намерите нейния начин за оригане! Когато Петя не можеше да се оригне след дълго държане изправена я слагах да полегне до мен и след около 2-3 минути при вдигането се оригваше!

Дано всичко е наред и да ви помогнат в неонатологията със съвет!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: За повръщанетонови [re: Zori_D]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 10:19



Тя винаги се оригва, снощи вторият път върна храна именно след оригването.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано12.01.10 10:22



Ще си позволя да те поправя, дано и аз да не бъркам, но това вашето е връщане на храна, а не повръщане. Бебетата повръщат на фонтан, а при вас е връщане вследствие на оригване. Няма нищо страшно.





Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано12.01.10 10:22



Аз прочетох, че е върнала храна при смяна на памперс преди яденето! Ако е хапнала съвсем нормално е при смяна на памперс да върне мляко! Все пак и се натиска коремчето!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано12.01.10 10:33



Моята повръщаше страшно много - не само по някое малко леке, а правеше поне веднъж дневно яки "фонтани".
Ако не се отразява на наддаването по принцип няма място за притеснение - вероятно просто бебка е по-лакома

.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Zori_D]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 10:39



Това беше първият път, когато жена ми се готвеше да слага памперса, но чакаше малката да се изака.



Тема Re: За повръщанетонови [re: surfline]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 10:41



Наддаването ще го оправим, нашето голямо притеснение е да не се задави и ли задуши. Слагаме я да спи настрани и винаги я оригваме, но това връщане/повръщане на храна ни е големият кошмар именно заради тези опасения.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.01.10 10:48



Ако имате бебефон - то ще се чуе. Ще врекне веднага, посиняват и крещят като луди, ако нещо им пречи да дишат. Имайте предвид, че доста деца трудно се оригват. Щом успявате - браво. А като я слагате настрани, изтича ли върната храна? Щото това, по принцип, е най-доброто средство. Има специални възглавнички, за да лежи детето на една страна.
Споко, пак ви казвам. Не се взирайте толкоз много. Вярно е, че на нея се учите, нямате опит, ама тя какво е виновна??!

Успокойте се и я гушкайте. А и снимки е време да постнете. Че ние тука бая я мислим хубавицата.



Тема Re: За повръщанетонови [re: tswete]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано12.01.10 11:14



Цвете е права - винаги ще чуеш едно бебе, ако нещо стане

.
Иначе и аз моята я слагах на страна и я с по две "ролкови"-възглавници през първите седмици. После тя започна да протестира срещу тази поза и я оставях по гръб с леко повдигнат матрак. Мисля, че няма родители, които да не са имали точно този страх - да не повърне, да не вдиша и пр. Нормално е и нещата се израстват - както от дечицата, така и от родителите.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано12.01.10 11:19



аз мисля, че не е повърнала кой знае колко много... но ми се струва, че в следващите дни трябва да отработите качествено оригване, вероятно не успява да изкара всичкия въздух дето е нагълтала...

а кърменето приключихте ли го? само на фризовом ли сте...





тинтири-минтири

Тема Re: За повръщанетонови [re: tswete]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 11:20



Ще кача снимки, тази вечер ще гледам да я снимаме, че на предишните все още беше с жълтеницата и изглеждаше като сиукс.



Тема Re: За повръщанетонови [re: surfline]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 11:21



Ние я подпираме по съвет на педиатърката с възглавница точно, но не ролкова, а обикновена, която сме нагънали на две. Днес сутринта се беше поизместила по корем, докато спи.



Тема Re: За повръщанетонови [re: 3aиpa]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 11:23



Кърменето ще го подновим (докато жена ми има кърма изобщо), но основно ще караме на Фризовом. Тя по принцип се оригва сравнително бързо и доста шумно след изправяне и леко потупване по гръбчето или дупето. Днес сутринта се е забавила с оригването и пак е върнала леко.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано12.01.10 11:27



супер е че сте оправили оригването, толкова е важно, а се пренебрегва... от него са и по-болезнените колики... на мен ми беше голям проблем докато им хвана начините на оригване

... и си връщаха, понякога и цялото ядене според мен... а понякога от лакомия малката се прехранваше и връщаше после, но тя беше само на кърма, която трудно се контролира като количество...

дано по-дълко успеете да кърмите, от това по-добро няма





тинтири-минтири

Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано12.01.10 11:38



Здравей, Vendome!
Поздравления за наддаването и изписването на Вяра. Това, което си прочел за повръщането на малките бебета е изключително вярно

. За обилно повръщане се брои ако повърнатото е на фонтан и е по-голямо от длан. При бебета, които повръщат често по време на хранене се препоръчват няколко основни неща. Първото е бебето да се храни на често и по малко!!!!Т.е. не бива да я оставяте да си спи и да пропуска хранене, защото се събужда прегладняла и се нахвърля лакомо на яденето, което води до преяждане, поемане на много въздух и т.н. и като краен резултат до повръщане. Втората мярка е да се оригва бебето по няколко пъти на хранене. Аз бих препоръчала и хранене с шише в по-изправена поза, имитирайки кърмене . При уригване не бива да се притиска коремчето на бебето. Последната мярка е бебето да се движи минимално след хранене.
Как се държи Вяра по отношение на храненето? Търси ли често храна?Отказва ли да се храни?! Обикновено бебетата с рефлукс сами си ограничават количествата храна и предпочитат да хапват на малки интервали.
Какво стана с кърменето?!
Пожелавам ви Късмет



Тема Re: За повръщанетонови [re: surfline]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 11:45



Продават ли се в България подобни възглавнички?



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано12.01.10 11:52



Да - има ги в мебелните магазини най-често, но същата работа вършат и две навити на стегнато руло хавлии - идеята да се използва нещо подобно, а не обикновена възглавница е, когато бебето стане по въртеливо да не си забие човката по погрешка в меката подпирачка.

