Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:49 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано15.01.10 11:05



Уф, горкото, а и вие покрай него

.
Не знам какво да ти кажа, освен, че съм съгласна с две неща от написаните от Цвете - първо, че е малко вероятно една пилорна стеноза да не е открита до момента при толкова седене по болниците и второ, че наистина е добре да намерите някаква връзка в Пирогов, за да обърнат внимание на бебка.
Голяма прегръдка за майката - герой е тя и комплект палци за ситното.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: surfline]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 11:16



Не знам за тази стеноза, четох симптомите й и не виждам да ги покрива малката. Но мен главното, което ме притеснява е, че детето с всеки ден става все по-поспалива, яде по-малко и не наддава. Снощи едвам я събудихме за хранене в 12:00 часа и заспа по време на яденето с едва 55мл. изядено мляко и отказа да продължи, спейки.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: tswete]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано15.01.10 11:47



Цвете, абсолютно си права, че едва ли е пилорна стеноза след целия престой в педиатрията, въпреки, че пак зависи какво са гледали там. Пилорната стеноза се проявява точно в края на първия месец като симптоматика, а ако лекарите не са търсили това няма как и да са го намерили


От АМ е абсурдно да повръща, защото то е антирефлуксно. За алергия не мога да коментирам, а и лекарите не са виновни за липсата на кърма.

Редактирано от Acя на 15.01.10 11:54.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.01.10 11:51



На АЛекс точно като беше на 28 дни му откриха жълтеницата и му пуснаха едни изследвания, които показаха ужасни резултати. Поспаливичък беше, доста повръщаше, бая тъмничък беше, ама въобще не ми е минало през ума, че има жълтеница.
Все пак всички симптоми, които описваш при Вяра са до един нормални неща - поспаливостта, заспиването при ядене, повръщането, ненаддаването... К`во да ти кажа. Все ми се вижда всичко нормално и със сигурност пожелавам всичко да е нормално. Стискам палците и на двете ръце и съм ти благодарна, че ни актуализираш информация за Вяра. Всички тук я мислим и изпращаме положителни мисли на цялото ви семейство.



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: tswete]  
Автор Acя (консултант)
Публикувано15.01.10 11:58




Цвете, стига де. Как можеш да кажеш, че е нормално дете на 1 месец да не наддава?! Не е нормално дете на 28 дни да качи 30 гр за 6 дни!!!!!
Много правилно си търсят съвети от медицински лица! Явно има нещо, което не е както трябва, не знам дали е подхода на родителите(предполагам, че не е), но ситуацията си налага лекарско мнение!!!!!



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Vendome]  
Автор -Randi- (пристрастен)
Публикувано15.01.10 12:21



Стискам здраво палци да се изясни положението !!!
А как е положението с жълтеницата- Вяра изчистила ли я е окончателно?



Тема Re: Няма спокойствие и това си енови [re: Acя]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.01.10 12:31



Казвам, че е нормално, защото се случва децата да не наддават въобще и на първата консултация да не са наддали. Аз съм такъв пример, на моята най-добра приятелка синът й също, както и на други деца. Въпреки кърменето, наличието на кърма, уж ящно дете, не се регистрира наддаване на първата консултация. Без да има каквато и да било болестна причина. При мен е било свързано с по-сериозната жълтеница, която до петия ми ден се е оправила, обаче??! Ама и аз така съм спяла по време на кърмене, явно не съм яла толкова много. Но странното е, че е имало изхождания и т.н. Сега се сещам и за още едно такова бебе. Единственото общо, което има между изброените бебета, е че всички са се родили 4 кг и нагоре. И всички са си здрави и тогава са били здрави. Но аз съм хванала някакъв вирус и са ме пъхнали в болницата и са започнали да ме дохранват. От което не съм започнала да наддавам кой знае колко, но за 2 м. дохранване кърмата е спряла. И после на к. мляко съм почнала да наддавам. Щото тогава к. мл. е било дохранването

. Така че това, че не ти се е случвало, не означава, че не е нормално да се случва. Като под нормално имам предвид, че няма патологична причина. Т.е. детето не е болно.



Тема Re: Няма спокойствие и това си е [re: Acя]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 13:44



Няма пилорна стеноза според ехографа в Пирогов. Ще продължат да търсят причината за загуба на апетит и ненаддаване. Ако има алергия, защо не се прояви по-рано, а в педиатрията беше апетитно дете и наддаваше? Там не са я гледали на ехограф, защото няма симптоми за стеноза.



Тема Re: Няма спокойствие и това си е [re: tswete]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 13:48



Продължават да я изследват, но се води леко дехидратирала в момента.



Тема Re: Няма спокойствие и това си е [re: -Randi-]  
Автор Vendome ()
Публикувано15.01.10 13:49



Жълтеницата я излекуваха още през първите дни в педиатрията и в момента си е розово бебе, както се вижда и от снимките, които постнах.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.