.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 11:54



Жена ми не я храни легнала, а леко изправена, като подпира главичката на малката с ръка. По съвет на лекарите от пеедиатрията я храним на паузи, като всяка е съпроводена с оригване. Вяра търси храна, изключения са случаите, когато спи, тогава едвам я будим, за да яде и по време на самото хранене, ако не я закачаме също заспива. Според лекарите от педиатрията е с голям апетит. В момента си е изградила режи, според който будува предимно нощем и през деня до ранния следобяд, а спи през останалото време.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано12.01.10 12:10



Vendome,
Чудесно е, че жена ти я храни на паузи и поизпрваена

, аз просто изброих основните неща, които е важно да се спазват при хранене на бебче с повръщане . Все пак тези неща не означават, че няма да има повръщане, но поне би трябвало да го намалят до минимум
За режима не се тревожете, защото много бебета са нощни птици. Още с раждането си децата са със съвършен биологичен часовник и са в чудесен синхрон с мама. От друга страна пикът на хормоните е нощем и за това мама има най-много кърма нощем , а бебчо е настроена към нея да хапва повече, за да увеличава приема на мляко. Тогава е и най-вероятно бебето да засуче. Ако искате да опитате да върнете бебето на гърда има възможности и може да си уредите посщение от консултант по кърмене , който да помогне.
Поведението на Вяра като цяло не е изненадващо, защото при достигане на съответните килограми за възрстта бебетата започват да хапват по-стабилно и да влизат в ритъм . Тогава има възможност и бебето да се върне към гърда, което е най-добрия вариант, а и ще спомогне за увеличаването на млякото на майката



Тема Re: За повръщанетонови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 12:19



Забравих за кърмата - жена ми почти няма кърма в момента, едвам изцежда по 20-30 мл. на ден. А по съвет на лекарите храним детето само с Фризовом, който бил антирефлуксен. Ще кажа на жена ми за консултацията. За три дни от изписването е наддала малко - само с 30 гр., въпреки, че нито едно от денонощията не е изяждала по-малко от 660 мл. мляко. В момента тежи 3,300. Според лекарите няма повод за притеснение, защото сменя обстановката.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано12.01.10 12:22



а по колко пъти на денонощие цеди?



Тема Re: За повръщанетонови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 13:23



Малко, аз й се карам, но тя си намира постоянно оправдания с това, че няма нищо за цедене.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано12.01.10 15:32



Защо не пробвате с помпа за кърма- знам, че не е без пари, но улеснява много цеденето. Лично на мен изцеждането ми беше досадна и бавна процедура, друго нещо си е изпомпването.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано12.01.10 16:55



Ако тя няма желание за изцеждане и ако не твърдо решена да продължи с кърменето не я притискай! Все пак трябва да бъде щастлива майка и съпруга, а не жена която живее с угризенията че е се е провалила с кърменето!





Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: За повръщанетонови [re: -Randi-]  
Автор Vendome ()
Публикувано12.01.10 20:40



Имаме помпа :)))



Тема Re: За повръщанетонови [re: Zori_D]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.01.10 23:40



Айде и аз да се изкажа.....
И моята щерка връщаше храна...поне докъм 10-11 месеца....Когато я кърмех и вдигнех да я уригна....на око бая количество пльокваше по мен и на паркета..но знам, че това "на око" всъщност не е толкова много. Връщала ми е и в по-голяма възраст, почти годинка. Примерно - пила е сок преди 2 часа, и сваляйки я от количката...тя връща сок..или пюре, или дори част от попарата от закуската...

. Всичко се оправи от само себе си.
А за креватчето, ще ти кажа аз как процедирах..понеже съм голяма параноичка, а и кумата ми едва си спаси детето..ползвах нейния метод:слагам едно сгънато одеяло между подматрачната рамка и матрака- откъм главичката. така се получаваше добър наклон...колко е голям той зависи от това как го сгънеш..пробвай. все едно в болницата ако си виждал как им повдигат леглата...И да спи настрани. Аз също като Сърфа подпирах отстрани с навити кърпи..да няма мърдане...



Тема Re: За повръщанетонови [re: dessbess]  
Автор Vendome ()
Публикувано13.01.10 08:46



Ние сме повдигнали матрака с една бебешка възглавница, но ми се струва малко, та довечера живот и здраве смятам да го повдигна с одеяло, а за липсата на мърдане, вече сложихме навита хавлия отпред, сгънатата възглавница си стои отзад още от изписването в Шейново и няма къде да мърда, поне докато не порасте и не почне сама да ги мята.





Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано13.01.10 09:17



Гледай само да не го повдигнеш прекалено и да ти се свлича надолу...


Аз годържах така леглото дори до след годинката...ама аз съм тежък случай.



Тема Re: За повръщанетонови [re: dessbess]  
Автор Vendome ()
Публикувано13.01.10 09:23



Е няма естествено, а те ни предупредиха да не го вдигаме толкова много и в педиатрията.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано13.01.10 10:16



Около 30 градуса повдигане на матрачето е напълно нормално за малко бебе и спокойно може да си го позволите. Друг вариант е през деня да я държите за по няколко часа в шезлонг с леко повдигната облегалка(обикновено повечето имат скала отзад - виждате по книжката коя чертичка отговаря на новородени бебета и поставяте на нея)...Моята я слагах така директно след храненето, за да храносмила по-спокойно - много го харесваше, а и аз - хем можеш да свършуиш нещо и си люшкаш бебето с копито, хем то е спокойно и ти е пред очите.





Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор Vendome ()
Публикувано13.01.10 18:16



Днес в 15:00ч. са дали на малката първо 20 грама АМ, изяла ги е и се е оригнала доволно. След това са и дали 20-на грама кърма от камерата, които с мъка е изяла и след това при изправяне за оригване ги е повърнала като фонтан, след това са й дали още 80 грама АМ, които също е изяла и пак се е оригнала доволно. Да не би да е отвикнала на кърмата или просто не трябва да и даваме кърма след даване на АМ?



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано14.01.10 00:57



Отвикнала е от вкуса на кърмата. Дали пък вкусът не се променя след престой във фризер

.
Май.... няма да го бъде с кърменето...



Тема Re: За повръщанетонови [re: NikiFin]  
Автор Vendome ()
Публикувано14.01.10 08:37



Днес се събуди гладна в 4 часа (както всяка сутрин) и изяде 80 мл., след това я събудиха в 6 часа да яде, изяла е 80 мл. и като са опитвали да я накарат да яде още, е върнала част от изяденото (2-3 супени лъжици), след което е изяла спокойно още 30. Притеснявам се да не я обезводним пак. Лекарката при изписването каза, че е ящна, при нас обаче рядко изяжда по 100мл., най-често 80-90 и понякога с мъка, защото й се доспива. Ние ли нямаме подход?



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано14.01.10 09:30



И моите деца рядко изяждаха по повече от 100 гр на хранене след първия месец! Като заплаче от глад и предложете мляко да пие колкото иска, пък ако огладнее след час-два предложете пак мляко! Като заспива докато пие мляко от шише лекичко тропнете с нокът по шишето за да я пробудите! Може пък заради заспиването да не хапва повече! Не се шашкайте и притеснявайте, а се ръководете по детето!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано14.01.10 10:08



на мен тези количества ми изглеждат предостатъчни. Моите деца никога не са яли толкова много и винаги са били пухкави



Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано14.01.10 17:00



не се притеснявай, няма да я обезводните... обезводняването й е било последния проблем, вярвай ми, жълтеницата я е съборила... сега е добре, според мен се храни идеално, щом се и буди гладна в 4 ч... и на мен ми изглежда лакома...







тинтири-минтири

Тема Re: За повръщанетонови [re: 3aиpa]  
Автор Tochkova (любопитна)
Публикувано14.01.10 18:58



Аз се включвам малко късно в дискусията, но според мен това че жена ти изцежда по около 30 мл кърма, съвсем не означава, че ако бебето се сложи на гърда няма да изсуче повече. Аз така и не успявах да цедя, а кърмя детето си вече почти година. Пробвайте, пък вижте дали тя въобще ще засуче и след това дали ще плаче, което пък вероятно е показател, за това че не й е стигнало. Може би, ако на едно от храненията пробвате като за начало ще се ориентирате. Вие може би се страхувате, че след като преди това са ви казали, че не сте я дохранвали и сега ако я сложите на гърда няма да можете да контролирате колко е изяло бебето, може би трябва да се престрашите и да опитате! Успех!





Тема Re: За повръщанетонови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано14.01.10 19:01



Доста се напатихте покрай вашата бебка и е разбираемо да сте толкова предпазливи. Най-важно е сумарното количество прието мляко за денонощие, т.е. не е притиснително ако бебка хапва 10 пъти в денонощие по 80 мл. С още по-голяма сила важи за бебе, което повръща, то само си ограничава количествата мляко на хранене и хапва често и по малко

. Въпросът е да хапва като цяло нормални количества, а не колко точно изяжда на едно ядене.
За кърмата е нормално да я повръща. Тя е по-"лека" от антирефлуксното мляко. Вероятно е по-логично да и предлагате първо кърмата и после антирефлуксното мляко. Иначе Никифин е права и млякото от камерата има различен вкус в сравнение с прясно изцедената кърма.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано14.01.10 23:38



Лекарите ни казаха да яде по 600-700мл. на денонощие, спазваме храненето в тази норма. До момента за това денонощие е изяла 595мл. и живо и здраве й предстои яденето в 12.00 часа.



Тема Re: За повръщанетонови [re: 3aиpa]  
Автор Vendome ()
Публикувано14.01.10 23:39



Благодаря за хубавите думи, днес имаше преглед заради изписването от педиатрията и личната също каза, че детето е здраво. Утре ще мине все пак един ехограф за успокоение, а другата седмица е ред на първата консултация и един контролен преглед при лекуващата лекарка в педиатрията.



Тема Re: За повръщанетонови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 08:56



Днес за две яденете е изяла само 130 мл. Надявам се през деня да има повече апетит.



Тема Няма спокойствие и това си енови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 09:49



Вяра в момента постъпва в Пирогов (детето обиколи всички болници в София) заради съмнения от пилорна стеноза. Общо взето не знам, къде се намирам в момента и хич не ми е до бачкане. А и от два дни все по-малко яде, уж е ящна според лекарите от педиатрията, а при нас е все по-сънлива и все по-малко яде. Сутринта се събуди гладна и изяде 80мл., после с мъка изяде още 50 в 6:30 и в 9:00 е отказвала да яде и повърнала. Притеснява ме това дете, според педиатърката и лекарите в педиатрията е здраво, но не разбирам, защо няма апетит и все му се спи. Ние ли го храним грешно? Един спокоен ден нямаме. Ама айде да не се оплаквам като стара свекърва. Вярвам, че ще се оправи. Откакто са я изписали от педиатрията миналата събота е наддала само с 30гр. и то за първите три дни, оттогава не мърда в теглото.

Редактирано от Vendome на 15.01.10 09:57.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано15.01.10 09:52



Стискам палци скоро да се разбере какъв е проблемът ако наистина има такъв! Дано детето скоро започне да наддава повече!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано15.01.10 10:01



Еее, съжалявам, че отново имате притеснения...Не се обвинявай, нали взимате мерки, явно не са я дооправили....Ще се оправи, само бъдете спокойни и здрави нерви!Дръж ни в течение!



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: dessbess]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 10:03



Според нас проблемът е при нашия подход, защото там наддаваше, хранела се е лакомо и изследванията и са отлични.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано15.01.10 10:13



. Изтормозихте се с това бебче. Дано притесненията ви са напразни. Но вместо да стоите вкъщи, да се чудите и притеснявате какво му е на човечето в Пирогов поне ще стане ясно. Кураж. Всичко ще се оправи.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.01.10 10:15



Вие къде живеете? Аз ползвам добър частен педиатър, добър неонатолог. Защо не помислите за друг лекар за детето? Ако имаше пилорна стеноза, щеше да се прояви в болницата, а и щяха до я открият в Педиатриата. Та бебето сума ти и време изкара там. Тя си наддава, все пак. Добрата диагноза е много важна. А вие сте били при най-добрите педиатри, които казват, че е здраво детето и после хоп - отново в болница. И аз се обърках вече, представям си на теб как ти е. Но все пак, пробвай да бъдеш силен и да даваш кураж на жена си. Тя е още по-притеснена, а сигурно и още не се е възстановила физически и емоционално от раждането.
Виж, може да повръща детето и от самото мляко. Може да има проблем с храносмилането му. Може да има и алергия. Затова кърмата е най-подходящия вариант. Ама тия лекари правят всичко възможно да не е възможно кърменето. А в педиатрията сигурно и глюкоза са й вливали. НАМЕРЕТЕ някакви връзки в Пирогов. Да не я възприемат, като поредния случай, а да имат по-ангажирано отношение към детето. Пак ти казвам, не е толкова важно, че не наддава. Децата не са прасета. Не е задължително да се правят (гоят). Но бг медицината в момента е в плачевно състояние. Ходя почти само по частни лекари, плащам и си търся и връзки, защото иначе си просто поредния случай. Търсете връзки в Пирогов и искайте конкретни причини и резултати от изследвания, заради които са я приели в болница. Да не се окаже, че имат свободни места и някой лекар се презастрахова, а на детето нищо му няма.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.01.10 11:05



Уф, горкото, а и вие покрай него

.
Не знам какво да ти кажа, освен, че съм съгласна с две неща от написаните от Цвете - първо, че е малко вероятно една пилорна стеноза да не е открита до момента при толкова седене по болниците и второ, че наистина е добре да намерите някаква връзка в Пирогов, за да обърнат внимание на бебка.
Голяма прегръдка за майката - герой е тя и комплект палци за ситното.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: surfline]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 11:16



Не знам за тази стеноза, четох симптомите й и не виждам да ги покрива малката. Но мен главното, което ме притеснява е, че детето с всеки ден става все по-поспалива, яде по-малко и не наддава. Снощи едвам я събудихме за хранене в 12:00 часа и заспа по време на яденето с едва 55мл. изядено мляко и отказа да продължи, спейки.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: tswete]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано15.01.10 11:47



Цвете, абсолютно си права, че едва ли е пилорна стеноза след целия престой в педиатрията, въпреки, че пак зависи какво са гледали там. Пилорната стеноза се проявява точно в края на първия месец като симптоматика, а ако лекарите не са търсили това няма как и да са го намерили


От АМ е абсурдно да повръща, защото то е антирефлуксно. За алергия не мога да коментирам, а и лекарите не са виновни за липсата на кърма.

Редактирано от Acя на 15.01.10 11:54.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.01.10 11:51



На АЛекс точно като беше на 28 дни му откриха жълтеницата и му пуснаха едни изследвания, които показаха ужасни резултати. Поспаливичък беше, доста повръщаше, бая тъмничък беше, ама въобще не ми е минало през ума, че има жълтеница.
Все пак всички симптоми, които описваш при Вяра са до един нормални неща - поспаливостта, заспиването при ядене, повръщането, ненаддаването... К`во да ти кажа. Все ми се вижда всичко нормално и със сигурност пожелавам всичко да е нормално. Стискам палците и на двете ръце и съм ти благодарна, че ни актуализираш информация за Вяра. Всички тук я мислим и изпращаме положителни мисли на цялото ви семейство.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: tswete]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано15.01.10 11:58




Цвете, стига де. Как можеш да кажеш, че е нормално дете на 1 месец да не наддава?! Не е нормално дете на 28 дни да качи 30 гр за 6 дни!!!!!
Много правилно си търсят съвети от медицински лица! Явно има нещо, което не е както трябва, не знам дали е подхода на родителите(предполагам, че не е), но ситуацията си налага лекарско мнение!!!!!



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано15.01.10 12:21



Стискам здраво палци да се изясни положението !!!
А как е положението с жълтеницата- Вяра изчистила ли я е окончателно?



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Acя]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.01.10 12:31



Казвам, че е нормално, защото се случва децата да не наддават въобще и на първата консултация да не са наддали. Аз съм такъв пример, на моята най-добра приятелка синът й също, както и на други деца. Въпреки кърменето, наличието на кърма, уж ящно дете, не се регистрира наддаване на първата консултация. Без да има каквато и да било болестна причина. При мен е било свързано с по-сериозната жълтеница, която до петия ми ден се е оправила, обаче??! Ама и аз така съм спяла по време на кърмене, явно не съм яла толкова много. Но странното е, че е имало изхождания и т.н. Сега се сещам и за още едно такова бебе. Единственото общо, което има между изброените бебета, е че всички са се родили 4 кг и нагоре. И всички са си здрави и тогава са били здрави. Но аз съм хванала някакъв вирус и са ме пъхнали в болницата и са започнали да ме дохранват. От което не съм започнала да наддавам кой знае колко, но за 2 м. дохранване кърмата е спряла. И после на к. мляко съм почнала да наддавам. Щото тогава к. мл. е било дохранването

. Така че това, че не ти се е случвало, не означава, че не е нормално да се случва. Като под нормално имам предвид, че няма патологична причина. Т.е. детето не е болно.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 13:44



Няма пилорна стеноза според ехографа в Пирогов. Ще продължат да търсят причината за загуба на апетит и ненаддаване. Ако има алергия, защо не се прояви по-рано, а в педиатрията беше апетитно дете и наддаваше? Там не са я гледали на ехограф, защото няма симптоми за стеноза.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: tswete]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 13:48



Продължават да я изследват, но се води леко дехидратирала в момента.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: -Randi-]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 13:49



Жълтеницата я излекуваха още през първите дни в педиатрията и в момента си е розово бебе, както се вижда и от снимките, които постнах.





Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано15.01.10 14:03



за съжаление алергията действа с натрупване и не винаги се проявява на момента....



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: tswete]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано15.01.10 14:06



Виж няма значение каква е причината, не е нормално бебе под един месец да не качва, ако не качва има проблем, причините могат да са много, въпроса е, че с горното си изказване излиза, че е нормално едно бебе да не наддава, а това не е нормално и трябва да се търси причина!!!!!
И кой е казвал, че не ми се е случвало да имам бебе, което да не качва?!Напротив често идват такива бебета в кабинета





Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.01.10 14:12



Все повече се потвърждава тезата, че Вяра няма някакво заболяване, а лекарите са тотално неориентирани.
Дали я храните с абсолютно същото мляко? Права е Ася, че алергията може да се получи от натрупване. Да не се прояви при първи-втори прием, а по-късно, в резултат от съчетание на няколко фактора.
Предложих добър диагностик, защото за пореден път сме свидетели, че детето няма поставена диагноза, а се разкарва по болниците. Леко дехидратирана нищо не значи. Предлагам да намерите добър неонатолог. Аз съм водила Алекс при д-р Данчева от Шейново. Сега ползвам за частен педиатър Масларски. Той приема във Вита. имам телефона му. Защо не се консултираш с него, ако ще и по телефона. Той е много добър лекар. Да отидеш без детето с всички изследвания и да направиш една консултация. Знам, че жена му, д-р Масларска беше шеф на неонатологията в Токуда. Но не съм контактувала с нея. Знам, че е много добра. Но Масларски многократно съм го ползвала.
Ужасна съм, но продължавам да настоявам да търсите консултация с добър педиатър и то частен. Иначе става само обикаляне на болници без диагноза... А тия по ЗК не ги знаеш защо ти извършват манипулацията, защо те хоспитализират - защото е нужно или просто да си вземат парите по здравната пътека. А частният лекар няма такъв интерес. ОСвен това носи отговорност за действията си. Не като в болницата - кой беше лекарят, кой е написал епикризата, в тях обикновено само глупости пишат, неточности, въобще...





Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Acя]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.01.10 14:13



В кой кабинет?
И при тези бебета коя беше патологичната причина?



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 14:15



Какви са симптомите, освен обриви? Тя има леки обриви, но в педиатрията казаха на контролния преглед, че с почистване с топла вода ще минат, а и обривите са по-скоро като малки хрущялчета, а не пъпки.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: tswete]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 14:16



Ще съм ти благодарен за помощ, защото наистина ми се иска да чуя и друго мнение. Ние имаме добър познат, който е отличен педиатър, а жена му неонатолог, но те работят в Добрич.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: tswete]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 14:18



Между другото ние си имаме педиатър - д-р Сотирова, преди е била педиатър в МЦ Детско здраве, препоръча ни я приятелка на жена ми като добър специалист и засега поне нямаме съмнение относно качествата й, дори понякога прекалено й досаждаме с обаждания.

Храним детето с Фризовом, с което са го хранили и в Педиатрията.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.01.10 14:24



Могат да са най-различни - повръщането също може да е признак на Алергия към белтъка на кравето мляко. Разстройство или запек също. При пъпките е по-трудно да се опише, защото не са еднакви. В клуб Алергии можеш да прочетеш много и все пак към настоящия момент няма как да установите дали детето има АБКМ. По принцип трябва да я види алерголог. Също се установява и с преминаване към хидролизирано мляко като Фризопеп, примерно, където дългата верига на кравешкия белтък е разградена. Има още два вида хидролизирано мляко, което се внася в България. И да, често децата с АБКМ не наддават много, но имат обикновено стомашни неразположения и са нервни, не спят добре. А Вяра си поспива добре, затова не ми се връзва.
Аз си мислех евентуално за някаква лека недостатъчност на ензим за разграждане на казеин. Обаче тя си е наддавала в болницата, освен това всички деца се проверяват при раждането си за такава недостатъчност.
Важното е да не пристъпвате към промяна на АМ безразборно. Сигурни ли сте, че досега все с фризовом е хранена?
Сетих се и за още нещо, предизвикващо загуба на апетит - пиенето на антибиотици винаги предизвиква такава у моето дете. Така че имайте предвид и това и питайте дали са й вливали глюкоза в Педиатрията. Може ли от това да е наддавала?



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано15.01.10 14:25



А изпражненията какви са на цвят, консистенция и мирис?
воднисти, зеленикави, излизащи под налягане.....това е признак на алергия...



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: tswete]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 14:28



В момента бият на детето инжекции, защото според ехографа няма пилорна стеноза, но има пилорен спазъм. Диагнозата за стенозата е на 90%, рентгенът в понеделник трябва да я потвърди на 100%.

Когато са настанявали жена ми и малката в стаята е имало жена, чието бебе е било оперирано от стеноза и са ги изписвали, казала е на жена ми, че някои бебета не се събуждат от упойката след операцията, не вдявам, как можеш да изречеш подобни приказки на жена в такова състояние.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: dessbess]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 14:29



Изпражненията са нормални - жълта паста (както казва и Спок за изкуствено хранени бебета), във вторник в педиатрията са ги видели и са казали, че са нормални.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано15.01.10 14:31



откачалка



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано15.01.10 14:31




Бе я не им обръщай никакво внивание на такива патици...просто нямам думи...
И на мен навремето ми казаха, че току що изписали бебче като моето към Пирогов, защото нямало жлъчни пътища...ей така..за спорта ми го казаха, докато гледах като обезумяла и ревях...така, че въобще......



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: tswete]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 14:32



Сега разбрах, че педиатърката на детето е казала, че пъпките не са от алергия, а някакво изчистване. С Фризовом е хранена и специално ни казаха 2-3 пъти да и даваме само от това мляко. Даваха й глюкоза, но само първите 3-4 дни в Педиатрията, а след това вече не, тя само за последния ден преди изписването си там наддаде с 130 гр.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.01.10 14:41



А-а-а-а такива идиоти бол. На мен дори бившето джипи на малкия, като видя резултатите от чернодробните изследвания след като се установи жълтеница на 28мия му ден, ми каза: ЕЕЕ, сега, какво си се запритеснила. В края на крайщата, ако не се оправи, има и възможност за трансплантация на черен дроб. Какво толкоз?...
Да ти кажа има хора, дето сърце нямат, ама и мозъкът им липсва!
Бая рев изревах, а се оказа за нищо. Безсмислено е да се шашкате. Всяко дете има своите особености. Докато ги научим и на нас ни е трудно, а лекарите, обикновено, не помагат особено в процеса.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: tswete]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано15.01.10 14:50



в кабинета по кърмене

. При някои бебета е тривиалната недохранване. При други има болести , примерно Хиршпрунг...Не е имало нито едно бебе, което да си е яло добре и да му е нямало нищо и въпреки всичко да не качва!!!!
Не заблуждавай родителите, че да не качва едно бебе е нормално редно и важно е да се търси причината.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 14:53



Кога можем да дойдем в кабинета или ние не сме подходящи, щом е на АМ?



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано15.01.10 14:58



Работата с кабинета е по-особена. Тъй като всичко е на доброволни начала, а и има малко специалисти неонатолози, разбиращи и от кърмене имаме само един лекар. За това на телефона на кабинета отговаря само консултант, той препраща към консултант по район, ако има нужда от домашно посещение, а ако при домашното посещение консултанта прецени се свързва с лекарката за запазване на час в кабинета, идеята е да вършим каквото можем и да не претоварваме лекарката, защото тя си работи и като неонатолог в МД. От една страна аз съвети ви дадох във връзка с кърменето, от друга лекарката не е в България, така, че уреждане на часа за кабинета може да стане евентуално чак за февруари



Редактирано от Acя на 15.01.10 15:19.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано15.01.10 15:05



аз не знам защо майката не влезе в болница заедно с детето и там да си го гледа под наблюдение и да и кажат лекарите къде греши в подхода ако изобщо това е причината.
С дете спокойствие няма, това е положението. Особено с малко бебе. И да не се налага да влиза в болница майката винаги ще има страхове и претеснения и никакво спокойствие. Трудно се гледа бебе, баба ми само това повтаряше навремето.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: NikiFin]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 15:08



Жена ми е с детето в Пирогов.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано15.01.10 15:09



според мен ако е пилорна стеноза нямаше всичко да е нормално с храненето и наддаването и докато е била в болницата



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: NikiFin]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 15:15



И там казаха, че няма симптоми за стеноза, аз също не ги виждам според това, което четох, а и ехографът е отрицателен, казва само за спазъм, но рентгенът ще потвърди всичко на 100%.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано15.01.10 16:11



това е добре



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: little pony]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 17:02



Сега се чух с жена ми, детето ревеше гладно, но не й дават да му даде мляко преди 18:00 часа и то само по 50мл. на ядене. Заради диагнозата пилороспазъм премахват и храненхето в 12:00 часа вечерта и нощното хранене. Притеснявам се да не го обезводнят, но ме успокоява факта, че малката все пак е на системи.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано15.01.10 18:14



По тази логика едва ли сте направили грешка при храненето, не се укорявайте!!!!
Доста ви е тежко, до известна степен мога да си представя как се чувствате...

Имайте доверие в наблюдаващите я лекари, друго не ви остава.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: -Randi-]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 21:46



Днес разговарях с ръководителя на Клиниката за детска хирургия в Пирогов - проф. Бранков. Той ми каза, че няма повод за притеснение и диагнозата от ехограха пилороспазъм се лекува със специално лекарство. Детето няма да се обезводни заради венозновкарваните глюкоза и витамини. В понеделник след ренгтеновото изследване ще се види, дали спазъма е премахнат след медикаментозната програма, а ако не е ще оперират детето, за да го премахнат. Успокои ми, че операцията е лека и безопасна (дай Боже да е така и детето да е живо и здраво). Купих тази вечер книгата на проф. Лиляна Трифонова за храненето и там е написано, че при алергия към белтъка на бялото мляко са налице симптоми за загуба на апетит, повръщане и ненаддаване. При условие, че проблемът не е с пилора май ще се прави алергично изследване и дано най накрая детето започне да наддава и да се храни нормално.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано15.01.10 22:14



поне вече са ви казали нещо конкретно и възможните варианти. Най-хубаво ще е бебка да се оправи с лекарствата и да забравите за всичко бързо. Пожелавам го от сърце. А маминка само тя си знае какво и е.





Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано16.01.10 12:34



Хубаво е, че поне има нещо конкретно.
За обезводняването и аз мога да потвърдя, че щом е на система няма място за притеснения.
За коментарите на "жената" от болницата нямам думи. Пълна идиотка.

Сещам се, че преди известно време бях попаднала на онлайн адрес на Банка за кърма в София. Не зная дали все още съществува, но ако искаш можеш да пуснеш един Гугъл и да се информираш дали можете да я ползвате, ако се окаже АБКМ.

Късмет.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: surfline]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано16.01.10 13:14



За АБКМ не става банка за кърма, защото дарителките не са на стриктна диета...
Но в друг случай може би е добра идея....



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: surfline]  
Автор Vendome ()
Публикувано16.01.10 14:15



Разговарях вече с банката, обясниха ми процедурата, ще имаме предвид този вариант.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: surfline]  
Автор Vendome ()
Публикувано16.01.10 14:17



Надявам се, че повръщането се дължи на това и най-после детето да се храни и наддава нормално. Не знам, но си мисля, че нежелаението за храна се дължи на повръщането. И аз да повръщам всеки ден по 1-2 пъти и аз ще загубя апетит.

Вчера и днес на моменти й се подуло коремчето, но лекарите не са казали нищо още. От четвъртък детето вече ака само по1-2 пъти на ден, а преди при всяко ядене, според педиатърката, щом е само на АМ, било нормално. Днес обаче се е изакало сутринта с помощта на термометър и се притесняваме да няма запек.

Редактирано от Vendome на 16.01.10 14:48.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано16.01.10 15:17



Егати, не съм вяравала че мъж може толкова да се притеснява за детето си и да се интересува за всички подробности около него. Моят винаги е реагирал - нищо, ще мине. Ако ще да е много зле казва Така е с дете, нормално.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: NikiFin]  
Автор Vendome ()
Публикувано17.01.10 13:45



Детето пак започна да наддава, като за два дни в Пирогов е качило с 200 гр. и вече тежи 3,500. Храни се седем пъти по 60мл. АМ и останалото храна по венозен път , като не повръща. Май проблемът е в повръщането и оттам нежеланието да се храни с повече в нас.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано17.01.10 16:09



Проблемът е, че просто очаквате от него да яде повече, отколкото може и му е нужно. Моите деца на тази възраст са яли по 60 мл.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: NikiFin]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано17.01.10 16:11



ако се насилва детето да яде повече, отколкото може е нормално да се отврати от храната и да повръща. Има деца, които по никакъв начин не можеш да ги насилиш да хапнат повече отколкото искат (моите примерно). Но явно има и такива, които се насилват да го изядат, но организмът и го отхвърля понеже му е много, повръщат и намразват храненето



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: NikiFin]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано17.01.10 16:17



Но Ники аз все пак не мога да разбера причината детето да яде по 60-на гр в къщи и да не наддава, а пък в болницата за два дни 200гр наддаване!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Zori_D]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано17.01.10 16:48



И аз не мога. Да не би да преяждало системно и да е повръщало почти всичката храна.... знам ли.... толкова много ми изглеждаше, че яде пък не наддава. Хм.
Със сигурност и системата помага в наддаването ама чак пък такава драстична разлика.... не знам.....
Лично аз от написаното от бащата не забелязах да има кой знае какъв проблем.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: NikiFin]  
Автор Vendome ()
Публикувано17.01.10 19:12



Да, но твоите деца са наддавали, а нашето не наддава с 60мл. Това е съществената разлика. А Педиатрията нашето дете си е изяждало спокойно 100-темл.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Zori_D]  
Автор Vendome ()
Публикувано17.01.10 19:13



В болницата го дохранват със системи. Според лекарите заради пилороспазъма, то не може да изяжда повече от 60мл. и често повръща останалото количество.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: NikiFin]  
Автор Vendome ()
Публикувано17.01.10 19:15



Разликата според мен и лекарят е, че не повръща изядените 60мл., а я дохранват и венозно, което също няма как да повърне. Последните два дни обаче се изхожда по веднъж на ден и то с помощта на термометър, но изпражненията не са твърди, дано не започва запек.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано17.01.10 21:47



Дано няма запек, но все пак не прилагайте метода с термометъра всеки ден защото детето привиква и без него после не може! Неприятно ако има запек защото все пак Фризовома е и за деца със запек!Ако от него се запича, не знам с какво ще ви препоръчат да я храните занапред!
На мен ми е ясно, че и от сестемите казва,но все пак дават ли ви някакви съвети за храненето! Примерно по 60 гр, но по често! Примерно през час и половина - два? Имат ли някакво решение на проблема?



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Zori_D]  
Автор Vendome ()
Публикувано17.01.10 22:21



Предполагам, че ще ни кажат, когато я изпишат. Не вярвам да е от Фризовома, защото от два дни едва ака с термометър, а е на Фризовом от 28.12. До какви проблеми води запекът?



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано17.01.10 23:40



Аз се извинявам, че съм поизтървала какво се случва с вас, много съжалявам, че така се е получило... много странна вашата Вярка...

Спомних си нас като ни приеха в детска реанимация, че ме питаха за две неща - имам ли нафталин в къщи и ако имам да го изхвърля, а всичко нафталинено да изпера докато спре да мирише... това било много алергообразуващо и натравящо дори бебетата, независимо, че не са в допир с него, самото наличие в къщата било вредно... и

има ли мухъл по стените... нали знаете с новите дограми как е номера, все някъде мухлясва...

е да ама ние нямахме ни едното ни другото... но споделям с теб в случай че излезе нещо такова

ако имате алергия, тя много скоро ще се прояви и по кожата... става твърда на бузките първо... после се появяват и пъпчици... наистина стискам палци да не е алергия... но... така като ви чета, ми се струва, че нещо у вас не е наред в апартамента ви... а има ли вариант да отиде вярка с мама някъде при роднини, за седмица, просто да видите ще има ли разлика в поведението й...

дръж ни в течение как са нещата... и не обръщайте внимание на глупостите които говорят другите пациентки, не ми го побира главата как може да се изрече такова нещо, но то човек като е в шок всичко може....





тинтири-минтири

Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: 3aиpa]  
Автор Vendome ()
Публикувано18.01.10 09:01



Нямаме нафталин, мухъл имаше леко в банята, но скоро жена ми я чисти, а и ние къпем детето в спалнята. Трудно ще го заведем точно в това време някъде, докато не се стопли, смятам, че е абсурдно да го водим извън София.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано18.01.10 09:24



Според мен спрете да гадаете и се доверете на лекарите, каквото и да ви кажем ние тук ще е просто изказване на лаици и по-важното, на хора които не са виждали детето.
Според мен това не е запек. Нормално е бебе на 1 месец да разреди изхожданията, освен това е логично, когато бебето е на АМ да започне да се изхожда по-рядко

. Изхожданията на всяко хранене са нещо нормално и желано за всички бебета в първия месец от живота им и са хубав, а не лош признак .
За повръщането, нормално е за бебетата с рефлукс да отказват да се хранят от една страна за тях храненето е свързано с неприятни усещания от друга. За това е важно да се уважава душевния им комфорт и да се хранят на често и по малко. Не е важно дали изяжда 60 мл на 10 хранения или ще изяде по 100 на 6 хранения. Нормално е бебета с рефлукс да качват по-малко. Проблемите на Вяра ще започнат да се решават, когато достигне адекватното за възрастта тегло.
Съветвам те да не разчиташ много на книжката на Лиляна Трифонова за храненето, защото е пълна с неверни твърдения. А повръщане и ниско тегло са симптоми и на други неща. При алергия има и кървави жилки и слуз в изпражненията. Бебетата обикновено са с много силни колики и разбира се класиката-обриви.
За да избегнете проблеми със запека най-щадящо е НА ВСЯКА СМЯНА НА ПАМПЕРСА да се прави масаж на коремчето с длан, по посока на часовниковата стрелка, с лек натиск. На всяка смяна може да се прави гимнастика-тип каране на колело.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано18.01.10 22:09



Съгласен съм с теб, вярвам на лекарите и ги слушам, но и те правят всичко възможно да ни объркат и побъркат. Днес след рентгена лекуващият лекар ни каза, че утре изписват детето, а след това е казала на проф. Бранков, че обмисля да го пратят за няколко дни под наблюдение в Клиниката по гастроентерология към Педиатрията, професорът казва това на жена ми, а после на мен казва, че според него не е необходимо да я пращат в гастроентерологията, но ми казва, че пилороспазъмът още не е изчезнал и ще й изпишат лекарство. Педиатърката към отделението казва на жена ми, че на рентгеновите снимки не вижда спазъм, но пък й споменава за леко завишени левкоцити (това пак ни вкара в паниката за възпалителен процес и инфекция, тъкмо излекуваха вече такава). Моля се детето да е живо и здраво и вярвам, че ще е така, но май същевременно някой измежду мен и жена ми ще полудее от цялата тази история.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано18.01.10 23:10



ми то си е за полудяване... това малко сладко човече, което не може да каже какво му е... дано ви изпишат и този път всичко да си е ок в къщи... пожелавам ви сили и спокойствие, че много ви е нужно в момента...





тинтири-минтири

Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано19.01.10 08:59



Разбирам ви и точно колко ви е притеснено, но в крайна сметка ако вникнеш в смисъла на казаното от лекарите не е толкова объркващо. Според лекуващия на детето то трябва да постъпи в Педиатрията за следене, според професора няма нужда.Нормално е всеки лекар да вижда едно и също нещо по различен начин.
Бих ви посъветвала да отидете на преглед при д-р Куманова. Тя е доста добър детски гастроентеролог.

Успех!



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано19.01.10 09:03



Може ли координати на д-р Куманова? Разбирам, че всеки има различно мнение, но нали са екип и след като и двамата са лекари на детето, трябва да излязат с общо мнение. Днес я изписват от Пирогов, ще чуем съобръженията на лекуващата лекарка и ще решим, дали да водим малката в Педиатрията за наблюдение, ако е за нейно добро ще го сторим, не искаме след 5 дни пак да сме я вкарваме в болница.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.01.10 09:32



Куманова я знам...Координати й нямам, но тя преглежда в детския център срещу БИЛА - та при стадион Славия... А доц Желев също е много добър гастро там, той ни прие в болницата, но не е много разговорлив...
Мисля, че шеф на отделението е доц. Маринова, поне преди беше така...Тя също е специалист по храни и алергии...



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано19.01.10 15:10



Леко завишените левкоцити могат да са признак и за евентуална алергия, но в случая това е само предположение!

Айде по-скоро да приключва тази неяснота и малката да се стабилизира, че да й се порадвате със спокойни сърца!





Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: -Randi-]  
Автор Vendome ()
Публикувано19.01.10 15:20



Надявам се, че левкоцитите не са проблем (скочили са с 3.6 за четири дни), диференциалното броене е ОК, С-реактивният протеин също, макар, че той реагира по-късно (накрая ще стана един доктор, от толкова тревоги

). И най-накрая да се успокояваме, че така не се живее, а такава среда не е добра и за развитието на едно дете.

Иначе вече е ясно, че сме с рефлукс, неусложнен (според Бранков), започваме с хранене 70-70мл. на ядене и през три дни го вдигаме с по 10 гр., докато влезем в норма. Предписаха ни и прахчета мотилиум, но детето наддаде доста под лекарски грижи, качи 370гр. за четири дни.

А за повдигането на матрачето, ако някой като нас е с грешно разбиране да знае, че се повдига тялото, не главата и при мек матрак, най-добрият начин е повдигане на леглото, временно го повдигнах с книги, но планирам да ги заменя с дървени трупчета.

Редактирано от Vendome на 19.01.10 15:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.